BBL 11/12 H:5 | Galatasaray MP 61-69 A.Efes | Maç Sonucu | 13 Kasım - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

BBL 11/12 H:5 | Galatasaray MP 61-69 A.Efes | Maç Sonucu | 13 Kasım

Cevap: BBL 11/12 H:5 | Galatasaray MP - A.Efes | 13 Kasım | 17.30 | Lig TV 3

sampiyon kim olacak sorusunu yanitlayabilir bu mac. Kazanan gözümde Sampiyonlugun 1 numarali adayidir. Fener mener hikaye onlar bu sene yok..

Zorlu maç sert savunma isabetli şutla kazanırız.

hucümda proplem yasamayız.hem furkan hem andric efesin uzunlarına göre daha hareketliler.ancak savunma soru isareti.cünkü batista ve baraca karsı furkan ve andric ince kalıyorlar.kolaylıkla faul proplemine girebilirler.bunu engellemek icinde özellikle shipp'in uzunlarımıza verecegi destek cok önemli.tabi dısardan da yüzdeli atmalıyız.yoksa iceri kapanırsa efes o zaman uzunlarımız hareket alanı bulamıycaklar ve sistemimiz aksamaya baslıycak.Efesi yenmek istiyorsak dıs atıslarımızın etkili olması ve oyunu sıkıstırmamamız yani pota altı oyununa cevirmememiz gerekiyor.

Kinsey de sakatlandıktan sonra Efes'in kısa rotasyonu iyice çöktü. Sinan dün berbat oynadı ve Maccabi'ye de bu yüzden kaybettiler. Kısalarda biz çok daha iyiyiz. Bunu sahaya yansıtırsak kazanırız. Ortada bir maç.

Kısa rotasyonumuz gerçekten çok daha iyi. Özellikle Lakovic'ten çok iyi bir maç bekliyorum, Shumpert ve Ender de bol skor bulacaktır. Shipp ve Gordon savunmalarıyla ciddi fark yaratacaklar zaten. Maçın bizim içln belirleyici noktası pota altı savunması olacak, eğer maçın başında ciddi bir direnç gösteremezsek , Efes maçtan asla düşmez kısalarımız da gününde olmazsa rahat bir galibiyet alır.

Ben Kinsey konusunda tamamen zıt düşünüyorum, Kinsey'ı kısalarımız rahatlıkla savunabilirdi ama uzunlarımız bu konuda sıkıntı.

barac tehlikeli adam hantalda degil. rotasyon yapması belki işimize gelir. kinsey efes icin önemli oyuncuydu.

Ufuk Sarıca elindeki kadroyu böyle yönetememeye devam ederse bu maçı kazanırız.Tek sıkıntımız uzun rotasyonu kısalarımız form olarak savunma olarak takım oyunu olarak onlarınkinden daha iyi.Oyun kurucu farkı açık bir şekilde zaten kendini belli ediyor.Bu maçta taraftarların tamamen salonu doldurması gerektiğini düşünüyorum hem erkek hem kadın basketbol takımlarımız bu desteği hak ediyor.Sadece Fenerbahçe maçlarında dolu salonlara oynadığımız dönemleri bir kenara bırakmalıyız.Son bir şey daha söylemek istiyorum eğer taraftarlarımız salonu doldurursa ki dolduracağına inanıyorum geçen sene bizi bir adım olarak kullanıp daha sezon bitmeden final döneminde Efes ile anlaşan Ermal Kuqo'ya gerekli tepki umuyorum ki fazlasıyla gösterilecektir.

Ermal gitmese cidden çok iyi olurdu. Zaza sakat, Andric ve Furkan da tamamen ikili oyun üzerinden oynayan oyuncular. Post-up yapabilen bir adamımız yok. İkili oyunları iyi savunan takımlara karşı zorlanıyoruz. Ermal tam o işlerin adamıydı.

Ben Kinsey konusunda tamamen zıt düşünüyorum, Kinsey'ı kısalarımız rahatlıkla savunabilirdi ama uzunlarımız bu konuda sıkıntı.

Aynen ben de ilk başta Kinsey yok iyi tamam dedim ama. Barac-Batista-Ermal'a karşı Furkan-Andric. Kolay olmayacak.

Ufuk Sarıca elindeki kadroyu böyle yönetememeye devam ederse bu maçı kazanırız.Tek sıkıntımız uzun rotasyonu kısalarımız form olarak savunma olarak takım oyunu olarak onlarınkinden daha iyi.Oyun kurucu farkı açık bir şekilde zaten kendini belli ediyor.Bu maçta taraftarların tamamen salonu doldurması gerektiğini düşünüyorum hem erkek hem kadın basketbol takımlarımız bu desteği hak ediyor.Sadece Fenerbahçe maçlarında dolu salonlara oynadığımız dönemleri bir kenara bırakmalıyız.Son bir şey daha söylemek istiyorum eğer taraftarlarımız salonu doldurursa ki dolduracağına inanıyorum geçen sene bizi bir adım olarak kullanıp daha sezon bitmeden final döneminde Efes ile anlaşan Ermal Kuqo'ya gerekli tepki umuyorum ki fazlasıyla gösterilecektir.

Kısalarımız form olarak daha iyi değil kendimizi kandırmayalım. Son oynadıkları AJ.Milano ve Banvit maclarını Kerem,Sinan ve Doğus'un yaptığı katkılarla kazandılar. Bizim takıma bakarsak hoca anlamsız bir şekilde Tutku'yu gecen sene ki gibi kullanmıyor, Ender ve Gordon iyi oynuyor ama kopuk oynuyorlar. Lakovic'in zaten suana kadar ne oynadığını veya ne oynamaya calıstığını hicbirimiz anlayamadık. Shipp ve süre aldığı dakikalarda Caner ayakta kalıyor sadece.

Tabi sahada durum değişebilir ki inşallah değişir.

Üst Alt