Basında Çıkan Aysal Haberleri - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Basında Çıkan Aysal Haberleri

Cevap: Milliyet: "Galatasaray’ın başkan adayı enerji devi çıktı"

Arkadaslar Ünal Aysal Galatasaray´a para filan vermeyecek. Bunu kendisi de söyledi zaten. Yararlanacagimiz sadece bilgisi ve tecrübesi. Sadece gerektiginde, zor durumda oldugumuzda para bulacak bir adamdir kendisi. Kendi parasiyla transfer filan yapacagini düsünüyorsaniz cok yaniliyorsunuz. Adamin felsefesi cok farkli. Kulübü sadece önemli adamlarin yönetmesini istiyor. En az 10 CEO (patron) yönetimde olacak ve bunun yaninda sportif basari icin de bu isi bilen profesyoneller getirtilecek. Bu bile Baskan olmasi icin yeterli. Parasinda gözüm yok. Gücünü sadece hakkimizi korumasi icin kullansin yeter

Arkadaslar Ünal Aysal Galatasaray´a para filan vermeyecek. Bunu kendisi de söyledi zaten. Yararlanacagimiz sadece bilgisi ve tecrübesi. Sadece gerektiginde, zor durumda oldugumuzda para bulacak bir adamdir kendisi. Kendi parasiyla transfer filan yapacagini düsünüyorsaniz cok yaniliyorsunuz. Adamin felsefesi cok farkli. Kulübü sadece önemli adamlarin yönetmesini istiyor. En az 10 CEO (patron) yönetimde olacak ve bunun yaninda sportif basari icin de bu isi bilen profesyoneller getirtilecek. Bu bile Baskan olmasi icin yeterli. Parasinda gözüm yok. Gücünü sadece hakkimizi korumasi icin kullansin yeter

Onur çok güveniyorsun dostum. :)

Aynı şeyleri ben de söylüyorum sürekli. Yönetmeyi değil yönettirmeyi bilen bir adam gelmeli. Bilmediği konularda karar verecek değil, kararı en doğru kişilere verdirtecek birisi gelmeli. Ünal Aysal'ı tanımıyorum ama umarım dediğin gibidir.

Onur çok güveniyorsun dostum. :)

Aynı şeyleri ben de söylüyorum sürekli. Yönetmeyi değil yönettirmeyi bilen bir adam gelmeli. Bilmediği konularda karar verecek değil, kararı en doğru kişilere verdirtecek birisi gelmeli. Ünal Aysal'ı tanımıyorum ama umarım dediğin gibidir.

Yani eski aciklamalarini okuyorum, düsüncesi böyle. Kimse para vermez diyor, Baskan da vermez diyor. Yapiyi degistirmek istiyor. Zengin isadamlarinin futbola karismasini degil, profesyonellerin bu isi yapmasini istiyor. Ünal Aysal sirket yapilanmasi icin orda olacak ve gerektiginde gücünü kullanacak. Hepsi bu. Futboldan cok anladigini sanmiyorum Aysal´in. Anlamasina da gerek yok.

Bu arada

FLAŞ!.. FLAŞ!.. VE ARDA TURAN İŞİ BİTTİ GENÇ YILDIZ ADA'YA GİDİYOR!

Uzun bir sakatlık döneminden sonra Avusturya maçında, ortaya koyduğu futbol ve attığı golle düşman çatlatan, ve golden sonra basın tribününe BUNU DA YAZIN diyen ARDA Turan'ın bu hırsının, attığı golün ve tepkisinin altında TÜRKİYE'YE VEDA EDECEĞİ GERÇEĞİ ÇIKTI.. TSN istihbarat ekibinin verdiği özel habere göre, genç yıldız herkesin beklediği gibi ATLETİCO MADRİD'e değil, İngiltere'ye gidiyor.. İŞTE DETAYLAR.

G.Saray'da POLAT devrinin kapanması ile birlikte, ARDA olayı da alevlendi.. Son bir haftada yapılan seri ve çok gizli gelişmelerden sonra Arda Turan'ın yeni takımı belli oldu..

Haberin bugün öğlen saatlerinden sonra kesinlik kazanması bekleniyor..

TSN haber kesinlik kazandıktan sonra o ülkeyi ve Arda'nın yeni takımını açıklayacak..

Cevap: Basında Çıkan Aysal Haberleri

Haznedaroğlu: "Ünal Aysal piyangodur"

Alp Yalman’ın başkanlığını açıkladığı saatlerde Semih Haznedaroğlu ile Levent Tenis Kulübü’nde yemek yiyoruz…

Konu;

N’olacak bu Galatasaray’ın haline bağlı olarak başkanlık konusunda bir uzun hava. Semih Haznedaroğlu başkan olur mu? Olursa ne zaman açıklar!. İki dönem başkan adayı olup ilkinde Ali Uras’a karşı 4 oyla, daha sonra ise Alp Yalman’a karşı kaybeden, halen Galatasaray Spor Kulübü Divan Kurulu Başkanı olan Semih Haznedaroğlu eski sporculardan… Ömrü Ada’da geçenlerden… Su sporları denince Semih Ağabey unutulmaz, voleybol ve diğer sporları da hiç ihmal etmez. Bu kez futbolla da yakından ilgili, kulüp başkanlığı hakkında adı geçenlerden.

Biraz konuşalım istedim…

Osman Tanburacı sordu, Semih Haznedaroğlu yanıtladı. İşte olay yaratacak röportaj!

Yalman da 25 milyon dolar borçla devretti

“Alp Yalman da başkanlığı Faruk Süren’e devrederken 25 milyon dolar borçla devretti. Galatasaray Spor Kulübü hiçbir zaman borçsuz olmadı ki… Söylenenler doğru değil. Yalman da borçsuz devretmedi.

Galatasaray son on yılında inişe geçti.

Para lazım olunca hep ileriye dönük gelirler verilerek yola devam edildi….

Hiç kaynak yaratılamadı…

Özhan Canaydın geldi o da başaramadı…

Durum kritik!

Bu durumda Ünal Aysal Galatasaray için bir piyangodur!

Hem okuldan, hem kulübü içine düştüğü durumdan kurtarmaya gönüllü, hem de bunu yapacak parası var. Üyelik süresi yetmediği için başkan olamıyor.

Ama onu da kötüleme kampanyası başladı. Yazık!

- Kim kötülüyor?

- Ada için söylenenler doğru değil. Aysal Galatasaray’a yardım için bu işe girdi

Ünal Aysal benim sınıf arkadaşım. Galatasaray için her şeyi yapmaya hazır ama Özhan Canaydın’la olmaz diyor!

Canaydın’ı “inatçı ve ben bilirimci” buluyor. Tutucu buluyor. Canaydın’la Galatasaray yola devam edemez diyor.

Aysal’ı yıpratmak isteyenler onu Ada yoluyla ve AIG hisseleri üzerinden hilaf-ı hakikat beyanlarda bulunarak eleştiriyor. Ada konusunda bugüne kadar verdiği paraları geri almadığı gibi bütün taahhütlerini de yerine getirdi. Hatta Ünal Bey mukaveleyi getirin derhal yırtayım dedi mani olduk. Tekrar ediyorum Ünal Aysal Galatasaray’ın bugününü kurtarmak için bir piyangodur.

Hayrettin Kozak Galatasaray’ı anlatırken bunları ne yazık ki söylemedi.

Oysa başkanlık konusunda Hayrettin Kozak, Ünal Aysal’a gitti konuştular, Kozak’ın başkanlığı söz konusuydu sonra olmadı...

Bir gün Canaydın Aysal’a telefon eder

1.5 sene önce bir gün Özhan Canaydın, Ünal Aysal’a telefon etmiş. “AIG hisselerini geri alıyorum, 45 gün müsaade etmişlerdi, vaktinde ödeme yapmazsak her geçen gün için 50.000 Suisse Franc ceza ödeyeceğiz. N’olur bana yardım et çok az zamanım kaldı” diyor.

Çırağan’da buluştuk. Aysal iki gün içinde 23.5 milyon doları Canaydın’a verdi ve AIG hisseleri iki sene zarfında Ünal Aysal’a ödenmek üzere Aysal’ın üzerine geçti. Geri ödeme hisselerin değeri artsa da o günkü değer üzerinden yapılacak, Ünal Aysal paranın sadece faizini alacak. Ama burada çok önemli bir durum var. Bugüne kadar hiç para ödenmedi. Ne ana para ne faizleri. Süre 18 Mart 2005’te doluyor. O tarihe kadar 23.5 milyon dolar Ünal Aysal’ın yeddi eminliğinde duruyor, yani geçici olarak hisseler Aysal’ın üzerinde, para ödenirse hisseler Galatasaray’a geçecek, ödenmezse Ünal Aysal’da kalacak. Ama kamuoyu bunu hisseler Aysal’ınmış gibi biliyor. Aysal iki senedir hissesine düşeni de almıyor. Kim yapar bunu?

Bitmedi...

Ünal Aysal, Canaydın’a bir Belçika bankasından düşük faizle para buldu. O parayla hisseler Aysal’dan alınacak ve temettü geliriyle banka borcu rahat rahat ödenecekti. İyi bir imkandı bu. 4 sene içinde faiz + anapara ödenecekti. Canaydın onu da kabul etmedi.

Ünal Aysal banka gibiydi

Bir keresinde de yine Canaydın sıkışmıştı Aysal, üç aylık çeki faizsiz bir şekilde kırdı 4 milyon doları derhal Canaydın’a gönderdi.

İliç sahaya çıkmazsa yanarız!

Semih Haznedaroğlu yana yakıla anlatıyordu....

İliç’in transferinde banka, teminat mektubu istiyor. Canaydın havaalanından bana telefon etti, “aman Semih Ağabey Ünal Aysal’a söyleyiver bize banka teminat mektubu versin, Iliç bu hafta oynayacak diye duyurduk gelmezse yanarız...” derhal Aysal’a ulaşıyorum veİliç sahaya çıkıyor...

Selahattin Beyazıt bu konuda çok güzel bir laf etti. Galatasaray’ın 100. Yıl münasebetiyle düzenlediği senfonik konserdeyiz, şöyle dedi Beyazıt; “Çaresizliğin çare olduğu noktaya doğru gidiyoruz.” Gerçekten de öyle...

Ünal Aysal, Canaydın’a bir çok kez; “bankaları bana bırak sen kenara çekil Özhan, ben halledeyim” dedi yine dinletemedi. Ondan sonra çileden çıktı...

Ünal Aysal benim okuldan arkadaşım, çok becerikli ve düzgün bir insandır, maddi durumu da çok iyi, adamcağız Galatasaray’a yardım etmek istiyor ama ah şu kıskançlık!...

Canaydın tek adam olmak istedi amacı Ünal’la işbirliği yapmaktı ama hiç esneklik göstermedi.

Aslında Ünal Aysal Mehmet Cansun’u destekliyordu ama Cansun seçimi kaybetti.

- Başkanlığınızı açıklayacak mısınız?

- Galatasaray’da hassas dengeler vardır. Ben görevden kaçmam. Bu konuyla ilgili Selahattin Beyazıt ve İnan Kıraç bir konsensüs yaratmak istiyorlar. Birkaç isim üzerinde duruluyor ama henüz bir netlik yok. Beni şimdi senden sonra Özhan Canaydın görüşmeye davet etti. Akşama beraber olacağız. Bakalım ne diyecek? Başkanlık için Hayrettin Kozak’ın da adı geçti ama yorum getirilmedi. Ünal Aysal benimle çalışmak istiyor, ancak bu genel bir kabulle olur. Kim seçilirse seçilsin gelen başkana bir kuruş bile yok kasada! Eğer Aysal’la birlikte yönetimi kurarsak şimdiki yönetimden kimseyi almamaya kararlıyız. Bu işler artık perakende adamla olmaz! Hepsi plan program işi.

Aysal, Ali Sami Yen için de para bulmuştu

Ünal Aysal dört sene önce de Ali Sami Yen Stadı’nın yapılması için Canaydın’a öneri götürmüştü. Şartlar da çok cazipti. Ben Divan Başkanı olduğum için olayları yakından biliyorum. Stat teklifi şöyleydi;

Aysal 15 sene müddetle yap işlet devret prensibiyle stadı yapacak ve her yıl gelirin %55’i Galatasaray’a verilecek, %45’ini de bu süre içinde Aysal alacaktı. Stadı Unit Intem şirketi işletecekti.

Bu teklifi de Canaydın reddetti, çünkü o sıralar Sahip Som’dan 99 milyon dolar bulma hayaliyle yaşıyordu. 60 milyon dolarıyla stadı yapacak geri kalan parayla da borçları kapatacaktı, ama fena yanıldı...

Başkan olursanız neler yapacağınızı saptadınız mı?

Tabii, bu konu üzerinde benim bazı çalışmalarım var. Henüz adaylığım belli olmadığı için susuyorum. Kongreden sonrayı bekliyorum. Ancak spesifik konular üzerinde bilgi verebilirim.

1- Önce bankalarla konuşulacak.

2- Sıcak para akışı temin edilecek

3- Profesyonel futbola yıldız oyuncu takviyesi yapılacak

4- Amatör branşlar üvey evlat muamelesinden çıkacak,

5- Tesisler yeni yapıya kavuşturulacak,

6- Seyrantepe veya Ali Sami Yen iki yıllık dönemde mutlaka bitirilecek,

7- Riva için de çok önemli adımlarımız var. Riva kendi imkanlarımızla yapılacak.

Ünal Aysal yönetime girecek mi?

Tüzük gereği Ünal Bey Başkan olamıyor, daha beş senelik üye malum bizde başkan olmak için on yıllık üye olmak gerekir. Ancak ben başkan olursam Ünal Aysal yönetime girecek. Eminim çok da başarılı olacak çünkü Galatasaray için geleceğe dönük sağlam temeller atmak istiyor, eğer muvaffak olursak, Ünal Bey’in bir dahaki dönemde başkan olabilmesi için tüzük değişikliğine bile gider süreyi yedi yıla indirebiliriz.

26.02.2006 Osman Tanburacı

Ya ben su olayı anlamadım milliyet haber yapmış ve başlığına GS'nin baskan adayı enerji devi çıktı yazmış.. E bu ztn bilinen bisey değil miydi? Bunu sanki cok sürpriz bı olaymış gibi lanse etmenin manası nedir ki??

Ayrıca su şart olayı da cok sacma geldi.. Bu adamı her zmn duyardim baskan adayı olcak ama senesini doldurmadı diye.. Ayrıca her açıklamasında da gerekirse tabiki gelirim diyor adam.. Öyle düşünse bakalım bı der geçiştirirdi hep bence..

Galatasaray ın nekadar buyuk bir marka olduğu kişilere ve kurumlara nasıl değer kattığı tekrar ispatlanmıştır.Ünal Aysal acaba Galatasaray ıçinde yer almasaydı bugun kaç kişi tanıyor olacaktık.şimdi tanımayan kalmadı.o da gelsin o koltuğa otursun güzel şeyler yapsın

ileride galatasaray spor kulübüne başkan olmasını istediğim işadamı. nedenlerinide izninizle saymak istiyorum.şimdiye kadar seçim vaatlerini hepimiz az çok ezberledik. şunu yapıcam bunu yapıcam diye. ama hiç bir kimse hatta çoğu başkan olmasına rağmen bu vaatlerini yerine getirmedi.en yakın örneği 3 yıldız artı bütün borçlar biticek vaadiyle özhan canaydındır. şuan galatasaray'da ne yıldız var nede borçlar bitmiş durumda. üstüne kulüp yüz milyon dolardan fazla borçlanmış.burda devreye ünal aysal giriyor.

bu beyefendi 2000 yılında kulübe üye olduğundan beri her dar anımızda bize el uzatmış. üstelik sessiz sedasız. "futbolcuların parası ödenmemiş ünal abi yetiş" , "aig'den hisselerimizi alamadık ünal abi yetiş" , "galatasaray adası restore edilicek ünal abi yetiş" , "teminat mektupu lazım ünal abi yetiş" . şu sıralar özhan canaydın'ın çekilmesiyle kulislerde ünal aysal destekli bir yönetimin seçilmesi konuşuluyor.kendisi henüz 10 senelik üyelik gerekliliğine sahip olmadığı içim başkan olamıyor o yüzden yönetici olarak yönetimde bulunacağı bir formül bulunmuş. ileride galatasaray'ı holdingleştirerek 5 üye tarafından yönetilmesini planlıyor. şimdi hepimiz biliyoruzki lisesi galatasaray camiası aziz yıldırım veya abrahamovic(nasıl yazıldığını bilmiyorum bakmayada üşendim) tipi kulübe para yağdırıp gücü eline geçiricek bir başkana sıcak bakmıyor. lakin hepimiz gördükki lise bilinciyle yanıp tutuşan başkanlarımız kulübe pek bir katkı sağlayamadı. özhan canaydın ilk seçildiği sene cem uzan destekli olduğu için ateş ünal erzen başkan seçilememişti. nedeni cem uzan'ın kulübü ele geçirmesinden korkmalarıydı. şimdi gene aynı şey olmasından korkuyorum açıkcası. açıkcası benim kulübün ele geçirileceği gibi bir korkum yok zira taraftar olarak kendi kulübümüz üzerinde bir etkimiz yok , bundan korkanlar lise mezunu kongre üyeleri.ne olmuş aziz yıldırım gibi kulübü mali açıdan destekleyecek biri seçilicekse. fenerbahçe'nin şuan geldiği durum apaçık ortada. borçları neredeyse sıfırlanmış , önemli yıldızlara sahip , avrupa kupalarında iyi giden bir fenerbahçe. ünal aysal'ın bu pozisyonda bizim kurtarıcımız olması belki tek çözüm yolu.

galatasaray taraftarı sorunlarını halletmiş bir galatasaray istiyor. bunun nasıl veya kimle olacağı önemli değil. ister ünal aysal olsun ister bir başkası.azıcıkta kendi dertlerinizi ve güç hırsınızı bırakıp bu taraftarın sesini dinleyin.

ekşiden eski bir yazı.

bir iş adamı. aşağıda kendisiyle ilgili turgay şeren'in bir yazısı var.

galatasaray'da konuşulan şu anda yazımın başlığı... yani elinde %21 g.saray hissesi bulunan ünal aysan, yandaşları ile birlikte g.saray'ı holdingleştirip hisse senetlerini arkadaşlarına aldırıp sonunda da g.saray'ın tek hakimi, tek sahibi olmak istiyor. aynı chelsea kulübü'nün şu anki rus sahibi abramovich gibi..

abramovich, bastırdı ingiliz poundlarını, chelsea'nin tek sahibi oldu. şimdi ünal aysan da bu ideal peşinde olmalı ki yakın arkadaşları ile birlikte ilk adımlarını attılar. nedir bu ilk adım; yukarıda da yazdığım gibi g.saray'ı bir holding şekline çevirmek.

kimdir bu ünal aysan? söylenene göre trakya'daki tesislerinden yılda 70-80 milyon dolar kazanan bir işadamı. g.saray lisesi mezunu ve şu an elinde g.saray'ın %21 hisse senedi var. bu hisse senetlerini aig'den 32 milyon dolara geri aldı. hatırlayın; g.saray 24 milyon dolara aig'ye %21 hisseyi satmış, herkes de bayram etmişti, g.saray kurtuldu diye... ben ve birkaç kişi bu hisse senedi satışı değildir, bu %20-25 faizli bir borç alımıdır diye bas bas bağırdık, çağırdık ama o günkü başkan faruk süren ve yandaşları öyle güzel aig propagandası yaptılar ki, aynı ali sami yen stadı'nın maketi ve projesi gibi galatasaray genel kurulu ve tribündeki galatasaraylılar en ufak bir şüpheye düşmeden aig'nin peşinden gittiler. aig her sene 4.5 milyon dolar verdiği 24 milyon doların karşılığında faiz aldı. yani ben haklı çıktım... 4.5 milyon dolar, 24 milyon doların hemen hemen %20'si değil midir?

sonra aig, g.saray'ı sıkıştırmaya başladı, yönetimine tam sahip olmak istedi ve dedi ki 'ya hisse senetlerini alın ya da dediklerimi harfiyen uygulayın..' işte ünal aysan 8 milyon dolar fark ödeyerek g.saray yönetimine destek çıkarak 24'e satılan hisseleri 32'ye geri aldı. şimdi o, yılda 5 milyon dolar faiz alıyor, g.saraylı olduğu için alacağına ilave ettiriyor. ünal aysan, g.saray adasını da kiralayıp adını 'buz adası' yaptı. herhalde şimdi g.saray ismine bir ünal aysan ilave etmek istiyordur. bunu yaşayacağız ve göreceğiz...

Aysal gelsin hem de parasıyla gelsin çünkü şu andaki durum vahim.Parasız nasıl takım oluşturulacak?Teknik direktörle anlaşılacak? Parasıyla gelmesin diyenlere şaşırıyorum .

Üst Alt