Çeyrek Final | Arjantin 0-4 Almanya | 3 Temmuz | Maç Sonucu - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Çeyrek Final | Arjantin 0-4 Almanya | 3 Temmuz | Maç Sonucu

Cevap: Çeyrek Final | Arjantin - Almanya | 3 Temmuz | 17.00 | TRT 1

Müller şansına attı golleri.

Bakalım Arjantine tutacak mı şansı.

Bu istatistikleri arkadaşa gösterdim.Adamın attığı 3 şut var,turnuvada 3 golü var.Kazma diyen arkadaşa bu istatistikleri gösterdim.Fakat konu ile alakası olmayan başka bir arkadaş,benim salladığımı söyledi.

8 sut atmis 3 kaleye bulmus 3üde gol olmus

kazma sansi iste :D

Yanlız kazmalık kaleyi bulan şutla ölçülmez.Tam tersi kaç tanesi kaleyi bulmamış bu önemli.

Allahaşkına daha tartışmayalım.Ben tüm somut argümanları sundum önünüze. :D Hala da şansa attı,bala attı falan demeyin. Cumartesi günü germeyin adamı :p

al sana somut argüman

Messi-----------------------------------Müller

23-------------Total Shots----------------8

8--------Shots From Penalty Area----------5

15-------Shots Outside Penalty Area--------3

Messinin sutlarinin cogu uzaktan Müllerde ise cogu ceza sahasi icinden

Müllerin daha cok gol atmasi normal yani

:D

al sana somut argüman

Messi Müller

23 Total Shots 8

8 Shots From Penalty Area 5

15 Shots Outside Penalty Area 3

Messinin sutlarinin cogu uzaktan Müllerde ise cogu ceza sahasi icinden

Müllerin daha cok gol atmasi normal yani

:D

1.Messi ve Müller'i futbolculuk anlamında karşılaştıramam.Messi bana göre dünyanın,aktif olarak top koşturan en yetenekli futbolcusu.

2.Messi bu kupada bekleneni verememiştir.Asla da bir Maradona olamayacaktır.

3.Thomas Müller kazma değildir.19 yaşındaki bir oyuncunun ilk kez böyle büyük bir atmosfere çıkan bir genç oyuncunun 4 maçta 3 gol atması olağanüstü bir başarıdır.

4.Arkadaş Messi fotoğrafı koyunca,bende desteklediğim ülkenin kupadaki en flaş futbolcusunun resmini koydum.Bundan büyüdü bu iş.

Portal için yazmıştım, ama portal açılmadığı için buraya ekleyeyim:

Almanya Arjantin'i yenebilir mi?

Almanya'nın efsane kalecisi Oliver Kahn tecrübesiz bir kadroya sahip olduklarını, ama yine de Arjantin'i yenebileceklerini söylemiş. Oliver Kahn kadar olumlu değil düşüncem. Arjantin'in ultra hızlı/çabuk/etkili forvetleri karşısında Almanya'nın ağır savunması bocalayabilir. Mertesacker ve Friedrich uzun, kuvvetli ve ilk müdahaleleri etkili oyuncular. Sırtı kaleye dönük oynayan forvetlere karşı oldukça iyi savunma yapıyorlar. Çok uzunlar, kanatlardan gelen ortaları kesinlikle sektirmiyorlar. Ama ikisi de oldukça ağır, özellikle geniş alanda yakalandıkları zaman. Friedrich çok kötü bir sezon geçirdi ve kaptanlığını da yaptığı Herta Berlin ile geçtiğimiz sezon küme düştü. Mertesacker'li Werder Bremen de geçen sezon 34 maçta 40 gol yedi. Bu Almanya açısından Arjantin maçı öncesi ürkütücü bir veri. Defansın göbeğindeki zaafa bir de bekler Lahm ve Boateng'in sürekli ileri bindirmeleri eklenince, özellikle Messi'nin Almanya yarı sahasında oldukça fazla boş alan bulabileceği malum. Tabii Messi'ye bu kadar alan bırakmak, sportif intiharla eşit anlama geliyor. Almanya'nın orta sahası da büyük maçlarda Ballack'sız koordinasyon sorunu yaşayabilir. Khedira ve Schweinsteiger ortada, önlerinde Podolski, Mesut ve Müller ile oynuyorlar. Bu üçlünün defansif katkısı tartışılır. Özellikle Podolski'nin geriye pek gelmediğini, Mesut'un topsuz alanda topla olduğundan daha az aktif olduğunu, bunlardan sadece Müller'in rakip orta sahayı presle rahatsız etmeye çalıştığını düşünürsek, Arjantin maçında Schweini ve Khedira'ya ekstra görev düştüğünü söyleyebiliriz. Özellikle Veron ve Mscherano'nun pas trafiğini kesmek adına çok koşmaları gerekiyor. Tablo böyleyken Löw'ün bugüne kadar oynatttığı ve taviz vermediği şablonunda ufak varyasyonlar deneyeceğini düşünüyorum. Mesela Podolski ve Müller'i daha geriye çekip Mesut'u Klose'ye yakın oynatmak daha mantıklı. Böylece Arjantin'in etkili forvetlerine karşı kademeyi kuvvetlendirmek ve boş alan bırakmamayı düşünebilir Löw. Zaten Almanya çok süratli hücuma çıkabilen bir ekip olduğundan, kontraatak futboluna daha yatkın bir tarz tercih edecektir. Özellikle İngiltere maçında Almanya'nın kontralarla inanılmaz etkili olduğunu gördük.

Arjantin ise bambaşka bir dünya. Buenos Aires kadar etkileyici bir futbol oynadılar bugüne kadar. Nijerya, Güney Kore ve Yunanistan maçlarında rakiplere verdikleri pozisyon sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Meksika maçında ise geride oynattıkları 4 savunmacıyla Meksika'nın etkili olmasına izin vermediler. Maradona, grup maçlarındaki iki bek ve iki stoperli kurgusunu değiştirmişti Meksika maçında, ki doğrusu da buydu. Sağda Otamendi ve solda Heinze, stoper özellikleri ağır basan futbolcular. Böylece Meksika'nın yırtıcı kanatlarını durdurmayı başardılar. Bu da Maradona'nın birçok kişinin düşündüğü gibi vasıfsız, yetersiz bir teknik direktör olmadığının kanıtıdır. Büyük futbolcular her zaman büyük teknik direktör olamazlar, belki Maradona da çok büyük bir teknik adam değil, ama Arjantin için doğru isim olduğu ortada. Ancak madalyonun bir de öteki yüzü var. Arjantin, henüz kendisi ile aynı seviyede bir takımla oynamadı. Dört maçını da kendisine göre hem kadro hem de futbol olarak zayıf ekiplerle oynadı. Almanya maçı diğer maçlar kadar kolay geçmeyecektir ve Arjantin açısından zor bir test olacaktır elbette. Maradona'nın bu maçta klasik 4-3-3 dizilişinden de ödün verebileceğini ve 4-4-2'ye dönebileceğini düşünüyorum. Burada Veron ve Mascherano'lu orta sahayı iki kanat oyuncusuyla güçlendirmek ya da Di Maria'yı sol kanada monte edip Messi'yi sağ kanatta ikili forvete yakın oynatmak, olası Almanya kontraataklarını kesmek ve oyuna hükmetmek adına önemli bir hamle olacaktır. Hatırlayalım, 3 Mart 2010 tarihinde Almanya'da oynadıkları hazırlık maçında Almanya'yı 4-4-2 oynayarak yenmişlerdi. O maçta da Otamendi ve Heinze bek oynamışlardı ve Almanya'yı durdurmayı başarmışlardı. Di Maria ise Messi ile beraber muhteşem bir performans ortaya koymuştu. Almanya'da ileride dünya kupasındaki gibi Klose ve arkasında Podolski-Mesut-Müller üçlüsüyle oynamıştı, ancak pozisyona bile girememişti. İki takım da yine aynı taktikle mi oynayacak, hep birlikte göreceğiz. Ancak Almanya her zaman tehlikeli bir takım olduğunu da akıldan çıkarmamak lazım, özellikle Mesut ve diğer üç hücumcunun oldukça formda olduklarını düşünürsek.

Messi'den bahsetmeden Arjantin değerlendirmesi yapmak ayıp olurdu. Messi dört maçta henüz gol atamadı. Direkten dönen ya da kalecilerin kurtararak maçın adamı oldukları şutlarını, gollük paslarını, bilindik adam eksiltmelerini gördük. Messi'nin patlama yapacağı maç bu olabilir. Löw mutlaka Messi'ye karşı önlem alacak ve kademesine ikinci bir oyuncuyu sokacaktır. Çünkü bana göre Arjantin'i yenmenin yolu Messi'yi etkisiz hale getirmekten geçiyor. Eğer yukarıda bahsettiğim gibi boş alan bulduğu takdirde Messi, Almanya'nın sallantıdaki stoperlerini gazete manşetlerine çıkartacak kadar etkili bir futbol ortaya koyacaktır.

Arjantin en çok isteyen takım kupayı . . Bazı arkadaşların Messi ' yi çekememelerinden dolayı Almanya ' yı tutmasını normal karşılıyorum.

Yardır Arjantin !

1.Messi ve Müller'i futbolculuk anlamında karşılaştıramam.Messi bana göre dünyanın,aktif olarak top koşturan en yetenekli futbolcusu.

2.Messi bu kupada bekleneni verememiştir.Asla da bir Maradona olamayacaktır.

3.Thomas Müller kazma değildir.19 yaşındaki bir oyuncunun ilk kez böyle büyük bir atmosfere çıkan bir genç oyuncunun 4 maçta 3 gol atması olağanüstü bir başarıdır.

4.Arkadaş Messi fotoğrafı koyunca,bende desteklediğim ülkenin kupadaki en flaş futbolcusunun resmini koydum.Bundan büyüdü bu iş.

bunlardan cikardigim sonuc

Thomas Müller = Kazma

:lol:

ronaldo arjantini destekleyecegini açıklamış:D:D:D

Üst Alt