# Christian Luyindama - Sayfa 260 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Kendisine karsi rakip olarak oynayan bir futbolcunun aciklamalarina gore : Yasadigi sakatlik kendisini cok geriye goturmus. Gectigimiz sene kendisi ile mucadele esnasinda kosarken ayakta bile duramazdim son macimda kendisi ile rahat bogusabiliyordum. Yasadigi sakatlik agir ve her futbolcuya farkli etki eder. Bunu soyle dusunun : kisa zayif birinin zipladiktan sonra yere duserken dizlere bindirecegi baski ve yuk ile uzun boylu ve kalipli birininki hic bir zaman ayni olmayacaktir. Vucut yapisi iri ve uzun , ince ufak tefek biri olsaydi sureci daha cabuk atlatirdi.
İsim alalım

Enforcer gibi adam. Fazla önde oynamayan, sağlı sollu rakibi karşılayan bir takımda bu neymiş böyle dersin. Ama defanstan kısa çıkarken ayağına top dolayıp baskıda pas hatası yapıp ananı da ağlatabilir. Tamamen oynadığın oyunla alakalı. Sakatlık öncesi üst düzey atletizmiyle hata yapsa da kendi kapatıyordu. O seviyeye çıkar mı bir daha bilmem. Ama hoca talibi varsa gönderin diyecektir.

Çok büyük sakatlık geçirdi. Eski haline dönmese bile yüzde 80/90 seviyesine gelse bile harika olur. Topla hatalara ve topsuz oyunda pozisyon hatalarına açık olmasına rağmen çok beğendiğim bir oyuncu.

Umarım uzun yıllar bizde kalır. Kanıtım yok ama 27 yaşında olduğuna inanmıyorum o ayrı.

Çift ön libero oynamaya başlarsak toparlanabilir , sürekli şans bulduğu takdirde.
Yoksa sadece Taylan-Etebo ile stoperlerin üzerine oyun kurma işini yıkarsan saçmalar zaten.

Üst Alt