Cinsel İstismara Uğrayan 5 Yaşında Kız Çocuğu Yoğun Bakıma Kaldırıldı! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Cinsel İstismara Uğrayan 5 Yaşında Kız Çocuğu Yoğun Bakıma Kaldırıldı!

Bu işin çözümü ise millet vekilliligi sıfatını törpülemekten geciyor. Nerede bit vasıfsız babadan dededen zengin olan varsa ülkede MİLLET-VEKİLİ (!) oluyor. Cumhuriyet kurulduktan beri içi boşaltılan başka bir kurum olmamiştır.

-Yaş sınırı getirilmeli.
-Sinava tabi tutulmali.
-Araştırma görevlileri kadar vasıf sahibi olmalı en azından. Gidip dinlerin insanlara etkileri hibi boş birimlerin arastirma gorevlilerinden bahsetmiyorum.
-Siyasi partiden bağımsız seçilmeliler(Şu an baskanlikla zaten vasifsiz 500+ insan rolundeler)

Anca boyle birseylere çözüm üreten bir ülke oluruz. Yoksa yillarca bikereden birsey olmaz, ulke gundemini mesgul etmemeli diye sozleri cok duyariz

Dogru, ama bireysel sekilde uygulanmasini dogru kilmaz bu

Dogru davranis bu bireylerin kamuoyu baskisina katkida bulunarak daha iyi bir adalet sistemi olusmasi icin tabandaki altyapiyi olusturmasidir

Sonucta bir ulkenin adalet sistemi gibi sistemleri toplumsal halinin tezahurudur

Yani Turkiye'nin hukukculari da Turk toplumlarinin urunudur neticede
peki Hamza, ABD de bu tarz bir suçun cezası ne

eyalet eyalet değişeşebilir ama bizi genel olarak bilgilendirir misin?

Abi ne hale geldik biz yav? Analarımız babalarımız hatta biz küçükken rahat rahat dışarı çıkabiliyorduk oyun oynamaya.

Şu an çocuğum olsa dışarıda gözümün önünden ayırmam. Bu ülke insanının nasıl bir çöküş içine girdiğini araştırıp tez konusu yapacaksın.
Doğru değil. Cinsel istismarlar dün çıkan birşey değil. Antik Yunan, Roma İmparatorluğu zamanlarında ve daha da önceden var idi. Medya ve İnternet de bilgilendirme olduğu içine sadece daha çok / sık haberdar oluyorsun.

neden?

ve sence mantıklı ceza nedir bu suçlar için?

Yani bir toplumun verecegi cezalar o toplumun yapisiyla uyumlu olmalidir diye dusunuyorum. Farkli bir sekilde yapilanmis olsaydi toplum idam makul bir ceza olabilirdi ama insan haklarina ve ozgurluklerine vurgu yapan, cogulcu demokrasiyi benimsemis acik toplumlarda (ki biz buna uzak olsak da toplumsal olarak kendimize belirledigimiz hedefler bunlar) boyle cezalarin yeri olmadigini dusunuyorum. Neticede burada insanin ozu yuceltiliyor ve donulmeyecek bir hata olmadigi vurgulaniyor. Ceza aygiti islah edici bir aygit oluyor bu durumda. Eh birini oldurerek veya biyolojik butunlugune zarar vererek ona dogruyu ogretemeyecegimiz asikar. Bu gibi toplumlarda zaten amac en bastan boyle vakalarin olmamasidir.

Yani bir toplumun verecegi cezalar o toplumun yapisiyla uyumlu olmalidir diye dusunuyorum. Farkli bir sekilde yapilanmis olsaydi toplum idam makul bir ceza olabilirdi ama insan haklarina ve ozgurluklerine vurgu yapan, cogulcu demokrasiyi benimsemis acik toplumlarda (ki biz buna uzak olsak da toplumsal olarak kendimize belirledigimiz hedefler bunlar) boyle cezalarin yeri olmadigini dusunuyorum. Neticede burada insanin ozu yuceltiliyor ve donulmeyecek bir hata olmadigi vurgulaniyor. Ceza aygiti islah edici bir aygit oluyor bu durumda. Eh birini oldurerek veya biyolojik butunlugune zarar vererek ona dogruyu ogretemeyecegimiz asikar. Bu gibi toplumlarda zaten amac en bastan boyle vakalarin olmamasidir.
2018 Dünyanın Çocuk Karnesi

BM raporu "dünya genelinde ki çocuk istismarı oranları" başlığını bulup okumanı tavsiye ediyorum

Üst Alt