Berk Yıldız A Takım Antremanında - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Berk Yıldız A Takım Antremanında

Cevap: Berk Yıldız A Takım Antremanında

Berkin kopuk kalıyor saha içinde, en büyük sorunu o zaten. Örneğin maç içinde yaptığı hatalara çok takılıyor, bu yüzden de maç içi istikrarı zayıf, iyi oynadığı zaman çok iyi ama bir kaç hata yaparsa berbat oynayabiliyor. Bu psikolojik sorununu aşması lazım, aştığı taktirde alt yapıdaki en potansiyelli adam o zaten.

Berkin kopuk kalıyor saha içinde, en büyük sorunu o zaten. Örneğin maç içinde yaptığı hatalara çok takılıyor, bu yüzden de maç içi istikrarı zayıf, iyi oynadığı zaman çok iyi ama bir kaç hata yaparsa berbat oynayabiliyor. Bu psikolojik sorununu aşması lazım, aştığı taktirde alt yapıdaki en yetenekli adam o zaten.

bunu berkinin kendiside söylüyo .aşmalı bunu.ama çok yetenekli...

beyler shaqiri dediğimiz adam;

18 yaşında toplamda 54 maça çıkmış 7gol 6 asist yapmış

19 yaşında toplamda 57 maça çıkmış 12gol 11 asist yapmış

şu an ise toplamda 26 maça çıkmış 4gol 4asist.

tamam şimdi ilk onbir çıksın demiyoruzda bazı şeyler için çok geç kalıyoruz misal

ALtyapımızdan şuana kadar çıkmış en yüksek bonservise satılmış medai iftaharımız ARDA TURAN;

18 yaşında sadece 2 maça çıkmış(bu shaqiride 54tü.)

19 yaşında 40 maça çıkmış ama bu genede shaqiriden tam 17 maç eksik demekki 17maçta bir ilk yarı anlamına gelir.

20 yaşına geldiğinde avrupa kupaları falan toplamda 62maça çıkmış oluyor.

işin özeti arda turanın 20 yaşında ulaştığı tecrübeye shaqiri 18 yaşında ulaşmış oluyor.

bi sonuç çıkarmıycam siz yorumlayın.

çok güzel bir gözlem yani burdaki yanlış düşünceniz 16 yaşında A takıma oyuncu alınmaz yönünde ee almazsanız özgürcan oluyolar cem sultan oluyolar erhan şentürk oluyolar anlatabildim mi yani oraya buraya pişsin diye gönderiliyolar sonra pişmiyo yanıyo yenmiyo bu kadar basit mesela bir Serdar eylik vardı nerde o şimdi bir turnuvada en değerli oyuncu seçilmişti hatta rijkaard uefa maçında şans vermişti ona nerde oo??baban diyordu fenerli emre (dolar)oğlu 16 yaşında A takımda oynamaya başlamış yorum sizin

Ne zaman böyle genç kanat oyuncusu muhabbeti geçse aklıma Serdar Eylik geliyor. Serdar Mertan'ın yaptığının daha fazlasıyla göstermişti kendisini ne oldu bu çocuğa bilgisi olan var mı ?

Serdar Karşıyaka'da kiralık sanırım. Serdar ile Mertan farklı oyuncular ama, Serdar'ın bilekleri çok iyiydi ama mentalite olarak zayıf bir oyuncu, bu yüzden de bunu tecrübeyle aşacağı düşünülerek kiraya verildi. Serdar için hala umut var ama karar verme yetisini ve fiziğini geliştirmesi lazım yoksa Aydın'dan farksız olacak.

serdarla mertanin stillerini ve oyuncu yapisini birbirinden ayiriyorum. kiyas kabul etmiyorum. mertan daha saglam daha seri daha dikine oynayip patlayabilen bir oyuncu.

serdar ise daha teknik , zayif , ara sira hizlanan, fantezi arayan bir oyuncu. serdardan cok umitlydim ama her acidan yerinden saydi

Serdar Karşıyaka'da kiralık sanırım. Serdar ile Mertan farklı oyuncular ama, Serdar'ın bilekleri çok iyiydi ama mentalite olarak zayıf bir oyuncu, bu yüzden de bunu tecrübeyle aşacağı düşünülerek kiraya verildi. Serdar için hala umut var ama karar verme yetisini ve fiziğini geliştirmesi lazım yoksa Aydın'dan farksız olacak.

aynen öyle. serdar eylikten ümidi kestim ben.

berk yildiz :)

B_d221df44152bef0f7286f027d1aee5ab.jpg

Serdar Eylik'i cok izlemedim, bir kac kez izlemisligim var ve bi ben herhalde bi numarasini goremedim o cocugun. Nitekim suan nerde oldugu da belli, Serdar'i unutun siz.

Berk'e gelince, cok dogru bir yasta A takima alindi. Umarim kendini gelistirir ve bu takimin vazgecilmezlerinden biri olur zamanla.

Fatih hocanın Galatasaray TV'de "Sürpriz ve bilinmeyen bir altyapı oyuncusunu A takıma çıkaracağız" dediği oyuncu berkmiş.

benden altyapıyı katkat iyi bilen uğur karakullukçu yazısından....

Berk Yıldız, kimdir necidir diye merak edenler için birkaç cümleyle bitireyim. Tıpkı Semih Kaya gibi o da bir İzmir ithalatı, Karşıyaka doğumlu bir oyuncu. Fenerbahçeli İbrahim Serdar Aydın'la birlikte 96 jenerasyonunun en önde gelen ismi ve top tekniği ve dripling becerisiyle hemen aklınızı başınızdan alıyor. Açıkçası 13-16 yaş grubunu doğrudan yorumlamanın, şöyle bir oyuncu olacak demenin o oyuncuyla çalışmadıkça ya da düzenli izlemedikçe doğru olmadığını düşünenlerdenim ama Berk Yıldız bu altyapıdaki açık ara en iyi potansiyel, bunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Belki de Arda kalibresinde bir adamı yıllarca beklemek zorunda değilizdir, neden olmasın?

Berk Yıldız - PCLion FC

bu arada 96 lıların en büyük iki yıldızı ibrahim serdar aydın ver berk yıldız kesinlikle.

İnşallah tez zamanda pişer ve A takımın değişilmez isimlerinden biri olur..

Üst Alt