Burak Elmas: "En uygun kişinin Domenec Torrent olduğuna karar verdim" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Burak Elmas: "En uygun kişinin Domenec Torrent olduğuna karar verdim"

1641914190585.png

Galatasaray Başkanı Burak Elmas 18.00’da basın toplantısı düzenledi...

Burak Elmas: "Ahmet Çalık'ı kaybetmenin üzüntüsünü yaşadık bugün. Kendisine Allah'tan rahmet yakınlarına da sabır diliyorum. Konyaspor camiasına da baş sağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun."

Burak Elmas: "Bugün bu basın toplantısını yapma sebebim son günlerde malumunuzca ortaya çıkan haberlerin çoğunlukla doğruyu yansıtmaması."

Burak Elmas: "Galatasaray başkanlık sistemidir. Konuşulur, tartışılır, son kararı başkan verir. Başkanlığa aday olurken çok zor kararlar vermem gerektiğini biliyordum. Galatasaray'a zarar verilmesini asla kabullenmem. Bunu yapan herkes kendini sorgulasın ve çeki düzen versin."

Burak Elmas: "Hocamız görevdeyken yerine bir hoca ile görüşmedik. Ama Galatasaray başkanının futbol paydaşlarıyla ilişkisinin olması ve sürekli iletişimde olup görüşmesi son derece normaldir."

Burak Elmas: "Domenec Torrent'in gelişi sorunuzda yönelttiğiniz gibi hiç de olaylı olmadı. Fatih hoca, ilk önce çok sevdiğim biri ve divan kurulu üyemiz, teknik direktörümüz. Yollarımızı ayırmamız da Galatasaray'a yakışır bir şekilde oldu."

Burak Elmas: "Ben Galatasaray Başkanıyım ve önceliğim Galatasaray'ın menfaatlerini düşünmek ve korumaktır. Bir hoca görevde iken de başka bir hoca ile görüşebiliriz, bu normaldir. Fikir alışverişinde bulunabiliriz."

Burak Elmas: "Kararlarımın bedelini ödemeye her zaman hazırım ama Galatasaray başkanlık makamına hakaret edilmesine, kulübe zarar verilmesine asla izin vermem. Herkes kendine çekidüzen versin."

Burak Elmas: "Ben her şeyden sorumluyum. Ben Galatasaray başkanıyım. Tüm sorumluluk bana aittir. Her iyi şeyde de kötü şeyde de bana aittir. Aldığım kararların sonuçlarını hep beraber göreceğiz. Ben anlık karar almıyorum. Galatasaray'ın geleceği için en uygun kararı alıyorum."

Burak Elmas: "Çok önemli bir kurum yönetiyoruz. Arkadaşlarımla benim omuzlarımda çok büyük yükler var. Burada sevgimize göre kararlar alamayız."

Burak Elmas: "Galatasaray için doğru bildiğim kararları bazen üzülerek de olsa içim acıyarak da olsa almak zorundayım."

Burak Elmas: "Fatih Terim'i seçim vaadi olarak konumlamak saygısızlık olur. Tercihim Fatih hoca oldu ama benim seçimdeki vaadim Galatasaray için yapmak istediğim projelerdi ve bunun için çabalıyoruz. Saha sonuçlarını kimse garanti edemez."

Burak Elmas: "Tazminat konusunda hocamızın talebi olmadı. Kontrat ölçüsünde gerekeni yapacağımızı söyledim ama hocamız, asla böyle bir talebi olmayacağını söyledi."

Burak Elmas: "Yola çıkarken boş mukaveleye imza atmıştık."

Burak Elmas: "Sevgili hocamızla yaptığım görüşmeyi ekip arkadaşlarım dahil, kimseye anlatmadım. Hem hocamıza duyduğum saygıdan hem de geçmişte bu tür ayrılıkların Galatasaray'a bazen yakışmaması sebebiyle bunu böyle yaptım. Birçok haber gerçeği yansıtmıyor."

Burak Elmas: "Birlikte olmayı bildiğiniz kadar Galatasaray'da ayrılmayı da doğru yapmanız lazım."

Burak Elmas: "Bu projeler için yola çıkarken en büyük riski, başkan olarak ben aldım. Bu risk hala devam ediyor fakat bu riskin, zor kararlar gerektirdiği ortada. Bugün bir ayrılık oldu, sebebinin hiçbir önemi yok."

Burak Elmas: "Fatih hoca, bizim stratejilerimizi ilk divan kurulunda eleştirebilir veya yorumlayabilir. Fatih hocanın, Galatasaray içindeki konumu devam ediyor. Bunu da böyle değerlendirmenizi rica ediyorum."

Burak Elmas: "Birlikte çok şey başaracağız söyleminin altını doldurayım. Yola çıkarken kolay bir yol tercih etmedik. Galatasaray'ın yanlış alışkanlıklarla geldiği bu zor dönemden çıkması için gerekli önlemleri alacağımızı söyledik."

Burak Elmas: "Birlikte çok şey başaracağımıza hala inanıyoruz. Tüm cesaretimizi göstereceğiz. Birliktelikler olduğu kadar ayrılıklar da normal. Biz hedeften vazgeçmeyeceğiz. Her hareketimizde Galatasaray'daki ayrışmaya katkıda bulunmamaya çalışıyoruz."

Burak Elmas: "Sosyal medyada cep telefonumu yayınlamışlar. Sabahtan beri mesajlar, telefonlar geliyor. Bu, Galatasaray başkanlık makamına hakarettir."

Burak Elmas: "Biz bir ekibiz ve ekip olarak tüm kararları birlikte alıyoruz. Ekip arkadaşlarımın kasıtlı olarak hedef tahtasına koyulmasını asla kabul etmeyeceğimi söyleyeyim."

- "5 gün önce tweet attınız, ‘Fatih Hocamızla projemizi sürdüreceğiz’ dediniz, bu 5 günde ne değişti?"

Burak Elmas: "Futbolda 5 günde her şey değişebilir."

Burak Elmas: "Fatih Terim, Galatasaray'ın bir efsanesidir. Tarihimizin en büyük başarılarına imza atmış bir kişidir. Bunu sevgime bir tarafa koyarak söylüyorum."

Burak Elmas: "Ona veda edildiğini düşünmüyorum. Hoca da ne arzu ederse her zaman yaparız. Bunu basit bir teknik direktörlüğü olarak görmek, çok yanlış olur."

Burak Elmas: "Fatih Hoca ile konuşmaya devam edeceğim. Bunu da konuştuk, fikirlerinden faydalanacağımı söyledim."

Burak Elmas: "Galatasaray'da uzun vadeli kurumsal bir futbol ortamı için birçok arkadaşım bana yardımcı oluyor. Futbol, buranın en kritik branşı. Geniş yönetim kurulunu, herkesten yararlanmak için kurduk. Herkesin farklı özellikleri var."

Burak Elmas: "Uzun vadede bu görevi yapacak kişilerle görüştüm. Tüm görüşmelerin sonunda en uygun kişinin Domenec Torrent olduğuna karar verdim."

Burak Elmas: "Mevcut ekibe katkı verecek bir antrenörün, ileride Fatih hocamızın görevini üstlenecek biri olması konusunda Fatih hoca ile hemfikirdik."

Burak Elmas: "Torrent ile yardımcılık için görüştük ama gelişmeler sonrasında teknik direktör olması yönünde karar verdik"

Burak Elmas: "Domenec Torrent'in Galatasaray için hayırlı olmasını diliyorum."

Burak Elmas: "Domenec Torrent için bir Türk yardımcı antrenör düşünüyoruz. Görüştüğümüz isimler var. Anlaşma olunca açıklarız."

"Yardımcılık için görüştüğünüz ismi, 1 numaraya getirmek tezatlık oluşturmuyor mu?"

Burak Elmas: "Hayır, bu kararı aldığıma göre neden oluştursun?"

Burak Elmas: "Fatih hocamız doğru söylemiş. Işıtan Gün'ün yaptığı görüşmeyle ilgili bir bilgisi yok ama ben böyle bir ismin bana geldiğini söyledim"

- "Fatih hoca, yardımcı hoca mevzusunu basın mensuplarından duyuyor. Bu süreci doğru yürüttüğünüzü düşünüyor musunuz?"

Burak Elmas: "Yansıdığı için iyi olmadı. Keşke ben daha önce söyleseydim."

Burak Elmas: "Fatih Hocamızın ekibinden isimler kendileri istifalarını sundu. Florya'daki ekiplerle birebir görüşeceğiz. Son kararları kamuoyu ile paylaşacağız."

Burak Elmas: "Buraya Galatasaray üyelerinin tercihiyle geldik. Tüzüğümüz bellidir. Endişe duymadan, ekibimizle beraber bildiğimiz yoldan dönmeden, bazen çok zor kararlar alarak yolumuza devam edeceğiz."

Burak Elmas: "Fatih hoca ile kararı karşılıklı verdik ama Galatasaray adına iradeyi ben koydum."

Burak Elmas: "Fatih Terim, Florya'da olmayabilir ama hala Galatasaray'da. Divan kurulunda yan yana oturabiliriz."

Burak Elmas: "Galatasaray'ın bankalarla yapılan yeniden yapılandırma anlaşmasından dolayı önemli bir mali yükümlülüğü var. Galatasaray'a yeni bir transfer getirip, makyaj yapmak adına mali tabloları bozacak hamleleri yapmayacağız."

Burak Elmas: "Oyuncularımızla ilgili Galatasaray'ın menfaatlerine olan ciddi bir teklif yok şu an. Transfer de yeni başladı gerçi. Birkaç kiralama teklifi var."

Burak Elmas: "Ben de bir taraftarım. Taraftarlarımızın son süreçte yaşadıklarını da anlıyorum. Sahadaki sonuçlara verilen tepkileri de anlıyor ve saygı duyuyorum. Sonuçlardan biz de memnun değiliz."

Burak Elmas: "Taraftarımız bizi takdir etmiyor olabilir ama üslup önemli. Galatasaray, diğer kulüplere benzemez. Eleştirinin de takdirin de bir üslubu vardır."

Burak Elmas: "Galatasaray resmi hesabından paylaşılan ayrılık mesajını gördüm. Yanlış anlaşılmalar olabilir ama metin, pozitif bir teşekkür mesajıdır. Son derece iyi niyetli bir mesajdır. Yanlış bir algı görmedim."

Burak Elmas: "Herhangi bir seçim kararı almayı düşünmüyorum"

Burak Elmas: "Geçmiş seçimden çıkan bazı adayların, tekrar seçime hazırlandığını biliyoruz ama burada Galatasaray esastır. Güvenoyu gerektirecek bir durum yok."

Burak Elmas: "Kulübümüz içinde dışarıya bilgi taşıyan çok fazla kişi var. Çok fazla bilgi akışı var. Hatta o kadar fazla ki nasıl oluyor diye düşünüyorum. Önlem almaya çalışıyoruz."

Burak Elmas: "Türk yardımcı düşünüyoruz. Görüştüğümüz isimler var, anlaşınca bunları açıklayacağız."

Burak Elmas: "Son iç saha maçında ciddi bir taraftar desteği vardı. Bu kadar puan farkı varken bu kadar taraftarın gelip Galatasaray'ı desteklemesi çok önemliydi. Çok güzel bir resimdi. Takımlarının arkasında durdular, onlara da teşekkür ediyorum."

Burak Elmas: "Avrupa kupalarına katılma şansımızı zorlayacağız. Seneye hedefimiz şampiyonluk. Umarım bu seneyi en iyi yerde bitirip gelecek sezon için de şampiyonluk hazırlıklarını yaparız."

Burak Elmas: "Domenec Torrent 6 aylık kısa bir çözüm değil. Hiçbir iyi teknik adam da bunu kabul etmez."

hazırlanıyor

popcorn-munchies.gif

Bir şey alacak olursun sana o kadar överek anlatırlar ki tamam ikna oldum der alır gidersin kullanmaya başlarsın bir süre sonra bakarsın ki anlatılanla alakası yok ... İşte Burak Elmas bizim için tam da bu şekildesin ...

Geçen çıkacağını açıkladığı basın toplantısına temaslı olduğu için çıkamayan Işıtan bey de olur umarım bu toplantıda

Üst Alt