Başkan Adaylarınız - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Başkan Adaylarınız

Cevap: Başkan Adaylarınız

Wikileaksin kurucusu büyük Galatasaraylı Julian Assange :lol:

thumbnail.php

Avrupa maç yayınları, hazırlık maçları, stadın ismi. Bir tek Havuz yok o da 18 takımı ilgilendiriyor.

Hazırlık maçını boşver zaten. Avrupa maçları da Türkiye ligi yanında hiçbirşey. Biz zaten şampiyonlar ligine gitsek o veriyor parasını. Stadın ismini biliyordum.

Parayı sağlayan reklamlar, formadakiler ve lig maçları. Onları vermişler gibi konuşuyorsun.

Bence anormal bir durum yok. Avrupa maçları uzun verilmiş sadece.

Araştırmak lazım onları da vermiş olabilir. Vermedi desek bile Galatasaray tarihinin en kötü dönemini ve rekor borcunu yakalamışken hala 1 kişinin bile desteklemesi bana tuhaf geliyor. Üstelik kaç senedir şampiyonluk yarışında yokuz. Adnan Polat üst direğe, sakatlıklara suç buluyor her zaman. Dünyada bir tek biz de var sakatlıklık, üst direk o da haklı tabi. Kendisi rezil bir yöneti göstermedi.

Aydın Yılmaz da ısrarcı olurum Adnan Polat 'da ısrarcı olmam bir taraftar olarak.

Araştırmak lazım onları da vermiş olabilir. Vermedi desek bile Galatasaray tarihinin en kötü dönemini ve rekor borcunu yakalamışken hala 1 kişinin bile desteklemesi bana tuhaf geliyor. Üstelik kaç senedir şampiyonluk yarışında yokuz. Adnan Polat üst direğe, sakatlıklara suç buluyor her zaman. Dünyada bir tek biz de var sakatlıklık, üst direk o da haklı tabi. Kendisi rezil bir yöneti göstermedi.

Aydın Yılmaz da ısrarcı olurum Adnan Polat 'da ısrarcı olmam bir taraftar olarak.

Daha fazla borcumuz olması normal:) Şimdi kızacaksın yine bana:D

Fenerbahçe-Aziz Yıldırım örneğini verdim. Neyse yat hadi seni azad ediyorum:sad007:

Hazırlık maçını boşver zaten. Avrupa maçları da Türkiye ligi yanında hiçbirşey. Biz zaten şampiyonlar ligine gitsek o veriyor parasını. Stadın ismini biliyordum.

Parayı sağlayan reklamlar, formadakiler ve lig maçları. Onları vermişler gibi konuşuyorsun.

Bence anormal bir durum yok. Avrupa maçları uzun verilmiş sadece.

Ahmed kardeş bu konuda yazdıklarının hepsine toplu olarak imzamı atarım. Farkındalığının yüksekliği içinde tebriği bir borç bilirim..

Adnan Polat´in ekonomik anlamda iyi isler yaptigina katilmiyorum. Yaptiysa da kisa sürede o gelirleri tüketmistir. Sonuc yine ayni. Basarisizlik.

- Türk Telekom gelirleri (Nerde bilinmiyor)

- Kombine / Loca gelirleri (Tükendi)

- Digitürk (5 senelik gelirin tükendigi söyleniyor)

- Sirket birlesmesi (Hala birlesip birlesmedigini bilmiyoruz,faydasini da görmüyoruz, ne zaman görürüz bilemiyoruz )

- Stat yapiyorsun, gelir bekliyorsun, ama taraftari oraya cekmekten acizsin (Müthis zarar)

- Hala üst kullanim hakkini alamadi

- Ekonomik anlamda iyi seyler yapti dediginiz adam Basketbol takiminin parasini ödeyemiyor (Oyuncular antremana cikmiyor)

- Eminim ki yerli futbolcularimizin parasi da baya gecikmeli ödeniyor (Yabancilara ödememek sikar)

Ne ekonomisi arkadaslar? Bir daha düsünün bence. Hikayelere kanmayin öyle.

Arkadaşlar bazı şeylerin gerçek anlamına bakmak lazım.

Mesela adamın 50.000 lira borcu vardır. İcra takibi açarsınız, sonra da atıyorum dükkanına gider haciz işlemi yaparsınız. Orda nerden baksanız borca karşılık 90.000 liralık mal haczedilir. Sonra o mallar satılır borç kapatılır ve artan para varsa malı haczedilen şahsa geri verilir.

Galatasaray Şirket birleşmesi gibi büyük bir işe girdi. Tabiki de oluşabilecek tüm zararlara karşı büyükçe bir teminat verilecek. Yıllık 20.000.000 dolar kar dağıtan bir şirketi yokediyorsunuz. Bankadan aldığınız 70.000.000 hem şirketleri birleştirmeye hem de gerekli teminatları sağlamaya yeter mi sanıyorsunuz.

Tabiki de bir çok gelir temlik edilecek. Hatta ben söyliyim burda olmayan Riva arazisine 2. dereceden ipotek de konulmuştur. Ama bunlar oluşabilecek farazi zararlara karşı alınmış önlemlerdir. Belli aşamalar geçilince o temlik ve ipotekler de kalkacaktır.

Ayrıca eminim alınan 70.000.000 kredi için de belli teminatlar verilmesi gerekmiştir.

Yani 70.000.000 kredi alınmış bir de üzerine şu şu gelirler temlik edilmiş denemez. Çünkü o temlikler aynı zamanda alınmış 70.000.000'luk kredinin teminatı olarak temlik edilmiştir. Kısaca herkesin beyninin bir köşesindeki endişe gibi plansız futbolcu transferine harcanmamıştır. Zaten raporda da açıkca şöyle deniyor

70 milyon dolarlık kredi için, yayın gelirleri dışında, Türk Telekom Arena isim hakkı, Türk Telekom ve Avea reklam gelirleri de temlik edildi. Riva arazisi üzerine 2. derece ipotek tesis edilirken Galatasaray Sportif hisseleri de rehin verildi.

Bu demektir ki tüm bu temliklerin toplamı 70.000.000 dolarlık kredi borcunun ve fer'ilerinin ödenmesi ile kalkacaktır. Yani tüm bu temlikler bu miktarın ödenmesi ile sınırlıdır. Belki temlik edilen ekonomik değerlerin ederi 400.000.000 dolardır ama bankanın bu para üzerinde 400.000.000 dolarlık hakkı yoktur. Sadece borç kadar ve uzun vadeli bir ödeyememe durumunda da maksimum 400.000.000 dolara kadar hakkı vardır. Geri ödeme planına uygun davranılırsa atıyorum bankaya ödenecek miktar belli seneler içinde toplam 80.000.000'sa bu para ödendiğinde bahsedilen temliklerin tamamı kalkar.

Yani işler o kadar basit değil.

Yönetim bas bas bağırıp sonra da bir takım raporları yayınlıyorsa kazın ayağının öyle olmayacağını hesabedebilmek lazım.

İşte bu gün Arda'nın doktor çıkıp konuştu Galatasaray TV'ye. Nooldu. Önce kendi ağzından yapılan haberleri yalanladı sonra da gerçekleri söyledi. Ama hala siz aşağlık medyanın çarpıtmalarına prim verin.

Divan Kurulu raporunda, son 5 yılda futbol takımı, transfer, prim, alt yapı, futbol akademi vs. olmak üzere toplam giderin 386 milyon lira olduğu (yılda 77 milyon ABD Doları) kaydedildi.

Ha bir de şunu söylemek lazım. 4 senede futbol takımına 400.000.000 TLharcanmış deniyor. Aşayukarı bu para senelik 80.000.000 TL'ye denk geliyor. Bahsedilen tutarın içerisinde bonservis bedelleri, futbolcu maaşları (tüm takımın), futbolculara olan eski borçlar, futbolcu klüplerine olan eski borçlar, personel giderler, alt yapılar, futbol akademisi, kamp masrafları, teknik direktör giderleri, yani futbol şubesinin olabilecek tüm masrafları var. Tek bir futbolcunun yıllık ücretinin 3.000.000 EU olabildiği ülkemizde bence gayet uygun bir rakam. Lincoln geldiğinde, Elano geldiğinde, Baros geldiğinde, Keita geldiğinde, Rijkaard geldiğinde ben dahil zevkten anırmayan insan hatırlamıyorum bu forumda. E bu adamların her biri o civarda para alıyor? Geçen sene Kewell, Baros, Arda, Elano, Keita 4'lüsünün aldığı paraları hesaplarsak eminim yıllık 20 milyon EU edecektir zaten. Galatasaray gibi bir takım için senelik 80.000.000 TL futbol şubesi masrafı nedir ki? Hiç bir şey. Bu para 2-3 katına çıkmadığı sürece zaten Şampiyonlar Ligi kupası hayal.

Anlamadığım, Adnan Polat'ı bu kadar acımasızca eleştirirken medyanın yalanları çıktıkça niçin hala yorumlarına güvenmeye devam ediyorsunuz?

Ahmet dediğin şey 10 sene sonra Türkiye 'nin süper güç olacağına inanmakla aynı şey. Yüzde 47 civarında inanan var buna.:) Sen bu yüzde 47 'de yoksun biliyorum, o yüzden Adnan Polat 'ı da desteklemiyorsun yada yüksek farkındalığını kullanmadın daha :D

Hadi iyi geceler.

Ünal Aysal'ın zaten ekibinde Adnan Öztürk ve Faruk Süren bulunacak, sanırım Ali Dürüstte ekipte. Benim oyum Ünal Aysal'a, ister Abrahamoviç gibi yönetsin ister başka şekilde şu durumdan daha iyi olacağımız kesin.

Kadronun neredeyse tamamen değişmesi lazım buda ancak 100 milyon euro gibi bi parayla mümkün olur, bunu vaad edende sadece ünal aysal bunun yanında adnan öztürk ve faruk süren gibi ağır isimleride yönetiminde bulunacak yani uzun zamandır olmayan güçlü bir yönetimimiz olacak kesinlikle ünal aysal diyorum ben, velev ki adnan polat 100 milyon euro kaynak yarattı açıkçası bu parayı düzgünce kullanabileciğine ihtimal vermiyorum, Allah korusun adnan polat devam ederse forvetsiz veya defanssız kalmamız kaçınılmaz

Adnan Öztürkün Galatasarayı layık olduğu yere getireceğine inancım sonsuz. Galatasaray Dünyanın en büyük camialarından biri ve şuanda olduğu gibi küçük hesaplarla yönetilmemeli. Her branşta konusunun en iyi kişilerine teslim edilmeliki Adnan Öztürk son 2 adaylığındada bunu vaad etmişti. Ona inanıyorum.

ooooooo....

cadı avı da başlamış...

o zaman bu listenin sonuna beni de ekleyin...

Adnan Polat

15 17,65%

1. Ahmet DOGAN

2. Arda Aktararlar

3. Arda Deniz

4. ATILLA ÖZMUTLU

5. Cahit Güngör

6. Deniz Sancak

7. Hakan Bozyiğit

8. Metin Yücekaya

9. Murat Cakir

10. Murat Menemen

11. Sarp Demirci

12. Semih Yüksel

13. Serdar Ercelikcan

14. Sertaç Murat Kılıç

15. Yasin Kaplan

:akansular:

Sadece Ünal Aysal diyorum. Zaten Faruk süren ve Adnan öztürk onun yönetiminde birleseceklermis.

Üst Alt