Üye Görüşü - Boyumuzun Ölçüsü | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Üye Görüşü Boyumuzun Ölçüsü

fizikal olarak stabil ve takım olarak oynayabilen bi ekibe karşı -namıdiğer molde- ne mal olduğumuz biraz olsun göründü.

bu oyun ve alınan netice özelinde kalitenin fiziğe üstün gelmiş olması kimseyi aldatmamalı , zira hala "takım" olarak cl seviyesinin çok altında olduğumuz kabak gibi ortada.

rakip organize iken oyun içinde defansif formasyonlara geçişler oluşamıyor ve bu halde moldenın kaliteli bileklere sahip olan bi versiyonuyla karşılaştığımız bi senaryoda neler olabileceğini düşünelim. torreira'nın olmayışıyla 5 gömlek düşen, 30 40 pozisyon veren bi takıma dönüşmemiz oldukça ürkütücü görünmekte.

evet molde çok daha hazır ve fizik olarak üstün bi takım, fakat bu salt oyun kurgusunda dahi 70 dakika bize üstün gelmelerini haklı çıkarmaz. burada sorumlu buruk'tur , ki maç sonu basın toplantısındaki tavırlarında ve sözlerinde kendisinin de bunun farkında olduğunu anladık

sonuç itibariyle icardi'nin her maç bizi kurtarmasını bekleyerek cl futbolunda var olamayacağımız gerçeğiyle yüzleşmeliyiz. stoperler hakkında: süper ligi kazanan takımın tandemi olsalar da avrupa için yeterli değiller çünkü türk ligi avrupa standartlarının epey altında. oraya ramos olmasa dahi hızlı ve kademe bilgisi geniş bir oyuncunun transfer edilmesinin şart olduğu kanaatindeyim.

artık os transferini bekliyorum, bu isim kaderimizi çizebilir...

siz neler düşünüyorsunuz

satom genel düşüncene katılıyorum. orta saha çok önemli artık kambur gibi adamlar ile bu iş olmuyor büyük takımın orta sahası kevgir gibi olamaz.

Ben nelssonun pozisyon bilgisi ile iyi olacağını sanıyorum ama apo felaket, ne pozisyon bilgisi var ne de hızı, daha da agirlasmis, rakibi tek hamlede alamadığı an cevresinde tur atiyorlar

Ya arkadaslar birskin transferi falan bu takimin hala set oyunu yooooookkkk. molde'den yediğimiz 2. gol gibi bir golümüz var mı ? yok. çünkü adamlar bu tarz şeylere iyi çalışıyor. biz uzun zamandır böyle organize göstere göstere gol atamıyoruz.Cunku hocamız ezberciii...

Katiliyorum ama mesele transfer degilki bu macta yaw, berkan sergio ortasahasi herzaman ezilmeye mahkum, cogu zaman süperligde bile eziliyorlar, hoca biraz analiz yapsaydi moldeye karsi bu kurguyla cikmamasi gerektigini anlardi, ikinci yarinin basinda hatasini düzeltip oyuna müdahalede yok, cok düsündürücü ve beni tedirgin ediyor

Başlık güzel olmuş.

Torreira yokken konferans,
Torreira varken uefa takımı gibiyiz.

Torreira + gelecek üst düzey transfer ile belki CL ayarında olabiliriz. Hoca da toparlarsa tabi.

kaleciden topu alacak, topu bi saga bi sola cevirmeyip orta alanda bosluklar 3genler kuracak orta saha sart. orta alanda rakibi bozarsak her takimi yeneriz. bizim suan ki sergio ve berkan pai verip oyle bir yere geciyorlarki topu istemiyormar. gel iste donsun top. rakipte acik verir. 2 pas yap kostur rakibi azicik acik ara. yok bi alanda bekleyip mabadini rakibe dayayip duruyorlar. iyi orta saha cozecek bizim isi

SM-M526BR cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Şampiyonlar Ligi gruplarında Real Madrid, Manchester City gibi takımlarla eşleşirsek, özellikle deplasman maçında olabilecekleri gözümün önünde canlandırdıkça bir ürperme geliyor.

Torreira yetmez. Torreira'nın yanına çift yönlü bir orta saha lazım.

Şampiyonlar Ligi'ne sırf Nelsson'la Abdülkerim'le falan çıkılmaz. Oraya birinci sınıf bir stoper lazım.

Yoksa bizi boğup boğup duvara atarlar Şampiyonlar Ligi'nde.

Dönünce şöyle anlatırız maçta olanları;

Ya arkadaslar birskin transferi falan bu takimin hala set oyunu yooooookkkk. molde'den yediğimiz 2. gol gibi bir golümüz var mı ? yok. çünkü adamlar bu tarz şeylere iyi çalışıyor. biz uzun zamandır böyle organize göstere göstere gol atamıyoruz.Cunku hocamız ezberciii...
Brn senin iddianı görüp yükseltiyorum ve diyorum ki, bu sahada izlediğimiz mevcut takım asla asla set oyunu oynayamaz, geçiş oyununu da eh işte yapabilir.
Tabi ki bu iddiam Zaha, Ziyech, Tete omadığında. Onlar da katildiğinda yine bakarız.

Bu takima 10 yeni isim koy hoca oyununu degistirmedikce hic birsey olmaz bizden. 4-5 adamla ön alan presi uygulatip bu pres ise yaramayinca rakiplerimiz iki pas ile kalecimizi görüyor. Öndeki oyuncular pres yüzünden gereksiz yoruyorsun hemide arkanda dehset vari bosluk birakiyorsun.

Anadolu takimlarina karsi bu is yariyor ama Avrupada ayni tür oyunla cikarsan böyle madara ederler adami. Hele durmadan uzun topla cikmamiz yok mu, sözde bu uzun topla rakip karsiliyacak ve biz o rakip den topu calacagiz pres ile, bu ise yaramayinca ne oluyor , takim tekrar geriye kosup yoruluyor. Bu sekilde devam oynarsak bol sakatlik veririz.

Rakiplerimizi kim analiz ediyorsa agir sinifta kaliyor, sanki hic tanimadimiz kapali kutu takimlara karsi mac yapar gibi cikiyoruz. Yönetimin yerinde olsam üst düzey bir analizci birde cok iyi yabanci yardimci hoca getirirdim.

M2011K2G cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Üst Alt