Canlı Hayvan İhracatı Sıfırlandı: İthalatta %4581'lik Artış - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
A (108-7) bütün tavuk evde kendim parçalarım.
= 2 but+2 göğüs+ kanatlar ve kemikler 2 por.(Çorbalık ve Pilavlık)--> toplam 6 porsiyon

Bu haberde o habere benziyo.. Yatırım faaliyetlerinin kıymetini bilmek gerek.. Kaz gelecek yere tavuk esirgememek demek olabilir bu hayvan ithalatı işi..

Yalniz artik ozellikle de supermarketlerdeki tavuklarin hepsi antibiyotik ve zalim yontemlerle sisirilen hayvanlar

Ciftlikten nasil bulabilirim diyeceksin sen de haklisin artik kimseye guvenecek bir ortam kalmadi

Organik/ciftlik/gezen diye satanlarin cogu yalan soyleyip fiyati direkt 2-3 katina cikariyordur eminim

Normal şartlarda tavuk zaten bu kadar çabuk pişmez ve bu kadar yavan olmaz...
Gezinerek beslenen tavuk 6-8 aydan evvel kesim boyutuna gelmez, ve yaşına göre en az 2-3 saatte pişer kokusuda öbür mahalleye kadar rahat gider.

İşiniz mi yok arkadaş, delimisiniz nesiniz ete değil ustalık payına %80-100 fazla ödüyosunuz.
Bütün tavuk alın 1 gün evvelden bıçağın ucuyla keömiklerini ayırıp çorbaya ayırın yada haşlama suyuna pilav yapsın anneniz.
Etlerii de bi kappta biraz salça ve baharatla 1 gün doapta uyutun. Yarı maliyetli mangalın tadını çıkarın.
Piizinize faydası da olur aradaki farkın...

Normal şartlarda tavuk zaten bu kadar çabuk pişmez ve bu kadar yavan olmaz...
Gezinerek beslenen tavuk 6-8 aydan evvel kesim boyutuna gelmez, ve yaşına göre en az 2-3 saatte pişer kokusuda öbür mahalleye kadar rahat gider.

Hocam size muhalif olmak gibi bi hedefim yok 2 gün önce kanadın fiyatını 25 görünce şok oldum tüm tavuğaa 12.5 lira olmuş. Hocam gereksiz şeyleri savunmanızın bi alemide yok bence hepimiz bu ülkede yaşıyoruz bişeylere ses çıkarın savunmayınki kazanan sizde olursunuz.

Tamer bey uzaya yapılacak olan duble yol için tavuk üretimi fabrikalarını teknokent'e çevirdikleri için tavuk üretimi biraz yavaşlamış olabilirmi?

Aynen. Sektörde sıkıntı yok hep murhanın abartması, keskinoğlu da keyfinden konkordato ilan etmiştir. Hayvan yemi ithal etmek de baya başarılı bir hamle.
İcatlar ihtiyaçlarda kaynaklanırmış derler.
Tavuk üreticileri bir araya gelip yem üretim tesisi kursunlar. Ortaklar ithalatın %50 altında ucuz yem sahibi olsunlar..

NEDEN YAPMIYOLAR,, YASAKLAYAN MI VAR:.......

Yav yeter be kardeşim, hadi diğer beyin gerektiren bilim işlerini anladık da bari hükümetçe hayvan beslemeyi becerin yav.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Dünyanın hiçbir normal beslemesi sisteminde 3 ayda tavuk kesim boyutuna gelmez. Abd, eu, çin, mars uranüs hatta kripton bile;D farketmez Hepsinde var antibiyotikle büyütme faaliyeti.
Hepsinde var o yuzden kucuk uretici desteklenmeli ama memlekette tam tersi yapiliyor uluslarasi firmalar tesvik ustune tesvik alirken küçük uretici bitti. Kucukler de para kazanmak icin simdi ilac basiyorlar bunu da bilmeyen yok.
Sadece et icin degil butun gida sektorunde boyle artik. Seker fabrikaisni sattiklari icin abdli cargillin urettigi nbşli sekeri yiyecegiz. ferrero ulkedeki findigin tamamini aliyor mesela ama rizedeki uretici agliyor. Ferreronun Nutella skandali da malum serbest piyasa herifler turkler guzel seyler yesin mi diyecek?? Tekeller piyasaya gittikce daha cok hakim oluyor onlarla kapisman zor ama en azindan bu kadar tesvik edip yol acmamak gerekir. cargill demek abd demek sonucta ona yol actiktan sonra istedigi gibi at oynatir kendi ciftcini denetleyebilirsin

ub.msji

İcatlar ihtiyaçlarda kaynaklanırmış derler.
Tavuk üreticileri bir araya gelip yem üretim tesisi kursunlar. Ortaklar ithalatın %50 altında ucuz yem sahibi olsunlar..

NEDEN YAPMIYOLAR,, YASAKLAYAN MI VAR:.......

Hocam şöyle düşün neden üretilmediğini neden çin den alıyoruz herşeyi biz üretsek daha pahalıya mal edecez o yüzden ithal ediyoruz hammadde pahalıya mal olacak oda demek oluyorki ellerinden kollarından tutan var ben ülkemizde üretilen yemleri kullanıyorum tavuklarına torbası 70 lira çok pahalı

Hocam size muhalif olmak gibi bi hedefim yok 2 gün önce kanadın fiyatını 25 görünce şok oldum tüm tavuğaa 12.5 lira olmuş. Hocam gereksiz şeyleri savunmanızın bi alemide yok bence hepimiz bu ülkede yaşıyoruz bişeylere ses çıkarın savunmayınki kazanan sizde olursunuz.
Yahu kızma ama benim herkesin alışveriş yaptırğı 500 metredebir dağılmış AVM den 7-7,5 arası liraya aldığım tavuğu sengidip de 25 liraya satılan yerden alıp, ülkede tavuk fiyatı uçmuş diye propaganda yapmaya çalışmaktansa kendini sorgulamayıp halen bana mı suç buluyosun demek lazım şimdi..

Yahu kızma ama benim herkesin alışveriş yaptırğı 500 metredebir dağılmış AVM den 7-7,5 arası liraya aldığım tavuğu sengidip de 25 liraya satılan yerden alıp, ülkede tavuk fiyatı uçmuş diye propaganda yapmaya çalışmaktansa kendini sorgulamayıp halen bana mı suç buluyosun demek lazım şimdi..
Ben propaganda veya siyaset yapmam kendin propaganda şeklinde savunduğun için benide öyle sanıyorsun ben sadece hayatın gerçekleriyle konuşuyorum

Yok be hayri ne 5.90 ı... Geçenlerde migrosta 60 lira alışveriş yapana bütün tavuk 1 liraydı, kampanya fiyatından piyasamı değerlendirilirmiş.

Bilindik normal markalar 12 lira, ucuz marketlerde ise 9 10 lira. Organik ise 35 45 lira arası değişiyor.
60 liralık alışverişin içinde zaten 6-7 liralık tavuk indirimi var görünmeden.
Büyük mağazalar üretici firmalardan aylık KOTA KARŞILIĞI İNDİRİM alabiliyoler. Her ay yada belli dönemlerde belli bir tonajı talep edip çekmek zorunda aldığı indirimi devam ettirebilmek için. Yeni mal çekebilmek için eskileri günü dolmadan tüketme politikasıı bunun adı... promosyon en etkili raf boşaltma taktiklerindendir bilirsiniz..

Senin hayatının gerçeği heryerde 7-8 liraya satılan bir malı, neon lambanın altında 25 liraya almak olabilir..
Benimki bu değil...
Bugün mehmet şimşek beyin röportajını izledim hükümet bile enflasyon yüksek acil düşürmemiz lazım diyoken senin sayın bakanın bile kabul ettiği şeyi tam tersi savunmak gerçekten partim olsa görmek istediğim seçmen modelisiniz tamer bey.

Bugün mehmet şimşek beyin röportajını izledim hükümet bile enflasyon yüksek acil düşürmemiz lazım diyoken senin sayın bakanın bile kabul ettiği şeyi tam tersi savunmak gerçekten partim olsa görmek istediğim seçmen modelisiniz tamer bey.
YAw ne seçmen politikası...
Ben yapmıyorum ki AVM etiket fiyatlarını....;D

Üst Alt