Beşiktaş Hakkındaki Tüm Konular [Lütfen Başka Başlık Açmayınız!] - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Beşiktaş Hakkındaki Tüm Konular [Lütfen Başka Başlık Açmayınız!]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
'İçimi acıttınız'

Ankaraspor yenilgisinin ardından Mustafa Denizli, oyuncularıyla bir toplantı yaptı: "Puan kayıpları olabilir, ancak bu şekilde değil. Daha önce hiç bu kadar üzülmemiştim"

“Yenilsek de alkış almalıydık. Film erken koptu. Böylesine güzel bir ortamı, lehimize çeviremedik. Sorumluluk bendedir... Şimdi izinlisiniz. Pazartesi günü karşıma farklı bir kimlikle dönün.”

‘Alkış almalıydık’

İnönü Stadı’nda Ankaraspor’a 3-0 yenilen Beşiktaş’ta teknik heyet ve futbolcular maçın ardından Ümraniye’de bir toplantı yaptı. Sert ve duygusal bir konuşma yapan teknik direktör Mustafa Denizli, “Puan kayıpları yaşanabilir. Futbol bu... Ancak böyle olmaz. Yenilsek bile tribünlerimizden alkış almalıydık. Film erken koptu. İnönü Stadı’nda fevkalade olan ortamı, bir türlü lehimize çeviremedik” dedi.

‘Sorumluluk bende’

Takımın üzerinde gereksiz bir gerginlik olduğunu belirten Denizli, “Sinirlilik, bireysel hatalar, gerginlik... Bu kadar olumsuzluğun üst üste geleceğini beklemiyordum. Yıllardır futbolun içerisindeyim. Birçok şampiyonluk, birçok olayı yaşamış biri olarak, bu kadar üzüldüğümü hiç hatırlamıyorum. Sahadaki görüntünüzle içimi acıttınız. Ancak yine de bütün sorumluluk bendedir” ifadesini kullandı.

‘Birlikte aşacağız’

Deneyimli çalıştırıcı, sözlerini şöyle noktaladı: Demek ki bir yerlerde yanlış yapmışız. Bu sorunu da biz çözeceğiz. Şimdi eve gidin. Yarın (dün) izinlisiniz... Pazartesi günü karşımda çok farklı oyuncular görmek istiyorum. Pazartesi günü yeni bir sayfa açacağız. Bütün sorunları elele verip, birlikte aşacağız. Sizlere inanıyorum ve güveniyorum. Bu güvenimi boşa çıkartmayın. Artık puan kaybı istemiyorum...

İşte başkan işte Beşiktaş

7_235994_demiroren0812_414_232.jpg

Yıldırım Demirören... Yaptıkları, transferleri, tercihleri hep tartışıldı, sözleri hep olay yarattı. İşte, Ankaraspor maçında taraftarların istifaya davet ettiği Demirören´in icraatları...

* Başkanlık seçimleri öncesinde, Alman futbol adamı Lothar Mattheaus’la anlaştığını açıkladı. Ancak seçimleri kazanınca, İspanyol Vicente del Bosque’ye imza attırdı.

* Görev başına geçer, geçmez transfer piyasasını salladı. John Carew, Juanfran gibi futbolcular alındı, yaklaşık 12 milyon Euro karşılığında kadroya tam 15 futbolcu eklendi.

* Sezona kötü başlayan Kartal’da fatura, Del Bosque’ye kesildi. Siyah-Beyazlılar, İspanyol hocaya yaklaşık 9 milyon Euro tazminat ödemek zorunda kaldı.

* Bosque’nin yerine Rıza Çalımbay getirildi. Yeni sezona da Çalımbay ile başlayan Beşiktaş, 12 yeni transfer yaptı. Demirören’in, ‘Arkasındayız’ dediği Çalımbay, devre bitmeden görevden ayrıldı.

* Üst üste gelen kötü sonuçlar sonrasında, yaptığı röportajda başkanlığı bırakacağını söyledi. Ancak daha sonra, “Bu bir komploydu. Ben sadece sohbet ediyordum. Görevimin başındayım” dedi.

* Teknik direktör Jean Tigana oldu, başarıyı hoca değişikliğinde arayan Beşiktaş, şampiyonluk yarışından uzakta kaldı. Başarı ise Türkiye Kupası’nda geldi, Kartal mutlu sona ulaştı.

* Demirören’in bu dönemde, “Kupayı biz kazanalım, ligi Galatasaray” sözleri uzun süre tartışıldı. Fenerbahçe cephesinin yanı sıra, Beşiktaş Camiası da bu açıklamadan rahatsız oldu.

* Fenerbahçe’yi 3-2 yenerek Türkiye Kupası’nı alan Beşiktaş’ta, Demirören’in kupayı hastanede yatan dönemin TFF Başkanı Haluk Ulusoy’un babası, eşi Revna Demirören’in akrabası olan Saffet Ulusoy’a götürmesi yadırgandı.

* İkinci sezona başlarken de transfer piyasasında Beşiktaş rüzgarı esti. Tigana’yla ‘Devam’ diyen Siyah-Beyazlılar, 8 oyuncuya yaklaşık 11 milyon Euro ödedi.

* Bu süre içerisinde kulübün borçları tavan yaptı. Bankadan borç alıp, kulübün faiz ödemesini istemeyen Demirören, cebinden para verdi, kulüp Başkan’a borçlandı.

* Beşiktaş, 2006’da Süper Kupa’yı kazandı.

* Fenerbahçe’nin, Carlos ile ilgilendiğinin ortaya çıkmasının ardından, “Roberto Carlos’u 2 saatte getirirdim” dedi.

* 2007’nin ocak ayında, tek aday olarak girdiği seçimlerde 3 sene daha Beşiktaş’ı yönetmeye hak kazandı Demirören...

* Beşiktaş, 2007’de yine şampiyonluktan uzak kaldı. Ancak Erciyesspor’u devirip, Türkiye Kupası’nı kazandı.

* Tigana’yla anlaşmazlıklar yaşadığı ve Fransız hocayı istifaya zorladığı öne sürüldü. İstifa ettikten sonra bir basın toplantısı düzenleyen Tigana, “Kulübün bu yapısıyla başarılı olma şansı yoktur” dedi, Sinan Engin’i yapıyı bozmakla suçladı.

* Tigana’nın gidişinin ardından, Beşiktaş’ın başına Ertuğrul Sağlam getirildi. Ancak eşinin başıörtülü olması nedeniyle, yönetimde sıkıntılar yaşandığı haberleri basına yansıdı. Sağlam, 3 gün gecikmeli imza attı, yönetimde genç hocaya karşı tavır olduğu ortaya çıktı.

* Tigana’nın kamuoyuna şikayet ettiği Sinan Engin, sezonun ilk maçından sonra menacer olarak göreve başladı.

* Rüştü Reçber ve Mehmet Yozgatlı ile başkanlık yaptığı dönemde Fenerbahçe’den transfer edilen futbolcu sayısı 8’e ulaştı.

* 2007-2008 sezonunda, Ankaraspor karşılaşması sonrasında hakem kararına isyan etti ve , “Gerekirse maçlara çıkmayız” dedi.

* Beşiktaş, Liverpool’u İnönü’de 2-1 devirdi, kaybedilen Fenerbahçe derbisi sonrasında ortalık karıştı. Demirören “Sivasspor maçına PAF takımla çıkıyoruz. Taraftarımız da bu maça gitmesin” dedi. Ancak bu sözleri, gerçekleşmedi.

* Kara Kartal, İngiltere’de Liverpool karşısında 8-0’la tarihi fark yedi, İnönü’deki Sivasspor karşılaşmasında Başkan Demirören’e büyük tepki vardı. Başkan, “2010’a kadar görevimin başındayım” dedi.

* 2007-2008 sezonunda da şampiyonluk kaçtı.

* Kulübe 42 bin kişilik stat yaptıracağını, projelerin tamamlandığını, izinlerin büyük ölçüde alındığını açıkladı. “Gelecek sezon, İnönü’de oynamayacağız” dedi. Ancak takım yeni sezonu İnönü’de açtı.

* Verdiği bir röportajda, “Beşiktaş’a bu parayı borç olarak veriyorum. Bu paralar benim çocuklarımın parası.?Geri alacağım” dedi.

* Beşiktaş yeni sezona, 6 transfer yapıp, yaklaşık 11 milyon Euro ödeyerek girdi.

* Takım Kharkiv’e yenilip, UEFA’dan elenince Demirören, Lucescu’yla görüştü. Yöneticiler, Sağlam’ı, yanlış oyuncu oynatmakla eleştirdi.

* Lucescu’yla görüşüp, anlaşamadıktan sonra Ertuğrul Sağlam’a ‘Devam et’ dedi. Ancak Sağlam istifasını açıkladı. Demirören bu gelişmenin ardından Mustafa Denizli’yle anlaştı. İmza töreninde, “Ben Beşiktaş Başkanı’yım. İstediğim hocayla, istediğim zaman, istediğim yerde görüşürüm” dedi.

* Bir gazeteye açıklama yapan Lucescu, “Demirören bana, ‘Basına reddettiğini söyleme. Gündemi değiştireyim’ dedi” ifadesini kullandı. Başkan, dün kulübün resmi internet sitesinden haberi yalanladı, “Lucescu gündeme gelmeye çalışıyor” dedi.

* UEFA’da havlu atan Beşiktaş, ligde yaşadığı kayıplar sonrasında zirve yarışında geriye düştü, Ankaraspor mağlubiyetinin ardından taraftar tekrar isyan bayrağını açtı. Şimdi herkes, Demirören’in bu tepkilere karşı nasıl bir tavır sergileyeceğini merakla bekliyor...

Demirören döneminde yapılan transferler

Koray Avcı

Juanfran

Ahmet Dursun

Tayfun Korkut

John Carew

Murat Şahin

Berkant Göktan

Okan Buruk

Ali Güneş

Çağdaş Atan

Fatih Sonkaya

Mustafa Doğan

İ.Toraman

Veysel Cihan

İbrahim Akın

Gökhan Güleç

Bobo

Ailton

S.Youla

Jose Kleberson

Tomas Jun

Adem Dursun

Kürşat Duymuş

Ali Tandoğan

Güven Kocabal

Volkan Ünlü

Aydın Karabulut

Baki Mercimek

Fahri Tatan

M. Nobre

V. Runje

Burak Yılmaz

Serdar Kurtuluş

M. Delgado

Ricardinho

Lamine Diatta

Rodrigo Tello

Hakan Arıkan

Rüştü

M.Yozgatlı

Edouard Cisse

Federico Higuain

Tomas Sivok

T.Zapotocny

Uğur İnceman

Ekrem Dağ

Anthony Seric

Tuna Üzümcü

Kartal'a Milne'den büyük darbe!

gordon-milne.jpg

Ligde son iki 2 haftayı puansız kapatan Beşiktaş'a, bir darbe de Gordon Milne'den geldi.

Zaman gazetesinin haberine göre, Beşiktaş'ta 6,5 yıl teknik direktörlük yapan ve 3 şampiyonluk kazandıran Milne'in, siyah-beyazlı kulüp aleyhine açtığı 1,5 milyon euroluk tazminat davasını kazandığı öğrenildi.

Milne, Beşiktaş'tan, 1993-94 sezonunun devre arasında ayrıldı ve Rıza Çalımbay'ın istifasıyla 11 yıl sonra kulübe futbol direktörü olarak geri döndü. Ancak İngiliz çalıştırcı, dönemin teknik direktörü Jean Tigana ile uyum sağlayamayınca altyapı koordinatörlüğü görevine getirildi. Başkan Yıldırım Demirören'in yıllık 600 bin YTL'ye sözleşme yaptığı Milne'in, bir miktar tazminatla sözleşmesini feshettiği kaydedildi. Ancak Milne, 78 bin sterlin alacağı olduğu iddiasıyla Beşiktaş'a icra takibi başlatmıştı. Kulübün Milne'ye 350 bin dolarlık ödeme yaptığı, anlaşmadaki kalan 1 milyon 700 bin dolarlık kısmın Başkan Demirören ve Milne arasındaki görüşmede çözüleceği ifade edildi.

Öte yandan sezon başından Almanya'nın Duisburg ekibine kiralanan Gordon Schildenfeld'in bonservisini ödemeyen Beşiktaş'ı UEFA'nın, 1,5 milyon dolar tazminat ödemeye mahkûm ettiği ileri sürüldü. Dosyanın TFF'ye iletildiği, Beşiktaş'ın, tanınan sürede 1,5 milyon doları ödememesi halinde UEFA'nın yaptırımıyla karşı karşıya kalacağı dile getirildi.

Birbirlerine girdiler

Sivok ve Tello’nun, "Biz canımızı dişimize takıp savaşıyoruz. Türk oyuncular ne yapıyor?" sözlerine Rüştü, İbrahim Üzülmez ve Toraman, "Biz mi gol atacağız?" karşılığını verdiler.

FENERBAHÇE’den sonra Ankaraspor’a da yenilen Beşiktaş’ta kazan kaynıyor. BJK İnönü Stadı’ndaki şok yenilginin ardından yabancı futbolcular yerlileri suçlarken, yerlilerin tepkisi ise bir hayli sert oldu.

Siyah beyazlı takımın Ankaraspor karşısında yabancı oyuncuları sayesinde farktan kurtulduğunu savunan Tomas Sivok ile Rodrigo Tello’nun yakınlarına, "Ankaraspor karşısında canımızı dişimize takarak mücadele ettik. Sahada rakibimizle mücadele ederken onların fiziki darbeleri ile karşılaştık. Demek ki savaşıyoruz. Türk futbolcuların bizlere tepki göstermesine şaşıyoruz" diye dert yandıkları öğrenildi.

İnanmak güç

Siyah beyazlı forma altında ligdeki ilk golünü Ankaraspor’a atan Çek stoper Tomas Zapotocny ise defansta yalnız kaldığını, orta sahadan hiç yardım alamadıklarını belirtirken, takımın Türk oyuncularını bencillikle suçladı.

Kaleci Rüştü Reçber, defanstaki İbrahim Üzülmez, İbrahim Toraman, S.Kurtuluş ve S.Özkan ise, "Böyle konuşmuş olduklarına inanmak istemiyoruz. Umarız bu sözlerin gerçekle ilgisi yoktur. Biz mi gol atacağız, asist yapacağız? Öncelikli görevimiz savunma. Teknik direktörümüz Mustafa Denizli’nin sisteminin dışına çıkamayız. Biz elimizden geleni yapıyoruz. Yabancılar kendilerine baksınlar" diyerek sert çıktılar.

kaynak: hürriyet

Beşiktaş günlüğü

Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, kulübün resmi sitesinden Kurban Bayramı´nı kutladı.

Demirören’den bayram mesajı[/B]

Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, kulübün resmi sitesinden Kurban Bayramı’nı kutladı. Başkan, “Bayramlar, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının daha da güçlendiği, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği özel günlerdir. Hep bir arada, sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle Kurban Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

Taraftarlardan zeytin dalı

Ankaraspor karşılaşmasında ıslıklar arasında sahayı terkeden Kaptan Matias Delgado, göz yaşlarını tutamamıştı. Beşiktaşlı taraftarlar, bu haftaki Ankaragücü maçında Arjantinli futbolcunun gönlünü alacak. Siyah-Beyazlı futbolseverler, maç öncesinde Kaptan’a çiçek verip, başta Delgado olmak üzere takımı 90 dakika destekleyecek ve Sami Yen’deki derbiye oyuncuları moralli gönderecek.

Başbakan bekleniyor

Yapımı tamamlanan Fulya Süleyman Seba Tesisleri, açılışa hazır... Sadece ufak rütuşları yapılan tesislerin açılışına, aynı zamanda Beşiktaş Kongre Üyesi olan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere birçok devlet erkanı davet edildi. Davetlilere uyan tarihe göre, açılış günü belirlenecek.

Biletlere ilgi az…

Üst üste gelen yenilgilerin ardından, Siyah-Beyazlı taraftarların Ankaragücü maçı biletlerine ilgi göstermediği öğrenildi. Cumartesi günü oynanacak karşılaşmanın biletleri, biletix gişelerinden satışa sunuldu. Fiyatlar şöyle: VIP ÜST B&E: 250 YTL, VIP ÜST A&F: 200 YTL, VIP ALT A&F: 150 YTL, VIP ALT B&E 175 YTL, VIP ALT C&D 200 YTL, Numaralı orta: 150 YTL, Numaralı kenar: 120 YTL, Kapalı üst: 100 YTL, Kapalı alt: 70 YTL, Yeni açık: 30 YTL.

'40 yılda bir olur!'

7_236038_denizli_414_232.jpg

Mustafa Denizli, Yıldırım Demirören´le telefonda görüştü, "Bu kadar aksilik, isteseniz olmaz. Bunları da aşacağız, sadece avantaj yitirdik" dedi.

‘Tepki beni de çok üzdü

Önce Fenerbahçe, daha sonra da Ankaraspor’a yenilip zirve yarışında ağır yara alan Beşiktaş’ta teknik direktör Mustafa Denizli, Başkan Demirören’le bir telefon görüşmesinde bulundu. Çok üzgün olduğunu belirten deneyimli teknik adam, “Canım kadar sevdiğim takımımın puan kaybetmesi ve tribünlerin gösterdiği tepki beni çok üzdü... İki maçta gelen kırmızı kartlar, bayram öncesinde ortaya çıkan olumsuz tablo bizi yıktı. Böyle aksilikler 40 yılda bir olur” diye konuştu.

Başkan’ın gerginliği sona erdi

Ankaragücü maçıyla yeni bir başlangıç yapacaklarını dile getiren Denizli, şu ifadeyi kullandı: Çok büyük sorumluluk aldım, böyle durumların altından kalkmayı çok iyi biliyorum. Camiamızdan özür diliyoruz. Şampiyonluk hedefinden en küçük sapma yok. Kendimize güveniyoruz. Takımımız, bu ligin en iyi ekibi. Sadece avantaj kaybettik... Bu görüşmenin ardından oldukça gergin olan Yıldırım Demirören’in de rahatladığı ve hocaya güvendiğini dile getirdiği öğrenildi.

Holosko geri dönüyor

Beşiktaş iki haftadır kaybederken kulübede bekleyen Filip Holosko, Ankaragücü karşılaşmasıyla sahalara geri dönüyor.

Beşiktaş iki haftadır kaybederken kulübede bekleyen Filip Holosko, Ankaragücü karşılaşmasıyla sahalara geri dönüyor. ‘Hazır ol’ talimatı verilen Slovak yıldız, “Her maç forma giymek için hazır bekliyorum. Oyuna sonradan dahil olunca, heyecanlanıp daha fazla faydalı olmak istiyorum ve hata yapıyorum. Ancak bu konuda kenar yönetim ne isterse, o olur... Yeni bir takım oluştu, teknik heyet değişti. Bu tür çalkantılar normal. Bundan daha kötüsü olamazdı, şimdi çıkışa geçeceğiz. Ankaragücü maçı bizim için başlangıç olacak” diye konuştu.

Gün destek günüdür

Hacettepe maçı sonrasında istifa eden Ertuğrul Sağlam, camiaya seslendi: Ligin en iyi kadrosu Beşiktaş´ta... Herkes teknik heyet ve oyunculara sahip çıkmalı

Beşiktaş’ın eski hocası Ertuğrul Sağlam’dan, mesaj var...

‘Bu takıma güvenim tam’

Metalist Kharkiv karşısında alınan 4-1’lik yenilgi sonrasında Beşiktaşlı yöneticiler tarafından eleştirilen teknik direktör Ertuğrul Sağlam, İnönü’deki Hacettepe galibiyetinin ardından görevinden istifa ettiğini açıklamıştı. Daha önce görevi devrettiği Mustafa Denizli’yi Ümraniye’de ziyaret edip başarı dileklerini sunan genç teknik adam, üst üste gelen kötü sonuçların ardından eski takımına destek verdi, taraftarlardan sabır istedi. “Beşiktaş’a güvenim tam” diyen Ertuğrul Sağlam, Siyah-Beyazlı camiaya mesaj gönderdi. İşte Ankaragücü ve Galatasaray maçları öncesinde genç çalıştırıcının sözleri...

‘Taraftar sırt çevirmemeli’

“Gün, takıma, oyunculara, teknik adama ve yardımcılarına destek olma günüdür. Yani kalan iki maçta alınacak 6 puan, Beşiktaş’ı yine zirvenin ortağı yapar. Beşiktaş her maçı kazanacak güçte, çünkü bu kadro hâlâ ligin en iyi futbolcularına sahip... Geri düşüldü belki, ama bu fark kapanmayacak gibi değil. Şampiyonluk yarışındaki en önemli etken moraldir. Tribünlerin takımı gönülden desteklemesi, performansı yüzde 20’lerden, yüzde 80’lere çıkarabilir. Aynı şekilde protesto da yüzde 80’lerden, yüzde 20’lere düşürebilir. Beşiktaş’ı sezon sonuna yine bu takım götürecek, taraftar oyunculara sırt çevirmemeli.”

‘Delgadolar’ı üzmeyin’

“Yaklaşık 1.5 yıl birlikte olduğum oyuncularımı iyi tanıyorum. Bıçak sırtında futbolcular var. Daha önce aynı sıkıntıları yaşamış olan bu oyuncuların aklında hep, “Acaba” düşüncesi hakim. Aynı konumda olduğum için empati yapabiliyorum, teknik adam ve futbolcuların ne yaşadığını gayet iyi biliyorum. Gönülden söylüyorum, kader birliği yaptığım Beşiktaşlı futbolcuların üzüntüsüne ben de çok üzülüyorum. Örneğin Delgado... İnandığımız, güvendiğimiz, liderlik yapan, kaptanlığı alan bir oyuncu. Futbolcuların da inişli-çıkışlı dönemler yaşadığı unutulmamalı. Büyük hedeflere Delgadolar üzülerek varılmaz.”

Operasyon!

7_236070_operasyon0912_414_232.jpg

Ankaraspor yenilgisiyle karışan Kara Kartallar, ara transferde revizyona gidecek. Listede Yıldıray Baştürk, Gökhan Emreciksin, Gökdeniz Karadeniz, Özer Hurmacı gibi isimler var...

YILDIRAY FORMÜLÜ

Ertuğrul Sağlam’ı gönderip Mustafa Denizli’yi getiren, tepedeki kan değişikliğine karşın beklentilere cevap veremeyen Beşiktaş’ta yeni bir operasyon için gün sayılıyor. Yönetim; ara transferde kadroya takviye yapacak. Listenin başında Yıldıray Baştürk var. İdareciler, Yıldıray’ın kiralanması için girişimlerine çoktan başladı.

LİSTEBAŞI ÖZER

Galatasaray derbisi sonrası Başkan Yıldırım Demirören ile masaya oturup raporunu sunacak olan Denizli’nin Türkiye’deki gözdesi ise Ankaraspor’dan... Özer Hurmacı için her türlü fedakârlığın yapılmasını isteyen Mustafa hoca, bu futbolcunun yıllarca Beşiktaş’ta forma giyebilecek kapasitede olduğunu Başkan’a iletecek.

RAKİP TRABZON!

Kartal’da bir diğer aday da yine bir Başkent ekibinden... Ankaragücü’nde bu sezon sergilediği performansla yıldızı parlayan Gökhan Emreciksin, Denizli’nin listesinde... Ancak Gökhan’a Trabzonspor’un da talip olduğu biliniyor. Denizli, Sivassporlu Sezer ve Gaziantepsporlu Murat Ceylan’ı da yakından takip ediyor.

MARCELİNHO BOMBASI

Rusya’da ligler bittiği için Fatih Tekke, Gökdeniz, Caner Erkin ve Hasan Kabze’den birinin kiralanması için kulüpleriyle görüşülüyor. Seriç’i göndererek kontenjanda yer açacak olan Beşiktaş’a sürpriz bir teklif geldi. Bir dönem Trabzonspor’da oynayan Marcelinho’nun menaceri “Görüşelim” haberi yolladı.

7_236070_kartal-3-l%C3%BC-2_414_232.jpg

Nobre ile 3 yıl daha

Beşiktaş'a önceki sezonun başında Fenerbahçe'den transfer olan ve sözleşmesi bu sezon sona erecek Mert Nobre, Kartal'da kalıyor...

Siyah-Beyazlı yönetim kadrosunda tutumak istediği Brezilyalı oyuncunun menacerleriyle bugün son bir görüşme yaptı. Beşiktaş Yönetimi Dış İlişkiler Sorumlusu Marıo Berk'in görüştüğü Nobre'nin menaceri Juan Figger ile büyük ölçüde anlaşma sağlanırken, 3 yıl için el sıkıştılar. iki taraf arasında ufak pürüzlerin kaldığı öğrenilirken 5 Ocak'ta yapılacak son bir görüşmenin ardından 2011-2012 sezonunun sonuna kadar Nobre'nin siyah-beyazlı kulüple futbol hayatına devam etmesi bekleniyor. Nobre'nin menaceri ve Beşiktaş yönetimi arasında yaşanan ufak pürüzlerin ise maddi konular olduğu ve önümüzdeki günlerde bu sorunun halledileceği belirtildi. Brezilyalı oyuncu Beşiktaş'tan yıllık 1.1 milyon dolar ücret alıyordu. Bu oranın her iki taraf açısından da ortak bir rakama getirileceği ve 5 Ocak'ta yeni sözleşmenin imzalanması bekleniyor.

Öte yandan geçtiğimiz hafta adı Beşiktaşla anılan Brezilyalı yıldız futbolcu Ronaldo konusunun da bu konuşmada görüşüldüğü öğrenildi. Ronaldo'nun da menaceri olan Juan Figger ile Brezilyalı yıldız hakkında yeniden görüşen Beşiktaş yönetiminin aldığı aşırı kiloları ve sakatlığının kısa vadede düzelmeyeceğini göz önünde tutarak bu oyuncunun transferinden vazgeçtiği belirtildi.

Beşiktaş'ta bayramlaşma

Turkcell Süper Lig'de kendi sahasında Ankaraspor'a 3-1 mağlup olarak şampiyonluk mücadelesinde büyük yara alan Beşiktaş'ta, yönetim kurulu üyeleri, futbolcu ve teknik heyetin Kurban Bayramı'nı kutlayarak, moral verdi.

Siyah-beyazlı takımın teknik heyeti ve futbolcuları, genel sekreter Kenan Öner'in yanı sıra yöneticiler Ertunç Soğancıoğlu, Behçet Ümitlen, Halim Aydın, Hüseyin Yücel, Bülent Deriş, Nedim Sarsmaz, Hakan Aksoy, Şeref Yalçın ve Mario Berk'in BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde bayramlaşmasıyla moral buldu.

Yönetim kurulu üyeleri, teknik heyet ve futbolculara çiçek ile hediyeler verirken, siyah-beyazlı takımın akşam saatlerinde gerçekleştirdiği idmanın ilk bölümünü de izlediler.

Denizli suçluyu buldu

Beşiktaş'ın Ankaraspor ile oynadığı maç öncesinde İnönü Stadı'nın kumlanması Teknik Direktör Mustafa Denizli'yi çileden çıkardı.

Kumlama olayının kendisine haber verilmeden yapılmasının tecrübeli hocanın büyük tepkisine neden olduğu öğrenildi. Kumlama işleminin Ümraniye Tesisleri'nde de yapıldığı ve bu nedenle takımın on gündür bu alanı kullanamadığı ortaya çıktı.

Hesap soracak

İnönü Stadı'ndaki kumlama olayının takımı olumsuz yönde etkilediğini yakın çevresiyle paylaşan Mustafa Denizli'nin duruma bir hayli sinirlendiği ve bu işi habersiz gerçekleştirenlerden hesap soracağı vurgulandı.

Denizli'nin, “Böyle bir sorumsuzluk olabilir mi? Aynı işlemi tesislerde de yaptılar. Sahaya on gündür giremiyoruz. İnönü'de yapıyorlar, haber vermiyorlar. Orada biz oynayacağız, kumlama işlemi öncelikle bize sorulmalıydı. Kumlayacaksan bir haftalık süre var, o zaman kumlarsın. Yenilgi için tabii ki bahane değil ama bu olay takımın oyununu olumsuz etkiledi” ifadelerini kullandığı öğrenildi.

Bu hafta sahasında Ankaragücü ile karşılaşacak olan Beşiktaş'ta yetkililerin sahanın tekrar eski haline gelmesi için çalıştıkları ve büyük ihtimalle zeminde bu kez sorun yaşanmayacağı bildirildi.

Nobre, Kartal'da kalıyor...

Beşiktaş'a 2006-2007 sezonu başında Fenerbahçe'den transfer olan ve sözleşmesi bu sezon sona erecek Mert Nobre, Kartal'da kalıyor...

Siyah-Beyazlı yönetim kadrosunda tutumak istediği Brezilyalı oyuncunun menacerleriyle bugün son bir görüşme yaptı. Beşiktaş Yönetimi Dış İlişkiler Sorumlusu Marıo Berk'in görüştüğü Nobre'nin menaceri Juan Figger ile büyük ölçüde anlaşma sağlanırken, 3 yıl için el sıkıştılar. iki taraf arasında ufak pürüzlerin kaldığı öğrenilirken 5 Ocak'ta yapılacak son bir görüşmenin ardından 2011-2012 sezonunun sonuna kadar Nobre'nin siyah-beyazlı kulüple futbol hayatına devam etmesi bekleniyor. Nobre'nin menaceri ve Beşiktaş yönetimi arasında yaşanan ufak pürüzlerin ise maddi konular olduğu ve önümüzdeki günlerde bu sorunun halledileceği belirtildi. Brezilyalı oyuncu Beşiktaş'tan yıllık 1.1 milyon dolar ücret alıyordu. Bu oranın her iki taraf açısından da ortak bir rakama getirileceği ve 5 Ocak'ta yeni sözleşmenin imzalanması bekleniyor.

Öte yandan geçtiğimiz hafta adı Beşiktaşla anılan Brezilyalı yıldız futbolcu Ronaldo konusunun da bu konuşmada görüşüldüğü öğrenildi. Ronaldo'nun da menaceri olan Juan Figger ile Brezilyalı yıldız hakkında yeniden görüşen Beşiktaş yönetiminin aldığı aşırı kiloları ve sakatlığının kısa vadede düzelmeyeceğini göz önünde tutarak bu oyuncunun transferinden vazgeçtiği belirtildi.

'Bize engel olamazlar'

Üst üste kayıplara rağmen Mustafa Denizli inançlı: 'Gerekeni yapıp, hedefe ulaşacağız.'

Teknik direktör Mustafa Denizli, sabah yapılan antrenman öncesinde basın mensuplarıyla bayramlaştı ve kısa bir değerlendirme yaptı. Kaybedilen puanlara rağmen iddialı açıklamalar yapan Denizli, “Ligin kaderi, 26. haftadan önce netleşmez. Beşiktaş’ta ne teknik, ne de idari anlamda bir eksiklik yoktur. Kayıplar yaşadık. Ancak bundan sonraki maçlarda gereken puanları toplayıp, sezon sonundaki hedefimize ulaşacağız. Bize kimse engel olamaz” dedi. “Devre arasında sadece bir transfer yapacağız” diyen tecrübeli çalıştırıcı, sözlerini şöyle tamamladı: Telafisi olmayan haftalara gidiyoruz. Bundan sonra görülen gereksiz kartlara ceza vereceğiz. Ödül varsa, ceza da olacak...

Delgado'nun şifresi

Kamp döneminin yıldızıydı, şimdi tribünlerin hedefi... Kötü bir görüntü çizen Kaptan´ın sakat sakat oynadığı ortaya çıktı.

Lige iyi başladı ancak...

Beşiktaş'ta, Ankaraspor karşısında alınan yenilgi kadar, Kaptan Delgado’yu tribünlerin ıslıklaması konuşulmuştu... Arjantinli futbolcunun sahadaki kötü performansının arkasındaki gerçek, ortaya çıktı. Sezon başında da sakatlıklar yaşamasına rağmen, lige iyi başlayan Tangocu’nun son haftalarda sakat sakat forma giydiği ve bu nedenle bekleneni veremediği bildirildi. Ağrıları artan Delgado’yla, Denizli’nin bir görüşme yaptığı öğrenildi.

‘Kariyerim riske girse de’

Denizli, Kaptan’a, “Bu halinle kendine zarar veriyorsun. Durumunu bilmeyenler de sana tepki gösteriyor. İtalya’da çok iyi bildiğim bir klinikte sana randevu alayım” dedi. Ancak Arjantinli, şöyle yanıt verdi: Böyle bir dönemde takımı bırakıp gidemem. Gitsem de yapamam. Aklım burada kalır. Devreyi tamamlayıp, öyle tedavi olacağım. Futbol yaşantım tehlikeye girse de, ağrı kesicilerle devre arasına kadar devam edeceğim...

Nobre imzaya kaldı

Beşiktaş´ta sözleşmesi sezon bitiminde sona erecek olan Mert Nobre yuvada kalıyor.

Beşiktaş’ta sözleşmesi sezon bitiminde sona erecek olan Mert Nobre yuvada kalıyor. Siyah-Beyazlı kulüp ile Sambacı’nın menaceri Figer arasındaki görüşmelerin olumlu geçtiği ve golcü futbolcunun ocak ayında 3 yıllık yeni bir anlaşmaya imza atacağı öğrenildi. Bu sezon başarılı bir grafik çizen tecrübeli oyuncunun ligde 7 golü bulunuyor.

Beşiktaş günlüğü

Beşiktaş´ta Ankaragücü hazırlıkları dün Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri´nde yapılan tek idmanla sürdü.

Kartal yağmur altında çalıştı

Beşiktaş’ta Ankaragücü hazırlıkları dün Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri’nde yapılan tek idmanla sürdü. Çalışmanın ilk bölümü kondisyon ağırlıklı olarak geçti. Daha sonra çabukluğa dayalı çalışmalar yapan Siyah-Beyazlılar, idmanın son bölümünde çift kale maç oynayarak günü tamamladı. Yoğun yağış altındaki idmana Tello, Uğur İnceman, Aydın Karabulut çıkmadı. Nobre ise düz koşudan sonra antrenmanı bıraktı.

Yabancı krizi!

Federasyonun belirlediği fikstür, yabancı futbolcuları sıkıntıya soktu. Ligin devre arasına girmesinin ardından, tatil için ülkelerine gitmek isteyen yabancı futbolcular Türkiye Kupası karşılaşmalarına çıkmak istemiyor. Kupanın son haftasında kamp yapmayı planlayan Siyah-Beyazlılar’da yabancıların bu düşünceye karşı çıktığı bildirildi. Kenar yönetim, duruma çözüm bulmak için büyük çaba harcıyor.

Sivasspor Ali’yi istiyor

Beşiktaş’ın talip olduğu Sezer Badur için, Sivasspor’un Ali Tandoğan’ı istediği bildirildi. Bu sezon Süper Lig’de fırtına gibi esen Yiğidolar’ın, Ali’nin yanı sıra bir miktar para talep ettiği de kaydedildi. Bu arada ara transferde yolların ayrılması planlanan Anthony Seric’in, Kocaelispor’a kiraya verilmesi konusunda iki kulüp arasında anlaşmaya varıldı.

Aydın Karabulut ameliyat oldu

Sağ dizinde ciddi bir sakatlığı bulunan Aydın Karabulut, meniskus ameliyatı geçirdi. Başarılı bir operasyon geçiren genç futbolcunun, 3 ay içerisinde sahalara döneceği kaydedildi. Sezona iyi başlayan ve sol kanattaki boşluğu doldurması beklenen Aydın, Mustafa Denizli’nin gelişiyle ilk 18’e girmekte zorlanmış ve sakatlığı sonrasında sahalardan uzak kalmıştı.

Gökhan Zan geri dönüyor

Theo Weeks’e yaptığı sert hareket sonrasında kırmızı kart gören Tomas Sivok’un yerine, Ankaragücü maçında Gökhan Zan forma giyecek. Sakatlığını atlatan milli futbolcunun, Galatasaray karşılaşmasında da görev yapması bekleniyor. Cezasını tamamlayan Edouard Cisse de, tıpkı Gökhan gibi ilk 11’deki yerini alacak.

Tello’ya sakatlık engeli

Ankaraspor karşılaşmasında ayağına darbe alan Rodrigo Tello’nun hafta sonundaki Ankaragücü karşılaşmasında takımdaki yerini almasının zor olduğu açıklandı. Diğer sakatlar Mert Nobre ile Uğur İnceman’ın ise önemli bir rahatsızlığının olmadığı, karşılaşmaya kadar hazır hale gelebilecekleri dile getirildi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt