Aylık Harcamalarınız? - Sayfa 13 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Aylık Harcamalarınız?

Benzin: 250
Sigara: 500 (02.09.2019 itibariyle sigarayı bırakıyorum!)
Kredi: 1000 (8 ay sonra bitiyor.)
Kira: 850
Telefon: 75
İnternet: 70
Elektrik: 70 (Ortalama)
Su: 70 (Ortalama)
Doğal Gaz: 70 (diyelim henüz fatura gelmedi çünkü.)

Kalan da genel harcamalar işte. (Eve alışveriş, üst baş alışverişi, alkol yeme içme gezme falan filan)

Sigarayı bıraktıktan sonra ona verdiğim aylık 500 ile BeinSport üyeliği, ps4 oyunları falan alıcam (y)

03.09.2019 / Adıyaman Tütünü: MERHABALAR!

Sigara bıracaklara yegane tavsiyem, öyle internette yazılan uçuyorsunuz kaçıyorsunuz, nefes aldığınızı hissediyorsunuz kilometrelerce koşuyorsunuz yorulmuyorsunuz vs gibi geyiklere inanıp yüksek beklenti içine girmeyin. Bende bunların hiçbiri olmadı, aksine kendimi çok daha kötü hissettim fiziksel açıdan, doktorun dediğine göre sigara bazı şeyleri maskeliyormuş bırakınca gün yüzüne çıkabiliyormuş, hormonlar sapıtıyormuş bir süre vs vs. Ha kesinlikle bıraktığıma pişman değilim, herkesede bırakmasını tavsiye ederim neticede zararlı olduğu bilinen bir şey ileride mutlaka bir yerden patlak verdirirdi.

O abartı yazılar bir noktaya kadar motivasyon sağlıyor ama bıraktıktan 1-2 ay sonra bırakmanın abartıldığı gibi etkileri olmadığını görünce geri dönüşler yaşanabilir. Tabi bu benim deneyimim, başkası büyük fark hissedebilir ona bir şey diyemem. Bir de ben spor yapan bir insanım sigara içerken de spor yapıyordum ondan olabilir.

ev kredisi 710
kredi 270
evin yan giderleri su, sicak su, cöp, vergiler ve dogalgaz (isinma) 200
telefonlar + internet 100
elektrik 80
diesel + benzin 150
sigortalar 100
araba leasing 370
mutfak 400
disarda yemek 100
iptv 8

not: euro

Son düzenleme:
Yalnız dikkatimi çekti, herkesin elektriği 80 lira falan benimki 150'den aşağı gelmiyor ki gündüzleri evde olmuyorum genelde var bu işte bir acayiplik ne fazla yakıyor ki acaba.

Sigara bıracaklara yegane tavsiyem, öyle internette yazılan uçuyorsunuz kaçıyorsunuz, nefes aldığınızı hissediyorsunuz kilometrelerce koşuyorsunuz yorulmuyorsunuz vs gibi geyiklere inanıp yüksek beklenti içine girmeyin. Bende bunların hiçbiri olmadı, aksine kendimi çok daha kötü hissettim fiziksel açıdan, doktorun dediğine göre sigara bazı şeyleri maskeliyormuş bırakınca gün yüzüne çıkabiliyormuş, hormonlar sapıtıyormuş bir süre vs vs. Ha kesinlikle bıraktığıma pişman değilim, herkesede bırakmasını tavsiye ederim neticede zararlı olduğu bilinen bir şey ileride mutlaka bir yerden patlak verdirirdi.

O abartı yazılar bir noktaya kadar motivasyon sağlıyor ama bıraktıktan 1-2 ay sonra bırakmanın abartıldığı gibi etkileri olmadığını görünce geri dönüşler yaşanabilir. Tabi bu benim deneyimim, başkası büyük fark hissedebilir ona bir şey diyemem. Bir de ben spor yapan bir insanım sigara içerken de spor yapıyordum ondan olabilir.

İlla ki faydası var renktaş ama bahsettiğin gibi olaylar da yaşanıyor

Mesela arkadaşımın başına geldi bir tanesi

Sigarayı bıraktıktan sonra nefes darlığı başladı doktora gitti meğerse gizli astımı varmış ve sigara onu baskılıyormuş

Tekrar sigaraya başladı nefesi düzeldi :)

Üst Alt