Avusturya Başbakanı Kurz: "Afgan mülteciler için Türkiye daha doğru yer" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Avusturya Başbakanı Kurz: "Afgan mülteciler için Türkiye daha doğru yer"

Avusturya Başbakanı Kurz: Afgan mülteciler için Türkiye daha doğru yer

Avusturya Başbakanı Kurz, Afgan mülteciler için Türkiye daha doğru yer olduğunu söyledi.

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, ABD askerlerinin çekilmesiyle Afganistan'dan başlaması beklenen yeni göç dalgasıyla ilgili Avrupa Birliğine uyarılarda bulundu.

Alman Bild gazetesine röportaj veren Kurz, "Eğer insanlar kaçmak zorundalarsa, herkesin Avusturya, Almanya ya da İsveç'e gelmesindense, Türkiye gibi komşu ülkeleri ya da Afganistan'ın güvenli bölgelerini kesinlikle daha doğru yer olarak görüyorum" dedi.

Kurz, sığınmacıları geldikleri ülkelere geri gönderme imkanı bulunmuyorsa AB üyesi olmayan ülkelere iade etme imkanının oluşturulması gerektiğini söyledi.

Göç yoluyla Avrupa'da İslamcılığın artmasından da endişe duyduğunu söyleyen Kurz "Bu hasta ideolojiyi Avrupa'ya ithal etmek istemiyorum" ifadelerini kullandı.

ntv

Türkiye, EU'nun çöplüğü değildir ulan hayvan oğlu hayvanı seni. Gandi'nin videoları bunların ardını yakıyor çok bariz , hayatta RTE gitsin istemezler , 3-5 atıp burayı tampon bölge yapmak yok öyle. Seçimi kazandığımız gibi sınırı açmak lazım ki mülteci kardeşlerimiz EU nimetlerinden faydalansın. Fonladığınız mülteci sevdalısı liboşları da teker teker ifşa ediyoruz , kaçarınız yok.

it herifler. sözde insan hakları hümanizm e çok önem veren avrupa söz konusu mülteciler olunca sınırlarını sonuna kadar kapatıyor. şu an ülkemizdeki mültecilerin çoğu aslında bunlara ait, akının önünü kesip parasıyla bize bakıcılık yaptırıyorlar.

ne komsu ülkesi geri zekali heriff.

bunun arka kapilar ardinda pazarlikla gerceklestigi belli oldu böylece. bende neden hic bir siyasi bu duruma tepki göstermiyor demistim.

afganistanda kalmamiz icin talibanla pazarlik yapilmis bu enayileride bize göndermisler. acaba bu gelenlerin defosu ney ? sunni mi yoksa şi miler mi?

Kurz, sığınmacıları geldikleri ülkelere​
geri gönderme imkanı bulunmuyorsa AB üyesi olmayan ülkelere iade etme imkanının oluşturulması gerektiğini söyledi.​

Göç yoluyla Avrupa'da İslamcılığın artmasından da endişe duyduğunu söyleyen Kurz "Bu hasta ideolojiyi Avrupa'ya ithal etmek istemiyorum" ifadelerini kullandı.

ntv
Baya hasta birisi

Üst Alt