Axel Witsel Galatasaray'a Önerildi - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Axel Witsel Galatasaray'a Önerildi

1m imza parası+max 2m maaş 1+1 yıllık sözleşme ile geliyorsa süper olur

bir anda bu kadar dusuk maas'a oynar mi yoruma acik... yanilmiyorsam 5e yakin veya 5 uzeri aliyor...

genel anlamda kendisine yonelik simdilik diyecegim bir iki nokta var;

1-
yeni sezonda hedef *net sampiyonluksa. bu oyuncu tipolojisi muthis secim olur bir cok yonden *kisa vade anlaminda...
*fundamental nuansi_ transfer basliklarinda ve mac basliklarimizda ara ara vurgularim ozellikle... < - > bu oyuncu bu anlamda bulunmaz nimet.kisaca. ( *gedson'a uzulen renkdaslarimin uzutunsunu unutturacak bir tipoloji kendisi)... ki, ben gedson'u *fundamental anlamda begendigim ve yeterli buldugum icin -icinde bulundugumuz sezon_basinda ilk halledilmesi gereken ismin kendisi oldugunu belirtmistim. sozun ozu; kendi adima da gedson'u unutturacak bir tipoloji axel. benzer yonleri var fakat axel bir tik ust seviye kanimca.

2- imza parasi ve maas konusundan bagimsiz, nacizane kisa bir yorum ilistireyim dedim konuya dair...

Kilit cümle söylenmiş

isteseydik alırdık denilen Gedson alınmadı - onun yaşlısına mı bakıyoruz şimdi - hem de tahminen daha yüksek maaşla.

Bunun adı trajedi dir

dedigin yonden bakinca, uzun vade anlaminda transfer planlamasi ,genclesme vs baz alirsak haklilik payi mevcut. ki, bunu transfer basliklarinda defalarca belirttik sahsim olsun ve bir cok renktas.

benim ustte eklemis oldugum genel mesajda, yildiz > * belirtisi eklemis oldugum noktayi, kistas alirsan/iz,

kisa vade vurgusu dolayisiyla net acil sampiyonluk ilk hedef ve buna yonelik rasyonel transfer politikasi uygulayacaksa yonetim, o zaman bu isim ve transferi kendi adima mantiklik gelir.

bir kac yillik kadro planlamasi ve basari kistas ve planlama ise, axel zaten konusulmasi bile anlamsiz kalir nacizane bakisimda...

dedigin yonden bakinca, uzun vade anlaminda transfer planlamasi ,genclesme vs baz alirsak haklilik payi mevcut. ki, bunu transfer basliklarinda defalarca belirttik sahsim olsun ve bir cok renktas.

benim ustte eklemis oldugum genel mesajda, yildiz > * belirtisi eklemis oldugum noktayi, kistas alirsan/iz,

kisa vade vurgusu dolayisiyla net acil sampiyonluk ilk hedef ve buna yonelik rasyonel transfer politikasi uygulayacaksa yonetim, o zaman bu isim ve transferi kendi adima mantiklik gelir.

bir kac yillik kadro planlamasi ve basari kistas ve planlama ise, axel zaten konusulmasi bile anlamsiz kalir nacizane bakisimda...
orasına kesinlikle katılıyorum tabii ki - sadece insan bir "ah be " oluyor elimizdeki bizi seven adamı burnumuun dibindekilere kaptırınca o tip ortasaha konuşuyor olmak. o hakikaten üzüyor.

yoksa gelir en azından önümüzdeki sezon görevini yapar - ne kadar verim verir konisyon ve yaş bakılınca bilinmez tabi.

uzun süredir izlemedim hatta avrupada Zenitten trasnferi sonrası hiç izlemedim de diyebilirim.

Bütçe yok/onaylı değil - hadi önermiş olsunlar diyelim.

zenit sonrasi cin ligi yapti. yanilmiyosam tianjin takimiydi...
sonraki surecte *bvb nin basina > *favre gelince ,ozellikle istedigi isimdi,. zaten bvb *30+ oyuncuya bu denli bonservis verdildigi gorulmemistir hafizam yaniltmiyorsa. < > 20 m verilmisti cin kulubune... cin takimi zenite verdigi parayi bvb den aldi. *favre nin *oyun kurgusunda en *kritik bolge ve isimdi digeri de cift pivot ortasahanin ekurisi *delaney idi yanilmiyorsam o donem...

ne favre kaldi ne o donemki diri axel. bizim ligin kalitesi ve bizim tek lig hedefimiz yeni sezonda sampiyonluk_kisa vade de olacagini baz alindiginda, maddi noktalar haric bu yasta axel siritmaz. olayin maddi noktasina yorum getirmedim onceki mesajimda ve bu mesajimda. salt oyuncu tipolojisi ve uygun oldugu oyun anlayisindan yola cikarak nacizane bir iki mesaj eklemek istedim.

Şaka ya da ironi mi bilemiyorum ama doğru bu maalesef. Büyüklükte bu boyutlardayız dışarıdan bakılınca. Gerçi içerideki futbolcular da bizi tercih etmiyor ki. Büyük takım hüviyetini acilen geri kazanmalıyız.

başta biri olmadıkça güç. tahir kıran, hasan kartal gibi heriflere masada kaybedenleri seçen galatasaray, fener'in beceriksizliğinden 10 yıldır çektiği çileyi aciziyetinden çekmeye mahkumdur.

lRoMcx.gif

Üst Alt