Üye Görüşü - Çevremizdeki Fenerlilerin Canavara Dönüşüp, Herkesten ve Herşeyden Kendilerini Haklı Çıkarmaları Psikolojileri Hakkında - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Üye Görüşü Çevremizdeki Fenerlilerin Canavara Dönüşüp, Herkesten ve Herşeyden Kendilerini Haklı Çıkarmaları Psikolojileri Hakkında

Toplu bir şekilde sinirsel bozukluklar yaşadıkları kesin artık, zaten kendileri de söylüyor, şaka yapmıyorum cidden incelenmeli ve toplumsal tedavi yöntemleri geliştirilmeli
Son yıllarda sosyal medya, algı yöntemleri de gelişince birileri bunları istediği gibi yönlendiriyor
Başkanlarını, hocalarını, oyuncularını tek tek ele aldıklarında vuracakları kurşunları yok, hiçbirini beğenmiyorlar
Ama konu kümüle değerlendirmeye gelince sebep dış mihraklar oluyor hemen
Yıllardır başkanları bunlarla oynadıkça oynadı sonunda bu hale geldiler
Aziz bunları böyle güderek 20 yıl kaldı, yalı çocuğu da aynı taktiklerle herhalde 6-7 yıldır başlarında

Artık biz ezberledik döngüyü ama hala aymıyorlar ve tehlikeli olmaya başladı

Bizde başarısız olan oyuncu, hoca, yönetim, başkan bir şekilde gider, gönderilir
Bunlarda 20 yıl kalır
Sorunun burada olduğunu göremiyorlar

Yalı çocuğu baktı şampiyonluk artık zora girdi, gündemi değiştirmek için seneye yokum dedi
O gün söyledim gitmez diye ama tüm fenerliler inandı
Sonra saran çıkıp adayım deyince ne yapacağını şaşırdı
Trabzon maçı imdadına yetişti, çekiliyoruz dedi
O gün söyledim çekilemez diye ama tüm fenerliler inandı
Çekilirsek bırakmam merak etmeyin dedi, bu kadar düşman varken terketmem dedi
O gün söyledim bırakmamaya kılıf arıyor diye
Kaç bin kişiyi topladı tek karar almadan gönderdi milleti
Çevremdeki tüm fenerliler bu adamın savurmalarıyla bir o yana bir bu yana savrulup duruyorlar
Bakalım nereye kadar gidecek böyle
Ama yöneticilere de bazı kurallar kısıtlamalar getirilmeli, artık resmen alenen milleti kin ve düşmanlığa teşvik ediyorlar

Az önce önüme Rıdvan Aksu diye birinin tweeti düştü. Yok ya olamaz sadece son 20 saat yazdıkları nasıl bir psikolojide olduklarını gösteriyor. 560k takipçisi var bu adamın. Bu arada yasaklı biriyse mesajı silebilirsiniz.

Başka ne istiyorsunuz, yabancı var da geldi size yaramadı diyorum.
Sezon başında VAR gelmiş olsaydı,sezon başından beri yeni hakemlerle oynanmış olsaydı acaba bu bahsi geçen takım kaçıncı sırada olmuş olurdu:) Allah'ın sopası yok sezon başından beri yaşanılan 90+ muhabbetini dün kendileri üzerinde denenme safhasına geldiler.

Toplu bir şekilde sinirsel bozukluklar yaşadıkları kesin artık, zaten kendileri de söylüyor, şaka yapmıyorum cidden incelenmeli ve toplumsal tedavi yöntemleri geliştirilmeli
Son yıllarda sosyal medya, algı yöntemleri de gelişince birileri bunları istediği gibi yönlendiriyor
Başkanlarını, hocalarını, oyuncularını tek tek ele aldıklarında vuracakları kurşunları yok, hiçbirini beğenmiyorlar
Ama konu kümüle değerlendirmeye gelince sebep dış mihraklar oluyor hemen
Yıllardır başkanları bunlarla oynadıkça oynadı sonunda bu hale geldiler
Aziz bunları böyle güderek 20 yıl kaldı, yalı çocuğu da aynı taktiklerle herhalde 6-7 yıldır başlarında

Artık biz ezberledik döngüyü ama hala aymıyorlar ve tehlikeli olmaya başladı

Bizde başarısız olan oyuncu, hoca, yönetim, başkan bir şekilde gider, gönderilir
Bunlarda 20 yıl kalır
Sorunun burada olduğunu göremiyorlar

Yalı çocuğu baktı şampiyonluk artık zora girdi, gündemi değiştirmek için seneye yokum dedi
O gün söyledim gitmez diye ama tüm fenerliler inandı
Sonra saran çıkıp adayım deyince ne yapacağını şaşırdı
Trabzon maçı imdadına yetişti, çekiliyoruz dedi
O gün söyledim çekilemez diye ama tüm fenerliler inandı
Çekilirsek bırakmam merak etmeyin dedi, bu kadar düşman varken terketmem dedi
O gün söyledim bırakmamaya kılıf arıyor diye
Kaç bin kişiyi topladı tek karar almadan gönderdi milleti
Çevremdeki tüm fenerliler bu adamın savurmalarıyla bir o yana bir bu yana savrulup duruyorlar
Bakalım nereye kadar gidecek böyle
Ama yöneticilere de bazı kurallar kısıtlamalar getirilmeli, artık resmen alenen milleti kin ve düşmanlığa teşvik ediyorlar
Altına sonuna kadar imzamı atarım.Mükemmel tespit.

Bankalar Birliği anlasmasindan çıkıp faiz sarmalindan kurtulursak ve gelir gider dengesi doğru sağlanırsa 3-4 gömlek üste cikariz.Onlar da ne halleri varsa gorsun zengin koca arar gibi zengin baskan arasınlar

Niye bizim yanımızda olup maça çıkmadınız ,yada 30.sn de niye golü attınız .Bu nasıl bir psikolojidir.Herkes haksız sadece bunlar haklı.Pessss.
Fbli topçular beklemedi ki maç başladıktan sonra,topa koştular alan daralttılar normal bir şekilde oynamaya çalıştılar maçı.Neyi protesto ediyorsan et bana ne ayrıca,işin ucunda kupa olan bir maç.Ben niye ortak olayım senin saçma sapan senaryona?

Çok merak ediyorum bir kez daha Avrupa'da kupa kaldırırsak " ki Allah'ın izniyle yakında kaldıracağız" ne hale girerler.çok merak ediyorum..Gerçekten çok merak ediyorum:)
çok kolay soru "tarihin en kötü -çeyrek yarı ve final rakiplerinin adları - takımına karşı tesadüf işte" derler.

Fenerbahçe psikolojisi:

Bugün Fenerbahçe taraftarı olmak zor bir iş. En küçük Fenerbahçeliden en büyük Fenerbahçeliye, sıradan bir taraftardan kulübün başkanına kadar herkes travma yaşamış gibi görünüyor ve herkesin içinde bir saldırgan amigo var. (Tabii ki her şeyde olduğu gibi, nadir de olsa istisnalar mümkün)

Bu insanların psikolojik olarak ortak noktası nedir? Bir Fenerbahçeli'nin psikolojisini tanımlayan nedir?

Bence bir Fenerbahçelinin psikolojisinin en önemli özelliklerinden biri :

- Özeleştiri eksikliği - kendi başarısızlıkları için suçlayacak başka birini aramak. İşte bunun en büyük örneği Ali Koç'tur.

Fenerbahçelinin bir diğer önemli özelliği ise Hayali Düşman Aramaktır. Son yıllarda kulüp, yönetim ve taraftarlar şampiyonluk kazanamamanın nedeni olarak hakemleri, futbol federasyonunu, gizli terör örgütlerini vs vs kendileri dışında herkesi suçlayarak bu özelliği açıkça göstermiştir.

Fenerbahçe'nin %100 belirgin olan bir diğer özelliği ise bel altı vuruşlarıdır. Hem başkan hem de Fenerbahçe taraftarları tarafından rakiplere ve en çok da Galatasaray'a yönelik hakaretler, sportmenlik dışı ve hatta ahlaksız saldırıları çok sık görüyoruz... En kötüsü de Galatasaray gibi koca bir kültürü terörist bir grupla ilişkilendirmeleri.

Fener'in psikolojisi hakkında daha çok şey konuşabiliriz ama zamanım yok ve bu bahsettiklerimin genel olarak en önemlileri olduğunu düşünüyorum.

Son düzenleme:
Üst Alt