Bilim Kurulu, Spor Müsabakalarına Aşı Olmayanların Alınmamasını Önerdi - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Bilim Kurulu, Spor Müsabakalarına Aşı Olmayanların Alınmamasını Önerdi

Aşı olanlar ile aşı olmayanların virüsü bulaştırma ihtimali aynı. Ee o zaman aşı olmayanlar neden giremesin?
çünkü kalabalık alanlarda aşı olmayan insanların sayısı fazla olunca, virüs sonucu vefat sayısı da çoğalıyor.

mevzu, bir insanın "ben aşı olmuyorum. öleceksem ben öleceğim" demesi değil. mevzu o kişinin ölüp ölmemesi de değil. aşı olanların umursadığı şey de aşı olmayan adamın ölüp ölmemesi değil.

aşı olmayan insanların kalabalığa karışması sonucu genel vefat sayısı yükselince, kısıtlamalar da son bulmuyor. yani mevzumuz aşı olmayan birinin yaşaması ya da ölmesi değil. kısıtlamaların kalkıp kalkmaması.

çünkü kalabalık alanlarda aşı olmayan insanların sayısı fazla olunca, virüs sonucu vefat sayısı da çoğalıyor.

mevzu, bir insanın "ben aşı olmuyorum. öleceksem ben öleceğim" demesi değil. mevzu o kişinin ölüp ölmemesi de değil. aşı olanların umursadığı şey de aşı olmayan adamın ölüp ölmemesi değil.

aşı olmayan insanların kalabalığa karışması sonucu genel vefat sayısı yükselince, kısıtlamalar da son bulmuyor. yani mevzumuz aşı olmayan birinin yaşaması ya da ölmesi değil. kısıtlamaların kalkıp kalkmaması.
Hastanelerdeki yopun bakım yatak sayıları da tabi önemli. Hazır sayıyı azaltmışken şimdiden temelli boşlarsak kışa kalmaz yine dolar

Ne istiyorsunuz anlamadım

Aşı olmayalım, istediğimizi de yapalım. Aşı olanlar mal ama bir siz akıllısınız ya dünyada.

Neymiş özgürlükmüş, sen aşı olmayıp yoğun bakıma düşersen yasak geliyor o zaman da sen benim hayatımı kısıtlamıyor musun?

Aşı olmuyorsanız olmayın ama böyle organizasyonlara da giremiyorum diye hayıflanmayın.
Abi sadece maçlara değil toplu taşımalara, AVM'lere, cafelere filan da alınmamalarını destekliyorum ben.
Evet, aşı olmama gibi bir seçenek olsun. Ama madem aşı olmamayı seçiyorsun, özgürlüğüne (!) bu kadar düşkünsün sonuçlarına katlanarak yaşa.

Abi sadece maçlara filan değil toplu taşımalara, AVM'lere, cafelere filan da alınmamalarını destekliyorum ben.
Evet, aşı olmama gibi bir seçenek olsun. Ama madem aşı olmamayı seçiyorsun, özgürlüğüne (!) bu kadar düşkünsün sonuçlarına katlanarak yaşa.
Ona bir şey diyemem, bazı insanlarda OKB oluyor ya da takıntı oluyor, psikolojik olarak kaldıramıyorlar ilaç bile içseler. Bunların işine gitmesini zorlaştırır böyle durumlar ama keyfi organizasyonlara katılmamalarını doğru buluyorum.

Ona bir şey diyemem, bazı insanlarda OKB oluyor ya da takıntı oluyor, psikolojik olarak kaldıramıyorlar ilaç bile içseler. Bunların işine gitmesini zorlaştırır böyle durumlar ama keyfi organizasyonlara katılmamalarını doğru buluyorum.
Abi onlar yüzünden kurunun yanında yaş da yanacak maalesef. Bak görürsün, bu aşılama oranıyla tekrar kapanmamızın eli kulağında.

Teşvik etmenin daha dogru olacagini dusunuyorum. Para, cekiliş usulü degerli bi hediye verilebilir. Ortada aşı karşıtı kimse kalmaz. Aşı olmayanlarda insan, hayvan gibi aşılılar aşısızlar gibi kategorize etmek doğru değil.

Üst Alt