Babamızın Galatasaray'ımıza Olan İlgisi


kendi babamdan başlamam gerekirse , benim babam galatasaray'ın eski amigolarından hala gazetedeki eski resimlerine bakar eski anılarını dinlerim ... ama artık 60 yaşında canlı maç izlemesede babam için cumartesi-pazar demek futbol demektir...ligin fikstrünün gazetede çıktıgı ilk gün gazeteyi alır , fikstür sayfasını kopartır ve her hafta tüm takımların maç sonucunu yazar .. o sene boyunca hiç bir maçın skoru aklından çıkmaz...yenildigimiz zaman üzülür ama belli etmez bana bende daha fazla üzülmeyim diye üzütünsünü içine atar... beni galatasaray'ın simoviçli prekazili kadrosunu ilk tanıdan ve 2 yaşındayken beni samiyen'e ilk kez götüren insan babamdır ...ya sizin babanız ?
 
Cevap: Babamızın Galatasarayımıza olan ilgisikendileri ile ayhan konusunda hep tartışırdık :D maç özetlerini falan izler tabii :D
 
Cevap: Babamızın Galatasarayımıza olan ilgisiKendisinin Galatasaray ile taraftarlık bazında bir ilgisi yoktur. :)
 
Cevap: Babamızın Galatasarayımıza olan ilgisiKendisi eskiden Avrupa maçlarını takip ederdi fakat fanatik Galatasaray'lı değildir. Beni Galatasaray'lı yapan dayılarımdır.

Babam böyle işlerin zaman kaybı olduğunu düşünür.
 
Cevap: Babamızın Galatasarayımıza olan ilgisiBenim Babam beni uyuz etmekten başka bişeyden anlamaz. Bir kere en başta adam zevkine takımı tutuyor,maç izlemez skora bakar yorum yapar. Mesela 1-0 yenelim direk yorumu "Zar zor yenmişler " olur. Mersin maçından sonraki yorumu "Mersinin elinden kurtulmuşlar" yani anlayacağınız adam ömür törpüsü :D Bi anımıda anlatayım yeri gelmişken. Dayımlarda Fenerbahçe maçını izlemeye gitmiştik,maç koptu artık 3-1 di ben yerde oturuyorum dalmışımda maçada bakmıyorum elimde telefon son dakikalar artık Deivid di galiba bi gol daha attı Babam bastı kahkahayı eee ama yeter artık diyerek küfür filan etmiştim bayaa 1 ay eve gelmediim:)
 
Cevap: Babamızın Galatasarayımıza olan ilgisionun sayesinde Galatasaray'lı oldum. hep avrupa maçı izlerdi. ya ajax ya da psv maçı sırasında GS'li olmuştum bende.
 
Cevap: Babamızın Galatasarayımıza olan ilgisiBabam Galatasaraylı ama pek ilgisi olduğunu söyleyemem.Bazen sinir eder hatta..Ama iyiki Galatasaraylıymıs, Galatasaraylı olmasa büyük ihtimal bende olmazdım :asd:
 
Cevap: Babamızın Galatasarayımıza olan ilgisiBabam Fenerliydi:)Hic unutmam ortaokula falan gidiyordum heralde,babamla Fenerin avrupa macını izliyoruz,Yabancı takımdan bir topcu Rüstüye uzaktan caktı.Ben golden sonra sevincimden kanepenin üstünde zıplıyorum.Sonra babam bana sinirli sinirli baktı;Ne zıplıyorsun lan hayvanoglu hayvan,sen gavurmsun dedii.O moral bozuklugunun verdigi sinirle haklıydı tabi.Bende ondan sonraki hicbir Fener maclarında,babamın yanında dısımdan sevinememistim:)Hey gidi günler hey.Keske babam sag olsa,Fenerli bile olmaya razıyım.Galatasarayı canım kadar severim,ama babamı canımdan da öte.
 
Cevap: Babamızın Galatasarayımıza olan ilgisiBeni Galatasaray'lı yapan adamdır. Zamanında az etkilemedi beni. Hala ilgilidir ama eskisi gibi değil. Fenerbahçe'nin ne kadar ezik bir kulüp olduğunu ondan öğrendim. Bana hiçbir zaman bir Fenerli ile tartışıp eve gelme, çok kötü kızarım. Çünkü onlar hiç bir şeyden anlamaz derdi. Gün geçtikçe bunu daha iyi anlıyorum. Bir Fener'li Dünya'da en son babamla tartışmak ister. Çünkü onları itin bitarafına sokup çıkartmasını çok iyi biliyor.Babam'ın Galatasaray'lılığından daha fazla Galatasaray'lıyım. İnşallah oğlum da benden büyük bir Galatasaray'lı olacak.
 
Cevap: Babamızın Galatasarayımıza olan ilgisibenimde babam fenerliydi küçükken gitmediğim fener maçi yoktu ama doğru yolu seçtim sonunda :D
 
Cevap: Babamızın Galatasarayımıza olan ilgisiBabam fena Galatasaraylıdır uefa dönemlerinde avrupa deplasmanı bile kaçırmazdı.Sene kaçtı hatırlamıyorum ama ilk kez Zeytinburnu maçına gitmiştik.4-5 yaşlarında istediğimi almazsan Fenerli olurum diye tehdit ederdim herşeyi yaptırırdım.şimdide her basket maçına gider 2 ayda birde futbola gider.
 
Cevap: Babamızın Galatasarayımıza olan ilgisiBabam zamanında Edirnespor da oynarmış 1955 1960 gibi. O zamanlar gerçekten çok iyi topcuymuş forvetmiş herneyse o zamanlar Galatasaray dan gelmiş babamı istanbula götürmeye.Dedemle görüşmüşler o zaman tabi futbol bu kadar küresel bişey değil Dedem futbola hep kızıyormuş sanırım Hz. Osman kafasıyla oynanıyor düşüncesiyle tabi baya bi kızmış felan Galatasaray dan gelenlerde haliyle geri dönmüşler.Bazen kızarım içimden dedeme acaba kabul etseydi herşey farklı olurmuydu :)Tüm Aile ( 2 3 tane hayırsız hariç ) şükürler olsun GALATASARAYLIYIZ
 
Cevap: Babamızın Galatasarayımıza olan ilgisiBabam zamanında Edirnespor da oynarmış 1955 1960 gibi. O zamanlar gerçekten çok iyi topcuymuş forvetmiş herneyse o zamanlar Galatasaray dan gelmiş babamı istanbula götürmeye.Dedemle görüşmüşler o zaman tabi futbol bu kadar küresel bişey değil Dedem futbola hep kızıyormuş sanırım Hz. Osman kafasıyla oynanıyor düşüncesiyle tabi baya bi kızmış felan Galatasaray dan gelenlerde haliyle geri dönmüşler.Bazen kızarım içimden dedeme acaba kabul etseydi herşey farklı olurmuydu :)Tüm Aile ( 2 3 tane hayırsız hariç ) şükürler olsun GALATASARAYLIYIZVay be,simdi belkide sen Galatasarayda görev yapıyor olacaktın renkdasım.Dede:cool::)Neyse renkdasım,kaderinizde bu varmıs demekki,hayırlısı buymus deyip geciceksin,ki öle yapıyorsundur zaten:)
 
Cevap: Babamızın Galatasarayımıza olan ilgisiVay be,simdi belkide sen Galatasarayda görev yapıyor olacaktın renkdasım.Dede:cool::)Neyse renkdasım,kaderinizde bu varmıs demekki,hayırlısı buymus deyip geciceksin,ki öle yapıyorsundur zaten:)

Öyle renkdaş yapabilcek bişi yok gönül isterdi izin verseydi dede ama ne yapıcaz bizde sahada futbolcu olarak değilde 12. adam olarak görevimizi yaparız :)
 
Üst Alt