Aykut Kocaman: "50 G.Saray'lı izlese şike var demez" - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Aykut Kocaman: "50 G.Saray'lı izlese şike var demez"

Cevap: Aykut Kocaman: "50 G.Saray'lı izlese şike var demez"

şike saha içinde belli olmaz salak değil heralde bu topçular abuk sabuk hatalar yapıcaklar maç içerisinde gizli gizli yapıyolar işlerini cüneyt tanman stayla muz cumhuiyeti değil burası maç kaseti izleyip karar mı vericez oldu..

Fenerbahçeli futbolcular yapmamış olabilir zaten şikeyi. Saçma bir mantık olmuş. Çünkü olay yöneticiler arasında.

Bunu iyi bilsinler,kendilerini..

Ayaklarını denk alsınlar, akıllı olsunlar yani..

Ee, el elden üstündür yani..

50 Galatasaylı bence 500 fenerliyi yok eder..

:lol:

F.Bahçe'nin hocası Aykut Kocaman, Cüneyt Tanman açılımına son noktayı koydu.

'Bizim her maç göbeğimiz çatladı. Cüneyt Tanman gibi futbolun içinden gelmiş 50 tane G.Saraylı bizim maçları izlesin, bir tanesi sahada 'şike var' demez.'

BU SÖZLERİMİ EN İYİ FUTBOLUN İÇİNDEKİ KİŞİLER ANLAYACAKTIR

Şike soruşturması geçiren F.Bahçe'de Teknik Direktör Aykut Kocaman, bir dost sohbetinde son gelişmeleri değerlendirdi. Kocaman, hem şike hem de futbolcular ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. AKŞAM, Kocaman'ın bu sohbetinden önemli mesajları sizler için derledi:

ZATEN AKIL KARI DEĞİL Kİ!

Kocaman şike konusunda kesin konuşurken 'Adım kadar eminim, biz bu işe karışmadık ve öyle maçlar oynadık ki, şaibe altında kalmamız akıl karı değil. Çünkü koca sezon ne yaşadığımızı ben biliyorum' yorumunda bulundu..

İLK GÜN TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Fenerbahçe ile sözleşmesi devam eden Kocaman, Topuk Yaylası kampında yaptığı basın toplantısında 'Futbolu futbolun içinden gelenler yönetmeli, şike kararını da onlar vermeli' içeriğiyle dile getirdiği Cüneyt Tanman meselesini ise daha geniş bir şekilde şöyle anlattı:

TANMAN TERCİHİ BİLİNÇLİYDİ

Ben Cüneyt Tanman maçları izlesin, şike var derse kabul ederim' demiştim. Bu sözümün bugün de sonuna kadar arkasındayım. Neyi kastettiğimi de herkes anlamıştır. Hala da iddia ediyorum. Futbolun içinden gelmiş Cüneyt Tanman gibi 50 tane G.Saraylı maçları yeniden izlesin, söyleyeceği şey belli. Hepsi de 'Sahada şike' yok diyecektir. 50 G.Saraylı da sahanın içinde hiçbir şey olmadığını görecektir.'

Kaynak: Akşam

Bahse varmısın Aykut hoca.. ilk galatasaraylı olarak şike var diyorum .. sıradaki..:asd:

birisi bu mankafa aqngutkafa aykuta desiin ki

Sikeyi maca bakip tespit etmiyorlkar

eger senin baskanin teknik takibe fgelan takilmissa yetiyor

bana ne senin gobeginmi catlamis baska yerin mi

Fenerbahçe 2-0 Kayserispor

Fenerbahçe 1-0 Gaziantepspor

Bucaspor 3-5 Fenerbahçe

Fenerbahçe 6-0 Ankaragücü

Karabükspor 0-1 Fenerbahçe

Bunları yazar kaçarım. Diğerleri de şirketten olsun.

Şike yapan adam çok iyi oynuyormuş gibi görünüp çaktırmadan takıma zarar verir.

Mesela şike yapan kaleci şike yapmadığı imajını vermek için çok sağlam kurtarışlar yapar. Yediği gollerde de şikeyi tespit edemezsin.. Kaleci bir köşeyi boş bırakır. Rakip oraya şut attığında topa ölümüne uçar ama tutamaz. Sonra da deriz adam deli gibi uçtu, bu şutta yapacak bir şeyi yoktu kanaatine varırız. Ama aslında kaleci baştan pozisyon hatasını bilerek yapmıştır. vs vs...

Yani sonuç olarak şike yapan futbolcuyu saha içinde tespit etmek çok zordur.. Önemli olan saha dışındaki belgelerdir.

3-1 den 5-3 alınan bir ömaç varsa ve bunu F5 yapıyorsa Şike yok denebilirmi ?

Var tabi şike...

Ama anlamıyorum şunu,

Bizzat Fenerasyon başkanı kendisi maç skorları ahftalar öncesi belli dememişmiydi ?

Ya o telefon kayıtları ? Dondurmacıya bırakılan dondurma imaları ?

Fenerasyondan 2. lig takımlarına kadar emir yağdıran olamyanı oldurtan şahısın şike olayına adı karışan kluple bağıntısı mı yok ?

Yoksa harbiden malum takım başka bir cumhuriyet te, TFF bu yüzden mi yaptırım uygulayamıyor ?

Anlamıyorum, biri bana anlatsın...

Fenerbahçe'nin çoğu maçını seyretmedim belki ama Buca maçında şike olduğunu anlamayacak kimse yoktur heralde. O maçta çok belli ettiler, Buca'nın oyuncu değişiklikleri kadar saçma bişey görmedim bütün sezon.

Şike yapan adam çok iyi oynuyormuş gibi görünüp çaktırmadan takıma zarar verir.

Mesela şike yapan kaleci şike yapmadığı imajını vermek için çok sağlam kurtarışlar yapar. Yediği gollerde de şikeyi tespit edemezsin.. Kaleci bir köşeyi boş bırakır. Rakip oraya şut attığında topa ölümüne uçar ama tutamaz. Sonra da deriz adam deli gibi uçtu, bu şutta yapacak bir şeyi yoktu kanaatine varırız. Ama aslında kaleci baştan pozisyon hatasını bilerek yapmıştır. vs vs...

Yani sonuç olarak şike yapan futbolcuyu saha içinde tespit etmek çok zordur.. Önemli olan saha dışındaki belgelerdir.

bunu saha icinde tespit emek olurmu yaw hic

o zaman edersin ki adam sike yaptigini belli etmeye calkiyor elini kolunu sallayarak gezer

eger hatalardan sike arayacak olsan bu isin ucu kacar

onun icinde kanunda mac incelensin yazmiyor

Tesebbus bile vrsa sucdur diyor

Eger Ibrahim Akinla o telefon konusmlari nin bir klimesi bile dogruysa

Fener dusurulmezse allah belsini versin izlemem futbol filan

Tek örnek vereceğim, Sivas maçı. Kaleci Korcan abuk subuk goller yedi. Araba falan aldılar buna. O kadar telefon konuşması var şike ihtimalini güçlendiren. % 1 ihtimal bile olsa gerekeni yapın diyen UEFA var. Şike ihtimali görüldüğü gibi %90'ın üstünde. Hala nasıl delil yok diyecekler? :eek:

yADA HERŞEYİ BIRAKALIM BUNLAR BEKLESİN İDDAANAMEYİ, SONRA DÜŞÜRSÜNLER BUNLAR GİRSİN 2 SENE Bİ GÜZEL MUTLU OLSUNLAR !

bunu saha icinde tespit emek olurmu yaw hic

o zaman edersin ki adam sike yaptigini belli etmeye calkiyor elini kolunu sallayarak gezer

eger hatalardan sike arayacak olsan bu isin ucu kacar

onun icinde kanunda mac incelensin yazmiyor

Tesebbus bile vrsa sucdur diyor

Eger Ibrahim Akinla o telefon konusmlari nin bir klimesi bile dogruysa

Fener dusurulmezse allah belsini versin izlemem futbol filan

Tapeleri ben gördüm. Fenerli yöneticiler araya Yusuf turanlı denen menajer bozuntusunu sokarak her maç öncesi rakip takım futbolcularından bazılarını ayartma uğraşı içine giriyor... Ulan her maçta da bu yapılmaz ki..

Hala şikenin belgesi yok diyorlar. O zaman fener yöneticilerinin rakip takım futbolcularıyla ne işi olur.?. Çocukluk arkadaşı mı bunlar...?

maçı izleyerekten şike olduğunu anlayamazsın. Futbol bu sonuçta hatalar oyunu.

Aslolan o hata futbolcunun kendi beceriksizliğinden mi yoksa bilerek mi yapılmıştır.

Bu da belgelerle telefon kayıtlarıyla ortaya çıkar.

Aykut kocaman bilerek veya bilmeyerek saf rolüne yatıyor.

Gençlerbirliği maçında durup dururken niangın ayağına dalan sarı serdar ve hiç bir temas olmamasına rağmen penaltıyı çalan hakem ,2 metre osayttan golü atan lugano bu dalgalardan biride satılmış hakemler ,fırat,bünyamin ve hüseyin köçek e vurmazsa bu soruşturma havada kalır.Hakemlerinde cezaevinde sürünmelerini istiyoruz,para için ,kariyer için şerefini satan herkes deşifre olsun istiyoruz.Bu ülkede artık namussuz şerefsizlerin borusu ötmesin istiyoruz.Bende varım ,kesinlikle bu maçta şike vardı.Cavcav totoşu o yüzden kuyruğuna basılmış kedi gibi..

herkes sizin gibi salak değil sahada şike yaptığını çaktıracak kadar.

ulan dingil aykut biz burada değil 50 binlerce galatasaraylı şu an adı soruşturmada geçen maçların hepsini hatta şike yapan futbolcusuna kadar maç sonrası söyledik şu şu şike yapmıştır bu maç satılmış diye..daha ne izlemesinden bahsediyosun neyin kafası bu??

Üst Alt