az tanınan golcülerin çılgın gol performansları | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
dünyada zirveye çıkmış bir çok forvet var.. Ancak bazı forvetler var ki, zirveye çıkamasa bile sezonluk öyle performans sergiliyor ki "vay anasını" diyorsunuz.. İşte bir kaç örnek performans;

Papiss Cisse - 2011/12: Sezona Freiburg'ta başlayan Cisse ilk yarıyı sonuncu bitiren takımda 9 gol birden atınca transferin gözde ismi oldu ve devre arası Newcastle'a gitti. Newcastle'da vatandaşı Demba ba ile adeta şov yaptılar. Cisse oynadığı 14 maçta 13 gol birden attı ve Newcastle sezonu 5.bitirdi.

Grafite - 2008/09: Yanında Dzeko, arkasında Misimovic ile çılgın atıp şampiyon oldukları sezon. Grafite ligde 25 maçta 28, toplamda 31 maçta 35 golü vardı. Geç başlayan kariyeri, erken bitti ne yazık ki..

Luis Fabiano - 2007/08: Bir başka Brezilyanın çılgın atması.. Kanoute ile beraber şov yaptıkları zamanlar. 2007-2008 sezonunda tüm kulvarlarda 46 maç ve 34 gol.

Halil Altıntop - 2005/06: Küme düşen Kaiserslautern'de 34 maçın tamamında oynayıp 20 gol atmıştı. O performansıyla kardeşinin takımı Schalke'ye gitti.

Roy Makaay - 2002/03: Şimdilik son ismimiz Roy Makaay.. Deportivo'da oynarken ligde 29 gol atıp gol kralı oldu. Şampiyonlar Ligi'nde 11 maçta 9 gol attı. Toplamda 51 maç ve 38 gol.

Bu 5 isimden özellikle Makaay ve Fabiano daha uzun süreli performansını sürdürdü ama bir türlü zirvede sayılmadılar. En azından ben hatırlamıyorum.

oldu ama hep gölgede kaldı.. Milli takımda genelde van Nistelrooy oynuyordu mesela. Hiç bir zaman dünyanın en iyi 5 forveti arasına da girmedi sanırım.
iyi de bu onu az taninmis forvet yapmaz ki onu diyorum, o donem Avrupa da herkes taniyordu roy makaay'i, klas golcuydu ve hep bizim takima transfer olmasini istemistim o zamanlar.

aklima bir brezilyali golcu geldi, afonso alves. heerenveen'de 2006/07 sezonunda oyle bir sezon gecirmisti ki artik avrupa devleri pesinde kosar diyordu herkes ama sonra ki yillarda hic bir sey gosterememisti. 34 gol atmisti galiba bir sezonda.

images

aklima bir brezilyali golcu geldi, afonso alves. heerenveen'de 2006/07 sezonunda oyle bir sezon gecirmisti ki artik avrupa devleri pesinde kosar diyordu herkes ama sonra ki yillarda hic bir sey gosterememisti. 34 gol atmisti galiba bir sezonda.

5 büyük lig dışı olduğu için koymadım. Sanırım kendisi adam daha çok 9-0 biten bir maçta attığı 7 golle hatırlanıyor. O muydu, başka biri miydi tam hatırlamıyorum..

Bunları tanımayan adam futbolu takip ediyorum demesin rtaş. Makaayı deportivodan, cisseyi freiburgtan, halili demeye gerek yok zaten fabianoyu sao paolodan, grafiteyi de wolfsburga gelmeden biliyordum.

Roy makaay deportivoda bize karşı oynamıştı galiba. Djalminhalı kadroda pauletayla birlikte ne hücum hattı vardı adamlarda. Conceicao vardı ortasahalarında sonra real yapıp bize gelmişti :)

Üst Alt