Bedelli Askerlik - Sayfa 69 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Bedelli Askerlik

Ben niye dert edeyim birader? Ağlamalar komik geliyor sadece. 21 gün ders gösterecekler o kadar. Tam anlamıyla askerlik de yapılmayacak. Nedir bu karın ağrısı yani?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çünkü düzen kuranlar var o 21 günde herşey alt üst oluyor bıraktığın şeyler geldiğinde olmadıktan sonra ne anladım o 21 günden.

15 bin verecen, 1 aylık maaş gidecek, işten çıkarılsan en az 3 4 ay boşta kalıcan, git gel yol, araç gereçler kışlada harcanan para derken 2 bin daha gidicek herşey dışardan görüldüğü kadar basit değil.

bedelli olsun
0 gün olsun
üstüne bir de maaş verelim ha isterseniz
devletimiz iyi bile karar almış bedellicilere
nokta
Sevgili dostum ben 18 ay yaptım
Hiçbişey de öğrenmedim bu süreçte
Adamlık askere giderek olunmuyor

21 gün sağlık ocağındaki doktoru, okuldaki öğretmeni vs almanın hiçbir anlamı yok.
Sanki çok yeterli doktor var da bi de olanları da askere göndericeksin.
Bedelliyse parayı verirsin yapmazsın.Devlete böyle katkı sağlarsın.

Yurtdışındakiler hiç askerlik yapmıyor , parayı verip muaf oluyo
Ama burda vergi ödeyen, bu ülkenin çilesini çeken adam 21 gün esir edilmek isteniyor
Neden?
Demekki onların suçu da bu ülkede doğmak..

21 gün ne dersi verecekler :D :D üniversite kampüsü mü orası.Tamam amfide teorik bilgi verecekler o kesin de yemin törenine 3-5 gün kala yoğunlaşır onlar.Acemiliğin en leş kısmı olan yemin törenine hazırlıkla geçecek çoğunluğu.Sabah akşam yürüyüş yaptırılır,yok dönüşlerde neler yapılacak yok selamlamaydı yok bilmem neydi :D koğuşunuzdan bir kişiyi selamlayacaksınız prova olarak.Atış alanına yine yürüşle gidişler,yemin törenine yakın alayla beraber provalar.Gerçekten çekilmeyecek tarafları bunlar acemiliğin.Diğerleri geçer gider zaten.Başınızdaki komutanlar gırgır adamlar olursa yürüyüş olayını rahat geçersiniz de kılın biri çıkarsa uğraş dur

Çünkü düzen kuranlar var o 21 günde herşey alt üst oluyor bıraktığın şeyler geldiğinde olmadıktan sonra ne anladım o 21 günden.

15 bin verecen, 1 aylık maaş gidecek, işten çıkarılsan en az 3 4 ay boşta kalıcan, git gel yol, araç gereçler kışlada harcanan para derken 2 bin daha gidicek herşey dışardan görüldüğü kadar basit değil.

21 günde 2 bin lira nasıl harcayacaksın kışlada allah aşkına? Komik olmayın.

İşinde iyiysen 21 gün askere gideceksin diye kimse kimseyi işten atamaz merak etme.

Ayrıca dışarıdan görüldüğü kadar basit olmadığını ben de biliyorum. Poşet de olsa askerliğimi yaptım yani, rahat ol

İşinde iyiysen 21 gün askere gideceksin diye kimse kimseyi işten atamaz merak etme.

Ayrıca dışarıdan görüldüğü kadar basit olmadığını ben de biliyorum. Poşet de olsa askerliğimi yaptım yani, rahat ol

Yol parasınıda kat uçak biletleri 350 lira nereye gidersen.

Askerlik içinde değil sıkıntı dışında içeriyi taktığım yok benim.

Anladığım kadarıyla bazı arkadaşları ateş almış.

Çok fazla düşünmeyin derim,

EŞŞEK GİBİ GİDECEKSİNİZ

Atar yav cidden atar. Kurumsal firmalar atmaz belki de bu mevzu yüzünden çok kişi zarar görür.

İşinde iyi olma mevzusu değil bu, tam kriz dönemi, iş arayan bir ton insan var dolayısıyla gitsen dert gitmesen dert oluyor bazı sektörlerde özellikle.

Üst Alt