Bu Ülkedeki Yalakalıktan Bıktım, Yeter! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Bu Ülkedeki Yalakalıktan Bıktım, Yeter!

Yalnız olayı Terim'e indirgemeyelim sadece. Konunun içeriğinde daha genel bir şeyden bahsedilmiş.

Bu arada hakem berbattı. Bizim iyi olmamamız bunu değiştirmez. Zorla gol attırdı dahası var mı? Golü bildiğinin Erikson attı. Bir hakem ancak yan ağlardan giren topa gol verse bu kadar etki ederdi o gole. Uzatmaları, art niyeti vs. saymıyorum.

Ana konuya dönersek Arda, Burak, Çalhanoğlu, ve diğerlerini filan eleştirtmezler bu ülkede malesef düzen böyle. Terim'i zaten 15 yıldır kimse eleştiremiyor.

51. olurken ve 3 yerken kim vardı takımın başında. Bu altyapı sistemini son 20 seneni 16 sında bir fiil görev alıp kuramayan hoca kim?
Kim? Fatih Terim mi? Daha dün getirildi yahu bu işleri düzelt diye. Daha önce hiç bir futbol adamına gel yönet ülke futbolunu denilmedi. Bu bir ilktir.
İzlanda maçında daha henüz yeni gelmişti göreve adam yanlış hatırlamıyorsam. Türkiye mili takımı avcı ile resmen çökmüştü. Terimde geldi aldı millilerimizi ilk 20 ye soktu an itibariyle.
Bu arada hatasız veya dört dörtlük hoca olduğunu da asla savunmuyorum ama bu hiç bir hoca ya söylenemez . Başarılı oluyormu? Oluyor hemde rekabet ortamı full senin aleyhine iken oluyor

Eleştirilecek bir durum yok..

Ben bi ara Türkiye'yi izlerim diye heveslendim ama sahada tayyibistan vardı ve gayet kendine yakışan bir top oynadı..

Kim? Fatih Terim mi? Daha dün getirildi yahu bu işleri düzelt diye. Daha önce hiç bir futbol adamına gel yönet ülke futbolunu denilmedi. Bu bir ilktir.
İzlanda maçında daha henüz yeni gelmişti göreve adam yanlış hatırlamıyorsam. Türkiye mili takımı avcı ile resmen çökmüştü. Terimde geldi aldı millilerimizi ilk 20 ye soktu an itibariyle.
Bu arada hatasız veya dört dörtlük hoca olduğunu da asla savunmuyorum ama bu hiç bir hoca ya söylenemez . Başarılı oluyormu? Oluyor hemde rekabet ortamı full senin aleyhine iken oluyor
Terim 2014 DK elemelerinde gelmişti son 3 maç. Terim defalarca tek adam olarak getirildi hem Galatasaray hem de MT a.Ama her seferinde arkasında bahsettiğin yapıyı bırakamadan gitti hatta her ayrıldığında daha bir kötü yapı bıraktı.. Bu seferki aldığı parayı yumuşatmak için Türk Futbol Direktörlüğü gibi saçma bir ünvan verdiler o kadar. Geçmişte ne kadar güçlüyse şimdide o kadar güçlü.

Terim 2014 DK elemelerinde gelmişti son 3 maç. Terim defalarca tek adam olarak getirildi hem Galatasaray hem de MT a.Ama her seferinde arkasında bahsettiğin yapıyı bırakamadan gitti hatta her ayrıldığında daha bir kötü yapı bıraktı.. Bu seferki aldığı parayı yumuşatmak için Türk Futbol Direktörlüğü gibi saçma bir ünvan verdiler o kadar. Geçmişte ne kadar güçlüyse şimdide o kadar güçlü.
Milli takımda geldiği daha önceki görevlerde asla bukadar güç yokdu yönetimsel anlamında.

Florya ya gelince hep sözde destek olundu ama icraat a gelince para yok denildi alt yapı için. Alt yapıyı düzenlemek bedava olmuyor. Barcelona takımı yılda 15 milyon euro ödüyor ve üstelik adamların alt yapısı oturmuş.
Senin transfer bütçen yokdur okadar belki kulüp olarak. Sonra ya hoca düzenleyecek yok bir şey bırakmadı arkasında. Kolay zanediyor millet bu işleri herhalde veya dünyadan bir haberdar.

Milli takımda geldiği daha önceki görevlerde asla bukadar güç yokdu yönetimsel anlamında.

Florya ya gelince hep sözde destek olundu ama icraat a gelince para yok denildi alt yapı için. Alt yapıyı düzenlemek bedava olmuyor. Barcelona takımı yılda 15 milyon euro ödüyor ve üstelik adamların alt yapısı oturmuş.
Senin transfer bütçen yokdur okadar belki kulüp olarak. Sonra ya hoca düzenleyecek yok bir şey bırakmadı arkasında. Kolay zanediyor millet bu işleri herhalde veya dünyadan bir haberdar.
Sadece son geldiğinde Yiğite verdiğimiz paraya altyapı baştan kurulur. Bırakalım bütçe yalanını.Ama sen Vedatları Müfitleri altyapıya koyarsan kurulmaz.

Son düzenleme:
Sadece son geldiğinde Yiğite verdiğimiz paraya altyapı baştan kurulur. Bırakalım bütçe yalanını.
Transfer hatası yapmayan bir tane hoca söyleye bilirmisin bana?
Başka gezegenden de olabilir örneğin bulursan.

Transfer başka alt yapı bam başka bütçe ayrımı. Yönetim tamam sonra uzun vaadede bakarız diyor bu tür konulara sonra ha bide ben hala ederim diyor hocam sen a takım ile ilgilen diyerek örnek Almanyalara gezmelere gidiyor. Ha bide çek gstv kamerası ile millet görsün...
He he yav:) ne oldu Almanya turları watenscheid olayları? Yöneticilerin rezalet boş ver hocayı modayı arkadaş.

Transfer hatası yapmayan bir tane hoca söyleye bilirmisin bana?
Başka gezegenden de olabilir örneğin bulursan.

Transfer başka alt yapı bam başka bütçe ayrımı. Yönetim tamam sonra uzun vaadede bakarız diyor bu tür konulara sonra ha bide ben hala ederim diyor hocam sen a takım ile ilgilen diyerek örnek Almanyalara gezmelere gidiyor. Ha bide çek gstv kamerası ile millet görsün...
He he yav:) ne oldu Almanya turları watenscheid olayları? Yöneticilerin rezalet boş ver hocayı modayı arkadaş.
Sercan,Dany falan hatadır kabulumdur olmamıştır. Ama Yiğite transfer hatası denmez. Alt yapıya harcanabilecekken çöpe atılan para denir.
Yöneticiler için rezalet tabiri hafif kalır o konuda hem fikiriz. Ama Terim de bu konularda suçsuzdur ne yapsın o demeyedir benim tepkim.

Sercan,Dany falan hatadır kabulumdur olmamıştır. Ama Yiğite transfer hatası denmez. Alt yapıya harcanabilecekken çöpe atılan para denir.
Yöneticiler için rezalet tabiri hafif kalır o konuda hem fikiriz. Ama Terim de bu konularda suçsuzdur ne yapsın o demeyedir benim tepkim.
Yiğit genç gelişimi açık oyuncu zanetti diye biliriz ki Manisa fena değildi yaşına göre. Fiyasko çıktı tabiki bunu tartışacak durumunda değiliz. Okadar para verilmez ama yabancı sınırı olan bir ortamda veriliyordu işte maalesef.
Nasıl potuklara topuzlara ve saire çok daha yüksek ücretler verildiyse.

Global piyasası ile ölçülür ise 200 bin eurodan fazla etmez türk futbolcuların 100de99i.

Bu ülkenin görmemiş zenginliğini milletin gözüne sokan futbolcusunu da, cumhurbaşkanını da, başbakanını da, teknik direktörünü de, basınını da, taraftarını da, insanını da sevmiyorum. Modric gol atınca ciddi sevindim. Abi tiksiniyorum hepsinden. Adama silah çekiliyor Türkiye'nin tartışmasız en iyi stoperi adam yine inat yüzünden kadroya alınmıyor. Selçuk gibilerin yeri hep garanti. Milli gururumuz dediğiniz adam gezi parkı yıl dönümünde polislerle fotoğraf çektirip İnstagram'a atıyor bilerek falan. Zaten herif futbolu unutmuş topla giderken bişey yapmasan bile kendi kendine düşecek zaten. Leverkusen'in 10 numarası var elimizde adamlar kaç senedir CL çeyrek finaline falan çıkıyor adam hala birileri oynasın diye kanatta oynuyor. Tamam Oğuzhan formda da Hakan varsa o mevki Hakan'ındır bu kadar net. Torpil ülkenin her yerine işlemiş. 1 gram üzülmedim. Tekbir falan çekselerdi bi de tam olurdu maç sırasında tekbir çekmek ne boka yarıyorsa ben de anlamıyorum.

Özellikle satılık basının 7/24 yalakalık yapmasından ve milli takıma eleştiri yapmamasından sıkıldım, sanki milli takımı eleştirmek vatan hainliği

Ulan Fatih en cok kazanan 3. teknik adam Euro 2016'daki
Türk milli takımı topcuları prim pazarlığı yapan insanlar

İngilizler kötü oynayınca ingiliz medyası HAYVANLAR diye başlık atıyor

Türk milli takımı kötü oynayınca İNANIYORUZ DAHA BİTMEDİ diye başlık atıyor yalak medya

Ne bitmedi lan adamların topları direkten dönmese azıcıkta bitirici olsalar 7-8 tane gol yemiştik 1-0 a bakıp aldanmayın maçı izleyenler bilir minimum 5lik maçtı

Realde oynayan Hırvat 10 numara Modric top oynuyor Barçanın müzmin yedeği Türkiyenin 10 numarası arda kağnı gibi bekliyor

Medya hala yalakalık peşinde, Fatihin aldığı parayı eleştirecek, şu rezil oyunu eleştirecek delikanlı yok mu ulan, yalaka herifler
Ok.

Özellikle satılık basının 7/24 yalakalık yapmasından ve milli takıma eleştiri yapmamasından sıkıldım, sanki milli takımı eleştirmek vatan hainliği

Ulan Fatih en cok kazanan 3. teknik adam Euro 2016'daki
Türk milli takımı topcuları prim pazarlığı yapan insanlar

İngilizler kötü oynayınca ingiliz medyası HAYVANLAR diye başlık atıyor

Türk milli takımı kötü oynayınca İNANIYORUZ DAHA BİTMEDİ diye başlık atıyor yalak medya

Ne bitmedi lan adamların topları direkten dönmese azıcıkta bitirici olsalar 7-8 tane gol yemiştik 1-0 a bakıp aldanmayın maçı izleyenler bilir minimum 5lik maçtı

Realde oynayan Hırvat 10 numara Modric top oynuyor Barçanın müzmin yedeği Türkiyenin 10 numarası arda kağnı gibi bekliyor

Medya hala yalakalık peşinde, Fatihin aldığı parayı eleştirecek, şu rezil oyunu eleştirecek delikanlı yok mu ulan, yalaka herifler

dediklerinde çok haklısın. katılıyorum.

alakası olmayan birşey soracağım. Tugay Sera hesabı da mı sana ait?
İsim soyisimler aynı harf ile başlıyor ve benzerler: Targutay-Tugay
Avatarlar her ikisi de çizgi karakter vs.
Tesadüf de olabilir bilmiyorum. dikkatimi çekti
İyi forumlar

Bu ülkenin milli takımı hiçbir zaman kupalarda iddialı bir Alman milli takımı gibi olmadı. Beklenti oysa ve aşağısına tahammül edilemiyorsa Türkiye'yi bırakıp bu takımları tutmanız tavsiye edilir. Çünkü bu beğenmediğiniz tarz dönemler Türkiye'nin en iyi dönemleri, ve Türkiye en iyi dönemlerini Terim ve Terim'in eğittiği takımı dünya kupasına götüren Şenol Güneş'le elde etti. Onun dışında Türkiye normalde bu turnuvalarda bırak başarılı olmayı katılamayı bile beceremeyen bir takım. Hiddink'le bile olmadı.

Aynı şekilde bu takımı şişire şişire Real Madrid yapan medya da aslında hayal tüccarlığıyla kimseye faydası olmadığını anlamalı; hem milli takım hem kulüp takımları açısından daha bir Portekiz değiliz, ama Brezilya'ymışız gibi pazarlanıyoruz.

Bu ülkede kimsenin ayakları yere basmıyor, ya anormal beklentiler, ya da bu beklentiler gerçekleşmeyince anormal tepkiler.

Bu ülkenin takımlarından birşey olacaksa devamlılık olmalı, genç oyuncuların üstüne sert eleştiriyle gidilmemeli, özgüvenlerinin içine sıçılmamalı. O yüzden de ayaklar yere basmalı, bizim aslında 60 yıllık futbol tarihinde turnuvalara 3-4 kere gidebilmiş bir ülke olduğumuz hatırlanmalı ve her gelişim pozitif görülüp daha fazlası teşvik edilmeli.

Bu Emre Mor'un da Türkiye'ye transfer olmamasının neden hayırlı olduğu böyle günlerde ortaya çıkıyor. Bu çocuk Türkiye virüsünün kendisine bulaşmaması için tatilini bile Türkiye'de geçirmemeli. Bu çocuk ayağına top geldiği an Türk futbolculardan farkını hemen belli ediyor, müthiş bir özgüven var, o yüzden Türk futbolcularda fazla olmayan müthiş bir dribling ve yaratıcılık yeteneği var, Türkiye'de birkaç maç oynasa özgüvenine tecavüz ederler bu çocuğun, o driblingleri yapmaya da cesaret edemez. Dortmund'da bunu çok güzel yontacaklar, en güzel yere gitti.

Ha, bi de "ingilizler takımlarına 'hayvanlar' dedi".. Biz İngilizler değiliz, bizim imkan ve ihtiyaçlarımız farklı. İngilizler'in her yaptığı da doğru değil. Doğru olsa her turnuvada kupa alır veya final oynarlardı.

Her konuda ingiliz hayranı olup her yaptıklarını örnek almaya çalışacağımıza başka daha doğru ve bizim gerçeklerimize ihtiyaçlarımıza daha karşılık olabilecek Almanya, Portekiz, İspanya gibi örnekler de var. Pozitif, yapıcı şeyleri örnek alıp negatif şeyleri almamak daha doğru bence.

Üst Alt