Beşiktaş, Osmanlıspor ve Fenerbahçe'nin Muhtemel Rakipleri Belli Oldu! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Beşiktaş, Osmanlıspor ve Fenerbahçe'nin Muhtemel Rakipleri Belli Oldu!

Seri başı olmayan takımlar arasında çok ters takımlar var. Rostov, Legia Warszawa, Ludogorets, Hapoel Beer Sheva, Krasnodar. Bunlar iyi kapanan ve hızlı kontrataka çıkabilen takımlar. Kendi sahalarında kolay kolay yenilmeyen takımlar bunlar. Kısacası çok sürpriz sonuçlar çıkabilir. Özellikle Beşiktaş amatör küme takımıyla da eşleşse kesin yeneriz dememeli. :D

Bknz: Dinamo Kiev 6-0 Beşiktaş
Bknz: Beşiktaş 1-3 Club Brugge

beşiktaş ve fener hepsini eleyebilecek gibi. aynı şekilde en düşük profil takımlar halinde çoğuna da sürpriz bir şekilde elenebilirler. osmanlı da çoğunu eleyebilir.

herhalde ülke olarak ilk defa 3 takım gönderdik uefa son 32'ye. bayağı puan toplarlar bu maçlardan ülke puanı adına

adamların isimlerini fazla duymadık diye basit görüyoruz. halbuki çoğunun tek maçını izlemedik :)

m.unitedin bjk ve osmanlıdan birine gelmesini bekliyorum. fenerede israil takımı gelir. at fava bekle

@Sarper Yıldırım

Avrupa'da hicbir Turk takiminin kupa almasini istemem.Osmanli'nin son 16'yi gecegini dusunmedigim icin pek umrumda degil dedim.

Alsınlar bence Uğur. Bizim birbirimizle girdiğimiz anlamsız düşmanlıktan sportif rekabete dönmemiz lazım. Bizim kupayı almamız, onların kupayı alması birbirimizi gaza getirmeli. Yoksa böyle Süper Lig denen çukurda birbirimizi paçalarımızdan çekerek debelenip dururuz.

Bayern-Dortmund ilişkisi mesela ders gibi. Dortmund bu kadar güçlenmeseydi biz de bu kadar güçlenemezdik diyor Bayern. Bizim de böyle bir şeye ihtiyacımız var. Nasıl ki 4 yıldız muhabbeti bir rekabet yaratıyor, Avrupa'daki başarı da o mecrada bir başarı odaklı rekabet yaratabilir.

Alsınlar bence Uğur. Bizim birbirimizle girdiğimiz anlamsız düşmanlıktan sportif rekabete dönmemiz lazım. Bizim kupayı almamız, onların kupayı alması birbirimizi gaza getirmeli. Yoksa böyle Süper Lig denen çukurda birbirimizi paçalarımızdan çekerek debelenip dururuz.

Bayern-Dortmund ilişkisi mesela ders gibi. Dortmund bu kadar güçlenmeseydi biz de bu kadar güçlenemezdik diyor Bayern. Bizim de böyle bir şeye ihtiyacımız var. Nasıl ki 4 yıldız muhabbeti bir rekabet yaratıyor, Avrupa'daki başarı da o mecrada bir başarı odaklı rekabet yaratabilir.

Onlar Alman.Bizde oyle olmaz.

Biz UEFA'yi aldiktan 1 sene sonra Bjk eledigimiz Leeds'ten 6 yedi,2 sene sonra Fb CL'de 0 cekti.

Biz UEFA'yi aldiktan 1 sene sonra Bjk eledigimiz Leeds'ten 6 yedi,2 sene sonra Fb CL'de 0 cekti.

Denemedik ki olsun. Öyle deme bizim o başarımız Aziz Yıldırım'ın bir takım yatırım yapmasına sebep oldu mesela. Bizimle olan rekabeti olmasa o CL çeyrek finali gelmezdi Fener'de. Çıtayı hep yukarı koysun birileri ki kalite de rekabette artsın. Biraz sportif meselelere dönmemiz için ya Avrupa'da bir kulüp başarısı ya da Milli Takım başarısı gerekiyor. Biz de bir an önce şu sıkıntılı, buhranlı, üzerimize ölü toprağı serpilmiş yönetim anlayışından kurtulup atılım yaparsak en azından Digitürk'e verdiğimiz paranın karşılığını alacağımız bir futbol oynanır.

Fener ve Beşiktaş'ta Avrupa'da başarı isteği bizden sonra oluştu, gerçi bizde de o fikir bizden sonra oluştu, o takımın yaptıklarından önce Avrupa'da kupa alınabileceğine kimse inanmıyordu Türkiye'de. Ondan sonra Fener de asılmaya başladı kendi çapında filan, çeyrek final oynadılar onlar da bi kere. Böyle şeylerin olması gerekiyor. İlk 4'e girmek gerçekten zor, ama mesela bi Belçika, Ukrayna'dan önde olmalı Fransa'yı Portekiz'i yakalayabilmeli Türkiye. Rusya 6. sırada şu an mesela.

Gerçi o ülkeler kadar olamamamızın en büyük sebebi devamsızlık, altyapıya önem vermeme (devamsızlığı da bu yaratıyor, sistemin yok) vs.

Son düzenleme:
Ben de tutmuyorum, uyuz oluyorum bunların taraftarına, ama ülke olarak Türkiye bundan iyisini yapabilmeli. Biraz da UEFA sopası gerekli, mesela FFP'yi daha sert uygulamalı.

Bilmiyorum kimse farkında mı, bu FFP cezaları ortaya çıktığından beri ucuza daha iyi transferler yapılmaya başlandı sanki. Yine saçmasapan transferler yapılıyor ama kaynak kısıtlı olup borca borç katamayınca biraz daha düşünerek adam almaya çalışıyor herkes. Bi de yabancı sayısı serbest kalınca 3 büyüklerin yanısıra Anadolu kulüpleri de iyi adamlar bulup getirmeye başladı, bu da ligi daha zor yaptı.

Fenerbahçe ve Beşiktaş'ı hem ezeli rakiplerimiz olduğu için, hem de rezil bir camia oldukları için asla desteklemem. Ama şu andan itibaren bu sezon için Avrupa'da deli bir Osmanlıspor taraftarıyım. İnşallah 1-2 tur daha atlarlar. Melih'in takımıymış, şuymuş buymuş hiç umrumda değil. Adamlar güzel futbol oynuyorlar. Teknik direktörleri efendi. Futbolcuları çirkef değil. Türkiye'yi temsil eden mütevazi bir takım. Karşısına çıkan İsrail, Yunan, Fransız takımlarını destekleyecek değilim.

Üst Alt