Boştaki Teknik Direktörler - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Boştaki Teknik Direktörler

Cevap: Boştaki Teknik Direktörler

Evet Martin O'Neil ismini forumda israrla yazanlardan biriyim ne ozelligi var niye bu kadar cok soyleniyor denmis hemen aciklayayim bildigimce : Kendisi Kuzey Irlandalidir su yastadir vs . tarzi seyler soylememe gerek yok bence keza heryerde bulunabilecek tarzda bilgiler . Ben daha cok benim gordugum Martin O'Neil'dan bahsedeyim . Kendisi gozluklu boyle caliskan ogrenci tipli hatta biraz inek ogrenci tarzi bir adamdir tipine bakarak soylemem gerekirse oyle baba bir havasi yoktur ama saha kenarinda butun isler degisir . Ilk olarak oyuncularla iletisimi cok iyi olan bi adamdir saha kenarinda cilginca izler maci Ingiltere gibi bir ulkede bile hakemlere itiraz eden oyuncularina kendini en cok hissettiren hocalardan biri olmustur Aston Villa'nin basindayken en onemlisi bu adam alt yapidan cok adam cikarir (buyuk paralara belki super transferler yapar ama hic bir zaman oyle muazzam bir butce sahibi olmamistir ). Aston Villa gibi orta-alt sira takimini her sene ilk 6-7'ye oynatan ( ki bu Premier Lig'de cok onemlidir keza Avrupa'ya gidersiniz ve boyle bir ligde kafaya oynayan takimlar harici takimlar icin ilk 10 prestijdir) dusuk butceyle cok is yapan bir teknik adamdir . Onun oncesi yok mu tabiki var kendisi ayni zamanda sampiyon bir teknik direktordur. Ki bu bence en onemli konulardan biridir cunku sampiyonluga oynayan takimla basari yakalamakla orta sira takimin basinda basari yakalamak farkli seylerdir bkz:Roy Hodgson . Celtic'in basinda Rangers'in cok basarili oldugu bir donemde gelmis ve Celtic'e sampiyonluklar yasatmis ayni zamanda UEFA KUPASI'nda final oynatma basarisi gostermistir . Zaten Premier Lig yolunu tutmasini saglayan da bu olmustur . Aston Villa'da istikrarli bir takim yaratmis ayni zamanda bunu dusuk butceyle yapmistir ta ki kendisinin tam anlamiyla rizasi olmadan Gareth Barry'nin Man. City'ye satilmasina kadar . Barry takimin en onemli oyuncusudur ve 15 milyon sterlin karsiliginda Cıty ye satilmıstır O Neill isine devam etmis fakat bir sonraki sene de James Milner in yine kendi istegi olmadan satilmasi uzerine yonetimle ters dusmus ve istifasini vermistir Kendisi Kuzey Irlanda li olmasina ragmen ismi Capello nun koltugunla yani Ingiltere Milli takimiyla beraber anilir olmustur Dunya Kupasindan sonra ...

Uzun ve karisik oldugunu biliyorum ama aklima geldikce kafamda toparlamadan yazdim neticede buyuk bir ihtmalle teknik direktorumuz olmayacak ama ben yine de istiyorum cunku aklimin erdigi kadariyla en dogru kisi olduguna inaniyorum ama malesef RAHMETLI CEM KARACA NIN DEDIGI GIBI DON DE BABA DONELIM AYNI YERE GELELIM hep ayni teknik direktorlerin adi gecer anadolu klubu misali biri gider biri gelir iki sene sonra giden bi daha gelir Gerets i severim ama vizyonumuz bu kadar dar olmamali 3-5 teknik direktorden ibaret olmamaliyiz ...

Evet Martin O'Neil ismini forumda israrla yazanlardan biriyim ne ozelligi var niye bu kadar cok soyleniyor denmis hemen aciklayayim bildigimce : Kendisi Kuzey Irlandalidir su yastadir vs . tarzi seyler soylememe gerek yok bence keza heryerde bulunabilecek tarzda bilgiler . Ben daha cok benim gordugum Martin O'Neil'dan bahsedeyim . Kendisi gozluklu boyle caliskan ogrenci tipli hatta biraz inek ogrenci tarzi bir adamdir tipine bakarak soylemem gerekirse oyle baba bir havasi yoktur ama saha kenarinda butun isler degisir . Ilk olarak oyuncularla iletisimi cok iyi olan bi adamdir saha kenarinda cilginca izler maci Ingiltere gibi bir ulkede bile hakemlere itiraz eden oyuncularina kendini en cok hissettiren hocalardan biri olmustur Aston Villa'nin basindayken en onemlisi bu adam alt yapidan cok adam cikarir (buyuk paralara belki super transferler yapar ama hic bir zaman oyle muazzam bir butce sahibi olmamistir ). Aston Villa gibi orta-alt sira takimini her sene ilk 6-7'ye oynatan ( ki bu Premier Lig'de cok onemlidir keza Avrupa'ya gidersiniz ve boyle bir ligde kafaya oynayan takimlar harici takimlar icin ilk 10 prestijdir) dusuk butceyle cok is yapan bir teknik adamdir . Onun oncesi yok mu tabiki var kendisi ayni zamanda sampiyon bir teknik direktordur. Ki bu bence en onemli konulardan biridir cunku sampiyonluga oynayan takimla basari yakalamakla orta sira takimin basinda basari yakalamak farkli seylerdir bkz:Roy Hodgson . Celtic'in basinda Rangers'in cok basarili oldugu bir donemde gelmis ve Celtic'e sampiyonluklar yasatmis ayni zamanda UEFA KUPASI'nda final oynatma basarisi gostermistir . Zaten Premier Lig yolunu tutmasini saglayan da bu olmustur . Aston Villa'da istikrarli bir takim yaratmis ayni zamanda bunu dusuk butceyle yapmistir ta ki kendisinin tam anlamiyla rizasi olmadan Gareth Barry'nin Man. City'ye satilmasina kadar . Barry takimin en onemli oyuncusudur ve 15 milyon sterlin karsiliginda Cıty ye satilmıstır O Neill isine devam etmis fakat bir sonraki sene de James Milner in yine kendi istegi olmadan satilmasi uzerine yonetimle ters dusmus ve istifasini vermistir Kendisi Kuzey Irlanda li olmasina ragmen ismi Capello nun koltugunla yani Ingiltere Milli takimiyla beraber anilir olmustur Dunya Kupasindan sonra ...

Uzun ve karisik oldugunu biliyorum ama aklima geldikce kafamda toparlamadan yazdim neticede buyuk bir ihtmalle teknik direktorumuz olmayacak ama ben yine de istiyorum cunku aklimin erdigi kadariyla en dogru kisi olduguna inaniyorum ama malesef RAHMETLI CEM KARACA NIN DEDIGI GIBI DON DE BABA DONELIM AYNI YERE GELELIM hep ayni teknik direktorlerin adi gecer anadolu klubu misali biri gider biri gelir iki sene sonra giden bi daha gelir Gerets i severim ama vizyonumuz bu kadar dar olmamali 3-5 teknik direktorden ibaret olmamaliyiz ...

Agzina sagli, pek bilgi sahibi degildim O'Neill hakkinda, böyle insanlarin bu forumda hala mevcut olmalari sevindirici, normalde birine sorarsan niye X veya Y kisiyi istiyorsun, hemen baliklama, "isteyemem mi" gibi sacma sapan cevaplar geliyor, ama böyle cevaplara can kurban.

TD konusunda ne diyeyim ki, ben de her zaman denenmemislerin denenmesi taraftariyim, Gerets'i cok sevmeme ragmen, yeni biri olsa daha iyi olur kanimca, zaten bana kalsa direk Ralf Rangnick Üstad'i getirirdim, hemen "schalke'ye daha yeni gitti, gelmez" demeyin, sen zamanin da herseyi ayarlasaydin hemen hemen herkesi getirirsin.

Ne zaman darda olursak, hep ya fatih terim ya lucescu ya da diger eski tdler gündeme geliyor, bu aslinda ne kadar dar vizyonlu oldugumuz gösteriyor,senin dedigin gibi. Sanirsam Fatih Terim 50 defa bizim Takimin basina gelip gitse, 51. defa da isteriz. Sanki dünyada TD kitligi var ama gel de bunu benim akli 2000li yillarda kalan güzel taraftarima anlat...Bu kafa yapisi bizde degismedigi sürece biz daha cok yeni TDler arariz. Bir TD'ye en az 3 sene sabir gösterirsek disimi kiracagim.

Tekrar Tsk o kadar zahmete girip, uzun ama güzel bir yazi/cevap yazdigin icin.

Hangi teknik direktör gelirse gelsin, biz sabretmezsek hepsi basarisiz olup kovulacaktir... Biz derken, bütünüyle büyük Galatasaray camiasini kastediyorum :)

Yani isimlerin bir önemi yok, bu adamlarin hepsi futbolu biliyor ki, oralara kadar gelmisler.... Is bizde ve eline verilen imkanlarda bitiyor...

lucescuya vereceksin takımı parayı da koyacaksın cebine takım yap bana cl de finale oynayacak diyeceksin bak o zaman sen. adam florqinleri victoriaları gaza getirip barcelonayla deplasmanda 2-2 berabere kaldık o da 2-0 öndeydik hatırlarsınız

Ne Gerets'i aga ya, tamam iyi hocadır bir şey demem ama sonuç itibariyle denenmiş gelmiş geçmiş, bize yeni isimler, yeni heycanlar lazım. En nefret ettiğim şeydir gönderdiğin adamı takıma geri getirmek. Tarihe bir bakın, Fatih Terim ilk dönem iyi, ikinci dönem berbat, Hagi ilk dönem iyi idare eder ikinci dönem berbat. Hala Gerets gelsin diyorsunuz, şurda Van Gaal, Martin O'Neill dururken ne Gerets'i ya. İnşallah getirmezler. Getirirlerse de büyük ihtimalle başarılı olamayacağını düşünüyorum, en azından ilk sene bizi ligde şampiyon yapamayacağına eminim ve daha önce denenmiş olması nedeniyle bu onda negatif bir etki oluşturacak, taraftar çabuk tepki gösterecektir. Sıkılacaktır taraftar ondan, o yüzden denenmemiş biri olmalı..

Fatih Terim'den hiç bahsetmiyorum, gelirse komedi olur, gönderip gönderip teknik direktör bulamayınca eski hocasına sarılan takımlar gibiyiz anasını satıyım...

ottmar hitzfeld'e mutlaka teklif götürülmeli.

hoş, zamanında sırf ingilizce bilmediği için manchester united'ı reddeden bir adamdan söz ediyoruz :) ama bir umut işte.

Pellegrini yazan arkadas su an Malaga"yi kume dusurmemeye calisiyor.(ikinci donem geldi)

Gelirmi bilemem arap bir yatirimci aldi sonucta takimi.

Pellegrini yi bende severim bu arada.

muhtemel boşlardan Yılmaz Vural. aslında şimdi alsak bir sezonda 3 takım düşüren efsane bir adam yaratmış oluruz :)

Ottmar Hitzfeld'i çok severim.Dortmund ve Bayern le yaptıkları tartışılmaz.Ancak son dönemlerde kısmen iyi bir kadroya sahip İsviçre Milli takımını çok defansif oynatıyor.O yüzden eski Hitzfeld olmadığını düşünüyorum.

Ama Martin O'Neill baba gelse çok güzel olurdu.Ali Ece de zavallım yıllardır bas bas bağırıyor genede getirtemedi onu Türkiye'ye :eek:

Bu arada David Moyes nasıl olurdu ? :) Ünal Aysal getirebilir mi sizce?

Guzel olur da bosta Martin O'Neil varken Moyes'e gerek yok . Moyes'in cok daha fazla butce ve daha kaliteli oyuncularla yaptigini Martin O'Neil daha vasat oyuncular ve daha kisitli butceyle yapti misal Martin O'Neil hayatinda Moyes'in Fellaini'ye verdigi paranin yarisini bir oyuncuya veremedi neredeyse :) .

Üst Alt