aziz yıldırım - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Emenike 13
Webo 3
Sow 10
Bienvenu 4
Niang 8
Gökhan Ünal 3.2
Güiza 14
Kezman 7
Zafer Biryol 1.2
Anelka 10,7
Van Hooijdonk 1
Washington 1.5
Beschassktefssafdafdsdgf 800 bin
Anderson 4.5
Moldovan 4.2
Preko Yaw 1

Aziz'in sadece forvetlere baydığı para 87.1 milyon euro.Daha bunların yıllık ücreti ekli değil.Anelka ve Moldovan dışında hepsi büyük zararla satılmış.

7 sezondur Şampiyonlar Ligi gelirleri yok,stadyumları sinek avlıyor.Aziz gittikten sonra Fener'in maddi durumunun ne kadar kötü olduğu ortaya çıkacak.

Evet Aziz zamanında Galatasaray çok şampiyonluk kazanmıştır;fakat birçok şampiyonluğu engellemiş,şike yaparak kulübüne birçok da şampiyonluk kazandırmıştır bu şikeci zat. Galatasaray 22-23 şampiyonluk civarında olmalıydı zaten normalde. Şu anki durumda Fenerbahçe ile 4. yıldız rekabeti olmamalıydı normalde. Yapılanmamız,Fenerbahçe dar vizyonlu haline şampiyonluk sayısında fersah fersah fark atacak şekildeydi 90'ların başında.

Evet Aziz zamanında Galatasaray çok şampiyonluk kazanmıştır;fakat birçok şampiyonluğu engellemiş,şike yaparak kulübüne birçok da şampiyonluk kazandırmıştır bu şikeci zat. Galatasaray 22-23 şampiyonluk civarında olmalıydı zaten normalde. Şu anki durumda Fenerbahçe ile 4. yıldız rekabeti olmamalıydı normalde. Yapılanmamız,Fenerbahçe dar vizyonlu haline şampiyonluk sayısında fersah fersah fark atacak şekildeydi 90'ların başında.

Ben zannetmiyorum acikcasi, Aziz Yildirim bizden sampiyonluk calamaz. Özellik ile Aziz Yildirim döneminde, ben bir sampiyonluk yarisina girip kaybettigimizi sadece Besiktas ile hatirliyorum. Nezaman FB ile cekistiysek, hep biz olduk sampiyon. Biz zaten genel olarak ya sampiyonluga oynariz ve oluruz, ya da sampiyonluk yarisinda olmayiz bile. En azindan son 17 sene de böyleydi.

Ancak Trabzon´dan iki, BJK´dan da bir sampiyonluk calmis olabilir. Trabzon´dan caldigi bur sampiyonluk kesin zaten.

Ben zannetmiyorum acikcasi, Aziz Yildirim bizden sampiyonluk calamaz. Özellik ile Aziz Yildirim döneminde, ben bir sampiyonluk yarisina girip kaybettigimizi sadece Besiktas ile hatirliyorum. Nezaman FB ile cekistiysek, hep biz olduk sampiyon. Biz zaten genel olarak ya sampiyonluga oynariz ve oluruz, ya da sampiyonluk yarisinda olmayiz bile. En azindan son 17 sene de böyleydi.

Ancak Trabzon´dan iki, BJK´dan da bir sampiyonluk calmis olabilir. Trabzon´dan caldigi bur sampiyonluk kesin zaten.

Adem ben genel manada dedim,sadece girdiğimiz yarışlar babında değil. Bu adam Galatasaray'ı zayıflatmak namına çok şey yaptı. Bu bile bize pahalıya maloldu. 2000'lerin başından yarısına kadar meydan fb'ye kaldı.Kendine kattığı şampiyonluklarla ekonomik açıdan kuvvetlendi. Artı siyasilerle ilişkileri,stad yapımında bize çıkarttıkları zorluklar da cabası.Böyle adamlar Türkiye'de gemisini yüzdürür. Tabii biz büyük bir kulübüz Bjk gibi değiliz ki bu çirkefliklerden de galip çıkıyoruz.

Bize faydası olduğu kadar ( Kulübü rezil etme şike vb )

Bize zararıda var ( Amatör branşlar, yapılanma vb )

Feneri çok daha iyi yöneticek zenginlerde var.

Aziz kaldığı süre içinde spora en büyük kötülüğü kavga - nefret tohumları olacak.

Olmasaydın olmazdık başgan!!!! 15 senede 9 şampiyonluk.artık kendisine efsaneleri anma vesilesiyle bir plaket vermek farz oldu!!

Antuda öyle atıp tutuyorlarki Aziz için, bulsalar bir kaşık suda boğacaklar...Bizi bırakma baba diye yürüyüş yaptıkları aklıma geldi.

Bir de defol git diye yürüseler.

Kesinlikle katılıyorum.

2009-2010 sezonunda ligde hiç bir şey oynamayan Fenerbahçe el birliği ile şampiyonluk yarışına sokulup (Cüneyt Çakır'ın Keita'ya 90'da yapılan net penaltıyı vermemesi), 9-10 maç skandal kaleci hataları, ve hakem hataları ile yarışta tutulup ilahi adalet ile şampiyonluğu Bursaspor'a kaptırmaları.

O sezonun hakkı bizdik.

2004-2005 sezonunda ki hakem hataları, elle atılan goller, son dakika da verilen penaltılar, verilmeyen ofsaytlar, iç saha da ki Trabzon maçında ki rakibe kıyım, 2003-2004 sezonunda 2002-2003'de SİNAN ENGİN'e ŞAMPİYONLUK İÇİN VERİLEN ''MANEVİ DESTEK (!)'' KOZU İLE BEŞİKTAŞ'IN DEVRE DIŞI BIRAKILIŞI, 2002-2003'de KUTSAL İTTİFAK İLE BEŞİKTAŞ'IN el birliği ile şampiyon yapılışı, 2000-2001'de EMRE B. OKAN BURUK, ANKARAGÜCÜ, ERSUN YANAL, TEŞVİK ile çalınan üst üste 5. şampiyonluğumuz.

Normal de

bu takım

1996-1997
1997-1998
1998-1999
1999-2000
2000-2001
2001-2002
2005-2006
2007-2008
2009-2010
2011-2012
2012-2013

11 şampiyonluk alması gereken dönemde, en az 2 kere ayak oyunları ile haksızlığa uğratıldı.

2002-2003 sezonu da Beşiktaş'ın şampiyonluğu tartışılır.

şike yılına kadar azizin bize faydası olmadı.
2011den sonra fenerbahçe çok güçlü iken kadro olarak şike yapıp zayıflattı.

Kesinlikle katılıyorum.

2009-2010 sezonunda ligde hiç bir şey oynamayan Fenerbahçe el birliği ile şampiyonluk yarışına sokulup (Cüneyt Çakır'ın Keita'ya 90'da yapılan net penaltıyı vermemesi), 9-10 maç skandal kaleci hataları, ve hakem hataları ile yarışta tutulup ilahi adalet ile şampiyonluğu Bursaspor'a kaptırmaları.

O sezonun hakkı bizdik.

2004-2005 sezonunda ki hakem hataları, elle atılan goller, son dakika da verilen penaltılar, verilmeyen ofsaytlar, iç saha da ki Trabzon maçında ki rakibe kıyım, 2003-2004 sezonunda 2002-2003'de SİNAN ENGİN'e ŞAMPİYONLUK İÇİN VERİLEN ''MANEVİ DESTEK (!)'' KOZU İLE BEŞİKTAŞ'IN DEVRE DIŞI BIRAKILIŞI, 2002-2003'de KUTSAL İTTİFAK İLE BEŞİKTAŞ'IN el birliği ile şampiyon yapılışı, 2000-2001'de EMRE B. OKAN BURUK, ANKARAGÜCÜ, ERSUN YANAL, TEŞVİK ile çalınan üst üste 5. şampiyonluğumuz.

Normal de

bu takım

1996-1997
1997-1998
1998-1999
1999-2000
2000-2001
2001-2002
2005-2006
2007-2008
2009-2010
2011-2012
2012-2013

11 şampiyonluk alması gereken dönemde, en az 2 kere ayak oyunları ile haksızlığa uğratıldı.

2002-2003 sezonu da Beşiktaş'ın şampiyonluğu tartışılır.

Galatasaray ivme yakalarken bir şekilde Aziz Yıldırım başkanlığındaki futbolun kara baronları tarafından sekteye uğratılıyor. Burada bizim de hatalarımız vardır elbet, fakat 90'ların başından itibaren Galatasaray bu ülkenin şampiyonlukta yanına yaklaşılamayan takımı olmalıydı.Dediğin gibi 5. kez üstüste şampiyon olmamız gereken ve muhtemelen fb'yi şahlandırmayacak,bjk seviyesinde bırakılacakken o sezon yine şike yapılmıştır Aziz Yıldırım başkanlığında.Aynı zamanda basketbol başta olma üzere amatör branşlarda da haksız rekabet tavan yapmıştır(Bkz: Ülker projesi. Bu projede Fb'nin tek bir dikili taşı yoktur,bedavadan da salon sahibi olmuştur şu an Fenerbahçe rüyasında göremeyecek F4'te ismini zikrettiyor ve her sene Ülker'in A lisansını kullanıyor).

Ben şahsen bu herifin gitmesini isterim. Temiz bir futbol ortamında daha ezici oluruz.Çünkü vizyon ve bakış olarak Fenerbahçe zihniyetinden çok öndeyiz. Günümüz futbol anlayışına biz daha iyi eklemleme yapabiliyoruz. 90'lardan bu yana Türkiye'deki Galatasaray gerçeği bunu kanıtlıyor.

Adem ben genel manada dedim,sadece girdiğimiz yarışlar babında değil. Bu adam Galatasaray'ı zayıflatmak namına çok şey yaptı. Bu bile bize pahalıya maloldu. 2000'lerin başından yarısına kadar meydan fb'ye kaldı.Kendine kattığı şampiyonluklarla ekonomik açıdan kuvvetlendi. Artı siyasilerle ilişkileri,stad yapımında bize çıkarttıkları zorluklar da cabası.Böyle adamlar Türkiye'de gemisini yüzdürür. Tabii biz büyük bir kulübüz Bjk gibi değiliz ki bu çirkefliklerden de galip çıkıyoruz.

Aziz Yildirim 2005/06 yilinda cekilseydi, muhtemelen Fenerbahce ile rekabet edebilme imkanimiz olmayacakti bir 10 sene boyunca. O günden itibaren adamin yaptigi her hamle zarar, ve kulübü batakliga sürüklemek. Varsin oradan buradan güc alsin, o maddi olanaklar ile cok rahat domine etmesi gerekiyordu FB´nin ligi, ancak nezaman iyi giderse takim, Aziz herzaman sabote etmesini bildi. Bizim 2012/2013´den sonra yasadigimiz bu adam taraftarina her seferinde yasatiyor.

Maddi acindan ben 2000-2010 arasi bir kulüpleri karsilastirmistim. Acik ara Fenerbahce en fazla parayi harcarken, arkadan demirören besiktasi geliyordu. Biz o dönemlerde Trabzonspor seviyesinde para harcayabilmisiz. Yani orada mesele bizim gücsüz ve maddi krizde olmamiz. Biz o imkanlarimiz ile bir kac sampiyonluk alarak, iyi bile is cikarmisiz.

Galatasaray ivme yakalarken bir şekilde Aziz Yıldırım başkanlığındaki futbolun kara baronları tarafından sekteye uğratılıyor. Burada bizim de hatalarımız vardır elbet, fakat 90'ların başından itibaren Galatasaray bu ülkenin şampiyonlukta yanına yaklaşılamayan takımı olmalıydı.Dediğin gibi 5. kez üstüste şampiyon olmamız gereken ve muhtemelen fb'yi şahlandırmayacak,bjk seviyesinde bırakılacakken o sezon yine şike yapılmıştır Aziz Yıldırım başkanlığında.Aynı zamanda basketbol başta olma üzere amatör branşlarda da haksız rekabet tavan yapmıştır(Bkz: Ülker projesi. Bu projede Fb'nin tek bir dikili taşı yoktur,bedavadan da salon sahibi olmuştur şu an Fenerbahçe rüyasında göremeyecek F4'te ismini zikrettiyor ve her sene Ülker'in A lisansını kullanıyor).

Ben şahsen bu herifin gitmesini isterim. Temiz bir futbol ortamında daha ezici oluruz.Çünkü vizyon ve bakış olarak Fenerbahçe zihniyetinden çok öndeyiz. Günümüz futbol anlayışına biz daha iyi eklemleme yapabiliyoruz. 90'lardan bu yana Türkiye'deki Galatasaray gerçeği bunu kanıtlıyor.

Ülke de futbolun sağlıklı gelişmesinin önünde ki engellerden biridir bu adam.

Sadece bize değil Fenerbahçe'ye, ve tüm ülke futboluna zararı dokunmuştur.

Arabesk kültür, maganda zihniyeti ile Yıldırım Demirören, Mahmut Özgener gibi bırak ülke futbolunu yönetmeyi bir pansiyon dahi işletmekten aciz adamları sırf kendi çıkarı için ülke futbolunun başına geçirtmek için her türlü pisliği yapmış bir insan kendisi.

Bu ülke de Aziz Yıldırım-Koç Ailesi ittifakı ve mevcut iktidar ile Şansal TV arasında sıkışıp kalan bir saçma düzen var.

Ülke futbolunu el birliği ile

Aziz, KOÇ'lar, RTE, Şansal ve Rıdvan tayfası yönetiyor ve ne hale geldiğimiz de ortada.

Kişisel olarak sevmememe rağmen Haluk Ulusoy gibi ortalama başarı düzeyli bir adam bile ne kadar başarılı sonuçlar aldı TFF'de iken. O da ayrı bir vaka tabi kendi çapında ama eyvallahı yoktu en azından.

Ülke futbolunun özerkliğinden tutun da, önce kayıkçı kavgası düzeyine indirilip, ardından biat ve meydan savaşı ile bölünmüşlüğe sürüklenen futbola bu ihaneti yapan Aziz ve etrafından nemalanan çıkar çetelerini tarih affetmeyecek buna Adnan Polat da dahil.

CE8K9yPWgAAi1a9.jpg

Sadece fantik Galatasaray´li damarimdan yola cikip, ve bu adamin bir sike suclusu oldugunu bir an icin yok sayarsam, Fenerbahce´nin bir 17 yil daha basinda kalsin isterim. 17 yildir kulüp baskani, sagligini, aklini kaybetmis bir adam, futbol okadar basit bir iste degil zaten. Adamin futboldan ve spordan anladigi iste bu, ve butün kararlari o veriyor. Iyi is cikarip, biraz sivrilen adamin iflahini kesiyor. Fenerbahce eger son 10 yilda 4 kere üst üste gibi bir seri yakalayamadiysa, o da bu adam yüzündendir.

Ama tabiki bu zararlar sadece Fenerbahce ile sinirli degil, ayni zamanda türk futboluna büyük bir zarar veriyor. Hem hamleleri ile, hemde Fenerbahce gibi bir potansiyeli ciftlik gibi bir yönetiyor diye. Tabiki birde su nefret ortamin olusmasindaki bas sorumlusu kendisidir.

Ama bazi FB taraftari halen baskanim da baskanim diyor. Dün mac bitti, ben sevinc cigliklari atarken, tribünler halen Oooooo Aziz Yildirim Oooooo Aziz Yildirim diye tempo tutuyordu.

Son düzenleme:
Bu sezon Galatasaray sampiyon olursa sampiyonluk oranlari....

Aziz Yildirim Dönemi 18 sene:

Galatasaray 9 Sampiyonluk = % 0.5
Fenerbahce 5 Sampiyonluk = % 0.28 (3. Temmuz sikesi)

Aziz dönemi disinda 39 sene:

Fenerbahce 13 Sampiyonluk = % 0.333
Galatasaray 11 Sampiyonluk = % 0.28

Aziz yildirim altinda Galatasaray resmen bir altin cagi yasamis. Ve bu 19 senenin, en az yarisinda cidda anlamda bir üstünlük elde etmistir Fenerbahce maddi olarak. Yani biz tasla, sopa ile azizin bir cok kez tanklarini indirdik.

Üst Alt