Aykut mu? Ufuk mu? - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Aykut mu? Ufuk mu?

Cevap: Kaleci transferine gerek var mı?

Yapılan yorumlara hayret etmemek elde değil.. Sanki Onur'u 1 sene önce alsaydık oynatacaktık.. O da tıpkı M.Bölükbaşı, Kerem, Aykut gibi kulübede paslanıp harcanacaktı.. Biz elimizdeki cevheri paslandıralım; sonra da başkasının parlattığı cevherlere kedinin camdan ciğere baktığı gibi bakıp "bize vermezler" diyelim... Ufuk bu sene oynasaydı Leo dan daha kötü olurdu diyebileniniz varmı? O cesareti sezon başında gösterseydik şu anda kaleci sorunundan bahsetmezdik.. Ama bu kafayla biz daha çoook bu muhabbetleri yaparız....

Aykuta güvenmeyin ona güvenmeyin buna güvenmeyin

buyrun Trabzon Onura güvendi Türkiye müthiş bir kaleci kazandı

fener volkana güvendi o da iyi denilebilir en azından milli takımın kalecisi

bizim yıllardır bi tane doğru düzgün Türk kaleci yok

neden güvenip oynatmıyoruz

ne sanıyosunuz gidip süper bi kaleci mi bulacaklar

yine gidip Sanctis Leo Franco ayarında bi adam alıp getiricekler...

Bir de kaleci çıkmasın başımızı. De santics geldi Leo Franco geldi, Geçen seneyi hatırlayın sadece bu isimleri ps serilerinde duymuş kişiler ooooo süper fln diyorlardı şimdi de yine fifadan fln yeni bir kaleci mi keşfedip söyleyecekler merak ediyorum. Aykut ve Ufuk yeterlidir. Sen defansını orta sahanı özellikle liberonu sağlam kur en az golü yersin. bknz: valdes - barcelona.

Cevap: Aykut mu? Ufuk mu?

Aykut kesinlikle degil bu yastan sonra egitilmez . Ufuk denenebilir olmazsa Onur veya yabanci bir kaleci

Bir de kaleci çıkmasın başımızı. De santics geldi Leo Franco geldi, Geçen seneyi hatırlayın sadece bu isimleri ps serilerinde duymuş kişiler ooooo süper fln diyorlardı şimdi de yine fifadan fln yeni bir kaleci mi keşfedip söyleyecekler merak ediyorum. Aykut ve Ufuk yeterlidir. Sen defansını orta sahanı özellikle liberonu sağlam kur en az golü yersin. bknz: valdes - barcelona.

Öyle bende görüyorum.

Aykut un hata lari hele son maclar cok ciddi dir, ama güvenirsek, olur ve asar bunlari. Kaleci hep oynamaklan alsiyor, yani suan diyelim bi kac korkusu var, cikarsam gol yerim filan diye, ama bunlar zamanla gidecektir. O Yüzden diyorum ya Adam gibi arkasinda duralim, yada Buffonu, Cech getirmeli dir bu yönetim, yada Onur u almali...

Ve baslamayin Ufuk ilen, daha Ufukn bir macini görmemis burdaki cogu, Ufuk diye bagiryiorlar. Ben ozaman da dedim Ufuk da cok güven vermiyor, ve bana göre yinede Leo, ama Leo yendi... belki Leo ya öyle yapmasydik CL giderdik...

BUffon bu sezon Leo dan cok daha kötü goller yedi, ama kimse kafasini istemedi...

Hatta ornek olarak Rustu yu gosterebilirim. Barcelona da oynayacak kadar iyi ve bence gelmis gecmis Turkiyenin en yetenekli kalecisi rustu yarim sezon yedek oturduktan sonra bir daha kendine gelemedi. Bir Rustu ye gore siradan olan AYkut un kac yildir oturdugunu dusunun.

Ufuk tabiki. Hele Aykut'un yediği golleri gördükten sonra.

Aykut hiç mi hiç güven vermiyor bana. Seneye Aykut'la devam edersek yine çöpe atacağız bir seneyi.

Öyle bende görüyorum.

Aykut un hata lari hele son maclar cok ciddi dir, ama güvenirsek, olur ve asar bunlari. Kaleci hep oynamaklan alsiyor, yani suan diyelim bi kac korkusu var, cikarsam gol yerim filan diye, ama bunlar zamanla gidecektir. O Yüzden diyorum ya Adam gibi arkasinda duralim, yada Buffonu, Cech getirmeli dir bu yönetim, yada Onur u almali...

Ve baslamayin Ufuk ilen, daha Ufukn bir macini görmemis burdaki cogu, Ufuk diye bagiryiorlar. Ben ozaman da dedim Ufuk da cok güven vermiyor, ve bana göre yinede Leo, ama Leo yendi... belki Leo ya öyle yapmasydik CL giderdik...

BUffon bu sezon Leo dan cok daha kötü goller yedi, ama kimse kafasini istemedi...

En güzel örnek valdes. Barcelona gibi rüya kadroda isteseler cech, buffon, j.cesarı alamazlar mı? Alırlar ama gerek yok. defans ve orta bölge top kaybında öyle güzel pres yapıp basıyorlar ki kaleci bi kornerlerde yan top alıyor arada da nadir penaltıda bişiler yapıyor.

mondragondan sonra hiçbi kalecimiz volkandan iyi dğildi

yerli ufuka güvenmek lazım

Bu yoruma "yılın en saçma yorumu" ödülü verilmeli. Neymiş aykutta ısrar edilmeliymiş. Saçma sapan goller yese bile arkasında durmalıymışız. Bu klüp deneme tahtası mı? veya Aykut o golleri yiyince 0 puan değil 3 puan mı veriyorlar. Küçük düşünen zihniyetler ,asla büyük başarılara ulaşamazlar. Önce kendi tairihini bir öğren. Bu klüp tarihi boyunca kaliteli yabancı kaleciler ile başarıya ulaştı. Simoviç,taffarel,mondi gibi kalitesi asla tartışılamayacak adamlarla şampiyonluk kazandı. Aykut Bu takımın kalesini korumak için gerekli yeteneğe,sezgiye, fizik kaliteye ve oyun zekasına sahip değil. Takmış bazıları "bekleyin,kaleciye güvenin, kendini geliştirir. "kalecilik yetenektir. sezgidir.Fizik kalitedir"

Öyle beklemekle ,sabretmekle kazanılmaz. Aykut'un ağzı anca laf yapar. Öyle goller çıkarır alkışlarsın, öyle goller yedirir ki şoka uğrarsın.Kendine gelemezsin. Şampiyon liginde bükreşe karşı yediği goller, fenerbahçe kupa maçında gökhan gönülden yediği gol.Ligin son haftalarında sivas,antalya,gençlerbirliği maçında yenen goller bu kalecinin yetersizliğinin ispatıdır. Her kaleci gol yer ama top giderken çizgileri görülecek bir hızla giden topu yemek amatörlüktür, işbilmezliktir. Sen git aslantepeye 52000 kişilik stad yap, sonra aykut efendi milleti yediği gollerle sus pus etsin. Galatasaray'da yönetim spontane(anlık) olgulara,olaylara göre karar veriyor.2 tane yabancı kaleci kötü çıktı diye, bundan sonra galatasary kaleye yabancı kaleci almayacak mı? Alınan o yabancı kaleciler ucuzluk politikasıyla alındıkları için başarısız oldular. Çünkü zaten hata yapmaya meyilli,ucuz kalecilerdi. Bu taraftar 2 senedir adam gibi bir kaleci için sabretti,şimdi ise yönetim kaçak dövüşüyor. Kaleci bir takımın her şeyidir. Bütün takıma kurtardıkları ile güven verir, takımı ve taraftarı ateşler. "Aman canım ne olcak aykut oynayıversin diye" kaleci transferi yapmamak klübe en büyük ihanettir ve aynı zamanda yönetimin istifasının taa kendisidir. Örneğin diyorlar ki trabzon fenere çok iyi oynadı. Vay vay vay, ulan kalece 37 şut atılmış. Resmen, trabzon fenere resmen "gel beni ez" demiş. Trabzonun kaleye bir şutu var(pardon orta) o da gol olmuş. Kalede yeni nesil yetenekli kaleci Onur olmassa daha ilk yarı fener şampiyonluk kutlamalarına başlamıştı. ve belki trabzon tarihi bir farkı fenerden yiyecekti. İşte kaleci farkı böyle bişey. Özellikle bizim gibi son vuruş eksikliğinin tavan yaptığı bir ülkede. Çok bişey istenmiyor yenmiyecek golleri yemeyen istikrarlı bir kaleci istiyorum. Aklım almıyor harbuzinin attığı tıngır mıngır içeri alan bir kaleci Galatasaray kalesinin en büyük adayı. Bu traji-komik vahim bir durumdur. Yönetim ve teknik heyetin 1 senedir hala neyin iyi neyin kötü olduğunun farkına varamadığının göstergesidir. Her zaman diyorum 20 milyon bütçe varsa yarısını kaleciye yarısını ön liberoya harcayın. Ucuzculuğa kalkışmayın. Eğer gelecek sene Aykut ile başlama gafletine düşülürse, ne yönetim kalır nede Rijkaard.

Rijkaard'ı çok büyütüyorsunuz. Bu adam GS takımını kesinlikle umursamıyor.GS ile bir bağ kuramadı. UFUK veya bir başkası Rijkaard için önemli değil. Bence bu adam zaten klüpten ayrılmayı kafasına koymuş. Verdiği cevaplar sürekli politik.

Düzgün bi takımdan teklif gelse hemen gidecek. Hangi akla hizmet gözden çıkardığın Serveti son maçta oynatırsın? Barış gibi adamın sivas maçında o hareketi yaptığı gün floryadan içeri girmemesi gerekirken, cezası bittikten sonra pat kadroda. Aynı şeyi keita da yapmadı mı? hemde kıyaslanmayacak derece altında bir hareketi. O meşur son dakika berberliklerinin üst üste geldiği haftalarda yedek otturtu ketia'yı. Ama şimdi barış ilk 11 oynuyor. Gelecek diyor alt yapı diyor, oynatsana son maçlarda anıl'ı, cem'i. Eminim bu adamların GS alt yapısında olduğuundan bile haberi yoktur. Ben hislerimde hiç yanılmam, bu adam gider. Belki bu ay belki 6 ay sonra ama kesin gider.

İlk mesajına sağlam bir cevap hazırlamıştım ama ikinci mesajını ve özellikle son cümleyi görünce sana cavap yazmamaya karar verdim.Sağlıcakla kal:D;)

Aykut karşıtlarına şunu söylüyorum.Herkes son haftalardaki kötü performansından bahsediyor.Ama takımın geneli kötü,lig bitmiş adam nasıl konsantre olsun.

Şunu da hatırlatmak isterim son şampiyonluğumuzda son 7 maçta gol yemeyen kalecinin adı neydi?

Şimdi "e o zaman defans iyiydi" diyeceksiniz.Şimdi çok mu iyi...

Üst Alt