Burak Elmas: "Fatih Terim benim ibrasızlığım için çok çalıştı" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Burak Elmas: "Fatih Terim benim ibrasızlığım için çok çalıştı"

- Fatih hocanın yerine Torrent’i getirmek hata mıydı?

Burak Elmas:

“Doğru kararı doğru zamanda verdim. Florya ve Galatasaray 2 ayrı kulüptü. Bunu birleştirmek için Fatih Terim ile yolları ayırma kararı aldım."

"Fatih Terim daha sonra benim ibrasızlığım için çok çalışmış, teyit ettirdim. Her ne kadar ben onu sevdiğimi ve bu kararı alırken zorlandığımı söylesem de…”

"Torrent ilk günden ithamlarla karşılaştı. Takımın baskı altında oynadığı, güvenini kaybettiği bir dönemdi. Lig ve kupa bitmişti. Ben onun futbol bilgisine, kültürüne hala inanıyorum. Tazminat olayı çok çirkinleştirildi. Kimseyle 5 ay kontrat yapamazsınız. Torrent iyi hoca ve iyi bir insan."

“Torrent’ten zaten bir mucize beklemiyorduk. Zaten takımın bir hedefi yoktu. Biz bu 6 ayı geçiş dönemi olarak gördük."

"Luis Campos, Galatasaray'dan herhangi bir ücret almadı. Bugüne kadar kulübü ve takımı anlasın, yeni sezonda çalışırız diye karar almıştık ama seçim gündemi olunca imza atmadık... Torrent ve Pasquale ile konuştuk, sezon sonunda durumlarına bakılır..."

Soru - Torrent'in tazminatında indirime gitme durumu var mı?

🗣️ Burak Elmas: "Tazminat olayı çirkinleştirildi. 4-5 aylık kontrat yapacak değildik. Daha önce alınan ve tazminatla gönderilen oyuncuların tazminatlarını bizim yönetimimiz ödedi. Önceki yönetimlerden istemedik. Torrent konusunu da yeni yönetim çözecektir."

Soru - İbrasızlık durumu kalkarsa yeniden aday olur musunuz?

🗣️ Burak Elmas: "Başkan adayı olup olmayacağıma zaman, tarih ve üyelerimizin o dönemdeki görüşleri belli edecek..."

Soru - Herhangi bir oyuncuyla ilgili gelen teklif var mı?

🗣️ Burak Elmas: "Elimize ulaşan resmi teklif yok... Bazı oyuncularımızla ilgilenildiğini duyduğumuz kulüpler var ama yönetim kurulu olarak seçime kadar oyuncu alışı ve satışı yapmama kararı aldık..."

Soru - En büyük hayal kırıklığınız neydi?

🗣️ Burak Elmas: "Bütün çabama ve irademe rağmen Galatasaray'ı birleştirmeyi başaramamış olmam"

Soru - Torrent'in tazminatında indirime gitme durumu var mı?

🗣Burak Elmas: "Tazminat olayı çirkinleştirildi. 4-5 aylık kontrat yapacak değildik. Daha önce alınan ve tazminatla gönderilen oyuncuların tazminatlarını bizim yönetimimiz ödedi. Önceki yönetimlerden istemedik..."

Soru - Herhangi bir oyuncuyla ilgili gelen teklif var mı?

🗣️ Burak Elmas: "Elimize ulaşan resmi teklif yok... Bazı oyuncularımızla ilgilenildiğini duyduğumuz kulüpler var ama yönetim kurulu olarak seçime kadar oyuncu alışı ve satışı yapmama kararı aldık..."

Burak Elmas: Fatih Terim ile yolların ayrılması Galatasaray Spor Kulübü’nün merkezi ve Florya’nın iki ayrı kulüp olmuş olması ve bunu birleştirme zarureti sebebiyle aldığımız bir karardı.
Terimspor vardı diyor net bir şekilde.

Üst Alt