Cimbom'un Son Yıllardaki Derbi Performansı Düşündürüyor | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
350

Galatasaray'ın son dönemdeki derbi performansı taraftarları hayal kırıklığına uğratırken, sarı kırmızılı camiayı da oldukça geriyor.

Sarı kırmızılılar, ligde oynadığı son 10 derbide galip gelmeyi başaramadı. Fenerbahçe ve Beşiktaş ile oynadığı son 10 lig maçında sahadan gülen taraf olarak ayrılamayan Galatasaray, bu maçlarda 6 yenilgi ve 4 beraberlik elde etti. En son galibiyet Beşiktaş'a karşı Galatasaray, Spor Toto Süper Lig'deki son derbi galibiyetini, 2014-2015 sezonunun 33'üncü haftasında teknik direktör Hamza Hamzaoğlu yönetiminde Beşiktaş'a karşı elde etmiş ve sezonu şampiyon olarak tamamlamıştı.

24 Mayıs 2015'te Türk Telekom Stadyumu'nda oynanan ve sarı kırmızılı takımın 2-0'lık galibiyetiyle sonuçlanan mücadelenin ardından Galatasaray'ın yüzü derbilerde hiç gülmedi.

Son 10 maçta galibiyet yok

Sarı kırmızılılar bu süreçte Beşiktaş ile oynadığı 5 maçın 4'ünü kaybederken, birinde ise berabere kaldı. Cimbom, Fenerbahçe ile oynadığı 5 maçta ise 2 mağlubiyet ve 3 beraberlik aldı. Rakipleriyle oynadığı bu 10 derbide yalnızca 4 gol atabilen Galatasaray, kalesinde ise 13 gol gördü.

Galatasaray'ın ligde oynadığı son derbilerin sonuçları şu şekilde:

-2015-2016 Sezonu-

Fenerbahçe - Galatasaray: 1-1
Beşiktaş - Galatasaray: 2-1
Galatasaray - Fenerbahçe: 0-0
Galatasaray - Beşiktaş: 0-1

-2016-2017 Sezonu-

Beşiktaş - Galatasaray: 2-2
Fenerbahçe - Galatasaray: 2-0
Galatasaray - Beşiktaş: 0-1
Galatasaray - Fenerbahçe: 0-1

-2017-2018 Sezonu-

Galatasaray - Fenerbahçe: 0-0
Beşiktaş - Galatasaray: 3-0

A Spor

Yüksek profil sahibi olmayan, Zayıf karakterli oyuncularla bu maçları alamazsın. 1-2 tane provokatör ve kavgacı oyuncunun bulunması her zaman iyidir.
Son derbi galibiyetimiz de de podolski vardı kadroda golü de o attı tesadüf değil bunlar. Cenk Ergün sezon başı kadro kuralken hiç bunlara dikkat etmedi işte söyleyince kızıyor bazı arkadaşlar ama realite bu. Birbirinin aynısı karakterde adamları toplamak çözüm değil.

Yildizlar bu maclar icin var iste. Örnegin bu iyi kadroda Sneijder gibi ekstra oyuncu bulunsa, tablo degisebilirdi. Bir isi tam yapamiyoruz zaten.

Ya örnegin Sneijder gibi yildizi b.k gibi kadronun icine sokuyoruz, yada iyi ama winner olmayan bir kadro kuruyoruz.

Yildizlar bu maclar icin var iste. Örnegin bu iyi kadroda Sneijder gibi ekstra oyuncu bulunsa, tablo degisebilirdi. Bir isi tam yapamiyoruz zaten.

Ya örnegin Sneijder gibi yildizi b.k gibi kadronun icine sokuyoruz, yada iyi ama winner olmayan bir kadro kuruyoruz.
Sebep hep belli senin icin. Ya Sneijder yok diye boyle, ya da Sneijder var ama digerleri bok diye boyle. Bi kerede Sneijdersiz bir analizin olsun, boylede sacma bisey gormedim ben, Hakan.

Sebep hep belli senin icin. Ya Sneijder yok diye boyle, ya da Sneijder var ama digerleri bok diye boyle. Bi kerede Sneijdersiz bir analizin olsun, boylede sacma bisey gormedim ben, Hakan.
Senin Sneijderle kisisel bir sorunun oldugu icin mesaji alamamissin, hemen heyecanla klavyeye cökmüsün. Sneijder degil Drogba da olabilirdi. Ama en son Sneijder gittigi icin onu örnek gösterdim.

Senin Sneijderle kisisel bir sorunun oldugu icin mesaji alamamissin, hemen heyecanla klavyeye cökmüsün. Sneijder degil Drogba da olabilirdi. Ama en son Sneijder gittigi icin onu örnek gösterdim.
Peki ya, Fenerbahcenin cok yildiz oyuncusu var. Onlarin profilinde oldugu oyuncular bizdede var ve vardi, onlar neden daha iyi oynuyorlar? Bunuda aciklarmisin? Senden bir universel teori bekliyorum o halde, cunku diger yandan bakarsak bazi buyuk yildizlarrda derbilerde hic performans gosteremiyorlar.
Bu X'in Y'ye kausal bir effecti oldugunu dusunmek cok sacma bisey. Bu istersen Sneijder olsun, istersen Drogba olsun. Sana sunu hatirlatmak isterim, benim mesajlarim 100/1 belki Sneijder ile ilgilli, seninkisi yaridan fazla, benim Sneijder ile bir sorunum yok, senin fazla Sneijder sevgisi var bence.

Sanada baska bir ornek vereyim. Sneijderden once, diyelim ki 2011-12 sezonu, ordada kagitda aslinda cok guclu bir takim yoktu, takimda oyle boyle yildizda yoktu. Kazanmadik ama Kadikoydede Fenerbahceyi kafasindan tuttuk hem iki macta ayni sezon icinde. Gelde bunu acikla o zaman.

derbi maçlarında özellikle kendi sahanda affetmeyeceksin bizde bu açıdan da sıkıntı var mesela ilk yarı feneri arenaya gömmemiz lazımdı nerdeyse yenilecektik isveçlinin kaçırdığı gol olsa yine klasik balına fener almıştı maçı

Yüksek profil sahibi olmayan, Zayıf karakterli oyuncularla bu maçları alamazsın. 1-2 tane provokatör ve kavgacı oyuncunun bulunması her zaman iyidir.
Son derbi galibiyetimiz de de podolski vardı kadroda golü de o attı tesadüf değil bunlar. Cenk Ergün sezon başı kadro kuralken hiç bunlara dikkat etmedi işte söyleyince kızıyor bazı arkadaşlar ama realite bu. Birbirinin aynısı karakterde adamları toplamak çözüm değil.
NAYClL DE YONG

Derbi kadro kalitesiyle kazanılır. Son 2 sene kadromuz çok kötüydü, bu sene daha iyi bir kadromuz var ama ilk devre de takımın başında derbi maçları iyi oynayabilen bir TD yoktu. FT ile Kadıköy’de yine kazanamayız, 20 sene önce de kazanmıyorduk zaten ancak iç sahadaki derbileri kazanmasını bekliyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Muslera yüzünden Beşiktaş maçında puan
Chedjou yüzünden Vodafone de galibiyet
Tudor yüzünden Fener maçlarında iki iç saha galibiyeti
Tudor yüzünden bu sene Trabzon ve Başakşehir mağlubiyetleri

geldi.

Hamza ve Terim döneminde Fener hariç herkesi içeride dışarıda tokatlıyorduk.

Her şey kadro kalitesi de değil. Kariyerinde bir baltaya sap olamamış şu an 3. Lig de oynayan Engin Baytar, sakar Şakir Semih, dengesiz Dany ile rakipte Simao, Quaresma vs oynarken Aydın Quaresma’yı sırtına alıp doksana vurduğunda kazanıyorduk.

Engin
Semih
Emre Çolak
Necati
Hakan Balta

vardı o kadrolarda da. Önemli olan verim alabilecek hocayı ve organizasyonu bulmakta.

Hala gelmiş kısır Sneijder vs tartışmaları dönüyor.

Cumartesi günü umudumuz varsa sene başı ıslıklanan

Sinan Gümüş
Linnes
Donk

Gibi isimlerden bile verim alabilmeyi başaran ve düşünen ekip sayesinde var.

11 kişi ile değil 20 kişi ile şampiyonluk isteyen organizasyon sayesinde var.

Romantik ve altı boş yorumlar görülmeye başlandıysa gereksiz bir gaza gelme oluşmuş demektir.

Öncelikle şunu belirteyim öyle müthiş oynayıp da Kadıköy'de kaybettiğimiz maç yok, sanırım 10 yıl önce bir Türkiye kupası maçı vardı, o maç öyleydi.

Bu noktada alınan 3 beraberliğe bakmak lazım, nasıl aldık o beraberlikleri? Birinde çok ezici bir futbolla maçı çevirdik de aldık, özellikle orta sahanın önünde 6 adet mücadele eden, teknikleri iyi olan oyuncu vardı kısacası tam deplasman takımı olma hüviyetinde bir kadro vardı sahada.

Bir diğerinde kadromuzun zayıflığını kabullenip geri çekildik ileride bireysel yetenekleri ön planda olan gamsız bir adam bıraktık ve biraz da şanssızlıkla maçı koparamadık.

Son seferde de yine geri çekildik, duran toptan bulduğumuz gollerle beraberliği kopardık.

Geçen de demiştim o maçta ya rakibe üstünlük kuracaksın ya da kontratak oynayacaksın. Eldeki kadroya bakınca kontratak oynayabilecek bir yapıyı ben maalesefki göremiyorum, dolayısıyla yapmamız gereken topu olabildiğince ayağımızda tutmak olmalı bu şartlarda. Ha şu da var yıllar sonra ilk kez bu kadar vasat bir Fener kadrosuna karşı oynayacağız, bu etkiler mi etkilemez mi onun için bir şey demeyeceğim.

Tabii asıl mevzu artık Melo yok, son derbilerde sürekli kırmızı görmeye başladıysa da onun kazandırdığı psikolojik üstünlük çok başkaydı. Kafadan 3 kez Fenerlilere kırmızı kart gördürdüğünü hatırlıyorum.

Üst Alt