Baklava mı Künefe mi? - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Baklava mı Künefe mi?

Hangisini Tercih Edersiniz?

• Kullanılan toplam oy
    82
Şekerlenmesin diye yapıyorlar onu. Muhtemelen aydın cine den öğrendiler baklava yapmayı. Bildiğin bayramlarda ucuza yaptırılan ev baklavası bu. Resmi görünce canlandı gözümde. 1 kilo alınan 980 gr olarak dolapta çürüyen şey bu.
İşte gelirken bi bundan bi de çikolatasından getirdi.Sert bi çikolata.Geri kalanının hepsi ithalmiş.Tatları da güzel değildi..
Haaa yunan baklavasıyla çok farklı değil gibi, limon suyunu şeker kristalize olmasın diye damlatıyorlardır yav o normal bir şey de hamuru çok kalın :D
Bi bunlar varmış.Geri kalanın hepsi ithalmiş abi.Daha çok hamur işi çeşitleri varmış..

Künefeyi yıllar önce Antep’te gayet iyi dedikleri bir mekanda yedim.Aşırı derece ağır kokuyordu ve midemi bulandırmıştı.O günden sonra tekrar denemedim.Normalde ağır bir peynir kokusu var mı?

Künefeyi çok severim. Hatta Hataya gittiğimde yaptırır getirirdim. Ama Fıstıklı Baklava Dünyadaki en güzel tatlıdır. Hele Seç Baklavası muhteşemdir.

Üst Alt