Cenk Tosun, 22 Milyon Euro Karşılığında Everton'da! - Sayfa 22 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Cenk Tosun, 22 Milyon Euro Karşılığında Everton'da!

Türkiye'de ki gibi kendini sürekli yere atıp hakemi baskı altına almaya çalışırsa işi çok zor

VTR-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Everton Forum'da biraz dolaştım, bizimkiler oraya kaydolmuş Cenk'i çok seveceksiniz çok çalışkan falan yazmışlar. Ne yalan söyleyeyim hoşuma gitti adamı bu kadar sahiplenmeleri. :)

Cenk'in en ön plana çıkan özelliklerinden bir tanesi fizikalite, yani boğuşuyor, hava topu alıyor, topu tutabiliyor vs. Şu özellikler PL'de önemli ama şu anda bu özellikleri de yeterli değil PL seviyesi için. Bir omuz koyduklarında 10 metre uçmaması lazım. Şu önümüzdeki 6 ayda bunun zorluğunu çeker. Önümüzdeki sezon bunun farkına varıp ekstra güç antrenmanları yaparsa ben iş yapacağını düşünüyorum Cenk'in PL'de. Dünkü maçı da izledim. Zaten Sam'in de pas yapa yapa geleyim, topa sahip olayım gibi bir derdi yok. Koşmaya, alan kapatmaya, sağdan soldan ortalarla gol bulmaya yönelik bir tarzı var. Sam ve Everton'un şu anki oyun düzeni için uygun bir adam diye düşünüyorum ben, başarılı olur gibi.

Coleman ve Baines sakatlıktan nasıl döner bilmiyorum ama çok iyi 2 bek. Jagielka iyi stoper. Sonradan giren Lookman fena adam değil. Bolasie biraz beyin yoksunu bir topçu gibi geldi bana. Sigurdsonn iyi adam. Rooney var. Forvetlerindeki herif de hızlı, çevik bir herifti ama yeteneği varsa kanata evrilmesi daha uygun olur.

Yalnız Everton gibi bir kulübün Barkley ile ters düşüp onu oynatmama gibi lüksü olamazdı, çok büyük hıyarlık yaptılar, hem yararlanamadılar adamdan hem de kaptırdılar.

Son düzenleme:
vay arkadas,10 gündür yatıyoruz kalkıyoruz sitede 1.baslık tinerciler ve cenk

ne seveni varmıs tinercilerin,fenerin forumunda bile iki konusuyorlar sonra kapanıyor konu

Beşiktaş Futbol A.Ş., Cenk Tosun’un Everton’a transferi konusunda anlaşma sağlandığını KAP’a bildirdi.

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.’den Kamuyu Aydınlatma Platformu’na gönderilen açıklama şöyle:

“Cenk Tosun'un transferi konusunda Everton kulübü ile anlaşmaya varılmıştır.

Everton kulübü tarafından şirketimize net 22.000.000 Avro sözleşme fesih bedeli ödenecektir. Ayrıca ilave olarak 1.157.895 Avro tutarındaki dayanışma katkı payı Everton kulübü tarafından ödenecektir.

Bunlara ek olarak Everton Kulübü UEFA Avrupa Ligine kalırsa 500.000 Avro, UEFA Şampiyonlar Ligine katılırsa 750.000 Avro ödenecektir.

Cenk Tosun Premier Ligde en az 25 maçta ilk 11'de oynarsa 500.000 Avro şirketimize ödenecektir.(2017-2018 Sezonu için 10 maç)

Yukardaki performansa dayalı ücretlerin toplamı her halikarda 2.000.000 Avro'yu geçmeyecektir.

Ayrıca Cenk Tosun'un sözleşme süresi boyunca Premier Ligde her bir sezon için15 gol atarsa 500.000 Avro, 25 gol atarsa 1.000.000 Avro Everton kulübü tarafından şirketimize ödenecektir.

Cenk Tosun'un Everton tarafından ileride 3. bir kulübe nihai transferi halinde Everton'a ödenecek transfer bedeli ile Everton tarafından transfer tarihi itibariyle şirketimize*ödenmiş olan transfer bedeli arasındaki farkın yüzde 7,5 'u Everton tarafından şirketimize ödenecektir.”

SM-G955F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Futbol zaten tamamen yorum oyunu milyonlarca insan ahkam kesiyor ondan zevkli zaten..Sen şuna cevap ver 28 milyon euron var GS ın başkanısın cenk tosunu GS a alırmısın..Alırım diyorsan zaten konuşmayalım.Almam diyorsan aynı düşüncedeyiz neden konuyu uzatıyorsun..Cenk Tosun bu parayı etmez ligler başlayınca göreceğiz.28 milyon euro edecek yerli futbolcumuz yok.bizim Tarık çamdalımız varsa evertonun da artık cenk tosunu var.Bu forumlar konuşulsun Ahkam kesilsin diye var zaten..Kapiş?

Ulan bayılıyorum kahvehane ağzına.

Yok onu vermemişlerdir, basın şişirmiştir, on verseler satarlardı everton malmış falan fıstık. Bu adam şampiyonlar liginde oynadı mı ? Oynadı. Hemde takımı sırtlayacak derecede. Ligde leş ötesi oynadı ama böyle büyük bir artıyı götürmez. Ki ligdeki etkisiz haliyle, scoutla dolu bizim maçta sadece tek başına 6-7 net fırsat 'yarattı' adam.

Forvet = gol değil bu dönemde. Ha Kane gibi bir forvetin olur, leblebi gibi sallar, ona eyvallah. Ama şu dönemde Kane robotu gibi 1-2 adam var. Kalanlarından beklenti oynadığı kadar oynatması. Kusura bakma ama Cenk bunu gayet iyi yapıyor. Premier ligde bir takım buna ihtiyaç duyuyorsa da 28m ufak bir rakam. Heriflerin yayın gelirleri 150-200m arası oynuyor. Çerez parası.

Tarık Çamdal ve Cenk demiş. Te allam.

Yurolar hayırsız olsun, Cenk'e başarılar. Umarım ligdeki 18 takım olarak bu fırsatı iyi kullanır, kendi pazarımızı yaratırız.

Cenk için hayırlısı olsun. Umarım Premier Lig'de 10 golün altına hiç düşmez.

Fikret Başkan Everton'la iyi anlaşma yapmış. Öyle düz 25'e vermemiş.

Yabancı sınırı kaldırıldıktan sonra bir çok oyuncu yurt dışına gitmeye başladı. Birileri umarım görüyordur bunları.

HTC U11 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

ben bu orada ülkemizi temsil et işini bir türlü anlamıyorum. Neden bizi temsil etsin abi? Kendisini temsil etsin. Brezilya'lılar dünyanın her yerinde var. Onlar acaba her oyuncuyu tek tek takip ediyor mu? Hayır.

Arda'ya da böyle büyüte büyüte haberler yapıldı ama sonra nasıl cozuttu görüyoruz.. Ben Emre Can,İlkay,Mesut,Ömer,Nuri gibi sadece işini yapmasını istiyorum.

Yok gençlere örnek olmakmış,ülke tanıtıymış gibi gereksiz cümlelerden nefret ediyorum.

ben bu orada ülkemizi temsil et işini bir türlü anlamıyorum. Neden bizi temsil etsin abi? Kendisini temsil etsin. Brezilya'lılar dünyanın her yerinde var. Onlar acaba her oyuncuyu tek tek takip ediyor mu? Hayır.

Arda'ya da böyle büyüte büyüte haberler yapıldı ama sonra nasıl cozuttu görüyoruz.. Ben Emre Can,İlkay,Mesut,Ömer,Nuri gibi sadece işini yapmasını istiyorum.

Yok gençlere örnek olmakmış,ülke tanıtıymış gibi gereksiz cümlelerden nefret ediyorum.
bizim ezikliğimizden baska birşey değil bi durum ya. çok gerideyiz,günümüz futbolundan 40 50 sene geride

Cenk çalışmasına devam ederse her türlü iş yapar premir lig de.

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

bizim ezikliğimizden baska birşey değil bi durum ya. çok gerideyiz,günümüz futbolundan 40 50 sene geride

ne yazık ki öyle. İzlanda bile 50M Euro'luk adam yetiştiriyor ama biz üstelik Almanya'dan yetişen Cenk için 2 haftadır en baş haberleri veriyoruz.

Hollanda,Almanya,İtalya,İngiltere,İspanya,Fransa futbol kültürü olan ülkeler ama İzlanda,Avusturya,Polonya,Sırbistan hatta Yunanistan bile bizden fazla ihracat yapıyor.

Cenk için büyük bir başarıdır bu transfer. Beşiktaş'ta yedek forvette öteye gidemezken bir anda Negredo'yu yedek kulübesine hapsedecek konuma yükseldi. Bu paraları eder mi etmez mi o tartışılır ama şu yükselişi takdire şayan.

23 net almışlar bonus max 2 olur şartı var ayrıca sonraki satıştan pay oranı bu bonservis bedelini aşarsa aradaki farkın yüzde 7.5 i yani daha iyi bir transfer yapması şartıyla oluşacak farktan pay alcaklar 25 e gitmiş diyelim net olarak ...

Üst Alt