Burak Elmas, Mustafa Cengiz’i Neden İbra Etmediğini Açıkladı - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Burak Elmas, Mustafa Cengiz’i Neden İbra Etmediğini Açıkladı

Bu tip adamların davranışlarını anlamak için bakılması gereken yer Özhan Canaydın dönemi.

Özhan Canaydın dönemi Galatasaray'ın yükselişinin kesildiği, dibe vurduğu, ekonomik olarak ağır maliyetlerin başladığı bir dönemdir.

Şampiyon ve Avrupa'da başarılı takımın hocasını kovarak başlayan süreç zar zor kazanılan 6 senede tek şampiyonluk ile bitmiştir.

Yaşan Ribery rezaleti, komisyonlar vesaire de ayrıca malum.

Bu insanlar o dönem ibra lehinde oy verip bugün vermedilerse işte o zaman oturup düşünmek lazım.

Çünkü Canaydın bu kulüp lisenindir zihniyetinin en büyük temsilcilerinden ve Süren sonrası liseli olmayanların başına balyozla vurmak için seçilmiş biriydi.

Burak elmas gibi adamların Fatih terim gibi insanları sevme ihtimali yoktur. 1 tane gs lisesi mezunu bile sevmiyordur hocayı. buna adım kadar eminim.

Dursun Özbek dönemini mali yönden ibra etmiş yani bu dangalak he sadece idari yönden ibra etmemiş.Hıyara bak utanır insan şunu söylemeye.Dursun hırsızını mali yönden ibra edeni üyelikten atmak lazım bırak idari yönden ibra etmeyi.Adama bütün mal varlığı satsın diye yetki verdiniz sıçtı batırdı gitti bide gelmiş konuşuyo idari yönden ibra etmedim diye.Bu ve bunun kayın pederi Faruk Süren yıllardır hiç bi şekilde bi oluşumu desteklememiş ve herkesin arkasından iş çevirmişlerdir.Burak Elmas şuanki yönetimin listesinde yönetime girip neden çıktığını diğer seçimde neden başka yönetim listesinde yer aldığını açıklasın.

Galatasaray'ın misyonuyla örtüşen hedefleriyle paralel gerekçeler sunmuş. Sahi, niye geçmiş dönem başkanları ile şu anki başkanı karşılaştırıp değerlendirme ortamı oluşturulur ki? Şampiyonlar Ligi'ne giden takımı forvetsiz bırakmak; Sinan ve Muğdat ile yarım sezon oynatmak büyük rezillik bence. Epey epey büyük rezillik. Karşılaştırmamızı daha büyük hedefler ölçütünde yaparsak Mustafa Cengiz sınıfta kalır. Aylarca Uefa'dan ceza almadık söylemini büyüttü durdu garip bir şekilde. Daha büyük vizyonu, planı ağzına alamadı mesela. Yakın geçmişle kıyaslamayıp bu ölçütlerle bakarsak Mustafa Cengiz yönetimi idari açıdan sınıfta kalmıştır.

Galatasaray'ın misyonuyla örtüşen hedefleriyle paralel gerekçeler sunmuş. Sahi, niye geçmiş dönem başkanları ile şu anki başkanı karşılaştırıp değerlendirme ortamı oluşturulur ki? Şampiyonlar Ligi'ne giden takımı forvetsiz bırakmak; Sinan ve Muğdat ile yarım sezon oynatmak büyük rezillik bence. Epey epey büyük rezillik. Karşılaştırmamızı daha büyük hedefler ölçütünde yaparsak Mustafa Cengiz sınıfta kalır. Aylarca Uefa'dan ceza almadık söylemini büyüttü durdu garip bir şekilde. Daha büyük vizyonu, planı ağzına alamadı mesela. Yakın geçmişle kıyaslamayıp bu ölçütlerle bakarsak Mustafa Cengiz yönetimi idari açıdan sınıfta kalmıştır.

Mevzu sınıfta kalması değil ki.

Ayrımcılık olması.

Aynı hatanın benzerini ve hatta çok daha fazlasını yapan ‘liseli’ bazı yönetimler asla bu sona muhattap olmadı.

Olsaydı

Ne DURSUN (idari ve mali)
Ne AYSAL (mali)
Ne CANAYDIN (idari)

İbra edilebilirdi.

Biat kültürü ile diğer camialar gibi yarı sahiplik şeklinde yıllarca vasat yönetilelim demiyoruz. Ama sadece BİAT HİÇ BİR FORMDA olmasın istiyoruz. Liseli kliklere de, paralı ama futboldan bir haber iş adamlarına da yetki peşkeş çekilmesin. Ehil kimse o gelsin. Kötü ise gitsin.

Mevzu sınıfta kalması değil ki.

Ayrımcılık olması.

Aynı hatanın benzerini ve hatta çok daha fazlasını yapan ‘liseli’ bazı yönetimler asla bu sona muhattap olmadı.

Olsaydı

Ne DURSUN (idari ve mali)
Ne AYSAL (mali)
Ne CANAYDIN (idari)

İbra edilebilirdi.

Biat kültürü ile diğer camialar gibi yarı sahiplik şeklinde yıllarca vasat yönetilelim demiyoruz. Ama sadece BİAT HİÇ BİR FORMDA olmasın istiyoruz. Liseli kliklere de, paralı ama futboldan bir haber iş adamlarına da yetki peşkeş çekilmesin. Ehil kimse o gelsin. Kötü ise gitsin.

Evet bu konuda katılıyorum sana. Örneğin Dursun Özbek otomativ ve turizm sektöründe okumuş ötelleri olan bir isim. Abdürrahim Albayrak'ın ne alakası var futbol ile? Daha çok para konuşuyor bu sektörde. Param var gücüm var Galatasarat'a yatırımlar yaparım bu yüzden başkanlığa adayım mantığı geçerli. Daha çok farklı alanlarda eğitim almış, kendini farklı alanlarda geliştirmiş kişiler yönetimde oluyor bu şekilde. Ben sahibim, söz sahibi benim bu yüzden benim dediğim olur odaklı kendini tatmin eden yaşam algısı işliyor böylece. İsim yapmalar, tanınmak istemeler, ilgi görmek istemeler gibi alt seviye istekleri gideriyorlar böylece. Çok aptalca istekler. Bu isteklerin doyurulmak istenmesi sebebiyle büyük teorilerle temellenmiş vaatler ortaya koyulamıyor.

Daha kötüleriyle korkutulup olanla yetinmek istemiyorum ben. Şampiyonlar Ligi'nde denk takımlarla oynadığın gruptan 1 galibiyet almak ne demek yahu? Her takımın 4'er, 5'er golcüsü varken sen sonradan oyuna Muğdat Çelik'i oynattın utanmadan. Çin'e gidip transfer yapamayıp herkese kendini güldürdün. Mucizevi şekilde şampiyonluklar güderek taraftara gaz verip duruyorsun. Bunlar hoşuma gitmiyor.

Aylarca Uefa'dan ceza almadık söylemini büyüttü durdu garip bir şekilde.

Allah Allah... Ben (sahit oldugum kdonemde) daha buyuk bir idari basari hatirlamiyorum. Yirttigi kurallar TFF kurallari degil, pazarlik ettigi kurum da TFF degil. UEFA'yi TFF'yi baz alarak degerlendirme yanlisina dusmeyiniz.

Barcelona, Chelsea kacamiyor o kurallardan.

Evet bu konuda katılıyorum sana. Örneğin Dursun Özbek otomativ ve turizm sektöründe okumuş ötelleri olan bir isim. Abdürrahim Albayrak'ın ne alakası var futbol ile? Daha çok para konuşuyor bu sektörde. Param var gücüm var Galatasarat'a yatırımlar yaparım bu yüzden başkanlığa adayım mantığı geçerli. Daha çok farklı alanlarda eğitim almış, kendini farklı alanlarda geliştirmiş kişiler yönetimde oluyor bu şekilde. Ben sahibim, söz sahibi benim bu yüzden benim dediğim olur odaklı kendini tatmin eden yaşam algısı işliyor böylece. İsim yapmalar, tanınmak istemeler, ilgi görmek istemeler gibi alt seviye istekleri gideriyorlar böylece. Çok aptalca istekler. Bu isteklerin doyurulmak istenmesi sebebiyle büyük teorilerle temellenmiş vaatler ortaya koyulamıyor.

Daha kötüleriyle korkutulup olanla yetinmek istemiyorum ben. Şampiyonlar Ligi'nde denk takımlarla oynadığın gruptan 1 galibiyet almak ne demek yahu? Her takımın 4'er, 5'er golcüsü varken sen sonradan oyuna Muğdat Çelik'i oynattın utanmadan. Çin'e gidip transfer yapamayıp herkese kendini güldürdün. Mucizevi şekilde şampiyonluklar güderek taraftara gaz verip duruyorsun. Bunlar hoşuma gitmiyor.

Albayrak 30 yıldır futbolun içinde. Görev tanımını kendi işinde ki gibi insan ilişkileri ile sınırlı tuttuğunda verimli idi. Adama 2. Adam olup git transferi de hallet, oyuncular ile köprü de ol dersen normal saçmalaması.

Dursun Aysal Cengiz gibi 70 yaşında futbola girmedi bu adam o yüzden örnek vermen doğru değil tam.

Başkan olacak vizyonu da olacak hem de futbolda emek de verecek ki başarılı olunsun. Eskiden buna yakın bir gelenek vardı. Yönetim içinden çıkardı başkanlar.

Allah Allah... Ben (sahit oldugum kdonemde) daha buyuk bir idari basari hatirlamiyorum. Yirttigi kurallar TFF kurallari degil, pazarlik ettigi kurum da TFF degil. UEFA'yi TFF'yi baz alarak degerlendirme yanlisina dusmeyiniz.

Barcelona, Chelsea kacamiyor o kurallardan.

Ceza almamak olağan durumda olan başarısızlıktır demiyorum. Bunun sürekli övülerek söylenmesi ve Galatasaray'ın misyonuyla paralel gidilmemesinin başarısızlık olduğunu söylüyorum. ''Ceza almamak'' neden övülecek bir durum olsun ki? Aylarca nerdeyse her konuşmasında bundan bahsetti. :LOL:

''Ceza almamak'' neden övülecek bir durum olsun ki

Nasil olmasin ben de bunu anlamakta zorluk cekiyorum. Ceza almak icin gereken herseyi yapmissiniz, verdiginiz neredeyse hicbir sozu tutmamissiniz ve emsaliniz herkes ceza almis. Ve siz ceza almamayi basarabiliyorsunuz. Ustelik "icimizdeki Irlandalilara" ragmen. Gayet buyuk basari.

Vizyon konusunda da gercekligi gorup durust olmayi becerebilmeliyiz. Ne galatasarayin ne de baska bir Turk takiminin gercekci hedefi Sampiyonlar Ligini kazanmak falan degil su anda.

Adam Bencede Hakli mustfa cengizin ikinci donemi resmen fiyaskodur bende uye olsam ibra etmezdim bir kere adamin hitabi itici ve sert inan edin inan edin 2 ay once adami yerin dibine sokanlar bugun arkasinda duruyor

Mesele mustafa cengiz degil liseci tayfanin karsisina sokaktan birini koy onuda desteklerim mustafa cengizide istemiyorum lisecileride daha akli basinda vizyoner dedigini yapan baskan isrtiyorum sirf lisecilere kafa tutucam diye cengizi savunacak degilim senelerce gk daki uyeler herkesi ibra ediyor diyen bizler bugun ibra neden edilmedi diyoruz sampiyonluk sansiymis bu futbolla oyle bir sans imkansiz bu takim sampiyon olursa mucizedir simdi baskanin bahaneside oldu oh ne ala cengiz gitsin adam gibi genc vizyoner biri gelsin tuzugude degistirsin kurtulalim

Üst Alt