Üye Görüşü - Boyumuzun Ölçüsü - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Üye Görüşü Boyumuzun Ölçüsü

fizikal olarak stabil ve takım olarak oynayabilen bi ekibe karşı -namıdiğer molde- ne mal olduğumuz biraz olsun göründü.

bu oyun ve alınan netice özelinde kalitenin fiziğe üstün gelmiş olması kimseyi aldatmamalı , zira hala "takım" olarak cl seviyesinin çok altında olduğumuz kabak gibi ortada.

rakip organize iken oyun içinde defansif formasyonlara geçişler oluşamıyor ve bu halde moldenın kaliteli bileklere sahip olan bi versiyonuyla karşılaştığımız bi senaryoda neler olabileceğini düşünelim. torreira'nın olmayışıyla 5 gömlek düşen, 30 40 pozisyon veren bi takıma dönüşmemiz oldukça ürkütücü görünmekte.

evet molde çok daha hazır ve fizik olarak üstün bi takım, fakat bu salt oyun kurgusunda dahi 70 dakika bize üstün gelmelerini haklı çıkarmaz. burada sorumlu buruk'tur , ki maç sonu basın toplantısındaki tavırlarında ve sözlerinde kendisinin de bunun farkında olduğunu anladık

sonuç itibariyle icardi'nin her maç bizi kurtarmasını bekleyerek cl futbolunda var olamayacağımız gerçeğiyle yüzleşmeliyiz. stoperler hakkında: süper ligi kazanan takımın tandemi olsalar da avrupa için yeterli değiller çünkü türk ligi avrupa standartlarının epey altında. oraya ramos olmasa dahi hızlı ve kademe bilgisi geniş bir oyuncunun transfer edilmesinin şart olduğu kanaatindeyim.

artık os transferini bekliyorum, bu isim kaderimizi çizebilir...

siz neler düşünüyorsunuz
Sevgili Emir; sözlerine katılmakla birlikte , defans ikilisinin bu kadar kötü gözükmesinde kesinlikle ortasahanın ve sol bek mevkiisinin olmayışı birebir etkilidir.Torreira yada 8 numara olmuş olsaydı,bu kadar kontratak yemeyip , defansta daha ayakları yere basan bir takım görüntüsü verebilirdik.
Gerçekten bu kadar dağınık gözükmemizin en büyük sebebi kesinlikle , ortasahanın olmayışı,sol bekin olmayışı ve boey'in savruk görüntü vermesiydi.Bunlar çözüldüğünde defan bloğu daha oturaklı olacaktır.Buna kesinlikle eminim.

Boy ölçüsü olmaz,yenilmemiz gerekiyordu
Haddimizi bilelim de diyemem,zira kadro (genel ağırlıkla çok daha iyi)
Ne diyelim ,yıllardır olan şeyi biz yaptık,hayvan gibi mücadele edip golleri yer yenilirdik,bu kez biz öyle yaptık saldık ama skoru aldık

Berkan ve oli ile orta saha süperligde bile eziliyor ,burda hoca sınıfta kaldı 80 e kadar önlem alamadı bu onun sorunu ,bu takımı çalıştırmak istiyorsa dersine çalışacak ☝🏿

Maç bizim için ne kadar önemliyse Molde için de o kadar hatta belki daha fazla önemliydi

Saha sentetik çim. Kim ne derse desin futbolu bilen oynamış insanlar bunun çok büyük bir etken olduğu konusunda birleşiyor

Takımın kadrosu bu değil. Çıkan ilk 11 de geçen seneden farklı bir tek Ange var bunu biliyorsunuz

Bu takıma 6 veya 8 numara alınacağını zaten 95 aydır biliyorsunuz

Bu takıma stoperin alınacağını da biliyorsunuz

Bu takıma belki 10 numara alınacağını da biliyorsunuz (belki)

Bu adamlar alındığında ve Zaha Tete Hakim gibi oyuncularımız dahil olduğunda oynanacak oyunun bu olmayacağını da biliyorsunuz

Moldenin zaten bir iskandinav takımı olması münasebeti ile disiplinli çalışkan ve hiçççç de kolay lokma olmadığını, bize zorluk çıkaracağını da biliyordunuz.

Bu kadar şeyi biliyorken yok Okan hoca yetersiz, bizim defomuz ortaya çıktı, boy ölçüşemedik, boyumuzun ölçüsü falan bunlar yani bilemedim

Molde gelsin bakayım bundan 3 ay sonra yine deplasmanda oynayalım top yüzü gösteriyor muyuz onlara

He ayrıca böyle maçlar olur, her büyük takım böyle maç performansları gösterebilir. Ve kazandık yahu 3-2 de kazandık yani

Bugün Molde'ye Avrupa'nın 2. sınıf takımları gitsin aynı performansı gösterebilir, normaldir

Özet. Bu maç ölçü veya kriter veya referans olacak maç değil

Orta saha ne kadar kaliteliyse takım da o seviyeye çıkar, dünkü kadroya sadece stoperlere istediğinizi yazın aynı alanı bulan her takım acı çektirirdi bize ama orta sahayı üstünlük kuracak düzeyde kurarsak iddia ediyorum çeyreğini vermezdik pozisyon olarak dün...

2. maçta torreiralı galatasaray'a karşı normal çimde böyle oynasınlar da o zaman ölçelim boyumuzun ölçüsünü

Geçen sene bizi ligden daha 8.haftada koparacak olan Yunus-Kerem kanatları ile oynadık, üzerine Torreira yerine Berkan yer aldı. Mertens - Oliviera ikilisinin fizik güçlerinin ne derece düşük olduğundan bahsetmiyorum bile.

Zorunlu veya keyfi olarak tercih edilen oyuncu tipleri dünkü oyuna sebebiyet verdi. Bu maçı bu şekilde kazanabilmek olağanüstü işti. Tabi hoca bundan ders çıkarır mı bilinmez. Dün gollere her ne kadar etki etse de Yunus tercihi ile ciddi anlamda eksi aldı ve ilerisi için endişeye sevk etti beni. 2 senedir Kerem-Yunus ikilisi ile çıktığı maçların neticelerini bilmesine rağmen halen buna devam etmesi akıl almaz bir olay. Hem de en önemli maçta yaptı bunu. Ve dünkü maçı da rakip 20 şut ile tamamlarken biz hepi topu 6 şut girişimi ile bitirebildik. Kaleyi bulan tüm şutlarımız da gol oldu, müthiş bir olay.

Şimdi iyi güzel konuşuluyor falan ama yabancı kuralını da herkes unutuyor. CL'ye katılmayı ben sadece parasal kazanç anlamında önemsiyorum, burada ilerleme şansımız zaten düşük. Beni esas lig ilgilendiriyor ve burada da 3 yerli kuralı var. Biz önce şu kadro mühendisliğini doğru oturtalım, yoksa bu tarz bir planlama ile CL'yi geçtim ligde de problem yaşayacağız. Şu Yunus'u ve Midstjö'yü dünkü PR 'larından sonra inşallah iteleriz, resmen Allah yüzümüze güldü de şu kötü maçta ikisi de vitrin yapmış oldu. Bir tane sağlam orta saha transferi ile artık şu topçu alma işini bitirmeliyiz, biraz da satarak kadroyu ferahlatmamız lazım.

SM-S911B cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Umarım gerekli dersleri alırız. Geçen sezon Karagümrük maçında bu kadar şanslı değildik, golleri üst üste yemiştik. Faul ile mi olur nasıl olur bilemiyorum baskıyı kırmayı becerebilmemiz lazım.

Once de yazdim. Dun sahada Ilkay da olsa baski yerdik. Senin kalecin bile en az 7 - 8 top kaybi yapmistir.
Tete girince takim topu ayaginda nasil tuttu gorduk. Hatta Kaan bile sakince pasini verdi.
Yeni gelen 8 numara onemli ama Kerem de mutlaka yedege dusmeli ama nasil olacak bilmiyorum.

Üst Alt