CM101MMXI Fundamentals | 3 Ocak 2013 - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

CM101MMXI Fundamentals | 3 Ocak 2013

Cevap: CM101MMXI Fundamentals | 3 Ocak 2013

2011 martında yada nisanında izlemiştim anlatmaya gerek yok :) coplu mesaj geldi mi :eek:

bir tat bir doku ne kötüydü ya

en berbat yapımıydı bence

Tam tersini düşünüyorum. Bir Tat Bir Doku en iyi gösterisidir bence.

Cem Yılmaz'ın eski gösterilerindeki o ağır ağır konuşma şekli, kimseyi "sözde" iplemiyorum tarzı ile anlattığı hikâyeler daha güzel geliyordu. Üstelik Cem Yılmaz o zamanlar millete daha rahat posta koyuyordu. Mesela gösteri sırasında seyircilerden biri laf atar, bir grup üniversiteli genç "hooaaaa" diye ses çıkartır. Cem Yılmaz ise çok ciddi bir tavır da;

- Yapmayın bunu bir daha, der. Niye diye sorar tiplerden biri?

- Yapmayın çünkü burası okul gezisi değil tiyatro, çocuğum! Tiyatro da "hoaaaa" yapılmaz der ve gayet güzel kapağını takar.

Yeni gösterilerinde ise o ağırlığından ve o havasından pek eser yok. Gerçi ben kişisel olarak o ağırlıkta takılan komedyenleri daha çok beğeniyorum o ayrı.

Not; Şimdi bu olaya benzer bir şey olduğu zaman Cem Yılmaz olaya daha ılıman yaklaşıp üstünden espri çıkartmayı tercih ediyor ki bu bana gereksiz geliyor. Doğru olan bence seneler önceki tavrı, haliydi.

Fragman gayet güzel. Yaşlı amca zaten yardırıyor. Ama bu adamın genel olarak gözlemleri mükemmel. O kadar güzel tahlil ediyor ki etrafında olanları, komik olmayan bir şeyi bile anlatarak güldürüyor.

Gösteriyi canlı olarak izlemiştim 2 ay önce ve çok güzeldi :) Bugün sinema gösterimine de gittim ve yine çok iyiydi bence. Hatta avantajı yakından mimikleri daha etkileyici oluyor. Canlı gösteri de biraz uzak kalabiliyorsun. 2 gün çenem ağrımıştı canlı gösteriminden sonra ve bundan dolayı bunda öyle bir etki olmadı ama finalden sonra birçok kişi salondan sürünerek çıktı desem yeridir :D Son 10 dakikada ise resmen gülmekten süründürdü milleti :)

benim izlediğim gösteriden farklı anlattıgı veya değiştirdiği şeyler olmuş.müthişti ya.

yakında espriler piyasaya düşer :asd:

adam resmen ülkenin esprilerini belirliyo son 10 yıldır

Gösteriyi canlı olarak izlemiştim 2 ay önce ve çok güzeldi :) Bugün sinema gösterimine de gittim ve yine çok iyiydi bence. Hatta avantajı yakından mimikleri daha etkileyici oluyor. Canlı gösteri de biraz uzak kalabiliyorsun. 2 gün çenem ağrımıştı canlı gösteriminden sonra ve bundan dolayı bunda öyle bir etki olmadı ama finalden sonra birçok kişi salondan sürünerek çıktı desem yeridir :D Son 10 dakikada ise resmen gülmekten süründürdü milleti :)

Aöf sınavlarının bitmesini bekliyorduk gün belli değildi ama böyle olumlu yorumlar nedeniyle sanırım Pazartesi günü gideriz :)

Az önce sinemadan eve geldim. Gülmekten kasıklarım ağrıdı biraz dinleneyim gelirim. :ayatollah:

Türk halkının gelmiş geçmiş en çok güldüğü film nedir diye düşünsek pek çok kişinin cevabı efsane kadrosuyla çekilen Hababam Sınıfı serileri olur. İşte o Hababam Sınıfı serileriyle yarışacak kadar komik, temposu yüksek, espri sıklığı oldukça birbirine yakın, espri kalitesi maksimum boyutta tam bir kahkaha bombardımanı olmuş. Kesinlikle ama kesinlikle izlenmeli.

Bir Cem Yılmaz hayranı ve tüm gösterilerini seven biri olarak, en mükemmeli buydu diyorum. Sinemada izledim, yine izleyeceğim. Sonra internete videoları düştüğünde en az bir 10 sefer de o zaman izleyeceğim. Bu gösteri Türk Sanat tarihine geçecek kadar güzel. Cem Yılmaz için "Artık eskisi gibi değil" diyenlere tokat gibi bir cevap vermiş bu gösterisiyle. Böyle bir zekaya sahip bir adama şapka çıkartılır. Onca hikayeyi arka arkaya hiç hata yapmadan, hiç sıkmadan sürekli güldürerek çoğu yerde kahkaha attırarak anlatabilmek her türlü övgüyü hakediyor. Cem Yılmaz bir efsanedir benim gözümde artık. Bundan sonraki yaşamında Hakan Şükür tarzı espriler bile yapsa -ki yapmaz- bendeki kredisi bitmez..

Üst Alt