Bu Ne Melo Takıntısıymış? - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Bu Ne Melo Takıntısıymış?

Cevap: Bu Ne Melo Takıntısıymış?

Abi Abdurrahim Albayrak'ın Ntvspor'daki röportajından belli Melo konusunda ciddi bir problem olduğu.

oyleydi, sozumun kıymeti yoksa premier lig forumlarından falan teyit edebilirsiniz :ka21:

Benim takip ettiğim kadarıyla genel olarak beğenilmiyor değildi ama ilk 3ten olduğunu hatırlamıyorum. Hatta çoğu zaman vahşiliğiyle ön plana çıktığı için beğenmeyenler de az değildi.

+ seyrettiğim kadarıyla da değildi...

Bak güzel kardeşim Melo düşmanlığı falan yaptığımız yok. Diyoruz ki Melo gelsin. Hatta verilebilecek maksimum para verilsin bunu hakediyor ama istekleri mantık sınırlarını aşıyorsa yönetime güvenin alternatifini mutlaka alacaktır.

ne tur bi mantık sınırından bahsediyosun ? profesyonel futbol bu oyuncunun hakettigi parayı vericeksin bu kadar basit bu is, ana okulu digilki burası.. ve ne istiyomuski Melo ? yılda 4.5 milyon + mac bası 200.000 euro mu ? nedir yani cizgiyi asan ?

basarılı kadroyu korumak buyuk kuluplerin yaptıgı bir istir, sen Amrabat'a 8 verdigin bir ortamda durduk yerde kadronun en onemli parcasını atarsan gidecegin yer belli.

mantıksız konusuyorsun buna sende sahitsin.

Sırf bunun için üşenmeden konu mu açtın?

Ne Hamit, Ne Ceyhun, Ne Engin, Ne Yekta, Ne Culio, Ne de Selçuk.. Melo'nun eksikliğini doldurmaz...

Aynı Şekilde TSL'de onun yerini dolduracak oyuncu yok..

Avrupada da az sayıda var zaten.. Olanları da devler alıyor.. O devlerin 1 tık altında ki takımlar için ideal oyuncu Melo'dur.. Hem defans, hem ofansif, hem rakibi ısıran, kemik gibi oyuncu, hem teknik, hem yırtıcı, takımı ateşleyen... 2000'li yıllarda vardı böyle ortasahalar yaşı daha müsait olanlar bilir mesela Effenberg vardı mesela ne oyuncuydu be :)

Net doldurur, ama bu kumara kimse girmez. Anlarim da :)

Gueida-Fofana_full_diapos_large.jpg

Sivas maçını hatırlıyorum melonun oynamadığı.. Selçuk resmen öldü o maçta, tek başına kaldıramadı yükü..

Bu arada bizim kale önü de folloş olmuştu, izleyenler hatırlar Türkiye kupası maçını..

Melo olmadı, ufuk yıldızlaştı. Herşey ortada..

Geçen sene kadromuz sınırlıydı. Sanırım o maç Melo'nun yerine Engin oynamıştı. Tabiki de olmaz. O orta saha aksar. Bu sezon Melo alınamazsa, bak alınmazsa demiyorum alınamazsa diyorum, yerine illa ki bir oyuncu alınacak. Ekstradan Hamit de var. Tekrardan aynı şeyler yaşanmaz o yüzden. Artık koşullar farklı.

Melo'suz selcugun bir anlamı yok. Selcuksuzda melo'nun birbirlerini müthiş tamamlıyorlar.

Melo yokken sivas macında nasıl pozisyonlar verdigimizi hatırlayın kupa macında.

selçuk yokken melonun anlamı yok,italyada yılın bidonu şeçildi,melonun başarısında selçuğun bayı cok fazla

ben meloyu beğenmiyorum demiyorum,alınmasınıda cok istiyorum ama alınmazsada dünyanın sonu değil yerine gökhan inleri alabilirlerse cok daha iyi olu.

o bölgede hamit oynayabilir,yekta var(tabi sakatlanmazsa)

ne tur bi mantık sınırından bahsediyosun ? profesyonel futbol bu.. oyuncunun hakettigi parayı vericeksin bu kadar basit bu is, ana okulu digil burası.. ve ne istiyomuski Melo ? yılda 4.5 milyon + mac bası 200.000 euro mu ? nedir yani cizgiyi asan ?

basarılı kadroyu korumak buyuk kuluplerin yaptıgı bir istir, sen Amrabat'a 8 verdigin bir ortamda durduk yerde kadronun en onemli parcasını atarsan gidecegin yer belli.

yuh abi o kadar nasıl para verilsin? kaç ay hamitle pazarlık yaptık o ne olcak ? amrabata 5 verdik . burakada . verilecek bonservisler . ama oyunculara 1 ve 2.2 veriyoruz. sınırı aşarsan sonu gelmez. selçuk elmamder eboue vs olur .sen bir adamı diger adamlardan üstün sayarsan anarşı başlar o adamda iyice şımarır

Cana EPL'nin önemli ön liberolarından biriydi.. Ama Melo ve Cana ayrı türden oyuncular... Cana sadece kesiciydi...

Beyler Melo gelmezse on kişi oynamayacağız farkındasınız umarım. Yine kendini kanıtlamış bir ortasaha alınır.Melo da kalmak istiyorsa 4 milyon euroyu aşan bir yıllık ücret talep etmesin bir zahmet

Ne diyelim karşıt düşüncelere her zaman saygımız vardır ama yaptıkları ortada adamın.Takımdaki o hırsı tribüne oynasa bile ateşlemesi en önemlisi de nerede ne yapacağını bilip kendine güvenmesi yeter.Böyle oyuncular lazım bize maçlardan sonra göklere çıkardığımız adamı gözden ırak olunca tükaka etmek kedi ulaşamadığı ciğere mundar dermiş atasözünü hatırlatıyor.Ama yine de gelirse iyi olur gelmezse de yolumuza bakarız yapacak bir şey yok.Hayırlısı diyelim...

Ne demişim?

Evet hepimizin gönlünü fethedecek bir futbol oynadı, hepimiz şampiyonluktaki büyük katkısını gördük ama rasyonel düşüncemize ne oldu? Galatasaray'ın transferde izlediği tavır ortada. 3'e 5'e bakmıyorlar. Gidip neyse parası Amrabat'ı aldılar mesela. Hamit'e azımsanmayacak bir transfer ücreti verdiler. Bu transfer henüz gerçekleşmediyse demek ki iş gerçekten mantık sınırlarını aşan bir noktada.......... Ha yanlış anlaşılmak da istemem. Melo gelsin gene gelsin, ben de çok istiyorum. Ama akla mantığa uyan ölçülerde hatta bu ölçülerin maksimumunda gelsin. Fakat bize Arap takımı muamelesi yapıyorsa, kabul edilemez taleplerde bulunuyorsa varsın kariyerini başka türlü devam ettirsin.

Evet akla mantığa uyan ölçülerin maksimumunda gelsin demişim. Üst sınıra kadar verilsin demişim adama. Şimdi kim anlama güçlüğü çekiyor acaba.

Şu olayı dallandırıp budaklandırmanın anlamı yok, herşey çok basit ve net aslında.. Anlamadığınız şu.. Melo giderse yerine o kalitede bir adam melonun tutacağı maliyetten ki buna bonservisi de katıyorum. Çok çok daha fazla maliyetli olacak bu bir..

Diyelim ki dünya para saçıldı, kaliteli bir yabancı geldi. Bakalım melonun verdiği katkıyı verecek mi, sahaya terini döküp takımı sahiplenecek mi yoksa bana ne ya, para mı alır yolumu alırım mı diyecek.. Ki Galatasaray'ın son on senesi düzinelerce örnekle doludur.. Yani büyük risk alacaksın, büyük kumar oynayacaksın. Tutma ihtimali düşük, melo geldiğinde bile tutmaz diyordum,. Düşün bak nasıl bir algı bırakmış son on yılımız.. Bu da iki..

Üçüncüsü ve daha da önemlisi, tekrar ediyorum. Şampiyon bir takımı cl arifesinde ufak rakamlar için bozmak hem risktir, hem de delilik.. O yüzden melo mutlaka alınmalı, selçuk bile onunla çok iyi anlaşıyorum diyorsa kusura bakmayın ama bizlere maydonoz yemek düşer, tabi yönetime de.. Alınmalı, alınmalı, alınmalı...

yuh abi o kadar nasıl para verilsin? kaç ay hamitle pazarlık yaptık o ne olcak ? amrabata 5 verdik . burakada . verilecek bonservisler . ama oyunculara 1 ve 2.2 veriyoruz. sınırı aşarsan sonu gelmez. selçuk elmamder eboue vs olur .sen bir adamı diger adamlardan üstün sayarsan anarşı başlar o adamda iyice şımarır

O miktarı abartı olsun diye yazmış bro

ne tur bi mantık sınırından bahsediyosun ? profesyonel futbol bu.. oyuncunun hakettigi parayı vericeksin bu kadar basit bu is, ana okulu digilki burası.. ve ne istiyomuski Melo ? yılda 4.5 milyon + mac bası 200.000 euro mu ? nedir yani cizgiyi asan ?

Valla Amrabat'a 8 verildiği ortamda Melo maliyeti nedeniyle alınamıyorsa işte orda gerçekten çizgiyi aşan talepler vardır. Ben transfer görüşmelerinin içinde değilim. Gazeteden okuyarak da neler döndüğünü bilemem. Ancak şunu biliyorum Amrabat'a 8 milyon veren bir yönetim varken ortada Melo'ya illaki güzel paralar öneriliyordur. Ama transfer hala olmuyorsa o zaman sorun bizim teklifimizde değil Melo'nun istediklerindedir.

Mantıksız konuşuyorsun derken bence söylediklerimi yeterince iyi analiz etmemişsin. Melo aleyhine olma ihtimali olan her laf kimilerini çileden çıkarıyor. Ne dendiğine bakımıyor. Zaten takıntı dediğim de bu. Bağlılığın mantığı reddedecek boyutlara ulaşması.

Ne diyelim karşıt düşüncelere her zaman saygımız vardır ama yaptıkları ortada adamın.Takımdaki o hırsı tribüne oynasa bile ateşlemesi en önemlisi de nerede ne yapacağını bilip kendine güvenmesi yeter.Böyle oyuncular lazım bize maçlardan sonra göklere çıkardığımız adamı gözden ırak olunca tükaka etmek kedi ulaşamadığı ciğere mundar dermiş atasözünü hatırlatıyor.Ama yine de gelirse iyi olur gelmezse de yolumuza bakarız yapacak bir şey yok.Hayırlısı diyelim...

Kimsenin Meloyu istemediğini sanmıyorum.Benim lafım Melo olmazsa her şey biter diyenlere.Geçen yıl gelirken kimse istemiyordu adamı şimdi olmazsa olmaz.Dünyada yeri dolmayacak Messi var bir tek.Ronaldonun bile yeri dolar

Şu 4 milyon tl üstü rakamlara da kesinlikle inanmıyorum arkadaşlar..

Size olanı söyliyeyim. Yönetim geçen sene aldığı 3.3'ü indirmesini istiyor. Hatta 3'ün altına indirmesini istiyor, melo da sanırım buna pek yanaşmıyor.

Yanaşmamakta haksız mı? bence değil.. Bu forumda kim öyle bir sezon geçirse ücretinde indirime gitmek istemez.

Üst Alt