Belhanda'dan Irkçılık Tepkisi: "Ben kesinlikle bir bedeviyim fakat Galatasaray'ı seven bir bedeviyim" - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Belhanda'dan Irkçılık Tepkisi: "Ben kesinlikle bir bedeviyim fakat Galatasaray'ı seven bir bedeviyim"

inadına kalıp şampiyonluk kazandırmaya devam edecek

Berke Karabacak
4 senede sampiyonluklara bi katkisi olmadi. Irkciliga hayir ama defolsun

Türkiye 'de neden doğu toplumlarına karşı toptan bir aşağılama ve ırkçılık var. Çoğu zaman ırkçılık olduğunu bile anlamıyoruz ama. Araplara,İranlilara,Hintlilere,Uzak dogululara liste uzayıp gidiyor. Araştırsaniz sosyal medyayı her gün yüzlerce ırkçı söz bulursunuz. İşin ilginç tarafı , tarih,kültür ,sanat v.s doğu toplumlarında doğmuştur. Bunu zorla kendimizi batı da görme cabamiza bağlıyorum. İşin komik yanı batı bize , nasıl dogumuzdakine nasil davranıyorsak öyle davranıyor. Bu olayda "Bedevi" kelimesi ırkçılık olarak kullanılmış. Kimdir bedeviler, göçebe Araplar. Günümüzde sayısı çok azalsa da hala varlar. Zararsız kendi halinde bir topluluk. Tıpkı günümüz de sayısı azalan bizim yörük Türkmenimiz gibi. Biz Araplara nasıl böyle hitap ediyorsak, Batılılar bize göçebe olduğumuz için ,Mongol diyerek hakaret ediyor. Böyle bir zihniyet nasıl , Galatasaray Divan kurulu üyesi olur..

Ya musap yeter
Basaksehire 2019'de ikinci golu atan sanki ebemdi katkisi olmadi demek ne kadar sacma
Sende taktikca takiyorsun ama ha
Engelle yazdiklarimi o halde. Her bok gibi oynadigi macta icine kadar girenleri okuma zorundayim ztn bos bos.
Sen bana 4 senede 7-8 iyi macini gösterirsin ben sana 60 les macini. Anlasildi mi senin icin de

Üst Alt