Bisiklet Başlığı - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Bisiklet Başlığı

Cevap: Bisiklet Başlığı

717279_1298921_2834_2128_09C525_24-635x476.jpg

Ulan insafsız Mercedes ne yapsan canım almak istiyor.

Millet bisiklet fotoğrafı koyup prim yapmış. Bize düşen görev yine de faideli bilgilerle renkdaşlarımızın dertlerine ortak olup yardımlarına koşmak olur.

Kendi gözlemlerim ve araştırmalarım sonucunda şu sonuçlara vardım

Peki, açık havada bisiklet kullanırken nelere dikkat etmeliyiz?

• Sıvı kaybına dikkat edilmeli. Mutlaka su şişesi taşınmalı. Yola çıkmadan önce sıvı alınmalı. Yoğun yapılan antrenmanlarda tuz ve mineral kaybı göz önüne alınmalı. Takviye olarak, soda ve tuzlu içecekler alınabilir.
  • Sporcu içeceklerini tavsiye ediyoruz. (Evde de hazırlanabilir. Bir kabın içine eşit ölçülerde elma suyu ve soda konup karıştırılmalı. Soğutulup yola çıkarken yanına alabilirler. Mineral alımını dengeler ve meyve şekeriyle enerji alımını sağlar.)
  • Koruyucu malzeme çok önemli. Kask, dizlik ve dirseklik takılmalı.
  • Şehir içinde kullanıyor ise reflektörlerin iyi olmasına dikkat etmeli. Arka ve ön ışık mutlaka kullanılmalı.
  • Sara ve hemofili (kan hastalığı) hastaları bisiklet kullanmamalı.
  • Herhangi bir hastalığı olan, 35 yaş üstü erkek, 40 yaş üstü kadınlar, sigara içenler, yoğun stres altındakiler, şeker, tansiyon hastaları ve aşırı kilolular doktor kontrolünde efor testinden geçtikten sonra spora başlamalı.

Forumda bisikleti olan, günlük bisiklet kullanan, amatör/profesyonel bisiklet kullananlar varsa, bu başlıkta paylaşımlar yapabiliriz. 2013 yazında 1000km ve üstü bir gezi turu(örn. ankara/izmir/kuşadası) düşünüyorum. Belki buradan birileri de katılabilir. :yenieek:

Bisiklet ile ilgili herşeyi de konuşabiliriz. Sanıyorum forumdan bir kaç kişi çıkar.

Çok güzel bu plan gerçekten. Fakat aşağıda okuduklarımdan sonra dedim ki ben bir şey bilmiyorum. Suspansiyon, hidrolik bilmem ne, matara, far, tayt. Ayrıca binlerce lira masrafı varmış. Gerçekten zor iş. Oysa bir Türkiye turu yapmayı düşünürdüm bisikletle ya da yürüyerek. Bisiklet alırken bile nelere dikkat etmek gerekiyor, zor iş gerçekten.

Çok güzel bu plan gerçekten. Fakat aşağıda okuduklarımdan sonra dedim ki ben bir şey bilmiyorum. Süspansiyon, hidrolik bilmem ne, matara, far, tayt. Ayrıca binlerce lira masrafı varmış. Gerçekten zor iş. Oysa bir Türkiye turu yapmayı düşünürdüm bisikletle ya da yürüyerek. Bisiklet alırken bile nelere dikkat etmek gerekiyor, zor iş gerçekten.

Herşey kullanımına bağlı. Ama keyif olarak amatör olarak bir bisiklet sürücüsü olmak istiyorsan en kötü ihtimalle, ucuz olacak şekilde yazayım;

Bisiklet= 500TL

Aksesuar;

Kask=50TL

Matara ve Kafesi= 15TL

Eldiven= 15TL

Gözlük= 20TL

Yedek İç Lastik = 2 Adet 7.90TL b'Twin alırsan.

Yine 600/650TL harcamak gerekir.

Tabi daha ucuza bisiklet de alınabilir ama çok çok memnun etmez. Benim gibi hata yapıp ucuz bisiklet alırsan pişman olursun, sonra satarken zarar eder ve gider yenisini alırsın ama zararın çok olur.

Tek seferde iyisini almak daha iyi olur. :yenieek:

3 ay da 1500km civarı yaptım ve gerçekten çok az. Ağustos sonuna doğru başladım çünkü. Eğer Nisan ayında başlasaydım 7000km civarına ulaşırdım kışa kadar.

Herşey kullanımına bağlı. Ama keyif olarak amatör olarak bir bisiklet sürücüsü olmak istiyorsan en kötü ihtimalle, ucuz olacak şekilde yazayım;

Bisiklet= 500TL

Aksesuar;

Kask=50TL

Matara ve Kafesi= 15TL

Eldiven= 15TL

Gözlük= 20TL

Yedek İç Lastik = 2 Adet 7.90TL b'Twin alırsan.

Yine 600/650TL harcamak gerekir.

Tabi daha ucuza bisiklet de alınabilir ama çok çok memnun etmez. Benim gibi hata yapıp ucuz bisiklet alırsan pişman olursun, sonra satarken zarar eder ve gider yenisini alırsın ama zararın çok olur.

Tek seferde iyisini almak daha iyi olur. :yenieek:

3 ay da 1500km civarı yaptım ve gerçekten çok az. Ağustos sonuna doğru başladım çünkü. Eğer Nisan ayında başlasaydım 7000km civarına ulaşırdım kışa kadar.

Sürekli bisiklet kullanamam epey engebeli benim oturduğum yer. Ama bölge turu güzel olurdu. Bakalım, sanırım sadece hayal olarak kalacak.

Sürekli bisiklet kullanamam epey engebeli benim oturduğum yer. Ama bölge turu güzel olurdu. Bakalım, sanırım sadece hayal olarak kalacak.

Hemen her şehirde Perşembe Akşamı Bisikletçileri(PAB) var. Akşamları 8 gibi buluşup kısa bir tur yapar ve gider bir kafede veya yemek yenecek bir yerde oturup tanışıp kaynaşma vs... Senin için bu tarz gruplar iyi olabilir yazın düşünebilirsin, hevesin varsa.

Hemen her şehirde Perşembe Akşamı Bisikletçileri(PAB) var. Akşamları 8 gibi buluşup kısa bir tur yapar ve gider bir kafede veya yemek yenecek bir yerde oturup tanışıp kaynaşma vs... Senin için bu tarz gruplar iyi olabilir yazın düşünebilirsin, hevesin varsa.

Ankara'dayım ama uzak epey. Güvenpark'ta buluşuyorsunuz sanırım, oraya yaklaşık 15 km. İnşallah olabilir yazın.

Üst Alt