Beşiktaş Seçime Gidiyor! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Beşiktaş Seçime Gidiyor!

111568.jpg

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, siyah-beyazlı kulübün divan kurulunda açıklamalar yaptı.

Yönetim kurulunu yenilemek amacıyla seçim kararı alacağını söyleyen Fikret Orman'ın açıklamalarından bazı satır başları:

"Olağanüstü bir süreçte görev aldık. Beşiktaş'ın şartları olağanüstü bir durumdu. Şu anda da ülkenin durumu olağanüstü durumda. Kriz bizim değil, Türkiye'nin krizi.

Beşiktaş'ın tarihinde yapılan yatırımdan daha fazla yatırım yaptık. Sadece stat değil, tesislere ve futbol takımına yatırım yaptık. Yönetime geldiğimizde Fenerbahçe ve Galatasaray'ın borçları bizden az, gelirleri yüksekken şu an herkesin borcu bizimkinden yüksek.

150 milyon dolar'ın üstünde sadece tesis yatırımlarına para harcadık. Burası Beşiktaş ve potansiyeli büyük bir camia olduğu için bunları yapabildik. Burada bir başarı varsa bu Beşiktaş'ın, camianın başarısıdır. Bireylerin başarısı, camia içinde olduğu için başarıdır.

Talisca, Beşiktaş'ta kalmak istemiyorum dedi. Kişiler kendilerini Beşiktaş'ın üstünde görmeye başlıyor. Beşiktaş'ın üstünde bir şey yoktur. Büyük olan camiadır. Bizler amatör insanlarız, cebimizden para harcayıp emek sarfeden insanlarız. Memur değilim.

Sporcularımız sporculuğunu, yöneticilerin yöneticiliğini, taraftarlarımızın da taraftarlığını yapması lazım. Sosyal medya üzerinden Beşiktaş'ı yönetmeye çalışıyorlar. Beşiktaş'ı yönetmek, icra işidir. Taraftarlık transfer yapma işi değildir. Takımı destekleme işidir

Tüzük tadiline ihtiyacımız var. Beşiktaş'ta zor bir sürece giriyoruz. 6 buçuk sene içinde hepimiz yorulduk. Silkelenmeye ihtiyacımız var. Yönetim kurulunu yenilemek için seçime gitme kararı alacağım.

Yönetim kurulunu yenilemek için seçime gitme kararı alacağım. Aday olmak isteyenler açıklasın. Ben başkanlığa adayım! Yani diyorum ki 'Hodri meydan', herkes ne söyleyeceği varsa söylesin!

Geldiğimde 'İki büyük kulüp var' denilirken, o gün de söyledim bugün de söylüyorum. Türkiye'nin en büyük kulübü Beşiktaş'tır...

Biz burada şahsımız için değil Beşiktaş için mücadele ediyoruz. Tüzük için genel kurulu topladığımızda olağanüstü genel kurul yapmış oluruz. Kapı arkasında dedikodu yapanlar, buyrun seçim var! 15 gün sonra falan da yapmayacağım, herkes aday olsun. Biz Beşiktaş'ın neferiyiz. Biz ne kara kışlar gördük, hepsini aşarız."

HT

Moderatör tarafında düzenlendi:
Beşiktaş camiasına yakın isimler Fikret Orman'a alternatif olarak Otel zengini Dursun Özbek'i düşünüyor.

Dursun Özbek'in de "Beşiktaş Türk futbolunun lokomotif takımlarından , camiaya önderlik etmek bana gurur verir" dediği öğrenildi.

Kur farkını söyleyip daha da borçlandık demeye çalışıyor. Sorarlar adama negredoya 4 milyon euro verirken aklın neredeydi?

Bir yandan kizginliktan BETER OLUN demek istiyorum...sadece besiktas icin degil. Galatasarayimiz icin ayni kizginligi tasiyorum. Yillardir kendi ceplerini dolduran serefsizlerden bir turlu kurtulamadik. Bir takim degil lig olarabk batmak/bitmek uzereyiz.

Yok avrupa bize dusman yok onlar bunlar bizde dusman... Kendi icimizde hainlerden kurtulamadikki baskalarini dusman olarak gosterelim.

Yok arabasi yok ucak bileti yok sevgilisinin masraflarini karsilarsan.. brut degil net odersen alacaklarini... 1 milyon etmiyen oyuncuya menajerine 2 milyon verirsen olacagi bu.

Naklen yayin geliri derken ligin temel seviyesi. Superlige cikmis bir kulubun zemini patates tarlasindan beter.... Su anki profesyonelligimiz iste bu seviyede... Hatta Superligde kac sezondur oyniyanlarin sahalari da ayni durumdu. Sinirlenmemek imkansiz. Allah yardimcimiz olsun.

Turk futbolu bu durumdan kurtulmasi icin en az 5-6 yil bir yapilanmanin icine girmesi kacinilmaz. Umarim zorluklarla bas ederken mantikli davranmanin, profesyonel olarak davranmanin degerini anlariz. ben Ronaldo yu istiyorum baskan cebinden 10 milyon versin diyenlerde lutfen birhanelerden cikmayin foruma girmenizden biraz olsada kurtulmus oluruz.

Fikret Orman: "Şenol Güneş, Beşiktaş Yönetim Kurulu'nun üstünde birisi değil. Bize karşı sorumlulukları olan birisi. Beşiktaş ilk kez Şenol Güneş ile şampiyon olmadı. Tarihimiz şampiyonluklarla dolu. İyi bir hoca ama mali konular Şenol Güneş'in işi değil."

Vay vay vayyy

Negredoyu degersizlestiriyor hoca , fikret hakli

Adami gondermek istiyorlar belki , bu iyice gomuyor , ise yaramaz minvalinde konusup

Üst Alt