# Christian Luyindama - Sayfa 314 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
O yüzden FTyi çok seviyor kendisi. Sen dışarıdan gördün adam kendisi göremedi bunu.

FT'ye laf edilince niye böyle oluyorsunuz direkt.

Pas oyunundan önce güzel oynuyordu kismina katilmasam da doktorun söyledigine genel olarak katiliyorum. Ne var ki bunda, haksiz bir elestiri degil ki dedigi cogu kisi tarafindan gözlemlenen bir durum tespiti. Ben de kac defa dikkat cektim bu konuya o zamanlar.

Sen Luyindama'dan hayatta yapamayacagi bir seyi istiyorsun, adam bunu beceremeyince de saha kenarinda cilgina dönüyorsun. Bu takimda tek hata yapan adam Luyindama degil(di). Belhanda yillarca sacma sapan top kayiplari yaparak takimi yiginla zora soktugu olmustur. Orada böyle cildirdigini falan hic görmedik hocanin.

FT'yi sevmesi ile ne alakasi var ki bu olayin. Takimda herkes seviyordur FT'yi ama futbol konusunda oynattigi oyunu falan begenmeyen dolu topcu vardir. Bunun direkt hocayi sevmeleriyle falan alakasi yok ki.

FT'ye laf edilince niye böyle oluyorsunuz direkt.

Pas oyunundan önce güzel oynuyordu kismina katilmasam da doktorun söyledigine genel olarak katiliyorum. Ne var ki bunda, haksiz bir elestiri degil ki dedigi cogu kisi tarafindan gözlemlenen bir durum tespiti. Ben de kac defa dikkat cektim bu konuya o zamanlar.

Sen Luyindama'dan hayatta yapamayacagi bir seyi istiyorsun, adam bunu beceremeyince de saha kenarinda cilgina dönüyorsun. Bu takimda tek hata yapan adam Luyindama degil(di). Belhanda yillarca sacma sapan top kayiplari yaparak takimi yiginla zora soktugu olmustur. Orada böyle cildirdigini falan hic görmedik hocanin.

FT'yi sevmesi ile ne alakasi var ki bu olayin. Takimda herkes seviyordur FT'yi ama futbol konusunda oynattigi oyunu falan begenmeyen dolu topcu vardir. Bunun direkt hocayi sevmeleriyle falan alakasi yok ki.
Ön yargınız çok fazla , FT'ye laf atılınca saldırdığımız felan yok tekrar başa gelmemesini söylüyorum sürekli zaten gerek yok. Luyindamanın uzun top oynamasını savunalacak ne var onu anlamadım ? Uzun top atma diyorsa TD atmayacaksın adam çıldırır tabi yanda. TD'ye laf atmak için Luyi savunmak aslında tam bir komedi , adamı sevmiyorsunuz diye saçma argümanlar yaratıyorsunuz. Luyi sakatlandı arkadaşlar sakatlandı ciddi sakatlıklar yaşadı psikolojik olarakta geri dönemedi olay bu kadar basit iken yok uzun topmuş yok o bitirmiş yok bilmem ne. Nereden biliyorsunuz ben bilmiyorum ne kadar destek olduğunu vs belki çok destek oldu belki hep özgüven depoladı adama konuştunuz mu kendisi ile ben konuşmadım ?

Ön yargınız çok fazla , FT'ye laf atılınca saldırdığımız felan yok tekrar başa gelmemesini söylüyorum sürekli zaten gerek yok. Luyindamanın uzun top oynamasını savunalacak ne var onu anlamadım ? Uzun top atma diyorsa TD atmayacaksın adam çıldırır tabi yanda. TD'ye laf atmak için Luyi savunmak aslında tam bir komedi , adamı sevmiyorsunuz diye saçma argümanlar yaratıyorsunuz. Luyi sakatlandı arkadaşlar sakatlandı ciddi sakatlıklar yaşadı psikolojik olarakta geri dönemedi olay bu kadar basit iken yok uzun topmuş yok o bitirmiş yok bilmem ne. Nereden biliyorsunuz ben bilmiyorum ne kadar destek olduğunu vs belki çok destek oldu belki hep özgüven depoladı adama konuştunuz mu kendisi ile ben konuşmadım ?

Ben sirf FT'ye laf atmak icin niye Luyindama'yi savunayim ki. FT'ye laf atmak icin yeterince baska unsur var zaten, buna gerek kalmaz ki.

Sen FT'nin saha kenarinda bu adama karsi aldigi taviri normal buluyorsan konusmaya gerek yok zaten. Yukarida da bahsettigim gibi benzer hareketleri baska hic bir futbolcuya karsi yapmiyordu. Buna tüm sene agzimiza eden Taylan falan dahil.

Ben sirf FT'ye laf atmak icin niye Luyindama'yi savunayim ki. FT'ye laf atmak icin yeterince baska unsur var zaten, buna gerek kalmaz ki.

Sen FT'nin saha kenarinda bu adama karsi aldigi taviri normal buluyorsan konusmaya gerek yok zaten. Yukarida da bahsettigim gibi benzer hareketleri baska hic bir futbolcuya karsi yapmiyordu. Buna tüm sene agzimiza eden Taylan falan dahil.
Luyi tv karşısında bile beni çileden çıkarıyordu. Hata yapmasında sıkıntı yok hocam hatayı sürekli aynı şekilde yapmasında sıkıntı. Kim bilir kaç defa uyarıldı kötü perfonmans vermesinden bahsetmiyorum. Ayrıca Taylan oynadığı süre boyunca daha az puan kaybettirmiştir luyiden. Luyi 7 8 maç yaptıysa 5i onun yüzünden gitti örnek vermek gerekirse.

Rakip senin üzerine baskı kuruyor ve pas koridorlarını kapatıyorsa uzun top oynamak zorundasın torent bile bu konuda oyuncuların uyarıp önde baskı yiyorsanız kanatlara uzun top oynayın diye uyardı sırf babeli bu yüzden oyunda tuttu

Luyindama sakatlanmadan önce oldukça iyi uzun paslar atıyordu , bu özelliğini bloke ede ede körelttik

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Luyi tv karşısında bile beni çileden çıkarıyordu. Hata yapmasında sıkıntı yok hocam hatayı sürekli aynı şekilde yapmasında sıkıntı. Kim bilir kaç defa uyarıldı kötü perfonmans vermesinden bahsetmiyorum. Ayrıca Taylan oynadığı süre boyunca daha az puan kaybettirmiştir luyiden. Luyi 7 8 maç yaptıysa 5i onun yüzünden gitti örnek vermek gerekirse.

Beni de cileden cikariyordu. Ama bu adamin ayaklarinin iyi olmadigi belli bir sey, bunu bile bile pas oyununda israr etmek de hocanin büyük hatalarindan biri. Marcao'yu kilitledin mi top buna kaliyordu bu da haliyle bir yerde kesin hata yapiyordu.

Sakatlik da bitirdi tabi ama oyuncu profili olarak bu adam zaten buna uygun degil. Sonradan zaten onun da yeterince defosu olmasina ragmen daha stabil olan Donk'u koydu oraya.

Luyindama bizim gibi bir takımın stoper mevkisine bu fiyatlara çıkmaması gerektiğini gösterir.

Stoperler eğer çok üst düzey değilse 10 dan fazla etmiyor.
Bizim ligin dezavantajı da var.
Satarken her türlü zarar ediyorsun.

Chedjou da yaşadık ama akıllanmadık.

Stopere 7-8 veriyorsan hücum oyuncuların 15-20'lik adamlar olmalı. Bizde tam tersi stoperler 7-8 milyon hücumcular 3-4 milyon.

bana göre Sakatlık öncesi ile sonrasında Luyindama bambaşka iki futbolcu.

toparlayamaması üstü basit hatalar, her ayağına geldiğinde hepimizin "aman" dediğimiz oyun.

o yüzden çok detaya girmeye gerek yok. Sakatlanmadan önce harikulade diri ve seri bir stoperdi- özgüveni vardı. Sonrada o özgüven hatalara neden oldu işe sakatlıktan toparlayamadı mı denir ne denir artık.

lige çıkanlara kiralanma ihtimali var bence

Sakatlanmasa zaten gidiyordu yaw neyin muhabbeti dönüyor ki. Defoları vs vardı da atletik olarak rakip farketmeksizin herkese üstünlük kuruyordu. Hava toplarını zaten komple topluyordu. Bir de enteresan diagonal pasları vardı kendisinin. Yani şöyle söyleyeyim 19/20 sezonunun devre arasında foruma gelip Luyindamanın şöyle eksiği var, böyle vasat topçu vs yazsanız provakasyondan küfürler eşliğinde banlanırdınız muhtemelen.
Marcao yerin dibine batırılıp ''Boss da boss'' türküsü çığrıldığı zamanlarda, aşağılayarak filan değil elbette ama bu dediklerini yazdım, o maliyetin futbolcusu olmadığını, Marcao' nun daha iyi olduğunu da söyledim; banlanmadığım gibi uyarı bile almadım (Vasat, zaten ortalama demek ayrıca, hakaret değil yani, neyin provokasyonu?)...

Üst Alt