Bu Aralar Hangi Oyunu Oynuyorsunuz? - Sayfa 140 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Baş tasarımcısı olduğum kart oyunu Storm Warfare'in açık betası 8 aralıkta başlıyor. Destek olup benimle oynarsanız çok mutlu olurum ^^.

Baldur's Gate 3'ü 2 hafta önce falan bitirdim. 2. bölüm çok güzeldi, hakkını verdi ama 3. bölüm yordu, beğenemedim. Bence dizayn ederken aşırı hatalı davranmışlar. Baldur's Gate dediğin oyunun öyle karanlık bir atmosferi vardır ki o kasveti her anında hissedersin. Yemin ederim Şirinler Köyü'nde mi gezdim neredeyim ben dedim. Acayip gereksiz yumuşacık müzikler, 30.000 tane hangisi bir işe yarar bilemediğim npcler, görevleri hangi sırayla yapmak lazım bilememek, yer altındaki loncada ısrarla görev gösterip bir türlü görevi vermemesi...

Gazetede bizi kötüleyecekler diye editörle konuşuyorsun artistleniyor it herif sonra bütün ahali üstüne çöküyor. Otomatonları bokomatonları hallediyorsun ama cesetlere dokunursan etraftakiler alınganlık yapıyor. Bir tuhaflık var yani, gereksiz bir ağırlık var 3. bölümde. Orada tek güzel taraf Sarevok'la tekrar karşılaşmak, Orin bir de Raphael'le kapışmak. Sarevok özellikle benim 2. oyunun ek bölümünde favori karakterimdi. Nasıl oluyordu bilmiyorum ama herif ara ara 200 damage vuruyordu acayip karizma bir tipti. Zaten mekanına girince bir konuşuyor sesinde kendiliğinden subwoofer var abinin. Ortam da süper, tam işte Baldur's Gate öyle olmalı. Ama oyunun küçücük bir kısmını kaplıyor maalesef. Bir de oyunun yönlendirmesini isterdim ben şahsen, bu herife hizmet etsen başına neler gelebilir, savaşıp öldürsen neler kazanırsın tam muamma. Oyun tamamen sana bırakmış. Karakterler arasında bir istişare olsa ya da bir uyarı mesajı gelse bak şunu tercih edersen bunlar bunlar olabilir gibisinden sanki daha güzel olurmuş.

Raphael acayip karizma bir karakter. Hakkını vermek lazım çok az oyunda böyle bir karakterle karşılaşabilirsin. Seslendiren sanatçının ses tonu, tonlamaları vs aşmış resmen. Müthiş. Ama mekanındaki müzikler daha karanlık olmalıydı. Daha yıkıcı olmalıydı.

Oyun ama o kadar geniş ki, bir kere bitirince sen sadece onlarca senaryodan biriyle oynamış oluyorsun. Hatta bir de Dark Urge kısmı varmış ki oyun tamamen başka bir yönde gidiyor. Bildiğin psikopat, ruh hastası bir karakteri oynuyorsun. Tekrar başlayıp Paladin açmayı düşünüyorum bakalım.

Üst Alt