Başbakanın Açıklamaları Oyunuzu Etkiler Mi? - Sayfa 10 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Başbakanın Açıklamaları Oyunuzu Etkiler Mi?

Cevap: Başbakanın Açıklamaları Oyunuzu Etkiler Mi?

koalisyon şart adamlar tek başına hükümdarlığını elde ederlerse böyle olur işte

Koalisyonla çok birşey olduğunu gördük sanki.Siyaset konuşmak istemiyorum bu forumda ama hemen fırsatını bulunca başlıyorsunuz

niye hala siyaset sporun içinde sorularının cevabıda açıkca ortaya çıkıyor.

Spor sosyal bir olgu oldugu icin siyasetin isin icine girmesi cok dogal. Ingiliz demokrasisinin de, futbolunun da gecmisi bizden fazla. Orda giriyorsa burda da girer. Cok sasiralacak, geri kalmislik gostergesi birsey degil bu. Siyasetin nasil girdigi onemli sonucta. Geri kalmislik orda ortaya cikiyor.

Spor sosyal bir olgu oldugu icin siyasetin isin icine girmesi cok dogal. Ingiliz demokrasisinin de, futbolunun da gecmisi bizden fazla. Orda giriyorsa burda da girer. Cok sasiralacak, geri kalmislik gostergesi birsey degil bu. Siyasetin nasil girdigi onemli sonucta. Geri kalmislik orda ortaya cikiyor.

Sporun içinde siyasetin Uefa Başkanı ile alınacak kararlar doğrultusunda görüşme yapılyor ve bizim Federasyonumuz Özerk diyoruz bu fazlasıyla ne demek istediğimi anlatıyor sanırım.:)

Bir Galatasaray taraftarı olarak olaya sadece başbakan fenerli yada fenere destek oluyor gözüyle bakmıyorum. ortaya çıkmış bir pislik, bir ahlaksızlık söz konusu. ve bununda üstünü örtmeye çalışanlara başbakan destek veriyor. tabiki de pisliği savunan bir parti ve başkanıyla işim olmaz. aynı pozisyonda biz olsaydık ve başbakan bizi korusaydı inanın aynı şeyleri söylerdim, hatta başkanımızı bırakın korumayı, klübümüze bu lekeyi yapıştırdığı için hesap sorar onun yüzüne tükürürdüm. başbakan sadece benim için değil, ona oy veren milyonlarca Galatasaray taraftarı nazarında artık farklı değerlendiriliyor.

Sporun içinde siyasetin Uefa Başkanı ile alınacak kararlar doğrultusunda görüşme yapılyor ve bizim Federasyonumuz Özerk diyoruz bu fazlasıyla ne demek istediğimi anlatıyor sanırım.:)

Ingiltere'de basbakana mi bagli federasyon da Thatcher karar verdi. :)

Gecelim bunlari, bence Akp bundan da oyunu arttirarak cikar. Galatasarayli cogu kisi simdi oy vermeyecegim dese de iki ay icinde unutur olanlari. Sikecilerden de basbakan Uefa'ya iyi diklendi, hakkimizi iyi savundu diye oy veren falan cikar= 60% :ka21:

Ingiltere de basbakana mi bagli federasyon da Thatcher karar verdi. :)

Gecelim bunlari, bence Akp bundan da oyunu arttirarak cikar. Galatasarayli cogu kisi simdi oy vermeyecegim dese de iki ay icinde unutur olanlari. Sikecilerden de basbakan Uefa'ya iyi diklendi, hakkimizi iyi savundu diye oy veren falan cikar= 60% :ka21:

Başbakan'ın kararını Uefa uygulayacak hali yok.Federasyon o bu ne farkeder Başkanın talimatlarıyla yöneteceklerse dediğimin aynısı yine olmuş oluyor BECERİKSİZ VE BASİRETSİZ.

Bu konuya bağlı oylar verileceğini KESİNLİKLE düşünmüyorum.Ama bu ne artı yönde nede eksi yönde.Çünkü çoğu olumsuz yazan arkadaşlar zaten oy vermeyenler.Evet diyen insanlarda bu konuda baki kalarak oy zaten vermez.Yani ne oy artar , nede oy eksilir bu konuyla bağlantılı olarak.

allah başbakanı başımızdan etki etmesin diyenler varmış ilk sayfada sahadshas, herif katıksız Galatasaray düşmanı,benim gözümde oy veren Galatasaraylı değildir.

Konu şike davası oyunuzu etkilermi değil. Konu Başbakanın adaletin yanında değil zenginin güçlünün yanında olma isteği. Sorun fener beşiktaş Galatasaray değil. Sorun ...and justice for all sorunu.

Eğer bu şike davasında Galatasarayın adı geçseydi ve Başbakan çıkıp gene bunları söyleseydi gene onu lanetlerdim. Gene oyumu vermezdim. Koca başbakan nasıl suçlunun yanında olabilir.

O zaman Cem Garipoğlu'da serbest bırakılsın. Babasının fabrikaları var işletmeleri şirketleri var. Bir yığın çalışanları var. Garipoğlu holding itibar kaybedip işleri bozulunca işçi çıkartırsa nolucak diyip çocuğu serbest bırakalım.

Yada Koç holding in sahibi yada Sabancılar adam öldürtsün. Sorun değil. Eğer Koç'a Sabancıya bişey olursa ülke ekonomisi zarar görür diyelim.

Yada Başbakan kendi istediği insanı öldürme yada istediği herşeyi yapma hakkını kendinde görüyor demekki...

Verdiğin örnekler hep cinayet falan ama bu "babadan oğula nesiller" futbolumuza tecavüz ettiler. Şimdide öldürüyorlar. Siz diyebilirsinizki bu olay benim siyasi düşüncemi değiştirmez. Ama ben diyorumki bi kaç sayfa önce bir arkadaşım çok net bir cümle kullandı. Bence bu bir slogan olmalı.

"Suçu savunan insan beni temsil edemez ..."

Bu lafın üstüne söyleyecek başka sözüm yoktur!!!

Konuya bu şekilde bakmak ne kadar doğru.Konu o bu falan filan değil diyerek konuyu tek mantıkda tutarak,karşı düşünceyi kabullenmemek kimse zorunda olmasada saygı duymak zorunda.Bundan dolayıda konu içerisinde bu böyledir diyerek tek mantığa süreklememek gerekli.Eğer tek mantık olacaksada konuda anketin ne işi var.Kullanılan slogan başlık olarak açılır ve tek mantık üzerine konuşulurdu.

Herkesin bu konu altında aynı olmak zorunda değildir.Ve herkes birbirinin düşüncesine saygı duymak zorunda.

Anket siyasi bulgular içersede çok mantıklı gerçekten beğendim , benim oyum ve siyasi görüşüm şu an yok ama Ak partili olsam bile bu olaydan sonra oy filan atmam.

akpye ilk tepkim ttarena açılışında başbakanın attığı triple başladı ve devamında akpyi desteklememeye başladım

bu olay olduğunda zaten artık akpye oy vermeyen birisiydim ve vermeyeceğim de ....

benim anlamadığım o kadar insan görüyorum kimse akpye oy atmadım diyo. eee bu yüzde 50 nerede?

içimden geçirmiyo değilim bu olayda da şike var mı acep diye, yoksa içim mi fesat bilmiyorum

AKP ve RTE kotunun en iyisi onun icin mecburen sonra illerde cok pisman olabiliriz

Yanlış duymadıysam,son seçimlerde Türkiye nüfusunun % 38'i oy kullanmış galiba.Kalan % 62'ye de bi bak recep :)

Üst Alt