Birbiriyle yan yana oynayamayacak olan futbolcular - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Birbiriyle yan yana oynayamayacak olan futbolcular

Cevap: Birbiriyle yan yana oynayamayacak olan futbolcular

Benim vereceğim ilk örnek üçlü olacak Mehmet Topal-Mustafa Sarp-Ayhan bu üçlüden en az birtanesi diğer ikisinden teknik kapasitesi yüksek olacak. Servet-Gökhan ikilisini mıknatıs gibi görüyorum. Eş kutuplar birini iter, zıt kutuplar birbirini çeker. Servet ve Gökhan futbol ve fizik olarak birbirlerine yakın futbolcular. Bu ikiliden en 1 tanesinin süpürücü olması gerekir Song gibi.

Gökhan-Servet bal gibi yanayana oynar.Ancak organize olamıyorlar defansda.Bir lider özellikli stoper belki iyi olabilir ancak Servet ve Gökhan'ın organizsayon olarak kendini geliştirmesi beni daha çok mutlu edecektir.

topal-sarp-ayhan bu üçlüden en az 2 si mümkünse oynamasın. bu ara sadece sarpı beğeniyorum o da mücadele ve ruhunu ortaya koyan ender futbolcularımızdan olduğu için. yoksa süper bir adam olduğundan değil. elinden geleni maksimum vermeye çalışıyor. diğerlerini zaten konuşmaya gerek yok, hele ki ayhanı.

Benim vereceğim ilk örnek üçlü olacak Mehmet Topal-Mustafa Sarp-Ayhan bu üçlüden en az birtanesi diğer ikisinden teknik kapasitesi yüksek olacak. Servet-Gökhan ikilisini mıknatıs gibi görüyorum. Eş kutuplar birini iter, zıt kutuplar birbirini çeker. Servet ve Gökhan futbol ve fizik olarak birbirlerine yakın futbolcular. Bu ikiliden en 1 tanesinin süpürücü olması gerekir Song gibi.

Emre Güngör.

bu 3luyle bu is yurumez arkadaslar ya topal-linde-elano oynayacak yada defans ve forvetten sonra devre arasinda buraya da bi oyuncu alinacak

Turkcell superlig yavas yavas fizigi kuvvetli lige donusuyor.

kuvvetli, fizikli, ikili mucadeleleri olan ve alan takim neredeyse yenilmiyor kolay kolay.

ben bugun su kaniya vardim.

Elano nun fizik olarak kotu gorunmesinde ki neden mecburiyetle kendisinden cok daha guclu oyunculara karsi oynamasidir.

mesela Pana macina bakin. Elano muthis oynuyor ve 2 gol bir assist birakiyor.

talinn macina bakin. Elano yine assistini birakiyor. yanindaki oyuncular

mehmet topal ve Baris.

besitas macinda Elano oyuna girdikten sonra iyi paslar atip 1 de assist yapiyor.

fizigin ligde daha oncelikli oldugunu goruyoruz.

Ayhan kaldiramiyor hem cok pas hatasi yapiyor hem de mucadelelerin hicbirini alamiyor.

mustafa-topal-tobias-baris

bu 4 li den ikisi oynadiginda Elano cok daha rahatlayacaktir.

arkasinda iki guclu cok top calan oyuncu oldugunda arkasina bakmadan ileri cikip golleri siralayabilir daha de onemlisi assistlerini cok daha fazla yapabilir.

ya elano ya Ayhan.

En azindan Elano nun yerine rotasyonda Ayhan olmalidir.

elano brezilya milli takımında kaka,nilmar,fabianoyla oynuyor.Elano 4-3-3'e adapte olmakta zorlanıyor yoksa 4-4-2 sisteminde çok iyi bir kenar oyuncusu.

Orta üçlüya gelirsek barca yaya toure-inesta-xavi'yle oynarkan geçen sene biz m.topal-m.sarp-ayhanla oynuyoruz yani üç tane yaya toure ile oynuyoruz üretken olamamız normal.

M.Topal : pas atamaz,çalım atamaz.

M.Sarp : pas atamaz,çalım atamaz.

Ayhan : pas atamaz,çalım atamaz.

Barış : pas atamaz,çalım atamaz.

Linderoth : pas atamaz,çalım atamaz.

( Pas atamazdan kasıt ileriye doğru golluk,bitirici pas atamazlar )

Oynadıgımız sistemin en önemli yeri olan orta sahaya 3 tane "pas atamaz,çalım atamaz" tarzı adam koyarsanız dun ki gibi ileri çıkamazsınız ve kötü futbol oynarsınız.

Orta sahada mutlaka ve mutlaka Elano yada Arda'nın oynaması gerekiyor.

Oynadıgımız sistemin en önemli yeri olan orta sahaya 3 tane "pas atamaz,çalım atamaz" tarzı adam koyarsanız dun ki gibi ileri çıkamazsınız ve kötü futbol oynarsınız.

Katiliyorum ama Linderoth'da gayet guzel paslar veriyor be renkdas

senin o dediklerini ardada yapmaz linderoth cok iyi yapar ornek buca macinda kewell atigi pas ve kewell ardaya yaptirdigi asist orta saha linderoth mustafa arda ile olmali elano ancak ikinci yarida oynamaya belki baslar

topal ve ayhan kesinlikle yanyana oynamaması gereken oyuncular bunlar.

Linderoth'u kaç defa izlediniz de savunuyorsunuz.

Hadi Linderoth az buz yapıyor diyelim gine benim dedigime çıkıyor çünkü Linderoth hiç ilk 11 de başlamadı.

Dedigim şudur ki orta alanın hepsi düz oyunculardan kurulmamalıdır,kensinlikle en az 1 tanesi Elano yada Arda olmaz zorunda

Elano Kewell Nonda Ayhan bunlar 90 dakikayı kaldıramıyolar. Bu oyuncuları daha ekonomik kullanmalıyız. Mustafa Sarp yürekten oynuyo çok mücadele ediyo ama kapasite belli kesinlikle ilk 11 oyuncusu olamaz. Ancak iyi bir alternatif olur. H.Balta da geçen seneki formuna dönmesi lazım bu sene çok formsuz...

Servet ve Gökhan Zan yeterli mi ?

Defans hattımız çok tartışılıyor Benim şahsi fikrim ikiside Galatasaray için yeterli futbolcular değil

Sizin görüşleriniz nedir bu konuda

Cevap: Servet ve Gökhan Zan yeterli mi ?

İkiside aynı tip oyuncular, yetersizler haliyle. Servet satılacak sanırım bu sene. Ondan gelen parayla iyi bi defans oyuncusu almamız şart teknik ve hızlı olacak. Yani %100 şart böyle bi oyuncu başka şekilde düşünülemez bu olay.

Üst Alt