biatçılık | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

biatçılık

Ülkemizin, kulübümüzün, tribün gruplarımızın en büyük problemlerinden.

Ne demektir bu biatçılık? Bir şeye, bir kişiye veya bir gruba itaat etmek, her kararına okey çekmek, sorgulamamak, hatalarında eleştirmemek, haksız da olsa her koşulda arkasında olmak. kraldan çok kralcı, imparatordan çok imparatorcu olmak diyebiliriz.

Şimdi Twitter'da bakıyorum Ölümüne Sebocuyuz, Ölümüne Terimciyiz hashtagleri. İki türlü kutuplaşma var. Kardeşim hiç mi aklınız yok? Kimdir necidir bunlar? Allah mıdır peygamber midir? Bu kadar birilerinin adamı olmaya ne meraklısınız. Birisi maçlara beleşe girer, hoca getirir gönderir, tarikat toplantılarına falan katılır, diğeri 2 senedir başarısız olmasına rağmen başarısızlıklardan sorumlu tutulmak istemez, 40 milyon TL'yi cukkalar.

İlla taraf tutmak zorunda mısınız kardeşim? Çok mu zor sadece Galatasaray'ın arkasındayım demek? Galatasaray'a bundan sonra zararı dokunan efsaneymiş, reismiş geçmişe bakılmaksızın yolları ayırmak lazım. Biz Galatasaray ülkenin Avrupa'ya açılan penceresi dedikçe bunlar kulübü Arabistan'a dönüştürme derdindeler. Ali Sami Yen, padişah izin vermemesine rağmen arkadaşlarıyla gizli gizli futbol oynayarak bu kulübü kurdu. Tevfik Fikret gibi padişaha sürekli atar gider yapan, "Kimseden bir fayda ummam ben, dilenmem kol kanat. Kendi boşluk, kendi gökkubbemde kendim gezginim. Bir eğik baş, bir boyunduruktan ağırdır boynuma" şeklinde biatçılığı asla kabul etmeyenlerin başkanlık yaptığı bir kulüpte şu olanların hiçbir izahı yok.

Galatasaray'a en çok zararı da kendileri veriyor farkında değiller. Aklı selim üyelerin bir araya gelip şu kulübü kuruluş misyonuna geri döndürmesi lazım. Yoksa bu kulüp her geçen gün fenerbahçeleşiyor...

Benim tek derdim Galatasaray. Ve Galatasaray şu an hiç iyi durumda değil hiç iyi futbol oynamıyor zaten son üç sezondur futbol oynamadık ve geleceğimizde öyle parlak gözükmüyor. Bize yeni kan ve yeni futbol mentalitesi lazım. Hala Babel, Arda, Şener sen Medet umandan değil, formayı adaletli dağıtan, antrenmana doğru hazırlayan, kornerlere, taçlara, freekicklere önem veren bir Teknik Ekin lazım.

yanda kendi showunu yapan değil, burası kimsenin oyuncağı da değil. Hangi Başkan olursa olsun, Terim hep kavgalı, bi insan tesadüfen bile bir yönetim ile iyi geçinir

biat etmek gördüğüm kadarıyla antiftcilerin kullandığı bir tabir.

o biat ettiğini iddia ettiğiniz tayfadan da zerre farkınız yok.

çoğunuz maçları galatasaray yenilsin de geleyim ft'ye sallayayım diye izliyorsunuz.

kazandığımızda sesiniz çıkmıyor, son dönemde kötü olabilir ilk yarıda da takım toparlandığında benzer şeyler oldu.

iş takım desteklemekten öteye geçti, takım başarısız olsun istiyorsunuz içten içe.

ft destekçilerine ftspor diyorsunuz da siz de antiftsporsunuz o zaman. iki taraf da galatasaraylı falan değil.

taraftar ve forum yazarı olarak da kendinizi bir halt sanmayın bu kadar, sizin istifa isteğinize göre fatih terim gitmez bu kulüpten. x bir başkan x bir teknik direktör belki ama terim'in şu an ayrılması için kendisinin istemesi lazım. çoğumuz da buna saygı duyuyor ve bekliyoruz, siz de saygı duyun.

bu ucuz kavgalara da son verin, dediğim gibi ft destekçilerine biatçı diyenler eleştirdikleri zihniyetten 10 kat daha beter zihniyetteler.

pirlo'nun yapmadığı açıklamaları twitterdan kopyalayıp ft başlığına yazmış adamlarsınız siz yav ft destekçilerine "biatçı" diyebilmek sizin ne haddinize?

biat etmek gördüğüm kadarıyla antiftcilerin kullandığı bir tabir.

o biat ettiğini iddia ettiğiniz tayfadan da zerre farkınız yok.

çoğunuz maçları galatasaray yenilsin de geleyim ft'ye sallayayım diye izliyorsunuz.

kazandığımızda sesiniz çıkmıyor, son dönemde kötü olabilir ilk yarıda da takım toparlandığında benzer şeyler oldu.

iş takım desteklemekten öteye geçti, takım başarısız olsun istiyorsunuz içten içe.

ft destekçilerine ftspor diyorsunuz da siz de antiftsporsunuz o zaman. iki taraf da galatasaraylı falan değil.

taraftar ve forum yazarı olarak da kendinizi bir halt sanmayın bu kadar, sizin istifa isteğinize göre fatih terim gitmez bu kulüpten. x bir başkan x bir teknik direktör belki ama terim'in şu an ayrılması için kendisinin istemesi lazım. çoğumuz da buna saygı duyuyor ve bekliyoruz, siz de saygı duyun.

bu ucuz kavgalara da son verin, dediğim gibi ft destekçilerine biatçı diyenler eleştirdikleri zihniyetten 10 kat daha beter zihniyetteler.

pirlo'nun yapmadığı açıklamaları twitterdan kopyalayıp ft başlığına yazmış adamlarsınız siz yav ft destekçilerine "biatçı" diyebilmek sizin ne haddinize?
Hangi tarafdasın?

Hangi tarafdasın?
422

Ne terimci saftayım ne antici ama artık bu zulme sessiz kalamam. Terimcilere biatçı, akpli, çomar, cahil ve ne kadar hakaret içeren itamlar varsa kullandınız ondan sonra zeytinyağı gibi yukarı çıkma aşamasındasınız. Adamların bir şey yaptığı yok bir ton hakarete maruz kalıyor. Bu kulübe bir ton başarı kazandırmış birini illaki savunan olacak, bu savunmaya karşı sürekli hakaret bıktırdı valla.

Hocanın konusu zaten şenlik. Yağmur yağsa ''ft bu yağmur niye yağıyor'' diye yorum yapacak adamlar var. Nerdeyse fb tarafından bir ajan olarak kulübe yerleştirildi diyecek tipler var. Hoca başarısızsa da bırakır zaten yav bu kadar üstüne gitmeye gerek yok. Arkadaş ortamında hocaya ne diyorsanız deyin ama bu tarz yerlerde biraz üsluba özen gösterin.

Frank de Boer: Ondan futbolun nasıl oynanmayacağını öğrendim

Pirlo: BBG izlemekten başka bir şey yaptığı yoktu, tanıdığım en kötü hoca Fatih Terim

Nzonzi: Sahada hiçbir zaman taktiğimiz yoktu

Tuchel: Onun bir B planı olmadığını biliyorduk

Bu kadar üst düzey kişinin hepsi yanılıyor olamaz. Fatih hoca artık miadını doldurmuştur. Eskiden başarılı olduğu futbol mentalitesi günümüz modern Avrupa futboluna ayak uyduramıyor. Kendisini her şeye rağmen iyi hatırlamak istiyorum. Böyle giderse son senelerde iğrenç futbol oynattı, ligde ilk 5'e bile giremedi, keşke daha önceden emekli olsaydı diyeceğiz. O yüzden istifa etmeli. Ve belki çıkan kaos sayesinde Hamzaoğlu dönemindeki gibi yeniden şampiyon oluruz.

Önce saygı duyacaksınız.

Pirlo'nun kitabını okudum, öyle bir ifadesi yok, şu alıntıları gidip twitterda diğer takımlılar paylaşıyor. Burası Galatasaray forumu gelip bunu paylaşan adam gelmiş bugün de millete "biatçı" diyor.

fatih terim gibi efsaneleşmiş bir hocaya saygı duymak anlaşılabilir bir durum ben de saygı duyuyorum ama artık yapamadığını bırakması gerektiğini de söylüyorum. o yüzden terimcileri biatçı diye yaftalamak doğru değil
ama o sebo denen adamın etrafında toplananlar düpedüz biatçı ve toplumumuzun acı bir özeti gibi.

ülkede biatçılık değil menfaatçilik sorunu vardır. menfaati olmadığı halde azılı sayılacak biatçiler de kendi fikirleri olamayacak kadar ahmaktır. fatih terim konusunda biatçilik meselesi geçmiş başarılara bakıp galatasaray' a bunları kazandırmış ileride yine kazandırır diyen bir grup ve artık hiçbir şey kazandıramaz, devri geçti durması galatasaray' ın menfaatine değildir diyen bir grup. iki grupta şahsi değil kulüp odaklı menfaate bakan kesimdir. siyasi biatçilik ise bambaşka bir konu.

de boer nasıl oynatmayacağını da öğrenmiş galiba ama biraz fazla öğrenmiş

Oradaki tüm açıklamalar fail de işte üzerine gitmiyorum.

Tuchel defalarca saygı duyduğunu söyledi ve o akşam Terim'i de övdü. İkinci maça paf takımla çıktık zaten. Karşımızdaki takım da 1 milyarlık takım yani, taktiksel farksa içerde zoraki 1-0 yenebildiler.

De Boer desen o alıntıyı yazan o yaşlarda bebek falandı muhtemelen, De Boer belini döndüremiyordu bize geldiğinde, akıllı oyuncu durduğu yeri bilir ve bu açığı kapatır, savunma önde kurulunca rezil oldu ama suçu hocaya attı. Tarihimizin en kötü sezonlarından biriydi zaten o sezon.

Ha Nzonzi mi var bir de, kendi fikridir saygı duyarım ben de çoğu zaman ne oynadığımızı anlamaya çalışıyorum ama başarısız olduğumuz son 2 senede bence bu az çok belli. Yani ne oynamaya çalıştığımız belli ancak oynayamıyoruz, bunun da bir ton sebebi var, sanki elde müthiş bir kadro var da biz başarısızız algısı da ayrı fail.

Önce saygı duyacaksınız.

Pirlo'nun kitabını okudum, öyle bir ifadesi yok, şu alıntıları gidip twitterda diğer takımlılar paylaşıyor. Burası Galatasaray forumu gelip bunu paylaşan adam gelmiş bugün de millete "biatçı" diyor.
Sanırım bu alıntılardan sadece Pirlo'nun söylediği doğru değil. O da kitabında baya bir eleştirmişti hocayı. Sosyal medyada bu kadar dillendirilince, kitabında da eleştiriler olunca dedim herhalde doğrudur. Ki sonradan okuduğumda böyle bir şeyin olmadığını gördüm. Bunun biatçılıkla hiçbir alakası yok.

Ben hocaya saygı duyuyorum zaten. Alıntıladığın mesajda da hocaya hakkını verdim geçmişteki başarılarından dolayı ve artık olmayacağını da söyledim. Hocaya ne fener ajanı ne bilmem ne gibi ithamlarım olmadı varsa gösterin özür dilerim. Hocanın bu kadar hataları olmasına rağmen hala savunulması, ölümüne kadar seninleyiz, küme düşürsen sesimizi çıkarmayız gibi şeyler biatçılıktan başka bir şey değildir bu arada.

Ha geçmişte Fatih hocayı eleştirdiğimizde bize kripto fenerli diyenler kuş diyenler şimdi neden onlara biatçı dendiğinde kızıyor onu kimse anlamamıştır.

Oradaki tüm açıklamalar fail de işte üzerine gitmiyorum.

Tuchel defalarca saygı duyduğunu söyledi ve o akşam Terim'i de övdü. İkinci maça paf takımla çıktık zaten. Karşımızdaki takım da 1 milyarlık takım yani, taktiksel farksa içerde zoraki 1-0 yenebildiler.

De Boer desen o alıntıyı yazan o yaşlarda bebek falandı muhtemelen, De Boer belini döndüremiyordu bize geldiğinde, akıllı oyuncu durduğu yeri bilir ve bu açığı kapatır, savunma önde kurulunca rezil oldu ama suçu hocaya attı. Tarihimizin en kötü sezonlarından biriydi zaten o sezon.

Ha Nzonzi mi var bir de, kendi fikridir saygı duyarım ben de çoğu zaman ne oynadığımızı anlamaya çalışıyorum ama başarısız olduğumuz son 2 senede bence bu az çok belli. Yani ne oynamaya çalıştığımız belli ancak oynayamıyoruz, bunun da bir ton sebebi var, sanki elde müthiş bir kadro var da biz başarısızız algısı da ayrı fail.

önceki sezon kadronun potansiyelinin çok altında kaldık bence

Sanırım bu alıntılardan sadece Pirlo'nun söylediği doğru değil. O da kitabında baya bir eleştirmişti hocayı. Sosyal medyada bu kadar dillendirilince, kitabında da eleştiriler olunca dedim herhalde doğrudur. Ki sonradan okuduğumda böyle bir şeyin olmadığını gördüm. Bunun biatçılıkla hiçbir alakası yok.

Ben hocaya saygı duyuyorum zaten. Alıntıladığın mesajda da hocaya hakkını verdim geçmişteki başarılarından dolayı ve artık olmayacağını da söyledim. Hocaya ne fener ajanı ne bilmem ne gibi ithamlarım olmadı varsa gösterin özür dilerim. Hocanın bu kadar hataları olmasına rağmen hala savunulması, ölümüne kadar seninleyiz, küme düşürsen sesimizi çıkarmayız gibi şeyler biatçılıktan başka bir şey değildir bu arada.

Ha geçmişte Fatih hocayı eleştirdiğimizde bize kripto fenerli diyenler kuş diyenler şimdi neden onlara biatçı dendiğinde kızıyor onu kimse anlamamıştır.

Eleştirdi de o eleştirinin perde arkası var.

Pirlo, Allegri döneminde onun da kuyusunu kazmak istiyor sebep de istediği yerde oynamaması. Regista kullanmayan hocaların hepsiyle sorun yaşamış. Terim de koşan, basan oyuncuları tercih ediyor o dönem de Pirlo yeni bir oyuncu daha, istediği ortam oluşmayınca bundan rahatsız olmuş. O dönem Ancelotti gelsin diye yapıldı her şey, aleni bir satış oldu bir kaç yıl önce Tudor'a yapılan gibi. O dönem FT de Milan'ın Tudoruydu tabii kariyer olarak değil, o dönemki günah keçisi olarak zira dönemin parlayan hocaları arasındaydı PSG öncesi Tuchel gibi.

Diğer açıklamalardaki boşlukları da açıkladım yukarıda, Nzonzi dışındakilerin hepsi dayanaksız, Nzonzi de 6 numara oynayıp keşke top kapmada 150. sırada olmasaydı ligde, sorun tek taraflı değildi belliki.

De Boer'un o dönem ne halde olduğunu da o dönemi izleyenler zaten hatırlar. Paylaştığın o alıntının elle tutulur hiç bir tarafı yok hele de twitterdaki diğer takımlı ergenlerin sürekli paylaştığı bir ifadeyken.

"Küme düşsen sesimizi çıkarmayız." lafını ben forumda kimseden duymadım, bunu twitterdaki bir kaç ergen söylüyordur bunu da foruma genelleyemezsiniz.

Hatta bir adım öteye taşıyayım başka hiç bir platformda FT için bu kullandığınız üslupları, bu eleştirileri yapamazsınız. Twitterda bile bunu yapan hesapları linç ediyorlar, biz saygı gösteriyoruz ama saygılı olunduğu sürece.

Son olarak ben de senin dediğinden bahsediyorum, sana "kripto fenerli" diyenle sen ve senin gibi "biatçı" diyenlerin hiç bir farkı yok birbirinden. Eleştirdiğiniz zihniyetin aynısısınız.

Üst Alt