Camiadan Duyumlar - Sayfa 24 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Camiadan Duyumlar

Galatasaray Basketbol Altyapısı olarak 30 senedir bir top sektirici çıkarama ama çözümü yabancıları kovmada bul. Bu art niyetten başka bir şey değil ki altyapıdan çıkanların diğer branşlarda nasıl ahlaksızlaştığını başta arda turan örneğinden olmak üzere biliyoruz.

Bütçelere gelirsek bende 2015 bütçesi var orada kadın ve erkek basketbol takımlarının altyapı gider kalemler toplamı 430 milyardır. Basit bir (tefe+üfe)/2 lik bir aritmetik ortalama alıp bunu 2018'e güncellesek zaten sadece enflasyon etkisiyle 570 milyar yapar.

Buraya dikkat altyapı giderlerinde bu takımlarda çalışan idari ve teknik mavi-beyaz yakalı personelin ücret gideleri yok. Bunlar kümütalif olarak personel giderleri kaleminde işleniyor.

Bugün itibariyle kadın altyapı takımımız olan gelişim basket'te 1 idareci-2 antrenör-1 istatistikçi-1 fizyoterapist-1 masör olmak üzere toplam 6 personel;

Erkek altyapı takımımız olan u-18'de de 1 idareci-3 antrenör-1 istatistikçi-1 fizyoterapist-1 masör olmak üzere toplam 7 personel;

Basketbol okullarımız olan GS Basketbol Akademisindeyse 10 idari personel bulunmaktadır...

Böylece 2017-2018 senesini baz alırsak bunların mavi yakalıları agi hariç brüt (işsizlik-prim-stopaj-maaş) olarak 4.200 tl maaş almaktadırlar...

Orta segment beyaz yakalı personel ise brüt olarak kelle başı 7.000 tlye mal olmaktadırlar...

Üst segment idareciler ise brüt kelle başı 10.500 tlye masraf çıkarmaktadırlar...

Üst segmentin yıllık maliyeti 0.5 trilyon; orta segmentin ki 1.1 trilyon; mavi yakalıların ki ise 0.3 trilyondur.

Diğer altyapı masraflarını da toplayınca yıllık 2.5 trilyonluk bir maliyet çıkmaktadır!!! Heyhat 1 adet irem naz topuz üretsin diye yıllık 2.5 trilyon verip irem naz topuz denen kişinin maaşını ödeyememek ne demektir Hırsız Var!!! Hem de 20 senedir var...

Arkadaşlar basketbolda küçülmeye tabii ki hayır ama daha önce yazdığım gibi kadın takımına bu sene 31 marttaki mali kongrede double bütçe yapacaklar biliyorsun ki ikrar edildi bu zaten. Yani önümüzdeki sene geçmiş borçları temizlemek için bütçemizden 1 milyon dolar kesilecek. Özetöe davalar, vekalet ücretleri, komisyon ücretleri, en yüksek kanuni faizler, ipcler, işveren sigorta primleri, stopajlar, ödenmeyen eski maaşlara gidecek olan para bu.

İçinde bulunduğumuz sezonun bütçesi can topsakalın dediği gibi 1.5 milyon dolar değildi o sadece maaş bütçesiydi. Zira mart 2017'de yaptığımız bütçe tl olarak 8.5 trilyondu. O günkü kur ise 3.6 tl civarındadır yani 2.360.000 dolar civarında bir kadın basketbol bütçesi oluşturmuştuk. Bunun 1.5 milyon doları net maaş bütçesi olduğuna göre 3 trilyona 2017-2018 sezonunun mavi ve beyaz yakalı maaşları, iaşeler, federasyon payları, katılım ve lisans ücretleri, sarf ve fatura harcamaları, altyapı takımları, basketbol okul masrafları, teknik ekip maaşları, hepsinin menajer komisyonları, salon kiraları, hukuki takip masrafları, stopaj, basketbolcu sgk işveren ve işsizlik ödemelerine ayrıldı.

Maalesef hayatında bütçe görmemiş arkadaşlar var ben merak ettim bu forumda ve diğer bırakın galatasaray tüm spor platformlarında mevcut bütçemizin revizesi ile ilgili en ufak bir kayıt bulamadım. Ancak biliyoruz ki revize ettik zaten bütçe yapılırken 1.2 trilyon zarar öngörmüştük gelirler sadece 7.3 trilyon olarak listelendi. Şimdi elimizde double bütçe olacağı gerçeği var dolayısıyla bütçelerde sporcu net maaşları ve bonservis harcamaları ortalama olarak 2/3 rasyosuyla gerçekleşir. Temel Bütçe Kalemleri bir kadın basket takımı için şunlardan ibarettir;

PERSONEL ÜCRETLERİ
SPORCU ÜCRETLERİ
TEKNİK KADRO GİDERLERİ
SSK İŞVEREN PAYI
GIDA GİDERLERİ
SAĞLIK GİDERLERİ
İŞSİZLİK SİGORTASI İŞVEREN PAYI
SPORCULAR APT. KİRA VE YÖN. GİDERİ
SPOR ALANLARI KİRA GİDERLERİ
REKLAM YERLERİ KİRA GİDERLERİ
SİGORTA GİDERLERİ
ULAŞIM GİDERLERİ
SEYAHAT GİDERLERİ
HABERLEŞME GİDERLERİ
BÜRO GİDERLERİ
BAKIM ONARIM GİDERLERİ
İŞLETME GİDERLERİ
TEMİZLİK GİDERLERİ
GÜVENLİK GİDERLERİ
TEMSİL VE AĞIRLAMA GİDERLERİ
VERGİ RESİM VE HARÇ GİDERLERİ
NOTER GİDERİ
MAHKEME HARÇ GİDERLERİ
TRANSFER BEDELİ
FEDERASYON İŞLEM PAYI
YABANCI SPORCU OTURMA İZİNLERİ
İLAVE TRANSFER HAKEDİŞLERİ
BONSERVİS GİDERLERİ
TRANSFER KOMİSYONLARI
KAMP GİDERLERİ
ANTRENMAN GİDERLERİ
SPOR MALZEMESİ GİDERLERİ
DEPLASMAN GİDERLERİ
FEDERASYON AİDAT CEZA VE PAYLARI
ULUSLAR ARASI FEDERASYON AİDATLARI
YARIŞMA GİDERLERİ
TÜRKİYE LİGİ MAÇLARI GİDERLERİ
DİĞER YARIŞMA GİDERLERİ
ALT YAPI GİDERLERİ

maliyeti kısmak adına daha önce paylaşmıştım detaylı olarak sizlerle gerekirse bu başlığa da tekrar yazayım;

çalışan sayısına gelecek olursak bence genel basketbol şube menajeri makam olarak kalkmalı yani her takımın bir idari menajeri olsa yeterli. bu sayede ömer yalçınkaya'ya verilen yıllık giydirilmiş masraftan kurtuluruz.

aynı şekilde daha sporcuların ev aidatını ödeyemedikten ve kontenjan kontrolü yapıp transfer gerçekleştirmeyi beceremedikten sonra ne diye ayrıca genel takım menajerliği olsun ki? böylece bu makam da lağvedilerek müge erdem'den kurtulmuş oluruz.

takım menajerliği ve idari menajerlik birleştirilmeli eğer özge alev beğenilmiyorsa, yetersiz görülüyorsa bir başkası istihdam edilmeli.

basketbol medya sorumlusuna ihtiyacımız yok ergen gibi (ki mete budak zaten ergen) twit atmak için havaalanında sporcu karşılamak için kümülatif olarak 8 milyara yakın aylık kaynak ayırmak ne demek?

aynı şekilde hocaya üç yardımcı vermemize gerek yok 2 yardımcı antrenörle devam edilmeli. böylece haybeye oturan nevriye yılmaz'dan ve ortak olduğu menajerlik şirketinden de kurtuluruz.

bu beyaz yakalıların dışında kadın takımımızdaki mavi yakalıların da sayısı 4'ü geçmemeli.

gelelim sporculara, 2019-2020 sezonuna kadar kapalı sözleşmesi olan sporcumuz kalmaz sanmıyorum zira önümüzdeki geçiş senesinde kimse 1 yıldan fazla sözleşme yapmaz.

mevcut takımdan seneye olmayacak isimler maddi gücümüz olsa da küskünlüklerinden ötürü allie quigley, kaelia davis, gintare petronyte, jelena dubljevic olmayacaklardır. kobryn, kavurmacığolu, merve uygül ve gizem başaran ise gönderilecektir.

takımda ışıl alben-ayşegül günay-tuğba taşçı (son ikisi de altyapılı) kalacak gibi gözüküyorlar. altyapı çıkışlı gençlerden inci güçlü-meltem yıldızhan-irem naz topuz ve 1 abdli uzun olacak gibi bir diğer yabancı da epoupa kalabilir. kalan oyuncular da anladığım gelişimden tamamlanacak.

2019-2020 sezonuna aslantepe kapalı spor salonu yetişeceğinden salon kirası da verilmeyecek ve kombinelerde futbol maç fikstürüne göre belirlenecek olan maçlarda hasılat geliri ve maç günü merchandising gelirleri kiosk ve aslantepe gs store binası sayesinde artacaktır.

ayrıca yabancı oyunculara barınma yardımı sadece taçspor'da ikamet edeceklerse söleşmelerine eklenmeli bunun dışında bir imkan sağlanmamalı isteyen kendi parasıyla dışarıda kalabilir.

Tüm bunlar ışığında yaklaşık olarak 670.000 dolarlık net maaş bütçesi ve bu yukarıdaki tasarruflar yapılırsa da 330.000 dolarlık kalan tüm bütçe kalemleri yekünü tutar. Zaten double bütçe olacağından geçmiş dönem davalık, vadesi geçmiş borçlar hepsi temizlenmiş olacak.

Bu bütçe ile bile başa oynayabiliriz nasıl mı? 16 kişi yerine 10 kişilik dar bir rotasyon kadrosuyla sezona başlamak; altyapıdan çıkarabildiğimiz maksimum sayıyı çıkarmak işe yarayanlardan ve gelişim ile spor okulları dahil ne varsa kapatmak; yabancı kontenjanını sonuna kadar kullanmak altyapı dışı türk oyuncuları düşük profilli seçmek ve yüksek maaşlı mevcut sporcularımızı sepetlemek.

Dolayısıyla mevcut yerlilerden sadece ayşegül günay kalmalı. altyapıdan da meltem yıldızhan, inci güçlü (matah olduğundan değil) geri kalan herkes ışıl alben ise gelecekte idareci vasıflarını üstleneceğine dair bir ahitname ile indirime zorlanmalı zira indirime gitmeyen şutuda iyi olmayan Işıl bu kadar kısıtlı bir bütçenin kara deliği olur zaten kimse de onu almaz.

Mevcut yabancılardansa sadece yaş-çeviklik-şut kriterleri göz önüne alınırsa epoupa kalmalı....Böylece geriye kalan 2'si Türk 3'ü yabancı basketçi için yaklaşık 430.000 dolarlık gayet yeterli bir bütçe kalır.

Yabancı tercihimiz 1 Pivot-1 Uzun Forvet ve 1 Şutör guarddan oluşmalı. Geri kalan 2 türk ise kısa ve uzun forvet olmalı.

Öncelikle yabancılar bulunmalı sonrasında türklerle tamamlanmalı;

1) epoupa-ışıl
2) yabancı şutör (kıta dışı)-ayşegül günay
3) meltem yıldızhan (kısa olarak denenmeli uzun boyu ile fark yaratır zira uzun forvette hala çelimsiz sakatlığın da etkisiyle)-türk kısa forvet
4) avrupalı pivot ta oynayabilen uzun forvet-türk uzun forvet
5) kıta dışı pivot-inci güçlü

kadro planlaması bu şekilde ve elde geriye 430.000 dolar kalırsa alternatiflerini başka girilerle de tabii ki sizin katkılarınızla yazarız.

4 numaralı avrupalı ise kesinlikle artemis spanou olmalı (hatta takımın en pahallısı bile olabilir sözleşme clauseu ile kapalı da tutulabilir artan maaş şartıyla zira tam modern pivot çok çevik şutör hırslı takım oyuncusu).

kıtadışı pivota da cayla george muazzam olurdu...böylelikle kalan2 oyuncuya 70-80'er bin abd doları kalıyor ki hiç fena değil...

Renktaşlar edindiğim duyuma göre Can Topsakal ile Dursun Özbek kuruldan beraber çıkmışlar ve eşlerle beraber özbeklerin evinde buluşulmuş. Can Topsakal'ı listesine almayı düşünüyormuş. Tepkilere göre basketbol şubesini alırım demiş. Oha diyorum başka da bir şey demiyorum bu can topsakal'ın elinde nasıl bir koz var ki Dursun Özbek'i hipnotize etmiş.

Gün içinde de mesaj atmıştım gelen cevaplarda kongre salonunda can topsakalın eşiyle dursun özbekin eşi 10 saat boyunca sohbet etmişler önlü arkalı :) Ulan Dursun Başkan olmayan başkanlık şansını da hala can topsakal ile düşüp kalkarak yok ediyorsun...Sana seçimi kaybettiren bu fenerlide ne buluyorsun yahu...

Can Topsakal'ın daha önce dediğim gibi Galatasaray Üyeliğiden istifa ettirilmesi lazım...Seninle olan mücadelemiz yeni başlıyor şarap ağası!!!

Dün iki tane bakaya geldi kaydını falan yaptım.

İyi forumlar ...

SM-G900FQ cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

:) Kolay gelsin...İlla sır mı olması lazım duyman için o da olumlu...selamlar...

Dünki kongre için birşeyler karalayacakmısın?!
Sabırsızlıkla bekliyorum. Mesela hırsızlık yapıldığı ortadayken niye kollandı dursun? Tehdit şantaj teorilerin ne ?

Gscimbom Mobile

Sabırsızlıkla bekliyorum. Mesela hırsızlık yapıldığı ortadayken niye kollandı dursun? Tehdit şantaj teorilerin ne ?

Gscimbom Mobile
Hırsızlık yapmadı adam renktaş zaten ondan ötürü ezici çoğunlukla ibra edildi. Fatura da fatura diye tutturanlar hiç hayatlarında sponsor olmamışlardır. Sponsor niye olunur? Devlete vergi vermemek için renktaş...Devlet önce kanun çıkarır yahut khk ardından da ilgili devlet kurumuna tebliğ çıkarır o devlet kurumu merkez idaresi de dairelerine yönerge gönderir. Sponsorluk tebliği gereği fatura kesmen lazım yoksa neyi ibraz edeceksin ki devlete;

http://www.gib.gov.tr/fileadmin/user_upload/Tebligler/5520/10.html

Yapılması gereken gündem etmeden Dursun Özbek'i de havaya sokmadan ibra edip geçmekti...Yine de sıkıntı yok Mustafa Cengiz bundan sonra hata yapmazsa yine başkan seçilir zaten...

Gscimbom Mobile
Hırsızlık yapmadı adam renktaş zaten ondan ötürü ezici çoğunlukla ibra edildi. Fatura da fatura diye tutturanlar hiç hayatlarında sponsor olmamışlardır. Sponsor niye olunur? Devlete vergi vermemek için renktaş...Devlet önce kanun çıkarır yahut khk ardından da ilgili devlet kurumuna tebliğ çıkarır o devlet kurumu merkez idaresi de dairelerine yönerge gönderir. Sponsorluk tebliği gereği fatura kesmen lazım yoksa neyi ibraz edeceksin ki devlete;

http://www.gib.gov.tr/fileadmin/user_upload/Tebligler/5520/10.html

Yapılması gereken gündem etmeden Dursun Özbek'i de havaya sokmadan ibra edip geçmekti...Yine de sıkıntı yok Mustafa Cengiz bundan sonra hata yapmazsa yine başkan seçilir zaten...

Arkadaş kendi yeğeni ve 4 arkadaşı için kesilen 193000 tl hırsızlık değil mi? Serbest kalma bedeli x olan kişiye x den fazla ödemek hırsızlık değil mi?
Ben bu şeref yoksunu adamın transferlerde en az %50 götürdüğüne inanıyorum. Gözümle görmedim müslüman olarak diyemem diyorsun ya ben diyorum. Bu adam bildiğin hırsız... gözümle görmem gerekmez her icraatı ortada.
Kendi kardeşi kendi yeğeni ile neler çevirdiği ortada adam o gazla çıkıp göreceksiniz diyor. Bu klübü batağa sokanlara hala eyvallah diyorlar sende bize burada hikaye anlatıyorsun yok demokratik Yok saygılı Yok şu yok bu arkadaş bu genel kurul ve üyelerin büyük kısmı bitmiştir. Birinin telkini ile oy veren karaktersiz doludur. O nedenle bana çıkıp hikaye okuma yada romantizm kasma burada 3 ay önce nasıl ders verildiyse bugünde rezil edildi kongre çünkü bana dokunma sana dokunmayayım diyorlar. Ve UEFA önümüze sadece 900 m zarar veren adamı onayladınız o nedenle size ceza veriyorum dese verilecek cevabımız varmı? Hırsızın hiç mi suçu yok?

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Arkadaş kendi yeğeni ve 4 arkadaşı için kesilen 193000 tl hırsızlık değil mi? Serbest kalma bedeli x olan kişiye x den fazla ödemek hırsızlık değil mi?
Ben bu şeref yoksunu adamın transferlerde en az %50 götürdüğüne inanıyorum. Gözümle görmedim müslüman olarak diyemem diyorsun ya ben diyorum. Bu adam bildiğin hırsız... gözümle görmem gerekmez her icraatı ortada.
Kendi kardeşi kendi yeğeni ile neler çevirdiği ortada adam o gazla çıkıp göreceksiniz diyor. Bu klübü batağa sokanlara hala eyvallah diyorlar sende bize burada hikaye anlatıyorsun yok demokratik Yok saygılı Yok şu yok bu arkadaş bu genel kurul ve üyelerin büyük kısmı bitmiştir. Birinin telkini ile oy veren karaktersiz doludur. O nedenle bana çıkıp hikaye okuma yada romantizm kasma burada 3 ay önce nasıl ders verildiyse bugünde rezil edildi kongre çünkü bana dokunma sana dokunmayayım diyorlar. Ve UEFA önümüze sadece 900 m zarar veren adamı onayladınız o nedenle size ceza veriyorum dese verilecek cevabımız varmı? Hırsızın hiç mi suçu yok?

Kendin diyorsun renktaş 3 ay önce dursun özbeke ders verildi diye e o zaman niye saygı duymuyorsun? Niye hemen mayısta dursun özbek seçilecekmiş gibi tahmin yürütüyorsun? Bence dursun özbek s e ç i l m e y e c e k sen de intizar edeceğini imkanların dahilinde seçilmemesi için çabala galatasaraydan umudunu keseceğine, selamlar...

Kendin diyorsun renktaş 3 ay önce dursun özbeke ders verildi diye e o zaman niye saygı duymuyorsun? Niye hemen mayısta dursun özbek seçilecekmiş gibi tahmin yürütüyorsun? Bence dursun özbek s e ç i l m e y e c e k sen de intizar edeceğini imkanların dahilinde seçilmemesi için çabala galatasaraydan umudunu keseceğine, selamlar...

Ben seçimden bahsetmiyorum. Seçilecek diye birşey demedim. Aleni bir hırsız bu kongrede aklanıyor dedim. Gelene çalma diyemezsin parayı dilediğin gibi harca borçlan hatta içinden çıkılmaz hale getir. Nasılsa hiç bir yaptırım Yok. Oh ne ala kongre klübün anasını belle sonra çık görüşeceğiz diye bağır

Ben seçimden bahsetmiyorum. Seçilecek diye birşey demedim. Aleni bir hırsız bu kongrede aklanıyor dedim. Gelene çalma diyemezsin parayı dilediğin gibi harca borçlan hatta içinden çıkılmaz hale getir. Nasılsa hiç bir yaptırım Yok. Oh ne ala kongre klübün anasını belle sonra çık görüşeceğiz diye bağır

Ben de diyorum ki fatura kesti-tefecilik yaptı söylemleri ttk ve vuka göre uygundur zaten böyle söylenildiğinden adam kendini mağdur yaptı ibra ettirdi. Adamı haklı olduğu yerden vurursan sonucuna katlanırsın, halbuki afaki konuşulacağına adamı gündem etmeseydi kamuoyu adamı havaya sokmamış olurlardı mustafa başkan burada hata yaptı sahneyi dursun özbeke bıraktı ama yine de başka hata yapmazsan rahat yeniden başkan seçileceğine inanıyorum ve destekliyorum zira gördüğüm kadarıyla sedef hacısalihoğlunu taltif etmek dışında pek bir idari hata yapmadı ve açıklanan bütçe oldukça konservatif, düşük profilli...Personel çıkarımına belki seçim var diye gitmiyor diye umut ediyorum yoksa galatasaraydan nemalanan birsürü bordrolu çalışan var kovalım gitsin hepsini renktaş galatasaray için zira dışarıda iş bulamayan tipler bunlar hürmetler...

Yeğeninin ve yanındaki misafirlerinin otel masraflarının klübe kesilmesinin iyi niyetle açıklanabilecek hiçbir yanı yok arkadaş.Kimse Dursun'u savunmaya kalkmasın.1 lira çalanın da 1 milyon çalanın da sıfatı aynıdır.Böylelerine hırsız denir.Dün hırsız aklandı,bir de üstüne o yamuk ağzını yaya yaya kürsüde şov yaptırıldı bu adama.Bütün pozitif enerjiyi alıp götürdü bu adamın ibrası.Şimdiden alt oyma faaliyetlerine başlamıştır bu arkadan ittirmeyle

Sizlere şaşıracağınız bir duyum veriyorum her ne kadar garip gelse de sizlere (bana çok makul geldi evveliyatı bildiğimden) divan başkanlığı seçimi için dursun özbek, eşref hamamcıoğlu'nu destekleme kararı almış. Bu yeni bir bilgi mali kongre sonrası tam olarak hangi gün görüşülmüş belli değil ama hem gs cemiyet hem de 1905 gsyiad öncülük ediyormuş bu girişime. Benim desteğim İrfan Ağabeye!!!

İrfan Aktar sizin için statükocu gözükse de herkese eşit mesafede duran bir galatasaraylıdır kişilerden çok makama saygı duyar ayrıca yıllarca birlikte çalıştığı eşref hamamcıoğlunun ihaneti de tipik liseli hareketi. Eşref Hamamcıoğlu meşhur Hamamcıoğlu Müesseselerinin sahiplerinden ve Galatasaray Lisesinin kendi jenerasyonundaki altın çocuğu aşağıya daha önce hakkında girdiğim entryi de bırakayım;

"meşhur hamamcioğlu müesseseleri'nin sahibi olan ailenin mensubudur. 1880'de türkiye'nin en eski makine şirketi olarak kurulmuştur dahası kurucusu o zaman için şaşırtıcı bir şekilde gayrimüslim değil ali hamamcıoğlu'dur.

ailenin daha sonraki kuşakları hep galatasaray'la içli dışlı olmuş özellikle ikinci kuşaktan nihat hamamcıoğlu ve üçüncü kuşaktan münir hamamcıoğlu çok önemli galatasaraylılardır. hele ki 3790 sicil numaralı münir bey galatasaray duayenidir.

7102 sicil numaralı eşref hamamcıoğlu ise halihazırda divan kurulu başkan yardımcımızdır."

Sizlere şaşıracağınız bir duyum veriyorum her ne kadar garip gelse de sizlere (bana çok makul geldi evveliyatı bildiğimden) divan başkanlığı seçimi için dursun özbek, eşref hamamcıoğlu'nu destekleme kararı almış. Bu yeni bir bilgi mali kongre sonrası tam olarak hangi gün görüşülmüş belli değil ama hem gs cemiyet hem de 1905 gsyiad öncülük ediyormuş bu girişime. Benim desteğim İrfan Ağabeye!!!

İrfan Aktar sizin için statükocu gözükse de herkese eşit mesafede duran bir galatasaraylıdır kişilerden çok makama saygı duyar ayrıca yıllarca birlikte çalıştığı eşref hamamcıoğlunun ihaneti de tipik liseli hareketi. Eşref Hamamcıoğlu meşhur Hamamcıoğlu Müesseselerinin sahiplerinden ve Galatasaray Lisesinin kendi jenerasyonundaki altın çocuğu aşağıya daha önce hakkında girdiğim entryi de bırakayım;

"meşhur hamamcioğlu müesseseleri'nin sahibi olan ailenin mensubudur. 1880'de türkiye'nin en eski makine şirketi olarak kurulmuştur dahası kurucusu o zaman için şaşırtıcı bir şekilde gayrimüslim değil ali hamamcıoğlu'dur.

ailenin daha sonraki kuşakları hep galatasaray'la içli dışlı olmuş özellikle ikinci kuşaktan nihat hamamcıoğlu ve üçüncü kuşaktan münir hamamcıoğlu çok önemli galatasaraylılardır. hele ki 3790 sicil numaralı münir bey galatasaray duayenidir.

7102 sicil numaralı eşref hamamcıoğlu ise halihazırda divan kurulu başkan yardımcımızdır."

Ne diyorsun ustad, Dursun bayagi hazirlikli ve kuvvetli geliyor gibi? Yeniden secilmesi konusundaki fikirlerin neler? Sence de bazilarimizin suphelendigi gibi arkasinda ciddi bir siyasi destek var mi?

Ne diyorsun ustad, Dursun bayagi hazirlikli ve kuvvetli geliyor gibi? Yeniden secilmesi konusundaki fikirlerin neler? Sence de bazilarimizin suphelendigi gibi arkasinda ciddi bir siyasi destek var mi?
Yok sanmıyorum en fazla öyle zannedilmenin işine geleceğini düşünüyordur da ben de anlamadım seçilme ihtimalin yok ki kalabalık bir hazirunda ne diye tekrar seçime girersin :) illa dünya tarihine geçecek ama maalesef bu can topsakal denen habis baş goygoycusu şu ara yine listesinde olacakmış inanılır gibi değil artık eylemlerimi sanal dünyadan gerçek dünyaya taşıyacağım!!!

Hocam cok soru soruyorum ama bu adami bu kadar sevmemenin bir sebebi var mi? Nedir vukuatlari?

1) Göktürk Ural Krizi
2) Lokman Hekim Skandalı
3) Fotoşop Rezilliği
4) Şampiyon oldukça bütçe düşürtmesi
5) Kadın Takımından Odeabankı Erkek Takımına Aldırtması
6) Ekrem memnun'u paramız yok deyip marina maljkovici 100.000 dolar aşağısına getirtmesi
7) Ömer Yalçınkaya-Müge Erdem ve daha alt kademedeki habislerle nepotist ve bigotist her tür işin içinde olması
8) Tuğba Taşçı Kontenjan Skandalı
9) Ergin Ataman'ın Bedava çalışma isteğini reddedip ssporta gevrek gevrek anlatması
10) Amatör şube bütçelerinin toplamını divanda gösterip titrek sesle işte ergin hoca bu demesi
11) Fenere karşı erkek takımın 6 kişiyle çıkması ve yine de kazanmamız üzerine arazi olması
12) Chatilla Skandalı
13) Sedat Hocayı Kermes Yapmaya İkna Etmesi Bütçe Vermek Yerine
14) Türk Telekom ile birleşmeyi yıllarca engellemesi
15) Yeni yapılacak olan salonu geciktirmek ve organizasyonlarla konser ve show gibi kaynak yaratır diye diye selim sefadayı listeden çıkartıp ekürüisi o da fenerli olan burçin aslanı yerine listeye son 15 dakikada ekletmesi
16) Fatih Terim gelirse kendimi yakarım deyip bunu medyaya eşref alaçayır dedi diye servis edip fatih hoca dursun özbekle statta basın toplantısı yaparken kendisini yukarıda odasında hüngür hüngür ağlaması
17) Romanyaya Lucescu'yu getireceğim deyip gidip sırf fatih terim gelmesin diye rezillik çıkarması bir taşla üç kuşumuzu öldürererek hem tudorun dikkatini dağıtması hem lucescuyu yerli de yerli feveranlarıyla tüpçünün emrine sokturması hem de fatih hocayı küstürmeye çalışması
18) Floryadaki kapalı antrenman salonunun duvarları açılınca sıva çektirmesi ve bakım yaptırdık diye açıklama yapması
19) Sırp taraftar ölünce ergin atamanı ortada bırakacak şekilde muğlak konuşması
20) Kulübe uğramadan tüm şubeyi şarapçı firmasının maili ve bebekteki yazıhanesinden idare etmesi
21) Nevriye-Marina ile birlikte gelen ve giden tüm kadın basketçilerin neredeyse aynı menajerlik şirketine ait olmasına karşı çıkmak bir yana taltif etmesi
22) Biraderi Levent topsakalında benzer işlerle iştigal etmesine göz yumması
23) Aşırı tepki gelince taraftarla alay edercesine geçici sürelerle 2.5 yıllık basketbol şube sorumluluğunda önce ural aküzüme sonra da burçin aslana şube sorumluluğunu bırakıp baskı geçince geri alması, yüzsüzlüğü
24) Ergin Hocayı kovduktan sonra sıra arkadaşı beliktaşlı erman kunteri getirmesi o olmadı deyip seçimden önce üç gün kala oktay mahmutiyi getirip olası ergin ataman hamlesinin önüne geçecek bir kindar olması (tüm bunlar da kendisi lisenin basketbol takımında oynamış ve kardeşi levent de profesyonel basketçiymiş ergin atamanın ise kariyeri yokmuş yeşilyurtta filan oynamış ayrıca kendileri gibi yakışıklı değilmiş ve fransızca yerine italyanca konuşuyormuş)
25) Kapalı spor salonunda konser yerine esport olmalı onun için de inşaatı 2 sene filan beklettirelim demesi
26) ve en önemlisi F E N E R L İ olması bunu herkes bilmesine rağmen ikrar edilmemesi...Fatih Altaylı dahil hepsi kendi döneminden olanlar bilir ama söylemez güya muhalifler nasıl bir şeyse bu ağabey-kardeşlik mason localarında bile böyle sadakat yok...

Bir çırpıda aklma gelenler böyle gözüm karardı tansiyonum çıktı atladıklarım olabilir ama kaçıyorum ben hürmetler...

1) Göktürk Ural Krizi
2) Lokman Hekim Skandalı
3) Fotoşop Rezilliği
4) Şampiyon oldukça bütçe düşürtmesi
5) Kadın Takımından Odeabankı Erkek Takımına Aldırtması
6) Ekrem memnun'u paramız yok deyip marina maljkovici 100.000 dolar aşağısına getirtmesi
7) Ömer Yalçınkaya-Müge Erdem ve daha alt kademedeki habislerle nepotist ve bigotist her tür işin içinde olması
8) Tuğba Taşçı Kontenjan Skandalı
9) Ergin Ataman'ın Bedava çalışma isteğini reddedip ssporta gevrek gevrek anlatması
10) Amatör şube bütçelerinin toplamını divanda gösterip titrek sesle işte ergin hoca bu demesi
11) Fenere karşı erkek takımın 6 kişiyle çıkması ve yine de kazanmamız üzerine arazi olması
12) Chatilla Skandalı
13) Sedat Hocayı Kermes Yapmaya İkna Etmesi Bütçe Vermek Yerine
14) Türk Telekom ile birleşmeyi yıllarca engellemesi
15) Yeni yapılacak olan salonu geciktirmek ve organizasyonlarla konser ve show gibi kaynak yaratır diye diye selim sefadayı listeden çıkartıp ekürüisi o da fenerli olan burçin aslanı yerine listeye son 15 dakikada ekletmesi
16) Fatih Terim gelirse kendimi yakarım deyip bunu medyaya eşref alaçayır dedi diye servis edip fatih hoca dursun özbekle statta basın toplantısı yaparken kendisini yukarıda odasında hüngür hüngür ağlaması
17) Romanyaya Lucescu'yu getireceğim deyip gidip sırf fatih terim gelmesin diye rezillik çıkarması bir taşla üç kuşumuzu öldürererek hem tudorun dikkatini dağıtması hem lucescuyu yerli de yerli feveranlarıyla tüpçünün emrine sokturması hem de fatih hocayı küstürmeye çalışması
18) Floryadaki kapalı antrenman salonunun duvarları açılınca sıva çektirmesi ve bakım yaptırdık diye açıklama yapması
19) Sırp taraftar ölünce ergin atamanı ortada bırakacak şekilde muğlak konuşması
20) Kulübe uğramadan tüm şubeyi şarapçı firmasının maili ve bebekteki yazıhanesinden idare etmesi
21) Nevriye-Marina ile birlikte gelen ve giden tüm kadın basketçilerin neredeyse aynı menajerlik şirketine ait olmasına karşı çıkmak bir yana taltif etmesi
22) Biraderi Levent topsakalında benzer işlerle iştigal etmesine göz yumması
23) Aşırı tepki gelince taraftarla alay edercesine geçici sürelerle 2.5 yıllık basketbol şube sorumluluğunda önce ural aküzüme sonra da burçin aslana şube sorumluluğunu bırakıp baskı geçince geri alması, yüzsüzlüğü
24) Ergin Hocayı kovduktan sonra sıra arkadaşı beliktaşlı erman kunteri getirmesi o olmadı deyip seçimden önce üç gün kala oktay mahmutiyi getirip olası ergin ataman hamlesinin önüne geçecek bir kindar olması (tüm bunlar da kendisi lisenin basketbol takımında oynamış ve kardeşi levent de profesyonel basketçiymiş ergin atamanın ise kariyeri yokmuş yeşilyurtta filan oynamış ayrıca kendileri gibi yakışıklı değilmiş ve fransızca yerine italyanca konuşuyormuş)
25) Kapalı spor salonunda konser yerine esport olmalı onun için de inşaatı 2 sene filan beklettirelim demesi
26) ve en önemlisi F E N E R L İ olması bunu herkes bilmesine rağmen ikrar edilmemesi...Fatih Altaylı dahil hepsi kendi döneminden olanlar bilir ama söylemez güya muhalifler nasıl bir şeyse bu ağabey-kardeşlik mason localarında bile böyle sadakat yok...

Bir çırpıda aklma gelenler böyle gözüm karardı tansiyonum çıktı atladıklarım olabilir ama kaçıyorum ben hürmetler...

En Babalarından birini çarpıntım çıkınca unutmuşum;

Her final yahut seri öncesi seneye bütçemiz yarı yarıya düşecek diye istisnasız açıklama yapması...

Üst Alt