Chelsea, Alex Telles'i Transfer Ediyor! - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Chelsea, Alex Telles'i Transfer Ediyor!

Futbol piyasasını 3-5 yıl önceki kadar takip ediyor olsam bir çırpıda 10-15 ini birden rahatlıkla bulabilirdim, şu an piyasaya hakim değilim, yardımcı olamayacağım!:). Telles' in net ''Kalite'' diyebileceğim tek bir özelliği bile olmadığı kanaatimde ısrarcıyım, neyi beğeniliyorsa?!...

Telles ederinin üzerinde fiyatları gördü. Top class kulüplerden biri yanılıp da yatırım yapabilir, arada saçmaladıkları oluyor. Ancak öyle bir durumda tutunamayacağına şimdiden bahse girebilirim...

Porto gibi 35-40 a sürekli oyuncu satan kulübün scoutları aptal zaten. 25 e transfer olursa ne söylersiniz çok merak ediyorum :asd22: bu Telles düşmanlığı nedir anlamadım

Futbol piyasasını 3-5 yıl önceki kadar takip ediyor olsam bir çırpıda 10-15 ini birden rahatlıkla bulabilirdim, şu an piyasaya hakim değilim, yardımcı olamayacağım!:). Telles' in net ''Kalite'' diyebileceğim tek bir özelliği bile olmadığı kanaatimde ısrarcıyım, neyi beğeniliyorsa?!...

Telles ederinin üzerinde fiyatları gördü. Top class kulüplerden biri yanılıp da yatırım yapabilir, arada saçmaladıkları oluyor. Ancak öyle bir durumda tutunamayacağına şimdiden bahse girebilirim...

Bu Telles'i hafta hafta tek tek yazarak burada gömüyordum cevap veren çıkmıyordu. Gidince yine kıymete bindi. Bu adama neden 6 milyon euro verip aldığımızı kimse açıklayamaz. Piyasası falan yoktu bu adamın. Mancini soktuğu kazığı çıkardı o bize yeter.

Telles'in hiçbir yanı iyi değil.

Telles (Porto)
Alex Telles - Spielerprofil 16/17 | Transfermarkt

Telles (bizde)
Alex Telles - Leistungsdaten 14/15 | Transfermarkt

Carole
Lionel Carole - Spielerprofil 16/17 | Transfermarkt

Tellesin en büyük sansizligi Yabanci kuraliydi. Bizde Yasin ve Sneijder ile beraber cok cok iyi bir üclü olmuslardi. Zaten bütün ataklarimiz bu 3lüden olusuyordu

Carole ne defansif anlamda ve hele ne offansif anlamda Telles ile ayni seviyede degil. Carole hangi konumda daha iyi söyleyim sana: Physical.

Son düzenleme:
Telles tutarsız oynasa da potansiyelli oyuncuydu. Senelerdir yatan eşekler yerine şans verilebilirdi. Ha bu boktan ligde bu boktan sistemde elimizde patlar vasatı aşamazdi.
Bruma da aynı şekilde. İki sene sonra 40m a satılırsa şaşırmamak lazım. Bu tarz genç oyunculara satıştan pay maddesi koyup okutmak en mantıklısı. Keşke benzeri oyuncuları uygun fiyata bulup alabilsek. Varsa Yoksa tr ligindeki çöpleri topluyoruz.
Dönemlik parlayan ne kadar adam varsa araştırılmadan istisnasız alınıyor.
Sonra kaçan gene Galatasaray a oluyor.
Senelerdir gram katkı alamadığın oyunculara çuvalla para ödüyoruz. Antrenman için adam aldı bu kulüp. Gerisini siz düşünün.

GSCimbom Mobile App

Porto gibi 35-40 a sürekli oyuncu satan kulübün scoutları aptal zaten. 25 e transfer olursa ne söylersiniz çok merak ediyorum :asd22: bu Telles düşmanlığı nedir anlamadım

Rahmetli babamın 94 yaşında ölümünden onu sorumlu tutuyorum!:p...Ne diye düşman olayım elin Brezilyalı futbolcusuna yaw, beğenmiyorum işte, zorla mı?...

Porto' nun hep parlatıp fahiş fiyatla sattığı oyuncular bilinir, scout ekibi başarılıdır. Ancak çok sayıda fiyasko yatırım yaptıkları da oluyor, bunlar haber olmaz. Futbol zor bir sektör ki şu an mali durumları da berbat; her aldıklarını 5-10 katına satamıyorlar yani...

Dediğim gibi daha üst düzey bir kulüp kendisine yatırım yapabilir. Liverpool gibi bir kulüp defalarca ne olmadık adamlara ne paralar gömdü mesela. Öyle bir kulübe gitmesi değil, orada tutunabilmesi gerekir yanılmış olmam için. Ayrıca genelde tahminlerim tutar da yanılsam n' olacak ki zaten?...

Telles hic de iyi degildi. Porto'nun sampiyonlar ligi macinin da icine etti gectigimiz yil icinde. O fiyata satarlarsa Chelsea iyi kaziklanmis olur.

telles ve bruma gibi transferler bize zarar ettirmez. genç potansiyelli oyuncu transferine yönelmemiz lazım yine. brumayı şimdi tekrar almaya kalksan 40 milyon fiyat biçerler, tellese 20 derler. biz bunların ikisini 20ye alıp sattık. daha fazlaya satamamak birazda bizim yönetimin beceriksizliğidir.

telles ve bruma gibi transferler bize zarar ettirmez. genç potansiyelli oyuncu transferine yönelmemiz lazım yine. brumayı şimdi tekrar almaya kalksan 40 milyon fiyat biçerler, tellese 20 derler. biz bunların ikisini 20ye alıp sattık. daha fazlaya satamamak birazda bizim yönetimin beceriksizliğidir.

yararda getirmiyor. brumanın kaprisleri ile ugrastık, telles desen bize geldiginde fizik olarak vasattı.

acemiliklerini bizde atıp avrupaya gidiyorlar. meyvesini avrupa yiyor.

daha deneyimli ama yaslı olmayan oyunculara yönelmemiz lazım. 23-28 yas grubu.

Telles bizde kalsaydı hic bir klüp bize bu parayı vermezdi birbirimizi kandırmayalım .

Ayriyeten bu vasat sezonda telles kalsaydı harika perfonmans sergilermiydi? Bazıları burda polyannacılık oynuyor.

Üst Alt