Better Call Saul - Sayfa 28 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Son çıkan bölümü izlemedim ama Breaking Bad gibi bir final periyodu olmayacak belli oldu. Açıkçası o seviyelerde bir son yapmış olsaydı BB'yi geçti bile diyebilirdim. Her ne kadar muazzam karakterler eşlik etse de BB Heisenberg'in solo şovu gibiydi. Better Call Saul'da ise farklı bir çok karakter ve hikayeleri eşit derecede önem arz ediyordu. Hepsi aşırı kaliteliydi. Ama şimdi Kim ve Lalo'nun hikayeleri de son bulmuşken çok vurucu, etkileyici bir son olamayacağı kanaatindeyim.

Son çıkan bölümü izlemedim ama Breaking Bad gibi bir final periyodu olmayacak belli oldu. Açıkçası o seviyelerde bir son yapmış olsaydı BB'yi geçti bile diyebilirdim. Her ne kadar muazzam karakterler eşlik etse de BB Heisenberg'in solo şovu gibiydi. Better Call Saul'da ise farklı bir çok karakter ve hikayeleri eşit derecede önem arz ediyordu. Hepsi aşırı kaliteliydi. Ama şimdi Kim ve Lalo'nun hikayeleri de son bulmuşken çok vurucu, etkileyici bir son olamayacağı kanaatindeyim.

Ben muhtemelen Jimmy'nin öleceğini düşünüyorum. BB evreninde suça bulaşıp da sağ kurtulabilen tek kişi Jesse olarak kalacaktır.

Dizinin son sahnesinde Jimmy'nin bir an için Marion'u öldüreceğini düşündüm. Jimmy daha doğrusu Saul dizide her ne kadar kötü bir karakter olsa da katil değildi. Mesela Walt olsaydı, orada o cinayeti işleyebilecek potansiyelde bir insandı. Saul'un finalde öleceğini düşünüyordum ama bu son sahnede kadını öldürmeyerek yakalanacağını, müebbet hapis cezası alacağını düşünmeye başladım.

güzel bi son lakin chuck sahnesi eskilerdendi keşke gözel bir sahne çekselermiş dedim ama nostaljik sahnelerin onlan sonlanması iyiydi brawo diom fevkalade bir yapım nihayetlenmiş oldu böylece

fazla iyimsersin renktas. karaktere yakışmayan bir sondu bana göre. yirmi dkda 6 sezon con adam olarak yaşayan herif ömür boyu hapis tercih etti. sebep yüzüne bakmayan kadın tarafından beğenilmek için. illa walter white adlı şahıs gibi silahla 20 kişiyi öldürsün demiyom ama 7.5 seneyi yatırip devam edebilirdi, yahut saçmasapan isteği yerine direk 50 seneyi verseydiler daha anlamlı olurdu zira kacacagi yeri kalmayacakti. lakin çocukluğundan beri pustluk yapan adamın mala bağlaması hiç begenemedim malesef

BB sonu >

fazla iyimsersin renktas. karaktere yakışmayan bir sondu bana göre. yirmi dkda 6 sezon con adam olarak yaşayan herif ömür boyu hapis tercih etti. sebep yüzüne bakmayan kadın tarafından beğenilmek için. illa walter white adlı şahıs gibi silahla 20 kişiyi öldürsün demiyom ama 7.5 seneyi yatırip devam edebilirdi, yahut saçmasapan isteği yerine direk 50 seneyi verseydiler daha anlamlı olurdu zira kacacagi yeri kalmayacakti. lakin çocukluğundan beri pustluk yapan adamın mala bağlaması hiç begenemedim malesef

BB sonu >

bb sonunda da herifin hiç yakalanmaksızın işlerinin hepsini görmesi biraz enteresandı da burda mevzu 7.5 yatıcekken 86 yatması olsa da mahkemede yaptığı hamleleri daha önce de görmüştük. ww beni tehtit etti o yüzden yaptım hususu içine sinmediğinden orda ben olmasam herif bi halt edemezdi demesi bana chuckın evine gidip ewt adresleri ben değştirdim sen yatarken sahnesini andırdı. sırf kim sevinsin diye olduğuu sanmıom birden fazla sebebi olan 1 konuşma idi. ömür boyu itlik yapan biri olarak huzur ve mutluluğu kim ile bulmuş olmasından mütevelit de kimin gönlünü hoş tutmasının da orda yadırganmaması gerektiğini düşünmekteyim. ha ne yapılabilirdi, o kdr ağır bir ceza ile yüzleşmesi yerine atıom 25 yatıcakken 7.5 olsa bi nebze daha makul olurdu elbet.

Son sezonun son 3-4 bölümünden tatmin olmayan birisi olarak(Özellikle tempo bakımından) finale bayıldığımı ifade etmek isterim.

Öncelikle BB'deki power spike yoktu aslında olmaması da normal Walt ve Saul'u ele aldığımızda. İkisi de tam olarak karakterlerine uygun sonlar yaptılar diyebiliriz.

Bu bölümde özellikle Walterla olan sahneler çok iyiydi. Üstat yine yardırmış, Saul'dan ziyade Walter karakterini net özetleyen bir sahne olmuş. 3-5 dakika daha oynasa dizinin önüne geçebilirmiş. All hail the king:hat:

Saul'un savcılık karşısında yaptığı şov efsaneydi. Son mahkeme konuşması ise net olarak Kim ile arasındaki bir günah çıkarma seansıydı. İlk defa Howard ve Chuck ile alakalı gerçek duygularını gördüğümüz de bir sekanstı. Bu noktada artık Saul için 7 yıl ya da 80 yılın bir önemi kalmamış.

Ek olarak ilk izleyişte fark edilemeyecek pek çok detay ve sembol barındırdığı muhakkak son partın. Bir süre redditi karıştırmak icap edebilir konuyla alakalı.

El camino ile jesse pinkmanın hikayeyi de tamamladığımızı var sayarsak BB dünyasının sonuna geldiğimizi söyleyebiliriz. Başından sonuna kadar muazzam olduğunu en azından hiçbir zaman vasat seviyesine düşmediğini net olarak söyleyebilirim. Sinematografisiyle oyunculuğuyla, diyaloglarıyla, karakter gelişimiyle, senaryosuyla ve sonlarıyla kalite akan bir yapım olarak hafızalarımızda yer edecektir.

muhtesem bir finaldi uzerine yorum yapmayacagim . Saul kendine yakisani yapti zaten kendisini herkesin onunde kanitlamasi bunu basarmis olmasi ona yeter diye dusunuyorum.

dizi bittikten sonra oyuncularin vedalasmasi da cok guzel bir jest olmus ayakta alkisladim literally.

''İnsan (her kim olursa olsun), her zaman, her yerde mantığının ona emrettiği gibi değil, canının istediği gibi hareket etmeyi sever. Kendi çıkarının tersini yapmayı bile isteyebilir, kimi zaman bunun böyle olması bile zorunludur (benim kişisel düşüncemdir bu).''

Dostoyevski

Üst Alt