Bursa Büyükşehir Belediye Stadyumu | 43.361 - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Bursa Büyükşehir Belediye Stadyumu | 43.361

Cevap: Bursa - Timsah Arena Projesi (45,000)

Yeni bir merkez yaratılıyor.

Kaldı ki merkeze çok da uzak değil.

biliyorum Cenk Bursa'da 15 - 16 yıl yaşadım ben de ama Bursaspor taraftarı yeni stada alışabilcek mi merak ediyorum. Bilirsin Bursa stadının yarısı maça yürüyerek gelirdi Çekirge'den, Çarşamba'dan, Altıparmak'dan falan. Şimdi herkes toplu taşımaya mecbur kalacak. Bursa Atatürk stadının yeri bence İnönü stadından sonra en güzel yerdi.

Trabzon, Eskişehir ve Bursa başarılı olduklarında 40.000 kişiyi görür, normalde de 25-30 arasına oynarlar.

Galatasaray ve Fenerbahçe de normalde 30-35.000, başarıyla doğru orantılı olarak stadlarını rahat doldurabilirler.

O kadar da büyük statlar yapılmıyor yani.. Normaldir.

TT Arena'nın koltuklarının artırılabileceğini duymuştum mesela Arena en fazla kaç olabilir bilen biri var mı?

biz once bi 10-15 yil boyunca 50.000 kisiye ortalama oynayalim sonra bakariz buyutmeye gerek var mi.. (once bi Dortmund gibi olmak sart)

Bursa maçlarına bilet kuyruğu yüzünden gitmiyorum,,

Şu anki stadı yetersiz,30 bin ortalama ile oynar Bursa

Bursaspor'un hem şike karşısındaki duruşu hem de büyük maçlarda uçuk bilet fiyatları koymaması çok güzel.

Bu stad Bursaspor'a seviye atlattıracaktır.

yav büyütelim demiyorum, sadece Arena ne kadar kapasite olabilir en fazla diyorum. bildiğim kadarıyla koltukların ve merdivenlerin arası çok büyükmüş. 10 bin daha sığdırılamaz mı ki

CL finali istiyormuşuz. TT Arena'nın 60 bine kadar gideri var bence baya büyük stadımız. Zaten CL finali istiyorsak en az 60 bin şart şimdiki haline en fazla UEFA finali verilir.

onu birisi aydınlatmıştı. kapasite 52 bin bile olsa elit kısımda olduğu için CL finali veriliyomuş sanırım. ama 65'e çıkabiliritesi varsa sevinecem

eğer sıkıştırma yaparsan 2000 civarında bir koltuk kazanabilirsin. değil 10000, 5000 lik bir arttırıma bile gitmen imkansız.

stadyumun ilerleyen yıllarda kapasite arttırımına gitmesi ise projeye göre imkansız. =)

yani bugün neyse 25 yıl sonrada aynı olacaktır.

eğer sıkıştırma yaparsan 2000 civarında bir koltuk kazanabilirsin. değil 10000, 5000 lik bir arttırıma bile gitmen imkansız.

stadyumun ilerleyen yıllarda kapasite arttırımına gitmesi ise projeye göre imkansız. =)

yani bugün neyse 25 yıl sonrada aynı olacaktır.

ne biliyim öyle demişlerdi geçen forumda gördüm

Son Durum (Video):

SPOR GENEL MÜDÜRÜ’NDEN STADYUMA ÖVGÜ - Bursa Büyükşehir Belediyesi Haberleri

Resim:

4jjqt.png

Batur_video2.jpg

Batur_video5.jpg

Üst Alt