Cenk Ergün | Futbol Direktörü - Sayfa 35 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Transfer işi Utkucan ekibine bırakılmalı tekrar, Cenk Ergün veya Erden Timur sadece görüşme yapmak için gitmeli. Erden Timur kulübü ağır zarara uğrattı bu sene, Cenk Ergünün de kazıklarını çıkarmak kaç sene sürdü. Aptalca iş yapılmamalı.

Bunları matematiği iyi olan her Galatasaraylı kabul ediyor benim baktığım açı şu çok sevdiğimiz erden timur da çuvalladı transferde bu sezon.
İlla isimli kariyerli adam alma takıntısı var ne demişti bizim takımda 8 tane sneijder ve drogba var.
İlk sene zamanı yoktu aceleyle kurduk takımı şampiyon da olduk alkışladık ikinci sezon takımın eksikleri aylar öncesinden kabak gibi belliyken nokta atışı transfer yapamadı.
Ekiple çalışmıyor kafasına göre takılıyor galiba.2.5 milyon euro maaş istiyor diye szimankiyi almayıp 3 milyon maaşla tete çekmek iş bilmezlik.keza 4 ila 5 milyona rashica çekmeyip maceralar aramak ukalalık.
Sponsor olması elini her zaman taşın altına koyması adamlığı ayrı konu seviyoruz 1 numaralı yöneticidir en sevdiğin gelmiş geçmiş ama hatalarını kabul edelim.
Bu sezon şampiyon olsak dahi transfer sezonunda başarısızdır.
Çok konuşulan satmadan alamazsın mevzusu da kılıf.sen ihtiyaçlarını tak diye hallet illaki 2 aylık dönemde satarsın 1-2 topçu.

Heh şöyle ya. Bizim insanımızın genel özelliği foruma da sirayet etmiş. Abi kimse eleştirilmez değil. Erden Timur’da dün bir bugün iki. Hatalı diyoruz tü kaka hemen. Hatalı aga işte kabul edelim ki bunu görebilsin kendisi de ve geliştirsin ki daha büyük işler yapsın ya da yapacak ekibi getirsin başa. Bu sezon transferlerin büyük kısmı fiyasko net. Altını karakter testi ile dolduramazsın sonuçta. Cenk Ergün daha başarılıydı ancak o da bize maddi olarak ağır sözleşmelerle oyuncu getiriyor bakın o da çok başarılı değil. Umarım şu kalan sürede bir solbek ve mümkünse ofansif bir ortasaha idaretende olda bulunur.

Haldun üstünel efsanedir hastalığı olmasaydı tekrar görev alırdı malesef böyle bir değerden mahrum kaldık.
Haldun reis ile ne cenk ergün kıyaslanır ne erden Timur.
Ayrıca çok önemli detay var haldun reis oyuncu seçimlerini yapmıyordu belirlenen isimleri alınabilecek en uygun maliyetle getiriyordu ikna kabiliyeti çok yüksek diksiyonu karizması vs yöneticiliğin nirvanasıydı.
Cenk Ergün için savunduğum tek tarafı adam realist macera aramıyor.
Sezon başında ipler cenk Ergün de olsaydı fred szimanki yada o kalite bir 8 numara tak diye gelmişti.
Koşan basan 10 no lazım dedi teknik adam tudor Belhanda getirdi,
Golcü istiyorum güçlü pivot dedi gomis geldi,
Tekniği iyi güçlü 6 no dediler fernando geldi.
Maliyet olarak çok kılı kırka yarıp adamları kaçırmadı.gomis yada fernandoya 1 milyon euro az vermek uğruna bu adamlar seni tercih etmeyebilirdi.
Taş çatlasın o sezon cenk Ergün maaş + bonservis olarak ederinden 10-12 milyon euro fazla vermiştir.çok büyük paramı yusuf demire 6.5 milyon euro, diagneye 15 milyon euro bayılmış kulüp için?

Haldun üstünel efsanedir hastalığı olmasaydı tekrar görev alırdı malesef böyle bir değerden mahrum kaldık.
Haldun reis ile ne cenk ergün kıyaslanır ne erden Timur.
Ayrıca çok önemli detay var haldun reis oyuncu seçimlerini yapmıyordu belirlenen isimleri alınabilecek en uygun maliyetle getiriyordu ikna kabiliyeti çok yüksek diksiyonu karizması vs yöneticiliğin nirvanasıydı.
Cenk Ergün için savunduğum tek tarafı adam realist macera aramıyor.
Sezon başında ipler cenk Ergün de olsaydı fred szimanki yada o kalite bir 8 numara tak diye gelmişti.
Koşan basan 10 no lazım dedi teknik adam tudor Belhanda getirdi,
Golcü istiyorum güçlü pivot dedi gomis geldi,
Tekniği iyi güçlü 6 no dediler fernando geldi.
Maliyet olarak çok kılı kırka yarıp adamları kaçırmadı.gomis yada fernandoya 1 milyon euro az vermek uğruna bu adamlar seni tercih etmeyebilirdi.
Taş çatlasın o sezon cenk Ergün maaş + bonservis olarak ederinden 10-12 milyon euro fazla vermiştir.çok büyük paramı yusuf demire 6.5 milyon euro, diagneye 15 milyon euro bayılmış kulüp için?
senin gibi zihniyetler yüzünden kulüp batıyor osman. diagne örneği vermiş ne cenk ile ne erden ile ilgisi olmayan.
Yusuf tan çok zarar etmezsin bu arada daha 20 yaşında

3+ milyon ve 4 yillik sözlesme ile oyuncu bulmak bir hüner degildir, bunu aslinda herkes yapar, asil basari boey vari oyunculari uzun sözlesme verip 1 milyonun altinda oynatmaktir.

Bunu yapabilmek icinde uzun uzun oyuncu arastirp onu izlemektir ama bunu yapmak isteyen yok, ilk firsat da bir menajerin kucagina düsüp taninmis oyunculari getirmek kolaya kacmak anlama geliyor. Bunu da malesef yillardir yapiyoruz.

Dis ülkede alt lig külüpleri alma projesi biran gerceklesmesi gerek. Bizim altyapidan ne oyuncu cikiyor nede gidip oyuncu buluyoruz.

Bu adamı öven gözümde Galatasaray düşmanıdır. Bu adam yüzünden 4 sene FFP cezası yedik Etebo ile sezona girmek zorunda kaldık. En çaresiz dönemlerini yaşamıştır 2005lere geri dönmüştür Galatasaray bunun yüzünden.

Tekrar kulüp kapısından sokulması dahi hatadır. Brezilya’ya dönen Maicon’a 8 m euro bonservis veren, Feghouli tembeline 25 m euroyu gömen adamı övmek kadar büyük riyakarlık yok.

Haldun Üstünel de abartılan biri sevsem de, kendisi döneminde başarımız yok neredeyse, Keita, Kewell, Baros dışında da verim alamadık getirdiklerinden. O dönem için Elano rekor transferlerdendi ve oynama garantisi vermiştik adama, rezalet bir durumdu.

Sanki hatırlamıyormuşuz gibi boş yapmalar her zamanki gibi. Boey’in ilk maçında dk 45, 1 milyon euroluk adam için bize kazığı sokmuşlar diyen zihniyetten de fazlasını beklememek lazım.

Taraftarin bazen hic sevmedigim, ben ciksam begenmedigi x oyuncu kadar bende oynarim geyigi var. Ama biri aynisini bu adam icin yazsa, yani bunun harcadigi parayla o oyunculari bende alirim derse, ben adami haksiz bulamam.

Bu herife sanki bir transfer icin belirli bütce veriyorlar, ve bu hep en yüksek rakama o transferleri bitiriyor gibi geliyor bana. Ilk dönemindeki dagitti rakamlar zaten trajikomik di.

O dönemden sonra nasil geri getirdiler anlamiyorum.

Taraftarin bazen hic sevmedigim, ben ciksam begenmedigi x oyuncu kadar bende oynarim geyigi var. Ama biri aynisini bu adam icin yazsa, yani bunun harcadigi parayla o oyunculari bende alirim derse, ben adami haksiz bulamam.

Bu herife sanki bir transfer icin belirli bütce veriyorlar, ve bu hep en yüksek rakama o transferleri bitiriyor gibi geliyor bana. Ilk dönemindeki dagitti rakamlar zaten trajikomik di.

O dönemden sonra nasil geri getirdiler anlamiyorum.
Galatasaray liseli olunca ne yaparsan yap dönüyorsun en son örneği basketbolda oldu. Ömer yalcinkaya o kadar rezilliğine rağmen hatta kulübü dava etmesine rağmen geri getirdiler.

Haldun üstünel mi asd. Jo falan getirmiş herif yav. Sadece icardi transferi bile Haldun’u falan katlar. Boş sallamaktan bıkmadık.
Yazı olan transfer başarısızlığının en büyük nedeni Arapların piyasaya girmesi. Alabileceğin kimseyi bu sebeple alamaz oldun iyiler level atlayınca bir alt seviye oyuncular değer binmeye başladı.
Adamlar ölüp bittiğiniz 5 aydır doğru düzgün performansı olmayan rashica için 8 milyon altına inmediler.
Bugün beğenmediğimiz ziyech oynadığında nasıl bir yıkıcı herif olduğunu bize gösterdi. Beğenmediğimiz herif bile Araplara gidecekti kapısından döndü.

Bulunduğumuz yerde sakatlıklar, yoğun tempo kimseyi dinlendirmemek, riske atamamak gibi işlerle bu haldeyiz. Ş.ligi için övünüyoruz da bu hala gelmemizin asıl sebebi oradaki yıpranmamız.
2 tane doğru oyuncu ile şubat sonrası lige tekrar ambargo koymaya başlarız. Camia olarak kendimize gelmemiz lazım.

Aman abi sen dümenin basina gecip 3'er 5'er yillik yagli bagli sözlesmeler yapma. Ndombele'si Ziyech'i falan en gec sezon sonu cikilabilecek isimler. Belhanda ve Feghouli'gilleri kac sene besledik senin yüzünden.

Bu adamı öven gözümde Galatasaray düşmanıdır. Bu adam yüzünden 4 sene FFP cezası yedik Etebo ile sezona girmek zorunda kaldık. En çaresiz dönemlerini yaşamıştır 2005lere geri dönmüştür Galatasaray bunun yüzünden.

Tekrar kulüp kapısından sokulması dahi hatadır. Brezilya’ya dönen Maicon’a 8 m euro bonservis veren, Feghouli tembeline 25 m euroyu gömen adamı övmek kadar büyük riyakarlık yok.

Haldun Üstünel de abartılan biri sevsem de, kendisi döneminde başarımız yok neredeyse, Keita, Kewell, Baros dışında da verim alamadık getirdiklerinden. O dönem için Elano rekor transferlerdendi ve oynama garantisi vermiştik adama, rezalet bir durumdu.

Sanki hatırlamıyormuşuz gibi boş yapmalar her zamanki gibi. Boey’in ilk maçında dk 45, 1 milyon euroluk adam için bize kazığı sokmuşlar diyen zihniyetten de fazlasını beklememek lazım.

Katilmiyorum.

1 milyonluk adama 3 milyon verip getirmek kabiliyet değil ama bu sene yapılan transferlerin de bir plan içinde yapıldığını sanmıyorum. hücumcu bek alıyorsun önüne koyduğun adamın defansif katkısı düşük hocan 3lu orta sahayla da oynatmıyor. bu sefer hem bek hem kanat transferi başarısız olmuş oluyor. yüksek maaşlı oyuncular bu sezonda getirildi sırf cenk ergun'e mahsus değil sadece bonservis verilmedi. pendik maçını aldırdı diye zaha, ziyech övecek değilim.

Üst Alt