biatçılık - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

biatçılık

Bir de BENCE son iki sezonda yaşadığımız sakatlıklar çok sertti. En son Euro 2008 sonrası 2008/2009 senesinde böyle durumlar yaşamıştık, en kritik anlarda hep eksiktik, hep kritik oyuncularımız yoktu.

Özellikle uyluk kemiği sakatlıklarında gerek teknik heyet gerek de sağlık heyetinin hataları var diye yazdım hep ama bu kadar da sakatlık olmamalı takımda.

Fatih Terim'i savunanlar hangi argümanlarla savunuyor, Fatih Terim'i ve oyununu desteklemeyen bir olarak bunu öğrenmek istiyorum.

Hangi taraftan bakılmasını istiyorsunuz bu olaylara? Baktığın zaman ortada maçların 75% çok kötü oynayan bir takım var sahada. Yönetimiyle sürekli ters düşen, kavga eden ve bunu açıkça dile getiren bir teknik ekip var.

Forma adaletli dağıtılmıyor. Maç sonrası Arda ve Terim oturmuş kamera önünde çaresiz çaresiz oturmuş muhabbet ediyor.

Futbol takımımızın oyuncuları hiç bir şey vaat etmiyor. Önümüzdeki ki senenin kadrosunu düşünürken işin içinden çıkamıyoruz. Ciddi paralar harcandı ve ilk 11'e yazılacak 2 adamımız yok.

Geçmişte şampiyonluk yaşadık. Bunu inkar etmiyoruz zaten. Ama futbol değişiyor arkadaşlar, bu bir gerçek. Galatasaray kulübünü savunuyor, destekliyor, iyi de bir lobisi var, güçlü de bir figürdür bunu da kabul ediyorum. Ama bütün bunları yönetici olarak da yapabilir çünkü saha içerisinde bir şey katamıyor artık hoca, bir şeyler veremiyor.

Ipin ucunu kaybetti, ve camia olarak inanılmaz şekilde bölünmüş vaziyetteyiz. Hocaya inanmak isteriz ama çıkıp da 2 kelam futbol konuşup bizi ikna edemiyor. Programa çıkacağım diyip diyip çıkmıyor. Futbol konuş, ne oynatmak istediğini, hangi oyunculardan ne tür beklentilerin olduğunu çık anlat taraftara, bu bizim hakkımız. Ama futbol oynatamadığı gibi futbol da konuşmuyor.

Duvarımda kocaman Fatih Terim resmi var. Özel yaptırdım. Üstelik sezonu 6. bitirdiğimizde bunu yaptırdım. Ama yok abi yok. Futbol hariç her şey konuşuluyor. Sahadan uzaklaştık. Sürekli kavga gürültü. Her dönem alınan futbolcular ama inanılmaz kötü oyun beni soğuttu. Tek çare ve çözüm kendi iradesiyle geri çekilmesi.

Geri çekildiğinde bile şu kulübün elinden tutabilecek genç bir teknik direktör yetiştirmedi yanında. Büyük bir boşluğa düşeceğiz.

Biran önce bir çok şeyin netleşmesi şart. Bonservissiz oyuncular var piyasada, bunların transferine kim onay verecek? Kaçırmamız gereken oyuncular var örneğin Salih Uçan.

'Kalıyorum' diyecek ya da ben başkan kim olursa olsun bırakıyorum demesi lazım artık.

Hakkımızda hayırlısı.

Kulübe birsürü şampiyonluk yaşatan adamın yanında durmayayımda sizinmi arkanızda durayım siz kimsiniz?kaç deplasman yaptınız ?kaç para faydanız oldu kulübe?

Kulübe birsürü şampiyonluk yaşatan adamın yanında durmayayımda sizinmi arkanızda durayım siz kimsiniz?kaç deplasman yaptınız ?kaç para faydanız oldu kulübe?
Para konusuna girersek fena şekilde ezerim yalnız sizi. Ayıp bu tür şeyler yazılmaz. Herkes imkanı neyse elinden geleni yapar.

Maç konusunda gurbette yaşıyorum ama Arena'ya bir çok maça gidebildim çok şükür.

Bir sürü şey kattı diye bu rezil futbola tahammül etmek zorunda mıyız?

Ozaman başımızda ki hükümete de sesinizi çıkarmayın hadi.

80'li yıllarda bok götürüyordu Istanbul'u. Nereden nereye getirdi RTE Türkiye'yi.

Hadi bakalım eleştirmeyi de bırak hükümeti. Geçmişte iyi işler yaptılar nasıl olsa.

Para konusuna girersek fena şekilde ezerim yalnız sizi. Ayıp bu tür şeyler yazılmaz. Herkes imkanı neyse elinden geleni yapar.

Maç konusunda gurbette yaşıyorum ama Arena'ya bir çok maça gidebildim çok şükür.

80'li yıllarda bok götürüyordu Istanbul'u. Nereden nereye getirdi RTE Türkiye'yi.

Hadi bakalım eleştirmeyi de bırak hükümeti. Geçmişte iyi işler yaptılar nasıl olsa.
takım yönetmekle
ülke yönetmeyi

kıyaslamak cidden akıl zorlaması olsa gerek

Eleştirebilirsiniz Fatih Terim'i. Kötü hoca dersin, bugün lig sıralamasında yerimizin sorumlusu Terim diyebilirsiniz. Ben de diyorum. Ama seve seve saygı duymak zorundasınız. Seve seve saygı duymazsanız alternatifi var. O şekilde saygı duyabilirsiniz.

Adam daha yaşarken Ali Sami Yen, Gündüz Kılıç, Metin Oktay, Turgay Şeren, Coşkun Özarı gibi isimlerin yanında anılıyor. Bu isimlere nasıl saygı duyuluyorsa Fatih Terim'e de saygı göstermek zorundasınız. Ucuz popülist gündemlerle adama saygısızlık yapmak kimsenin haddine değil.

Senin üslubunda falan ciddi problem var.

Sen kimsin de kimi eziyorsun diye topa girmicem ama, utanması olan bu tarz ifadeler kullanmaz, tekrarlanmaz umarım zaten tekrarlanırsa bir daha tekrarlanamaz.

Oradaki para da senin store alışverişlerinle sağladığın gelir değildir merak etme. Yanlış anlamışsın üstüne saygısızlık yapmışsın.

Konu da FT eleştirisi değil "biatçılık". Yukarıdaki postunun konuyla alakası yok, üstüne ikinciyi attın diye cevap veriyorum.

TERİM İYİ FUTBOL OYNATIYOR diye bir iddia yokken, gelip kim neyi savunuyor moduna girmen de büyük fail olmuş.

Hocanın arkasında duranlar gelecek sezon toparlayabileceğini düşündüğü ya da bırakacaksa kendi bırakması gerektiği için susuyor.

Bir sen zekisin, her şeyi çözmüşsün yukarıdaki postunla gibi triplere girme.

Siyaset de yasak, başka türlü örnekler ver.

Eleştirebilirsiniz Fatih Terim'i. Kötü hoca dersin, bugün lig sıralamasında yerimizin sorumlusu Terim diyebilirsiniz. Ben de diyorum. Ama seve seve saygı duymak zorundasınız. Seve seve saygı duymazsanız alternatifi var. O şekilde saygı duyabilirsiniz.

Adam daha yaşarken Ali Sami Yen, Gündüz Kılıç, Metin Oktay, Turgay Şeren, Coşkun Özarı gibi isimlerin yanında anılıyor. Bu isimlere nasıl saygı duyuluyorsa Fatih Terim'e de saygı göstermek zorundasınız. Ucuz popülist gündemlerle adama saygısızlık yapmak kimsenin haddine değil.
kimse kimseye saygı duymak zorunda değil taho

Senin üslubunda falan ciddi problem var.

Sen kimsin de kimi eziyorsun diye topa girmicem ama, utanması olan bu tarz ifadeler kullanmaz, tekrarlanmaz umarım zaten tekrarlanırsa bir daha tekrarlanamaz.

Oradaki para da senin store alışverişlerinle sağladığın gelir değildir merak etme. Yanlış anlamışsın üstüne saygısızlık yapmışsın.

Konu da FT eleştirisi değil "biatçılık". Yukarıdaki postunun konuyla alakası yok, üstüne ikinciyi attın diye cevap veriyorum.

TERİM İYİ FUTBOL OYNATIYOR diye bir iddia yokken, gelip kim neyi savunuyor moduna girmen de büyük fail olmuş.

Hocanın arkasında duranlar gelecek sezon toparlayabileceğini düşündüğü ya da bırakacaksa kendi bırakması gerektiği için susuyor.

Bir sen zekisin, her şeyi çözmüşsün yukarıdaki postunla gibi triplere girme.

Siyaset de yasak, başka türlü örnekler ver.
Hocayı savunanlar bunu belirtmiyor.

Para konusunda başka ne gibi yardımlar olabilir? Florya'ya çeşme mi yaptırayım? Para konusunu açan da ben değilim.

Yasin, benim söylediklerimle senin karşı argümanlarının alakası yok, daha da uzatmaya gerek yok çünkü sen sadece eleştiri tabanlı ve bardağın boş tarafından bahsediyorsun.

Yine de son bir kaç şey yazayım.

96-2000'in muhtemelen hiç bir maçını canlı izlemedin, sonradan da oturup o dönemleri izlediğini sanmıyorum. Çift forvet ve pres futbolunun varyasyonları vardır, 2012 ile 96 benzer ama alakaları bile yok, hele de Drogba, Burak dönemi biz önde pres falan yapmıyorduk ya da ne bileyim Hamit, Melo, Selçuk üçlüsüyle Emre, Okan, Suat vs üçlüsünün alakası dahi yok. Benziyorlar ama sadece kağıt üstünde.

Baros konusuna gelince Antalya maçı sonrası ilk 11de çıktığı maç sayılıdır, sürekli oynamak gibi bir durum yok kaçtır bana afaki donelerle geliyorsun, o sezon her maç stattaydım ben, o gün o kırmızı kartı görmese ilk 11de devam edebilirdi ama o kırmızıyı görünce yedek kaldı hep, yedek kaldığı için de zaten küskün ayrıldı zaten 1 gol atabildi sanırım o günden sonra sadece. Sonraki kariyeri Antalya ve emeklilik, oyuncular genelde kötü dönemlerinde çalıştıkları hocalar hakkında iyi konuşmuyorlar hadi bunu da geçelim.

Ben De Boer'a kötü oyuncu demedim, bize geldiğinde kötüydü dedim, bunun üzerine gidip Terim de 14 yıl stoperdi şampiyon olamadı demen de saçmalık kusura bakma, bizde 14 sene oynamadı bile hem ne alaka yani.

Objektiflik bekliyorsan önce sen objektif olacaksın, sana kaç satır yazı yazdım, tek tek anlattım. Kullandığın argümanların çoğu dayanaksız ve bazıları da direkt olarak hatalı.

Bir de bence rahatsız olduğun konu "biatçılar" mı, Terim mi, ne istiyorsun ona net bir karar ver. Hoca değişecek, müthiş top oynayacağız beklentin varsa bunu da çok beklersiniz gerek sen gerek de bir başkası. 500 bin euro transfer bütçesiyle de FFP var diyerek başka hocaları kandıramazsın onu da söylemiş olayım. Özellikle bu sene beşiktaş kadar bile olamadık transfer konusunda, devre arası bir kaç hamle yapsak da onlardan da adam akıllı faydalanamadık ya sakatlandılar ya kovid oldular vs.
96-00 dönemini zaten bu forumdakilerin çoğu bile izlememiştir. Eğer 35-40 yaşında değilsen büyük ihtimalle sen de izlememişsindir. Sadece yaş olarak değil, oturup şimdiki gibi bütün maçları izleyecek fazla kişinin olduğunu sanmıyorum. Ayrıca çoğu maç bulunmuyor, bazılarının görüntü kalitesi çok düşük. Ben sadece belli başlı maçlar hakkında konuşabiliyorum. Ki o maçlar da o sezonlarda nasıl oynadığımız konusunda büyük ipucu veriyor. İlla bütün sezonu izlememize gerek olmadığını düşünüyorum.

2012'de oynadığımız futbol 00 ile aynı değil olamaz da zaten. Ama benzerlikleri var. Tabi 11-12 dönemini kastediyorum 12-13 dönemini değil. Orta saha Melo, Selçuk, Engin, o dönemki Suat, Okan, Emre üçlüsüne çok benziyor. Üçü de dinamik, oyunun çift tarafında oynayabilen, mücadeleci oyuncular. Forvette Elmander - Hakan. İkisi de pres yapan, geriye gelip topu alıp ileriye servis yapan oyuncular. Baros aslında nokta santrfor olmasına rağmen o sene Elmander ile çift forvete dönülünce daha çok Arif gibi oynatılmaya çalışıldı. Bunlar baya baya benziyor. Tıpatıp aynı olması zaten imkansız. Oyuncuların her özelliği birbirine aynı olamaz sonuçta.

Baros o maçta kırmızı gördü sonra eskisi gibi oynatılmadı diye salladığını düşünmüyorum. Tabi küstür belki ancak taktik görmedim hocadan sadece rakibi yıkın diye bahsediyordu demesi bence yalan değildir çünkü öyle olsa mesela takım arkadaşları yalanlayabilirdi hayır öyle demiyor taktik de gösteriyor diye bunu göze alamaz. Büyük ihtimalle doğrudur o açıklamalar.

De Boer Cris'ten bile kötüydü o dönem demişsin sonra onun açıklamalarının ne önemi var bizde başarısız oldu demeye getirmişsin. Hocayı eleştirmek için bizde başarılı olması mı gerekiyor bir oyuncu? Belki de hocadan kaynaklanıyordur bu başarısızlıklar. Nzonzi herhalde kariyerinin en kötü maçlarını bizde geçirmiştir. Peki onun kötü olmasının sebebi sadece kendisi midir? Takımda bir sistemin olmaması, takım arkadaşlarının ona uygun olmaması, antrenmanlar vs. önemli değil midir? Nzonzi-Seri-Lemina üçlüsü kağıt üzerinde iyi olsa da birbirleriyle uyumsuzdu. Mesela ilk devre Michael Seri baya etkisizdi, ikinci devre Saracchi, Onyekuru gibi hızlı oyuncular gelince futbol anlayışı değişince etkili olmaya başladı.

Hocanın son zamanlardaki kararlarından, kötü sonuçlardan, kötü futboldan, forma adaletsizliğinden, takıntılarından, bahanelerinden vs. rahatsızım. 10 sene önce bu kadar değildi. Ama biatçılar daha çok rahatsızlık vermeye başladı. Hiçbir şekilde suçu teknik heyette bulamıyorlar. Onlara kalırsa iyi bir yönetimle başarılar gelmeye başlayacak. Ama sorunun sadece yönetimde olmadığını anlamıyorlar.

senin zekan baya müsaade ediyor ki
ülke yönetmekle
takım yönetmeyi bir tutabiliyorsun

ha sen terim düşmanlığına devam et sıkıntı yok bizim için
bir varlığın yok senin çünkü
Tekrar yazıyorum ramazan da içiyorsunuz galiba ya da beyininiz kullandığınız maddeden dolayı anlamakta zorluk çekiyor.

Eleştiri açısından yazdım.

Benim varlığımın seni ilgilendiriyor olması zaten bu hayatta bazı şeyleri yanlış yaptığımın göstergesi olurdu.

Böyle kalsın iyiyim böyle.

Tekrar yazıyorum ramazan da içiyorsunuz galiba ya da beyininiz kullandığınız maddeden dolayı anlamakta zorluk çekiyor.

Eleştiri açısından yazdım.

Benim varlığım seni ilgilendiriyor olması bu hayatta bazı şeyleri yanlış yaptığımız göstergesidir.

Böyle kalsın iyiyim böyle.
alkol içmekle algılayamaman ne alakası var?
ramazan diye belirtmendeki gericiliği de tebrik ederim

eleştiri yaparken örnekler veriyorsun
verdiğin örnekler aynı 2 şey olacak ki kıyaslaması yapılabilsin

ha bu arada sarhoş kafamla da ayık düşünceni yerin dibine sokarım sen rahat ol ;)

96-00 dönemini zaten bu forumdakilerin çoğu bile izlememiştir. Eğer 35-40 yaşında değilsen büyük ihtimalle sen de izlememişsindir. Sadece yaş olarak değil, oturup şimdiki gibi bütün maçları izleyecek fazla kişinin olduğunu sanmıyorum. Ayrıca çoğu maç bulunmuyor, bazılarının görüntü kalitesi çok düşük. Ben sadece belli başlı maçlar hakkında konuşabiliyorum. Ki o maçlar da o sezonlarda nasıl oynadığımız konusunda büyük ipucu veriyor. İlla bütün sezonu izlememize gerek olmadığını düşünüyorum.

2012'de oynadığımız futbol 00 ile aynı değil olamaz da zaten. Ama benzerlikleri var. Tabi 11-12 dönemini kastediyorum 12-13 dönemini değil. Orta saha Melo, Selçuk, Engin, o dönemki Suat, Okan, Emre üçlüsüne çok benziyor. Üçü de dinamik, oyunun çift tarafında oynayabilen, mücadeleci oyuncular. Forvette Elmander - Hakan. İkisi de pres yapan, geriye gelip topu alıp ileriye servis yapan oyuncular. Baros aslında nokta santrfor olmasına rağmen o sene Elmander ile çift forvete dönülünce daha çok Arif gibi oynatılmaya çalışıldı. Bunlar baya baya benziyor. Tıpatıp aynı olması zaten imkansız. Oyuncuların her özelliği birbirine aynı olamaz sonuçta.

Baros o maçta kırmızı gördü sonra eskisi gibi oynatılmadı diye salladığını düşünmüyorum. Tabi küstür belki ancak taktik görmedim hocadan sadece rakibi yıkın diye bahsediyordu demesi bence yalan değildir çünkü öyle olsa mesela takım arkadaşları yalanlayabilirdi hayır öyle demiyor taktik de gösteriyor diye bunu göze alamaz. Büyük ihtimalle doğrudur o açıklamalar.

De Boer Cris'ten bile kötüydü o dönem demişsin sonra onun açıklamalarının ne önemi var bizde başarısız oldu demeye getirmişsin. Hocayı eleştirmek için bizde başarılı olması mı gerekiyor bir oyuncu? Belki de hocadan kaynaklanıyordur bu başarısızlıklar. Nzonzi herhalde kariyerinin en kötü maçlarını bizde geçirmiştir. Peki onun kötü olmasının sebebi sadece kendisi midir? Takımda bir sistemin olmaması, takım arkadaşlarının ona uygun olmaması, antrenmanlar vs. önemli değil midir? Nzonzi-Seri-Lemina üçlüsü kağıt üzerinde iyi olsa da birbirleriyle uyumsuzdu. Mesela ilk devre Michael Seri baya etkisizdi, ikinci devre Saracchi, Onyekuru gibi hızlı oyuncular gelince futbol anlayışı değişince etkili olmaya başladı.

Hocanın son zamanlardaki kararlarından, kötü sonuçlardan, kötü futboldan, forma adaletsizliğinden, takıntılarından, bahanelerinden vs. rahatsızım. 10 sene önce bu kadar değildi. Ama biatçılar daha çok rahatsızlık vermeye başladı. Hiçbir şekilde suçu teknik heyette bulamıyorlar. Onlara kalırsa iyi bir yönetimle başarılar gelmeyecek başlayacak. Ama sorunun sadece yönetimde olmadığını anlamıyorlar.

Taktiksel olarak net konuşamam ama o dönemki takımın sahadaki ayak basma limitiyle 2011-2012deki aynı değildi ha tempo olarak benzer olabiliriz ancak 2011de yeterince kaliteli oyuncu yoktu. Tam saha presi 2000 dışında hiç oynayamadık biz. İlk defa Tudorun o sezon başında gördüm ona benzer yoğun bir oyunu ben.

Anlatamadığım nokta şurası şimdi akıl var mantık var. 2011/2012deki takımın taktiği falan yoktu diyebilir miyiz? İlk 10 maç belki ama sonraki maçlarda net bir şekilde ne oynadığını bilen bir yapı vardı. Kanatlarla orta sahanın dörtlenmesi, arada üçlenip Selçuk ve Melo'nun ceza sahasına koşturulmaları, Elmander'in koordinasyonu bunlar tesadüf değildi zaten olamaz da. Baros o dönemki oyuna taktik yok diyorsa ve kariyerinin devamında da yokları oynadıysa ben samimi bulamıyorum.

İyi dönemlerinde bence Cris, De Boer'dan daha iyi stoperdi. Sen De Boer'u hatırlamazsın diye Cris'i örnek verdim, bize geldiği dönemki hali ile De Boer'un eski zamanda geldiği hali benzerdi yani çaptan düşmüş bir halde gelip defansı önde kuran bir takımda patates olması onun beceriksizliği ile de ilişkiliydi. Sen oyuncuların eleştirisine takılıyorsun ben de sorunu biraz da oyuncularda arıyorum. Oyuncular Terim'i yetersiz bulabilir ama yetersiz bulanın 10 katı yeterli bulan var, rakip takım oyuncuları bile hiç bir zaman kötü konuşmadı Terim hakkında.

Oyuncu tercihleri farklı, teknik, taktik farklı konular.

Eğer Terim'in kariyerinin hiç bir döneminde taktikten bihaber olduğunu iddia ediyorsan ki 20 yıl önce yapılan açıklamaları kendine kaynak olarak kullanıyorsun, bu saçmalık.

Son 4 senede yetersiz ve etkisiz görüyorsan, Nzonzi dışında belirttiğin donelerin hepsi tutarsız çünkü onlar eski dönemlerdeydi.

Demin de sana o yüzden tam olarak neyi iddia ettiğini sordum, Terim hep kötü hocaydı diyorsan ok senin fikrindir deyip geçicem, ama son 4 sene ile o bahsettiğin açıklamaların bir alakası yok.

Üst Alt