Aylık Harcamalarınız? - Sayfa 14 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Aylık Harcamalarınız?

Klima falan var mı? Malum sıcaklarda durulmuyor klimasız. Onun dışında ışıklar enerji tasarruflu veya led değilse, onun etkisi olabilir.

Evde abartı ışıklandırma var evde hayvan eksik olmuyor birileri sürekli evcil hayvan bırakıyor benim eve, malum onlarda fıldır fıldır dolaşıyor sensör aktive oluyor ondan olabilir hakikaten ampülü hiç düşünmemiştim, aslında paraya kıyıp bir seferliğine evi kaliteli led lamba donatmak lazım. Klima da var ama sadece 2 kere çalıştırdım ondan değildir sanıyorum. Sertan ve Volkan başkanların dediklerine de bir bakayım.

Sigara bıracaklara yegane tavsiyem, öyle internette yazılan uçuyorsunuz kaçıyorsunuz, nefes aldığınızı hissediyorsunuz kilometrelerce koşuyorsunuz yorulmuyorsunuz vs gibi geyiklere inanıp yüksek beklenti içine girmeyin. Bende bunların hiçbiri olmadı, aksine kendimi çok daha kötü hissettim fiziksel açıdan, doktorun dediğine göre sigara bazı şeyleri maskeliyormuş bırakınca gün yüzüne çıkabiliyormuş, hormonlar sapıtıyormuş bir süre vs vs. Ha kesinlikle bıraktığıma pişman değilim, herkesede bırakmasını tavsiye ederim neticede zararlı olduğu bilinen bir şey ileride mutlaka bir yerden patlak verdirirdi.

O abartı yazılar bir noktaya kadar motivasyon sağlıyor ama bıraktıktan 1-2 ay sonra bırakmanın abartıldığı gibi etkileri olmadığını görünce geri dönüşler yaşanabilir. Tabi bu benim deneyimim, başkası büyük fark hissedebilir ona bir şey diyemem. Bir de ben spor yapan bir insanım sigara içerken de spor yapıyordum ondan olabilir.

Ne gibi abi?

Son cümleni gördüm spor yapıyor olmasan etkisini daha net hissederdin bence diyecektim.

Evde abartı ışıklandırma var evde hayvan eksik olmuyor birileri sürekli evcil hayvan bırakıyor benim eve, malum onlarda fıldır fıldır dolaşıyor sensör aktive oluyor ondan olabilir hakikaten ampülü hiç düşünmemiştim, aslında paraya kıyıp bir seferliğine evi kaliteli led lamba donatmak lazım. Klima da var ama sadece 2 kere çalıştırdım ondan değildir sanıyorum. Sertan ve Volkan başkanların dediklerine de bir bakayım.

Evini pavyona çevirmiş olduğuna inanamıyorum. Normal bir dairede abartı ışık daha da önemlisi hareket sensörü neden olur anlamadım!

Ne gibi abi?

Son cümleni gördüm spor yapıyor olmasan etkisini daha net hissederdin bence diyecektim.

Valla çok detay bilmiyorum lakin benim reflü aşırı artmıştı sigarayı bırakınca bu sebeple gitmiştim, o muayene esnasında kurmuştu bu cümleyi, hormonel değişim esnasında ise envai çeşit sıkıntı yaşanabiliyor, kalp çarpıntısı, elde ayakda uyuşma karıncalanma, sindirim bozuklukları vs gibi. Tabi bunlar kısa vadeli etkiler bir süre sonra vücut sigarasızlığa adapte oluyor ama baya zaman alıyor. Herkes süreci farklı yaşar tabi ama benim normale dönmem 2 yılı bulmuştur kabaca. Bir de ben göğüs ağrısı ve nefes darlığı çekmiştim 5-6 ay kadar, sigarayı bırakınca bir süre bunları yaşamak baya ironik :)

Kredi kartı = ort. 2000 (faturalar-araç kasko-sigorta-digitürk-giyim vs.. )

Çocuk kreş ve ıvır zıvır =2000

araç benzin-rutin bakımlar= 1000

haftada 1 temizlik ayda= 500

site aidatı-kalorifer (gerçi doğalgaz yanacak bu sene) = 500 -600

2 aya inşallah 2.çocuk geliyor onun bakıcı ıvır zıvır =1500

kira =yok (kirada evim olduğu için benim kirayla biribirini nötürler)

mutfak temizlik masrafı -yeme içme - gezme tozma ve diğer ekstraları falan yazmıyorum bekar arkadaşların gözü daha fazla korkmasın..Bu memlekette çoluk çocuk da varsa adam gibi hayat sürmek için ciddi bir gelir lazım..

haftada 1 temizlik = 500

mutfak temizlik masrafı -yeme içme - gezme tozma ve diğer ekstraları falan yazmıyorum bekar arkadaşların gözü daha fazla korkmasın..Bu memlekette çoluk çocuk da varsa adam gibi hayat sürmek için ciddi bir gelir lazım..
abi beştepeyi mi temizletiyon haftada 500 liraya o ne yav

haftada 1 temizlik ayda= 500

Bekarım neredeyse o kadar kredi kartı ödüyorum. Bu işte bir yalnızlık var!

Üst Alt