Bedelli Askerlik - Sayfa 76 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Bedelli Askerlik

Bir şey olmaz Gençtürk ne lan.

Benim kasıma kadar gitmemem lazım iyiki yatırmamışım parayı.

Benim de Kasım'dan önce gitmem lazım. Yurtdışına görevli gideceğim 1 yıl. Başvuruyu da yine yurtdışında olduğumdan yapamadım.

Şimdi 3 Kasım'dan sonra celpler belli oalcak denirken nasıl oluyor bu iş Allah aşkına? Ne yapacağız biz? Kalkıp Kanada'dan nasıl geleyim gittikten sonra?

Benim de Kasım'dan önce gitmem lazım. Yurtdışına görevli gideceğim 1 yıl. Başvuruyu da yine yurtdışında olduğumdan yapamadım.

Şimdi 3 Kasım'dan sonra celpler belli oalcak denirken nasıl oluyor bu iş Allah aşkına? Ne yapacağız biz? Kalkıp Kanada'dan nasıl geleyim gittikten sonra?
3 kasım sonrasına kalıyor sanırım yatırmayanlar.
Haberi okuyamadım açılmadı.Para yatıranları hemen alacaklarmıymış

ALP-L09 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
Aynen abi.

Katılmıyorum 1 günle 180 gün arasında fark yok lafına.Ben bedelli yapsam sadece acemi birliği olacaktı.Van'a düştüm mesela oraya gitmeyecektim.Acemi birliği de yerine göre çok kebaptır.Yatarak acemilik yaptık desek yeridir.O yüzden arada ciddi fark var.Bedelli yapacaklar cıvıtmadan yaparlarsa kimse üstelemez.Zaten hepi topu 15 iş günü ya.Hafta sonu kimse sizle uğraşmaz

3 kasım sonrasına kalıyor sanırım yatırmayanlar.Aynen abi.

Sorun da ordaya 3 Kasım'dan sonra ne zaman mesela? Bilseydik ilk yatıranların ilk gideceğini gider yatırırdık bir şekilde. Erken gitmek için dilekçe versem işe yarar mı acaba?

Birçok kişi de eğitim, araştırma, iş veya evlilik için plan yapmış Kasım'dan önce olmayacak diye. Onların da böyle bir sorunu çıktı. Uzun dönem giden adam dahi ne zaman gideceğini seçiyor.

Katılmıyorum 1 günle 180 gün arasında fark yok lafına.Ben bedelli yapsam sadece acemi birliği olacaktı.Van'a düştüm mesela oraya gitmeyecektim.Acemi birliği de yerine göre çok kebaptır.Yatarak acemilik yaptık desek yeridir.O yüzden arada ciddi fark var.Bedelli yapacaklar cıvıtmadan yaparlarsa kimse üstelemez.Zaten hepi topu 15 iş günü ya.Hafta sonu kimse sizle uğraşmaz

Parayı verdikten sonra 3 gün olsa bile eziyet geliyor , her şeyi boşver düzen bozuluyor o sıkıntı.

Sorun da ordaya 3 Kasım'dan sonra ne zaman mesela? Bilseydik ilk yatıranların ilk gideceğini gider yatırırdık bir şekilde. Erken gitmek için dilekçe versem işe yarar mı acaba?

Birçok kişi de eğitim, araştırma, iş veya evlilik için plan yapmış Kasım'dan önce olmayacak diye. Onların da böyle bir sorunu çıktı. Uzun dönem giden adam dahi ne zaman gideceğini seçiyor.
Yarar bence hızlıca dilekçe iletirsen.

Arkadaşlar ben bedelli askerlik parasını yatırdım.Makbuzları şubeye teslim edip, başvuru belgelerini aldım. Şimdi yapmam gereken bir şey var mı?

Arkadaş bu işin içinde büyük iş var ama çözemedi kimse.

2 defa sıfır gün askerlik ile bedelli yapılmasını sağla, 3. defa 21 gün milleti boş yere askere yolla ve para al.

Çok beddua aldılar illa ki çıkacak bu ayrımcılık bir yerlerinden.

1 gün gitmek ile 180 gün gitmek arasında fark yok, amaç oraya 1 gün bile gitmemek, bedelli askerliğin amacı bu.

21 gün olmuş, 180 gün olmu, 365 gün olmuş fark eden bir şey yok.
Nası yok yaw bi gidenlere sormak lazım

ASUS_Z00AD cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

ben şimdi yl yapıyorum tez dönemindeyim askerligim de 2021'e kadar tecilli... gitsem mi gitmesem mi diye düşünüyorum günlerdir... bir yanım git bitir şu işi ömür boyu rahat et önüne bak diyor... diğer yanım da zaten doktora da yaparsam kafadan en az 4 sene daha okulda olacağım o sürede bir tane daha çıkar belki diyor... yaş da geçiyor tabii bu arada 30 yaşında askere gitmek de istemem açıkçası ne yapsam karar veremedim renktaşlar var mı öneri.

ben şimdi yl yapıyorum tez dönemindeyim askerligim de 2021'e kadar tecilli... gitsem mi gitmesem mi diye düşünüyorum günlerdir... bir yanım git bitir şu işi ömür boyu rahat et önüne bak diyor... diğer yanım da zaten doktora da yaparsam kafadan en az 4 sene daha okulda olacağım o sürede bir tane daha çıkar belki diyor... yaş da geçiyor tabii bu arada 30 yaşında askere gitmek de istemem açıkçası ne yapsam karar veremedim renktaşlar var mı öneri.
Varsa parab yap kurtul

SM-G900FQ cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Bu son bedelli diye ısrarla söylendi hocam şimdiye kadar. Gerçi burası Türkiye, her an gündem ve şartlar değişebilir ama şu an için niyet bu. Sonrası için ise tek tip askerlik fikri düşünülüyor. Yani üniversite mezunu olan da, olmayanda 9 ay askerlik yapacak. İlk 3 ayı zorunlu, son 6 ayı ise bedelli. Bence mali olarak imkanınız el veriyorsa yapın çıksın aradan. Bende sizin gibiyim. Üniversite son sınıftayım. Vize veya final dönemine gelirse şayet çok zor olacak benim için ama yine de yapacağım Allah nasip ederse.

Sonraya bırakma niyetin bedelliyse.

Zorunluluk yoksa ilk gidenlerden olmamak avantajlı olur baya, bir kere ne götüreceğinizi falan net bilirsiniz, kafanızda soru işareti olmaz. Bir de muhtemelen ilk gidenleri sıkı tutarlar sonradan savsaklarlar. 21 gün muhtemelen 19 gün olur fiilen, kesinlikle gözünüzde büyütmeyin haftasonlarını da çıkarınca 14 15 gün takılıp geleceksiniz. Yemin törenine hazırlıkla geçer vaktinizin yüzde 90 ı.

Üst Alt