Bursaspor: "Süper Lig’de takım sayısı 22 değil, 24 olsun" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Bursaspor: "Süper Lig’de takım sayısı 22 değil, 24 olsun"

Bursaspor Kulübü Başkanı Mesut Mestan, “Süper Lig’in 22 takıma çıkarılması konusundaki söylemler bizleri rahatsız etmektedir. Süper Lig’de bu çerçevede yeni bir düzenleme yapılacaksa takım sayısı 22 değil Bursaspor ve Akhisar Belediyespor’un da alınmasıyla 24 olmalıdır” dedi.

“TAKIM SAYISININ 22’YE ÇIKARILMASI SÖYLEMLERİ BİZİ RAHATSIZ EDİYOR”

Bursaspor Kulübü Başkanı Mesut Mestan Süper Lig’deki takım sayısının 22’ye çıkartılacağı yönünde çıkan iddialar üzerine, yeşil-beyazlı kulübün internet sitesinden açıklamalarda bulundu.

Süper Lig’deki takım sayısı konusunda yeni bir düzenleme yapılacaksa sayının 22 değil, 24 olması gerektiğini belirten başkan Mestan, “Pandemi nedeniyle küme düşmenin kaldırılması konusunda Bursaspor Kulübü olarak gerekli desteği verdiğimizin tüm spor kamuoyu tarafından bilinmesini isteriz. Ancak özellikle Süper Lig’in 22 takıma çıkarılması konusundaki söylemler bizleri rahatsız etmektedir. Süper Lig’de bu çerçevede yeni bir düzenleme yapılacaksa takım sayısı 22 değil Bursaspor ve Akhisar Belediyespor’un da alınmasıyla 24 olmalıdır. Bursaspor Kulübü olarak bu konunun takipçisi olacağımızın da bilinmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

ADANA DEMİRSPOR İÇİN KAMPANYA

Birçok farklı kesimden Adana Demirspor’un Süper lige çıkması için talepte bulunuldu.

20 takımlı 1 lig olmasını isterdim ben eskiden. ama böyle oldu bittiye getirerek, ani bir kararla 22 takıma çıkarılması bu tür istekleri de beraberinde getiriyor doğal olarak.

iş bilmez insanlarla bu kdr oluyor işte. ülkenin her alanında her kurumunda bu kötü yönetim mevcut maalesef.

Böyle bir iş bilmezliğe rağmen sponsor bulunup ligi 1 şekilde pazarlamış olmakta mucize

buldum bir tane yöntem, 24 takımlı olup 12-12 şeklinde 2 gruba bölünsün iki liginde ilk 4 ü bir üst lige çıksın orada da 16 maç olsun buranın ilk 4'ü 1-4 2-3 şeklinde 7 maçlık seri ile eşleşsin

Ligi 24 takıma çıkarırlarsa seçim yakındır muhtemelen. Genel seçimler gelirken illeri küstürmek istemiyorlardır.

Bence 1.2.3.4.ligler toptan kaldırılıp hepsi süper lige gelsin daha kolay olur.Keltoş gördünmü yaptığın haltı.Bütün herşeyi saçma sapan kararlarınla batırdın.Birazcık onurun varsa istifa edersin.Ülke futbolunun içne sıctın.Gerizekalı tüpçü ile gelmiş geçmiş en kötü yöneticisin rezil adamın tekisin.

Üst Alt